poster

Jeeves and Wooster (TV seriál)

Komedie

Velká Británie, 1990, 23x55 min

Předloha:

P. G. Wodehouse (kniha)

Scénář:

Clive Exton

Hudba:

Anne Dudley

Hrají:

Stephen Fry, Hugh Laurie, Peter Benson, Michael Ripper, Mac McDonald, Ronan Vibert, Elizabeth Spriggs, Rosalind Knight, Richard Brake, Anastasia Hille, Julian Firth, Tim Barker, Richenda Carey, Marlene Sidaway, Selina Cadell, Roger Frost, Liz Kettle, Richard Dixon, Hugo Blick, Richard Bebb, Amanda Elwes, Norman Lumsden, Merelina Kendall, Sylvia Kay, Colin McFarlane, Kim Huffman, Preston Lockwood, Jack Watling, Vivian Pickles, Mary Wimbush, Jennifer Gibson, Michael Siberry, Bill Bailey, Paula Jacobs, Nigel Whitmey, Ricco Ross, Brenda Bruce, Don Fellows, Ralph Michael, Gordon Salkilld, Owen Brenman, Patricia Lawrence, Deddie Davies, Richard Braine, Robert Daws, Jean Heywood, Jane Downs, Rosemary Martin, Harry Landis, Peter Diamond, Llewellyn Rees, John Turner, Jon Croft, John Savident, Raymond Young, Heather Canning, John Rutland, Hilary Sesta, Matt Zimmerman, John Cater, Roger Brierley, Georgia Allen, Rebecca Saire, Steph Bramwell, Phillip Reader, Christopher Whittingham, Dave Atkins, Brian Haines, Nicholas Palliser, Ann Queensberry, John Woodnutt, Justine Francesca Glenton, John Pirkis, Frederick Trevers, David Blake Kelly, Neil Hallett, Gordon Sterne, Jack Johnson, David Peart, Tessa Churchard, Manning Redwood, Matthew Solon, Joanna Riding, Norman Rodway

Střih:

Chris Wimble
(další profese)
 • vla_kor
  *****

  Who ho. Ukázka perfektního převedení literárního díla do audiovizuální podoby. Od výborných scénářů po skvělý casting. Jestli jste fanoušky povídek P. G. Wodehouse o Bertiem Woosterovi a jeho sluhovi Jeevesovi, tak neváhejte. Hugh Laurie je geniální představitel dobrosrdečného člena klubu "Trubců" s věčně vykulenýma modrýma očima a otevřenou pusou. Navíc hraje a zpívá užasné dobové písničky. A Stephen Fry je zas úžasný představitel mimořádně inteligentního člena klubu Ganymed pro "gentleman's gentlemany". Pip pip.(13.1.2008)

 • aragod
  ****

  Nevím proč, ale tak nějak jsem čekal, že se mi to bude líbit víc. Miluju starou Británii, gentlemanský styl života, anglický humor, dvojici Laurie a Fry. Ale i přes to, mi přišla většina zápletek velice podobných, stejný problém a stejné řešení v každém druhém díle. Možná jsem neměl sjíždět celý seriál na posezení, časem se na to určitě podívám znovu a třeba tomu s odstupem času přijdu víc na chuť.(25.8.2012)

 • bogu
  *****

  Zbožňujete onu eleganci, styl a kultivovanost Suchetova Poirota? Chcete víc, ale už vás omrzely poněkud rozvařené detektivní zápletky? Pak zkuste Jeevese a Woostera! Poirotovská atmosféra z tohohle vynikajícího komediálního seriálu podle povídek P. G. Woodhouse přímo odkapává a prakticky každý záběr je díky fantastické architektuře, dekoracím a kostýmům evokujícím rafinovanost a rozmarný životní styl dvacátých a třicátých let, hotovou pastvou pro oči. Opravdu výtečný humor zajišťuje duo Fry—Laurie coby nadpřirozeně schopný, informovaný a za každých okolností diplomatický Jeeves (“gentleman’s personal gentleman”) a jeho chronicky zahálčivý pán, Bertie Wooster, který má pochybné nadání přitahovat trable ze strany svých mnohočetných tetiček, vdavekchtivých “starých známostí” a beznadějně ňoumovitých kamarádů z klubu pro mladé budižkničemy. Jeevesův absurdně nažehlený a Woosterův kolokvialismy překypující styl vyjadřování ždímá to nejlepší z britského talentu pro slovní humor a divákovo ucho jistě potěší i Woosterova častá hudební intermezza, během kterých Laurie u klavíru s vervou zpívá dobové songy typu „life can be delish with a sunny disposish!“. Hudba je ostatně mimořádně vydařená od začátku do konce a úvodní titulky s animovanými hudebníky hrajícími ústřední téma jsou podle mého názoru dílem génia. Bez výjimky všechny díly disponují neobyčejně zašmodrchanými a možná až přespříliš komplikovanými zápletkami (zahrnujícími zásnuby, rafinované plány jak se z nich vykroutit, převleky, krádeže umění a policejních helmic…), jejichž schéma se ale bohužel brzy začne opakovat a ke konci seriálu už jde často bohužel o neinvenční recyklaci stále těch samých peripetií. I tak si ale tahle milá a stylová absurditka rozhodně zaslouží mnohem více pozornosti – zatím je to pořád ještě dosti opomíjený klenot, jehož cena v mých očích neustále roste. Toodle-pip!(5.2.2008)

 • tulen
  *****

  Wodehouse je moje oblíbená četba před spaním a tento seriál se rozhodně povedl. Titulní dvojice se dobře doplňuje a H.Laurie koření svoji roli nejen bohatou mimikou, ale i taky příjemnými hudebními čísly :-) Jestli se to nezhorší (hodnotím po 2 dílech, tak u mně za plný počet * - už proto, že dneska by to asi nikdy podobně vkusně a komorně nenatočil)(25.5.2013)

 • vesper001
  *****

  Nejznámější postavy z dílny neméně známého P. G. Wodehouse – zazobaný trouba Bertie Wooster, který se koupe s kachničkou a oplývá minimální mozkovou kapacitou, módním nevkusem a nepříčetnou loajalitou ke (všem) svým nemožným kamarádům a dokonale uhlazený komorník Jeeves, vyznačující se nekonečnou rozvahou, módním vkusem a genialitou – v podání známého komického dua Fry & Laurie. Hugh Laurie předvádí nesmírně intenzivní výkon mimických svalů při střídání výrazu zamyšleného blba, zmateného blba a zhnuseného blba, Steven Fry se naopak omezuje na více či méně pozdvihnuté obočí, ovšem jen úslužná fráze „very good, sir“ mu stačí k rozbalení přebohaté palety precizně odstíněných tónin, které jsou stejně výmluvné jako grimasy jeho protějšku. Schéma příběhů se víceméně pořád opakuje, ale podobně jako u knižní předlohy nepřestává být zábavné. Navíc animované titulky jsou skutečně stylové a hudební stránka příjemná – zvlášť když si Hugh sem tam střihne hudební číslo (jakkoli by Jeeves nesouhlasil, ligu vede trombón :).(13.9.2013)

 • - Stephen Fry (Jeeves), Hugh Laurie (Bertie Wooster), Robert Daws (Tuppy Glossop) a John Woodnutt (Sir Watkyn Bassett), jsou jediní herci, kteří hrály stejné postavy, ve všech dílech. Seriál měl celkově čtyři série. (Pumiiix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace