Městečko Twin Peaks - Série 2

(série)
Drama / Mysteriózní
USA, (1990–1991), 17 h 53 min (Minutáž: 46–93 min)

Kamera:

Frank Byers

Kyle MacLachlan, Michael Ontkean, Mädchen Amick, Dana Ashbrook, Richard Beymer, Lara Flynn Boyle, Sherilyn Fenn, Warren Frost, Peggy Lipton, James Marshall (více)

Epizody(22)

celticek

Sice je to rozsáhlejší a ještě víc fantasmagorické než první série, ale musím dát 5 hvězd. Člověk neví, kdy se má smát a kdy to má mít dramatický tón. Lynch je magor. Ale geniální magor. Ani nevadí, že už od jisté epizody známe vraha a jsme teprve v polovině. Super jsou snad všechny postavy, to nemůže "normální" člověk vymyslet. Teď mě čeká celovečerní film, který je vlastně prequel a pak poslední série. Bavím se. ()

Blazkowicz

Musím říct, že druhá série není tak špatná, jak jsem si původně myslel. Prvních deset dílů, kdy se ještě řeší vražda Lory Palmerové, jede ve stejné kvalitě jak předchozí série. Tam to taky mělo skončit. Ale ten zbytek dílů jak se objevil Windom Earle, to bylo zbytečně protahované. Úplně přitažené za vlasy, jak hlavní linka, tak i vedlejší postavy. Netuším proč to dělali. 4-* ()

rashaverak

prvnich devet dilu pokracuje tam kde skoncila prvni serie. Od dilu 10 az nekam po dil 16 se jedna o prisenou roztahanost, nekolik naprosto nesouvisejicich a roztahanych dejovych linek, hlavni pribeh dostava sotva tretinu dilu. Nastesti nekde od cisla 17 tyto nudne a casto trapne vedlejsi linky skonci nebo je jim jiz venovano jen minimum prostoru (james, nadine, maly nickey), je pridano na humoru a hlavni pripad se zacne hezky rozjizdet, zde to jiz opet dosahuje kvalit prvni sezony. ()

Mantegna

Nejůchvatnější seriál všech dob. Poprvé někdo v Americe pochopil, že víc než patologie je metafyzika. 👌👌👌Zázrak z televizní obrazovky. Opravdový test pro diváka. Tupá hovada odpadnou jako vždy, když se jedná o kvalitu nad jejich chápání. ()

FlyingGentle

Je už skoro 30 let, co uplynulo od prvního sledování tohoto kultovního seriálu. Když jsem tenkrát končil gymnázium a přecházel na VOŠ v Praze, byl to jedinečný hit – jako blázni jsme hltali každou epipzodu, ale nejsem si jistý, že jsem všechny viděl. Proto dnes koukám od začátku a jsem opět přibit k obrazovce. Kultovní dabing tenkrát v televizi, ale nyní sleduju originál a je to super. Nejvíce nás tenkrát fascinovali to tajemno, ta symbolika a samozřejmě jsme se děsili všichni Boba a smáli se Gordonovi nebo Cooperovi. Sleduji seriál znovu kompletně, protože si některé epizody vůbec nevybavuji, a jsem uchvácen. Ale jiným způsobem. Neskutečně vymyšlené provázání vztahů v městečku, které oplývá nádhernými exteriéry – hlavně to dřevo, ta příroda kolem uchvacuje i z obrazovky - , ikonický soundtrack Angela Badalamentiho, originálně pojaté postavy a mohl dále vyjmenovávat pozitiva a superlativy seriálu, který zaujme i po letech. Legrační, absurdní, když je třeba, tak i horrové a krvavé, ale i děsně romantické, prostě je tam všechno a po lynchovsku. Motivů přehršel. Je to kult a těším se, až dojdu k těm novým sériím. ()

gggggg

Potenciál z prvej série zostal nevyužitý a prvé časti sa len tak vliekli (keď si porovnáme s prvou sériou). Potom sa to zase rozbehlo a bolo to to staré Twin Peaks, ktoré ma nepustí od obrazovky. Bohužiaľ, po desiatej epizóde to malo skončiť. Celkovo to po 10 epizóde dosť upadlo na tempe a nové dejové linky, ktoré sa vytvorili, ma až tak nezaujali. To ani nehovorím o neuspokojivom finále, ktoré ma vyslovene sklamalo. Namiesto finálovej šachovej bitky bol ten záver pre mňa fraška. Dokonca, osudy niektorých postáv ani neboli prezradené. ()