Dětská hra

• USA Child's Play (více)

Andy dostane k narozeninám úžasnou hračku, která překračuje všechny představy a fantazie. Nejnovější výkřik technologií, funkcemi a možnostmi nabušená panenka, která umí cokoliv. Už to není jenom hračka, je to ten nejlepší kamarád. Je roztomilá jako obrázek a dětem přináší jenom nadšení a štěstí. Andymu a jeho mamince ale přinese jeho nová panenka ještě něco navíc... hrůzu, děs a strach o život. Nikdo totiž netuší, že tahle panenka je zlá jako všechna pekla světa, že dokáže zabíjet, že vraždí moc ráda a navíc s vynalézavostí těch největších psychopatů. Andy i jeho máma Chuckyho opravdovou podstatu brzy poznají, pomoci se ale nedočkají. Takovéhle pravdě totiž nikdo nevěří. A pokud uvěří, tak nepřežije, aby ji mohl potvrdit. Jako třeba soused, jehož záhadně přejela vlastní sekačka na trávu... Dobrou noc, Andy. (Bontonfilm)

silentname

"Child's Play" sa konečne dostalo do kín a bábika Chuckyho sa opätovne dostane von, aby pozabíja pár ľudí. Prečo? Aby mal z toho jeho najlepší kamarát Andy radosť. Okey, na úvod chvíľka úprimnosti... mal som obavy z toho, ako reálne tento film dopadne. Originál z roku 1988 je podľa mňa celkom okey hororová komédia s pár dobrými a efektnými vraždami a okrem toho bábika Chuckyho mala veľmi dobrý dizajn. A keď som videl tohto elektornického Chuckyho, tak som bol z neho jemne zhrozený. Uvažoval som, kto by dobrovoľne chcel túto hračku mať doma a nepôsobila by na neho strašidelne? To je trošku jeden problém s filmom. No potom prídu aj ostatné veci. Málokto v tomto filme má nejakú reálnu osobnosť. Sú to len postavy, ktoré viac posúvajú dej, alebo tu majú nejakú rolu, než by mali nejaké skutočne charakteristiky a osobnostné prvky. A tým pádom nie sú dostatočne zaujímavé na to, aby nám na ich osude záležalo. Film je podľa mňa však dobrý v určitých aspektoch. Jednotlivé vraždy sú spravené poriadne krvavo a vie to dotvoriť atmosféru. Rozhodne to vie v tomto zapôsobiť a gore v tomto filme je dosť dobre spracovaný. Vzťah medzi Andym a jeho mamou je podľa mňa dobre zachytený. Vzťah medzi detektívom a jeho mamou je podľa mňa dobre zachytený. Mark Hamill je podľa mňa dobrý herec, ktorý tu dabuje Chuckyho. A dáva do toho všetko. V druhej polke filmu sa veci konečne začnú trošku posúvať a budeme tu mať pár zaujímavých momentiek a efektných útokov. Alebo teda väčšinou. Jedna vec, ktorej nerozumiem je, prečo by niekto chcel oblečené bábiky Buddi 2 ako medveďov? Hm? A keď sa pustia do útoku, tak je mi jasné, prečo ich do tých kostýmov dali. Všetko to dá zmysel. Tiež mi to trošku miestami až vadilo, keď vidíme Chuckyho s jeho zdvihnutým svietiacim prstom a pripomína mi E.T.-ho. Sú tu dobré časti, sú tu nie moc dobré časti, no niekedy som mal aj problém si film užiť kvôli divákom v kine vedľa mňa, ktorí neustále museli pozerať do mobilov, esemeskovať so zapnutými zvoneniami a počas filmu stále o niečom kecať. To ma dosť dokázalo otráviť. Čo viac dodať ešte nakoniec, než "This is for Tupac!". Kto videl film, pochopí. Hodnotenie: C+ ()

Joker Punx

Jo tak to bylo milé překvapení. V kině to bylo skvělý a mě to moc bavilo :) Rozdíly v tomhle remaku jsou že se tady žádnej vrah nepřevtělí do panenky, ale že je špatně naprogramovaná na místo toho aby si s dětma hrála, tak bude vraždit lidi. Panenka se vlastně jmenuje Buddi, ale Andy mu začne říkat Chucky. Tady pro změnu Chuckyho dabuje Mark Hamill a zní skvěle, aby né když je to jeden z nejlepších hlasů kreslenýho Jokera. No a vzhled Chuckyho je už úplně jinej a horší, to byl divnej ksicht. Dobrá volba pro roli Andyho - Gabriel Bateman mě byl sympatickej. O rok později jsem ho viděl v kině ve filmu Vyšinutý. Jaká postava mě tam fakt srala, byl přítel Andyho matky - Shane (David Lewis). To byl neskutečnej zmrd. Moc jsem si přál aby ho Chucky už zabil a pak se mi to splnilo a jeho smrt byla dobře udělaná :D Takový zmrdi si nezaslouží tak hezký ženy a ještě ženatý, sráč skurvenej, dobře mu tak. Pamatuju jak jsem v kině na něj řval sprostě a pak radostí že chcípnul, jsem záviděl takovýmu zmrdovi že má tak pěknou ženskou a já nic :D Přede mnou seděl jeden kluk se svojí holkou a pak měl na mě nějaký kecy že je to ruší :D Já na ně ať si hledí svýho :D Myslím že jsem ten den v kině byl trochu nalitej :D Proto jsem to tak prožíval :D Gore dobrý, krve neni málo, kamera a střih taky, herecký výkony v pohodě. Líbil se mi i The Buddi Song co nazpíval Mark Hamill a soundtrack byl výbornej. Remake se povedl. ()

SeBig

Můj oblíbenec z dětství panenka Chucky se vrací v jiné podobě, ale vtip a morbidnost mu zůstala, což je pecka. Já se neuvěřitelně za tu hodinku a půl bavil a vůbec žádná přechcaná stopáž jak IT. 2 Od čtvrtky filmu se rozjedou vraždy, hudba mě bavila, postavy měli charakter a nenudily, vraždy byly správně gore a sem tam kapka humoru, přesně jak si Chuckyho pamatuju. Sem rád, že se vrátil, ale na další díly to nevypadá, leč to opět všichni hejtí a radši mrskaj šulínky nad Annabele. ()

Arsenal83

Život prináša mnoho prekvapení. Napríklad taký Rytmus vo svojom svetoznámom filme Sídliskový sen potvrdil, že až v 18 rokoch svojho života celý v šoku zistil, že je cigán. Museli to byť skutočne otrasné podmienky vyrastať v domácnosti bez jediného zrkadla a pravdepodobne aj bez vody, na hladine ktorej mohol vidieť aspoň svoj odraz. Podobné prekvapenie, postihlo aj mňa, keď som sa dozvedel, že po 30 rokoch chce niekto oživiť hovoriacu bábku a vytvoriť remake kedysi dobrého hororu. Ako som aj tušil, dnes už taký horor na mňa nemôže fungovať. Prvú polhodinu sa vlastne nič nestane, hudba je tu pomaly akoby v Toy story a jediné strašidelné tu je hnusné mňaukanie mačky, ale na to mám ja alergiu. V ďalších momentoch prídu aj vraždy, ktoré sú hororové možno svojím spracovaním, ale mne veľké množstvo umelej krvi na slovo horor zase nestačí. Celá dejová línia by sa dala napchať tak do polhodinky a film nakoniec zakončíte hlasitým zívaním. ()

korbitch22

On by to nebyl špatný film, kdyby se nepokoušel parazitovat na klasice, se kterou nemá krom panenky se zrzavými vlasy vůbec nic společného. Když chcete točit remaky točte je, mám je osobně moc rád, ale držte se originálu, my chcem vidět původní myšlenku s dnešním velkým rozpočtem a dnešní moderní kamerou a ne takový zprzněný kastrát. Původní Chucky je legenda. Šílený vrah Charles Lee Ray v plastikové nádobě brutálně vraždí komparsisty a hláškuje, dokonce se mu v jedničce a šestce daří hororová atmosféra. V remaku bohužel není mysteriózní stránka a Chucky je rozbitá hračka, která neví co dělá, takže atmosféru okamžitě vynechte. Matka Andyho je nesympatická píča a kdyby jí Chucky vykuchal jak rybu, byl by film aspoň něčím zajímavý. Tvůrcům se musí nechat dobré vraždy, slušné gore, perfektní hlášky a vizuální stránka. Jenže film se rozjíždí strašně dlouho a vraždy jsou moc časově od sebe a finální masakr skončí dřív než vůbec začne. Šlo to, ale čekal jsem mnohem víc a ne nahláškovanou komedii. Kdyby tvůrci ctili originál, mohlo to být opravdu skvělé, takhle to je jen průměrný béčko, který dojíždí na vynechání původního námětu. Těším se na film Charles a na Manciniho seriál, pokud nebude opět laděný komediálně. Chucky je psychopatický vrah, tak se podle toho kurva chovejte! 50%. ()

Chrustyn

Může v dnešní moderní době fungovat horor o vraždící panence? Překvapivě může. Film nijak nevyděsí, ale potěší slušně zpracovanou brutalitou a některými nápady i tvůrčí odvahou použít skutečnou loutku místo počítačových efektů. ()

Marze

Reboot Dětské hry se rozhodl vsadit na klasicky béčkové pojetí. Situační humor a bizarní způsoby vraždění, při nichž sice lítají střeva a cáká krev, ale vlastně nevíte, jestli si zakrýt oči, nebo se smát. Podstata Dětské hry, tedy hlavní postavy, jsou aktualizovány tak, aby dávaly větší smysl současnému divákovi, a to i tomu náctiletému. Od novinky Larse Klevberga nečekejte žádnou velkou filmařinu. ()

rollman1

O vzhled Chucka jsem mě celkem obavy, ale není to nic zlého. Samozřejmě starý Chucky byl děsivější, ale tenhle je příjemně creepy. Hlas Marka Hamilla sice nenahradí Dourifa, ale Luke Skywalker je dostatečně silná náhrada. Bodycount jsem čekal malinko vyšší, ale dočkal jsem se pár zajímavých mordů. Oproti remaku je tento víc utrženější ze řetězu, ale nečekejte nějaké gore orgie. Hlavně finále má obrovský potenciál, který je rychle utlumen. Takže podtrženo sečteno, nová verze Dětské hry není vůbec zbytečný kousek a rozhodně nedělá ostudu staršímu bratrovi. Plusové body dostává hlavně ve chvílích kdy má svojí tvář a naopak zaostává na okatém odkazování. Ono totiž, kdyby tenhle Chucky vystupoval jako samostatný film s jinou panenkou jménem Harry, fungoval by možná i lépe. Souboj panenek tak letos vyhrává rozhodně Chuck oproti nudné a sterilní Annabelle. ()

TheEvilTwin

Za mě slashery, kde hrajou hlavní roli 12 leté děti, prostě nefungujou. Chucky je solidní, sice žádná velká sláva, ale obstojně se drží - jeho moderní "příslušenství" je celkem inovativní, dobře to vypadá a sedí do dnešní doby, při pár scénách se povedlo i gore, ale příběhově film nemá moc co nabídnout a pozornost si nijak dobře neudrží. Když nemáte do čeho píchnout, tak se to dá, ale jinak to mohlo být daleko lepší. ()

SOLOM.

Další z řady filmů, ke kterým jsem přistupoval dost skepticky. Nijak se netajím, že nemám rád remaky a tak jsem zhlédnutí tohoto kousku docela dlouho oddaloval. Nakonec se však ukázalo, že to nebylo ani potřeba. Není totiž remake jako remake a záleží, z jakého úhlu pohledu se na to podíváte. Lars Klevberg a hlavně scénárista Tyler Burton Smith totiž použili jen „holou kostru“ kultovní klasiky z roku 1988 a jinak si celý příběh upravili dle vlastních potřeb. Což samozřejmě jedny (skalní fandy starého Chuckyho) dost pobouřilo a nehodlali to akceptovat, no a těm druhým se tento nápad zase líbil. Nová Dětská hra se totiž rozhodla jít s dobou, vykašlala se na převtělování a černou magii a místo toho nám tady nabídla „poruchu systému“, potažmo přeprogramování bezpečnostních protokolů. Což zapříčinilo, že Chucky byl prostě jiný, než tisíce jemu podobných. Zpočátku přátelská robo panenka, se nejen shlédla v hororovém filmu z televize, na který se zrovna dívala, ale hlavně si přebrala chlapcova přání a tužby tak nějak po svém. Když ho prostě někdo zranil, nebo urazil a on už ho nikdy nechtěl vidět, Chucky mu to hodlal splnit. Divák se tak dočká i docela zajímavé krvavé podívané a nebude chybět ani trocha toho gore. Největší problém jsem však viděl v tom, že mi tady velká spousta postav byla až neskutečně nesympatická a vlastně jsem si i přál, aby je Chucky sejmul všechny hodně bolestivou smrtí, stejně jako toho frajera, co dolézal za Andyho matkou. Ta jediná u mne získala plusové body a to nejen svým vzhledem, ale i hereckým výkon. Pak už snad jen hlavní hrdina a policajt snesou trochu více pozornosti, ale jinak to byla bída. Navíc mi přišlo, že to až moc často sklouzávalo do úrovně komedie, přestože tento žánr nebyl vůbec v „nabídce“. Některé momenty mi přišli i vyloženě trapné, nelogické. Slabých 50% ()

ARI50

Bože, fakt katastrofa tady to totálně posrali. Příběh odpad jen co se objevily první záběry. Jedna hvězda za způsob dvou vražd, jinak nesmyslná sračka a blbost no prostě totálně film o ničem prosím nedělat pokračování. Nuda a totální nesmysl prostě. Moderní Chucky no to se teda nepovedlo červenooký ocas. ()

JASON_X

Roztomilé volné pokračování roztomilých příběhů o Chuckym. Hraje se už trochu jiný level - Buddi/Chucky není vlastně pravý Chucky, jeho temné já není převtělený zabiják nýbrž pomsta ponižovaného vietnamského nádeníka, nicméně šlape to a funguje celkem dobře. Nemůžu si však pomoct od pocitu mírného zklamání, že z námětu by se bývalo dalo lehce vytlouct ještě mnohem víc zábavné řezničiny, ale i tak je ve filmu několik milých momentů. Třeba obličejový skalp na melounu, krutý konec tlustého zpoceného perverta ve sklepě, vražední medvídci s červenýma očičkama, no vrcholem pro mě byla jistá scéna z nákupního střediska v den zahájení prodeje Buddiho 2: Natěšený, štěstím zářící dětský holčičí obličejík zbožně koukající na potácejícího se reklamního panáka, kterému se ovšem záhy dostane ledové sprchy v podobě teplé tepenné krve z panákovy krkavice. Kouzelný gag. ()

luka4615

Sterilní a prázdná nuda, jíž od naprostého úpadku zachraňuje několik skutečně povedených krvavých scén. Dále je to ovšem jen další zcela zbytečný a zoufale předvídatelný počin, na který si za pár měsíců vzpomene jen málokdo. Škoda. ()

oLí

Zbytečný pokus, který však jednou přijít musel. Dnešní mládež to dle mého v drtivé většině neosloví a nevím, co jsme si z toho měli odnést my starší, kteří v dětství vídali toho pravého Chuckyho po setmění i v zásobníku na prací prášek máminy pračky. Nijak víc to rozebírat nechci a napíšu jen, že kdo se těší, až tento remake po dokoukání odstřelí a poplive, toho samotný film nemá sílu přimět změnit názor. Ale kdo od toho příliš nečekal (jako já) a zkusil s filmem spolupracovat, úplně blbou náladu z něho mít rozhodně nebude, protože zas taková katastrofa to fakt není. Za mě čistých 5/10 a snad poprvé jsem z kina odcházel zdešen hrůzou, to když při závěrečných titulcích začal Mark Hamill zpívat:) Nejspíš si to celé hodně užil. ()

Morholt

Doba pokročila a upgradem prošel i Chucky. Jeho zlovolné chování tudíž už nemá na triku sériový vrahoun, ale softwareová sabotáž v podání zhrzeného rákosníka. To se mi líbilo a jako plus beru i fakt, že co do technologií jde panenka s dobou i ve své běžné verzi. Seděli mi herci, jak dětští, tak dospělí, nijak mě neurážela ani Chuckyho nová tvář a překvapilo mě solidní gore, kterého ovšem mohlo být víc, což platí především pro finále. Rezervy naopak vidím ve vyprávění, které mělo kolísavé tempo a díky tomu vynikala nulová invence, co se příběhu týče a až na dvě tři malé výjimky jsem postrádal i víc černého humoru, na kterém Chuckyho předchozí filmy vlastně stály. Každopádně nic jsem nečekal, takže jsem nakonec spokojen, ale na pokračování to moc nevidím. 60% ()

JohnCZ

Solidní upgrade. Od duše sadistického vraha k bláznivé AI, která poněkud nectí tři zákony robotiky. Je to sice spíš jako epizoda Black Mirror, než vyloženě horor, ale vůbec mi to nevadilo. Je to hravé a zábavně morbidní, místy i docela napínavé. Na filmu se podepsala i výrazná hudební stránka a jako vždy perfektní Mark Hamill, který propůjčil hlas samotnému hlavnímu hrdinovi. ()

corpsy

Postupom času, pri sledovaní filmu, som si uvedomil, že vlastne ani nieje žiadny problém v tom, že Chucky už nieje posadnutý duchom masového vraha, ale v tejto verzii ide o obyčajnú, dajme tomu technickú poruchu s nevychytanými muchami v systéme. A to je práve to, čo by sme si mali všetci uvedomiť, kam to vlastne spejeme, aby technológie boli vyspelejšie, ako naše stále chudobnejšie mozgy. Ale ja viem, že trpieť nebudem. Skvelé gore, má to spád a humor na tých správnych miestach. ()

Astaroth12

Na nového Chuckyho som sa tesil a zároveň som mal obavy, či to tvorcovia zas neprekombinujú s trikmi i s príbehom. Moje obavy sa čiastočne potvrdili, tvorcovia nešli zabehnutých šlapajach, ale vytvorili bábiku s umelou inteligenciou. A tak chucky je vyspelejší a zákernejší, kedže môže použivať veškerú elektroniku vo svoj prospech. Toto mi tu vadilo asi najviac, starý chucky si vystačil zo svojou zlomyseľnosťou a kuchynským nožom a tento nový už išiel ako inač, inou modernejšou cestou, či je to na úžitok, nech si každý zhodnotí sám. Bola tú jedna slušná vraždicka a finále v supermarkete prekvapilo slušno temným vyvrcholením. Herci boli podarení, či tí mladí alebo ich starší kolegovia. Cakal som väčšie fiasko, silne 3*. ()

agentmiky

Popravdě si původní Dětskou hru nepamatuji natolik, abych se odhodlal k nějakému většímu srovnávání. Ale z útržků, co se mi vybaví, bych řekl, že se s tím tvůrci popasovali dobře. A zároveň vnesli do nové volnější předělávky prvky moderní doby, za což palec nahoru (tím se paleta cílové skupiny diváků trochu více zpestřila a i nejmenší sledující tohoto snímku se všemi těmi technologiemi přijdou na své). Trailery mě nějak minuly, ale premiéru filmu jsem zaregistroval a když jsem si zjišťoval podrobnější informace, tak jsem se čím dál tím blíže k premiéře těšil více a více. Účast Marka Hamilla považuji za majstrštyk......kdo totiž zná herní ságu s Batmanem v hlavní roli, tak si je na sto procent vědom toho, že hlasu maniakálního Jokera to významně přidalo na té šílenosti. A to stejné jsem zažíval i při panence Chucky. V těch vypjatých momentech, které se dozajisté dostavily i v novodobém ztvárnění samotného počínání této vraždící panenky, to film zásobuje slušně mrazivou atmosférou . K příběhu. Nová Dětská hra je v mnoha chvílích pěkně morbidní a rozhodně se zde nešetří krví či dávkou vulgarit, ale stejně film po většinu stopáže balancoval mezi žánry dramatu a komedie, protože černého humoru (scéna s hlavou zabalenou v balicím papíře budiž příkladem) se zde najde habaděj. A tento styl mi ve výsledku sedl. Neberte to zas tak vážně a užijete si to. Zhlédnuto v rámci slavnostní premiéry v kině Cinema City Nový Smíchov. Za mě dávám 70 % ()