poster

Jeeves and Wooster (TV seriál)

Komedie

Velká Británie, 1990, 23x55 min

Předloha:

P. G. Wodehouse (kniha)

Scénář:

Clive Exton

Hudba:

Anne Dudley

Hrají:

Stephen Fry, Hugh Laurie, Peter Benson, Michael Ripper, Mac McDonald, Ronan Vibert, Elizabeth Spriggs, Rosalind Knight, Richard Brake, Anastasia Hille, Julian Firth, Tim Barker, Richenda Carey, Marlene Sidaway, Selina Cadell, Roger Frost, Liz Kettle, Richard Dixon, Hugo Blick, Richard Bebb, Amanda Elwes, Norman Lumsden, Merelina Kendall, Sylvia Kay, Colin McFarlane, Kim Huffman, Preston Lockwood, Jack Watling, Vivian Pickles, Mary Wimbush, Jennifer Gibson, Michael Siberry, Bill Bailey, Paula Jacobs, Nigel Whitmey, Ricco Ross, Brenda Bruce, Don Fellows, Ralph Michael, Gordon Salkilld, Owen Brenman, Patricia Lawrence, Deddie Davies, Richard Braine, Robert Daws, Jean Heywood, Jane Downs, Rosemary Martin, Harry Landis, Peter Diamond, Llewellyn Rees, John Turner, Jon Croft, John Savident, Raymond Young, Heather Canning, John Rutland, Hilary Sesta, Matt Zimmerman, John Cater, Roger Brierley, Georgia Allen, Rebecca Saire, Steph Bramwell, Phillip Reader, Christopher Whittingham, Dave Atkins, Brian Haines, Nicholas Palliser, Ann Queensberry, John Woodnutt, Justine Francesca Glenton, John Pirkis, Frederick Trevers, David Blake Kelly, Neil Hallett, Gordon Sterne, Jack Johnson, David Peart, Tessa Churchard, Manning Redwood, Matthew Solon, Joanna Riding, Norman Rodway, Marcus D'Amico, Sonia Graham, Peter Howell, Geoffrey Toone, David Healy, Bunny Seaman, Thomasine Heiner, Peter Hughes, Lou Hirsch, Hubert Rees

Producenti:

Brian Eastman

Střih:

Chris Wimble
(další profese)
 • evilmind
  *****

  Wodehouse jsem čítával tak dávno, že si na lstivého sluhu Jeevse pamatuju jen velice mlhavě, nicméně o to radši mám dneska atmosféru gentlemanských 30. let, do které jsou příběhy seriálu zasazeny, takže jsem si hereckou exhibici mladého Hugha Laurieho a Stephena Frye opravdu s gustem užíval. Časté české srovnávání se Saturninem trošku kulhá, ale přece jen chápu, proč minimálně v postavě sluhy lidé tu podobnost nacházejí. Absurdně překombinované zápletky, skvěle napsané dialogy, jen možná jen ten hodinový formát je trochu příliš na současnou dobu, kdy jsme naučeni smát se u sitcomů maximálně 22 minut...(9.5.2014)

 • vla_kor
  *****

  Who ho. Ukázka perfektního převedení literárního díla do audiovizuální podoby. Od výborných scénářů po skvělý casting. Jestli jste fanoušky povídek P. G. Wodehouse o Bertiem Woosterovi a jeho sluhovi Jeevesovi, tak neváhejte. Hugh Laurie je geniální představitel dobrosrdečného člena klubu "Trubců" s věčně vykulenýma modrýma očima a otevřenou pusou. Navíc hraje a zpívá užasné dobové písničky. A Stephen Fry je zas úžasný představitel mimořádně inteligentního člena klubu Ganymed pro "gentleman's gentlemany". Pip pip.(13.1.2008)

 • aragod
  ****

  Nevím proč, ale tak nějak jsem čekal, že se mi to bude líbit víc. Miluju starou Británii, gentlemanský styl života, anglický humor, dvojici Laurie a Fry. Ale i přes to, mi přišla většina zápletek velice podobných, stejný problém a stejné řešení v každém druhém díle. Možná jsem neměl sjíždět celý seriál na posezení, časem se na to určitě podívám znovu a třeba tomu s odstupem času přijdu víc na chuť.(25.8.2012)

 • vesper001
  *****

  Nejznámější postavy z dílny neméně známého P. G. Wodehouse – zazobaný trouba Bertie Wooster, který se koupe s kachničkou a oplývá minimální mozkovou kapacitou, módním nevkusem a nepříčetnou loajalitou ke (všem) svým nemožným kamarádům a dokonale uhlazený komorník Jeeves, vyznačující se nekonečnou rozvahou, módním vkusem a genialitou – v podání známého komického dua Fry & Laurie. Hugh Laurie předvádí nesmírně intenzivní výkon mimických svalů při střídání výrazu zamyšleného blba, zmateného blba a zhnuseného blba, Steven Fry se naopak omezuje na více či méně pozdvihnuté obočí, ovšem jen úslužná fráze „very good, sir“ mu stačí k rozbalení přebohaté palety precizně odstíněných tónin, které jsou stejně výmluvné jako grimasy jeho protějšku. Schéma příběhů se víceméně pořád opakuje, ale podobně jako u knižní předlohy nepřestává být zábavné. Navíc animované titulky jsou skutečně stylové a hudební stránka příjemná – zvlášť když si Hugh sem tam střihne hudební číslo (jakkoli by Jeeves nesouhlasil, ligu vede trombón :).(13.9.2013)

 • LBsmoke
  ****

  1série se mi líbila velice byla vychytaná a jednodušší po všech směrech .. například některé ty dlouhé záběry kde Laurie ukazuje svoji obratnost a šikovnost během rozhovorů (to je pak vidět rozvinuté v md H..) 2série mě vůbec nechytla asi sem měl dost toho Gussieho a těch jeho čolků..(newt this, newt that.. omg)(15.2.2012)

 • - Stephen Fry (Jeeves), Hugh Laurie (Bertie Wooster), Robert Daws (Tuppy Glossop) a John Woodnutt (Sir Watkyn Bassett), jsou jediní herci, kteří hrály stejné postavy, ve všech dílech. Seriál měl celkově čtyři série. (Pumiiix)