poster

Jeeves and Wooster (TV seriál)

Komedie

Velká Británie, 1990, 23x55 min

 • vla_kor
  *****

  Who ho. Ukázka perfektního převedení literárního díla do audiovizuální podoby. Od výborných scénářů po skvělý casting. Jestli jste fanoušky povídek P. G. Wodehouse o Bertiem Woosterovi a jeho sluhovi Jeevesovi, tak neváhejte. Hugh Laurie je geniální představitel dobrosrdečného člena klubu "Trubců" s věčně vykulenýma modrýma očima a otevřenou pusou. Navíc hraje a zpívá užasné dobové písničky. A Stephen Fry je zas úžasný představitel mimořádně inteligentního člena klubu Ganymed pro "gentleman's gentlemany". Pip pip.(13.1.2008)

 • evilmind
  *****

  Wodehouse jsem čítával tak dávno, že si na lstivého sluhu Jeevse pamatuju jen velice mlhavě, nicméně o to radši mám dneska atmosféru gentlemanských 30. let, do které jsou příběhy seriálu zasazeny, takže jsem si hereckou exhibici mladého Hugha Laurieho a Stephena Frye opravdu s gustem užíval. Časté české srovnávání se Saturninem trošku kulhá, ale přece jen chápu, proč minimálně v postavě sluhy lidé tu podobnost nacházejí. Absurdně překombinované zápletky, skvěle napsané dialogy, jen možná jen ten hodinový formát je trochu příliš na současnou dobu, kdy jsme naučeni smát se u sitcomů maximálně 22 minut...(9.5.2014)

 • filmmovier
  ****

  Sluhu Jeevese jsem poznal velmi nedávno. Jeho humorem a ironií prosycené vtipné příběhy mě zaujaly a já se mu začal věnovat o něco víc. Z knihy jsem se dozvěděl o existenci tohoto díla, takže jsem byl neskonale nadšený. Myslím ale, že pokud někdo neudělá aspoň titulky, tak víc dílů prostě neuvidím, hodnotím tedy po tom prvním. Samozřejmě obsazení je prvotřídní - Hugh Laurie (který pro mě rozhodně NENÍ House) se do role Bertieho Woostera naprosto geniáně hodí, myslím, že ho absolutně vystihl. No a Steven Fry jako Jeeves tady fakt předvádí mistrovské herectví - na něj je vážně radost koukat, on tu roli fakt žije. No a co teprve, když promluví... Navíc seriál ukazuje společenský život anglických vrstev a je zasazen do úžasných kulis. Jde z toho hromada atmosféry a má to vybroušené, vtipné a zábavné dialogy, které jsou ještě lepší v podání zmíněných herců. Takže nejen že je to neskutečně vtipné, ale má to atmosféru starých detektivek a život angličanů. Jen je to občas moc dlouhé. Ale když pominete tento malý detail, dostanete naprosto superexcelentní britský sitcom s vykuleným Lauriem, který náhodou báječně zpívá a asi životní roli mistra Frye. Jeeves je dokonalej prostě a já se jeho popularitě fakt nedivím. Chtělo by to dabing, mistři, já si toho Jeevese fakt potřebuju užít a navíc si už bez něj snad ani nedovedu představit život, protože to, co v prvním díle a v povídkách předvedl, tak to vážně stojí za to. Za některé slabší chvilky 85%.(7.7.2013)

 • tulen
  *****

  Wodehouse je moje oblíbená četba před spaním a tento seriál se rozhodně povedl. Titulní dvojice se dobře doplňuje a H.Laurie koření svoji roli nejen bohatou mimikou, ale i taky příjemnými hudebními čísly :-) Jestli se to nezhorší (hodnotím po 2 dílech, tak u mně za plný počet * - už proto, že dneska by to asi nikdy podobně vkusně a komorně nenatočil)(25.5.2013)

 • bogu
  *****

  Zbožňujete onu eleganci, styl a kultivovanost Suchetova Poirota? Chcete víc, ale už vás omrzely poněkud rozvařené detektivní zápletky? Pak zkuste Jeevese a Woostera! Poirotovská atmosféra z tohohle vynikajícího komediálního seriálu podle povídek P. G. Woodhouse přímo odkapává a prakticky každý záběr je díky fantastické architektuře, dekoracím a kostýmům evokujícím rafinovanost a rozmarný životní styl dvacátých a třicátých let, hotovou pastvou pro oči. Opravdu výtečný humor zajišťuje duo Fry—Laurie coby nadpřirozeně schopný, informovaný a za každých okolností diplomatický Jeeves (“gentleman’s personal gentleman”) a jeho chronicky zahálčivý pán, Bertie Wooster, který má pochybné nadání přitahovat trable ze strany svých mnohočetných tetiček, vdavekchtivých “starých známostí” a beznadějně ňoumovitých kamarádů z klubu pro mladé budižkničemy. Jeevesův absurdně nažehlený a Woosterův kolokvialismy překypující styl vyjadřování ždímá to nejlepší z britského talentu pro slovní humor a divákovo ucho jistě potěší i Woosterova častá hudební intermezza, během kterých Laurie u klavíru s vervou zpívá dobové songy typu „life can be delish with a sunny disposish!“. Hudba je ostatně mimořádně vydařená od začátku do konce a úvodní titulky s animovanými hudebníky hrajícími ústřední téma jsou podle mého názoru dílem génia. Bez výjimky všechny díly disponují neobyčejně zašmodrchanými a možná až přespříliš komplikovanými zápletkami (zahrnujícími zásnuby, rafinované plány jak se z nich vykroutit, převleky, krádeže umění a policejních helmic…), jejichž schéma se ale bohužel brzy začne opakovat a ke konci seriálu už jde často bohužel o neinvenční recyklaci stále těch samých peripetií. I tak si ale tahle milá a stylová absurditka rozhodně zaslouží mnohem více pozornosti – zatím je to pořád ještě dosti opomíjený klenot, jehož cena v mých očích neustále roste. Toodle-pip!(5.2.2008)

 • - Stephen Fry (Jeeves), Hugh Laurie (Bertie Wooster), Robert Daws (Tuppy Glossop) a John Woodnutt (Sir Watkyn Bassett), jsou jediní herci, kteří hrály stejné postavy, ve všech dílech. Seriál měl celkově čtyři série. (Pumiiix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace