Spirála strachu: Saw pokračuje

• USA Spiral: From the Book of Saw (více)

Začíná se psát nová kapitola z děsivé knihy Saw. Zločinný strůjce pokřivené spravedlnosti roztáčí spirálu nečekané pomsty. Mladý detektiv Ezekiel "Zeke" Banks (Chris Rock) a jeho parťák (Max Minghella) vyšetřují děsivé vraždy, které začínají připomínat nechvalně známé případy z minulosti. Nevědomky se tak stanou hráči na šachovnici morbidní hry zákeřného vraha. A to ještě "Zeke" netuší, že spolu s ním bude ďábelskému plánu šíleného zločince čelit i jeho otec, vážený policejní veterán (Samuel L. Jackson). (Vertical Entertainment)

DonBraso

Předně musím říct,že jen náhodu tomu dala,abych vůbec zjistil,že tento snímek má vůbec něco společného se sérií SAW.On plakát Spiral a Chris Rock ti zrovna nic neřeknou.Pak pod hlavičkou režiséra zaplesáš,protože už měl tři díly ze SAW série za sebou.Čeho jsem se nejvíc bál a bohužel oprávněně je hlavní herec.Ano,Chris Rock je tak příšerný a přehrává každou scénu tak neskutečně,že Vám přímo znechutí sledování filmu.Pak si říkáte,proč to nehrál sám Samuel,když se tomu vůbec upsal.Nejvíc je to vidět,jak kopyto Chris sejde ze scény a nastoupí aspoň chvilku Samuel,kdy mu toho poldu prostě věříte.Takhle posrat film kvůli absolutnímu přešlapu na hlavního herce se prostě nevidí.Ještě je tam chyba ve filmu,kterou se mně nepodařilo zde dát,ale hned ze začátku má Chris ty blýskavé náušnice.WTF.Další scéna v autě už mu někdo řekl konečně,že na poldu se tohle fakt nehodí,tak je najednou nemá počas celého snímku.Ale přejdu k tomu hlavnímu,čím série byla i mou blažeností stále přes výtky v hledáčku shlédnutí.Jsou to opět ještě lépe vymyšlené vraždy s doopravdy lahůdkovým gore efektem.Překvapení to není,protože to natočil stejný režisér,takže i scénářem a tím vším co znáte dostanete i zde.Je tu typický theme na konci,nějaká rychlá vysvětlovačka,je tu i pila a ruce v želízkách jako ten v prvním SAW.Vlastně tohle by vše mohlo i fungovat,jen ten podělanej casting.Co je doopravdy nejvíc na přes držku je ten hlásek kripla,co to mluví jak z čítanky,že jestli si nezahrajou hru.Ano,jak typická maska Jigsawa a hlas ,se zde vybralo prase s primitivním hláskem debila,který to šel odříkat.Jak tohle mohlo projít projekcí je my záhodou.Přesně tímhle si nějaký return značky podělal co mohl.Vsadil sice na režiséra, ale na herce se vážně nestrefil.Jestli to měla být hlavně černá lavina s filmovým kumštem,tak tohle se vážně nepovedlo.Je úplně jedno,že James Van byl v koprodukci,protože kámen úrazu nastal už u hlavního herce.Detektivní stránka je pořád stejně dobrá a jestli uhád či neuhád kdo to je,je už věcí samotného jednotlivce.Jsem fanda série,ale po tomhle odkazu,kdy poslední Jigsaw si odnesl dvě hvězdy,tak i to zde stále platí a je s podivem,že přes těch výtek,bych řekl,že tento díl díky vymyšleným vraždám a konci byl více přesvědčivej.Obávám se,že další díl je na spadnutí a jestli trend bude pokračovat i s hlavním hercem,nebudu si muset už ho definitivně pouštět,protože už skončí radost ze všeho,co člověk dostal v prvním a druhým díle.45% ()

MT_Y

Tak jednak bod už jen za hudbu na konci kterou sem vždycky zbožňoval..... Musím začít tím, že film b více ne v pohodě, jednak každý díl série byl víceméně detektivní, zde to není výjimka... Co bych tomuhle dílů vyčetl, že obětí neměli vlastně možnost přežít (což už dělal detektiv jako "Jigsaw" v jiných dílech společně s Amandou)....dobre tohle přejdu, vrahem není nikdo jiný než....... (mimochodem tohle se dá odhadnout už poměrně na začátku filmu).... Film víceméně nenese nějaká extra překvapení, nebo nějaká extra rozuzlení (on to člověk postupně během filmu i očekává jako že ten důvod proč se to děje je takový jaký ve finále je...) herecké obsazení, nevadil mi tam nikdo, jo jasně uječená hlavní postava leze na nervy, ale dá se to.... Samuel si myslím že dostal dostatek času, prostě tam byl jako vedlejší postava proč ne.....mimochodem k vrahovi (myslím že režiséři se nikdy úplně netajili vrahy, už v 1. Díle když člověk zapremyslel došlo mu kdo opravdu hraje hru a tudíž kdo je vrahem, když vrazdila Amanda taky to člověku došlo to samé s Hoffmanem tak s tím úplně protože ten na to vypadal už od začátku)... Takže nevycitam že vraha člověk odhadne, ale spíš že mi přišlo jakoby si vrah s ničím opravdu nedal pořádně záležet.... Kamera, střih, hudba není si dle mě na co stěžovat, takže po této stránce spokojenost, příběh no byl jednoduší než v ostatních dílech, ale zase koukalo se na to příjemné takže pohoda.... Herci ještě jednou říkám dobrý, myslím že každý svou úlohu splnil na jedničku (ikdyz od vraha bych asi čekal víc nu).... Suma sumárum já se nebojím dát pět hvězd 90% z mé strany určitě o propadák nešlo.... Jen člověk musí při koukání prostě počítá s tím že to úplně na 100% nelze úplně k tomu saw přirovnávát.... Jinak brutální scény, no v tomhle si myslím že v dřívějších dílech si prohráli víc ale zase nebylo to nic jako že bych za to musel strhnout body.... ()

krumlajs

Opravdu jsem věřil, že tenhle díl moji oblíbenou serii nakopne. Ale opak je pravdou Spirála se zařadí jako asi nejhorší díl serie a to už je co říct. Totálně stupidní scénář, ve kterým úplně každej, kdo má drobet nakoukáno bude po 15 minutách vědět jak to dopadne. Těšil jsem se na Rocka ve vážnější roli, ale od začátku je poznat, že na to nemá. Hraje takovým stylem až mi přišlo, že si z toho dělá prdel. Pozitivum není ani jedno, takže si myslím, že značka Saw prostě umřela s tímto filmem. 30% ()

ESNYR

Obsadit Chrise Rocka byla chyba. Přestalo mě to v podstatě bavit hned na začátku kdy se zase ukázalo že kde je černoch v hlavní roli musí se mluvit sprostě, nadávat, tvářit se jak dement a co je nejhorší, nedokázal jsem tady tomu člověku věřit že je policajt. Záporáka jsem odhadl asi v půlce filmu (jako vážně jsem si řekl že to bude ten mladej) a co se týká Samuela, tak ten byl hodně špatnej. Celé to šaškování mi přišlo stašně umělé až v podstatě nereálné. Třeba jsem vůbec nepochopil mechanismus vosku (podle mě to nedávalo smysl) a nebo ten mechanismus se sklenicemi (netuším co to bylo za stroj a jak fungoval, k čemu byl určen ......) kde bylo hodně divné že ty sklenice lítaly na zeď, dveře, do prostoru ..... Ze série SAW jsem viděl první, druhý a část třetího + asi šestý, a už tam mi přišlo že to nedává moc smysl (možná proto že jsem to neviděl všechno ale to mi nějak žíly netrhá) Jelikož to bylo zakončeno tak jak asi každý očekával, můžeme se asi těšit na další a další a další a další ..... no nic. Za mě tak 2 hvězdy a to ještě jakž takž. ()

xxmurphyxx odpad!

Keď tomuto paškvilu dokáže niekto streliť od brucha päťku, tak ja jebem na tú jednu hviezdu, ktorú som tomu chcel dať čisto z rešpektu k S. L. Jacksonovi, ktorí sa tu na chvíľu mihne a fuknem tomu odpad ako vínko. Takýto debilný výplach parazitujúci na mene slávnej filmovej značky sa len tak nevidí, toto nie je nič iné ako hnusné hromadné znásilnenie Saw bandou nakazených negrov bez kondómov. Nečakal som oscarový scenár ani herecké výkony, viac menej som bol pripravený na klasický dej o šinterovi trollujúcom celé mesto na čele s policajným oddelením svojimi rafinovanými pascičkami. Miesto toho som dostal v hlavnej úlohe zhasnutú hviezdičku v podobe vysušeného, extrémne nesympatického kokota Krysa Rocka s jeho jebnutými wannabe drsnými hláškami a uškriekaným hlasom, motajúcom sa so svojím pritepleným ulízaným parťákom z kanclu do bytu z bytu do kanclu, čakajúc na ďalšiu vraždu, ktorej nedokázal zabrániť. Do toho má bad ass reči a keď ich nemá, tak vyplakáva aký je život na neho bitch, prípadne si bere do huby Gumpa a snaží sa hrať na filmového kritika. Mrdka zasraná. Vôbec tomu nepomáha teplý new school rap zastupujúci šašovia ako lil uzi, lil yacht a podobní lil alebo skôr mega autotune kokoti bez talentu s pokreslenými ksichtami ako moja žiacka na základnej a rapom kvalitným asi ako silikónová kunda z wishu. Strih je nudný, preto sa niekto rozhodol ozvlášniť ho epileptickými chvíľkami pri každej pasci. Je to nudné, je to debilné a zle napísané, je to zle zahrané s hrozným kastingom, je to otrasne ozvučené ale hlavne je to KURVA úplne zbytočné. Táto kokotina je jeden z najzbytočnejších filmov a nikam Saw sériu neposúva, len na nej parazituje a robí hanbu. Príde mi to, ako keby sa banda negrov rozhodla, že oni chcú mať svoju vlastnú Saw sériu stoj čo stoj a preto prišli s touto sračkou. ()

blondboss

Priemerný krvák, ktorý atmosférou už len z diaľky dýcha na chrbát svojmu predchodcovi a prakticky aj celej sérii Saw. Jednotlivé vraždy sú síce nápadité, ale nie je tu už natoľko dobrý soundtrack, nie je tu Tobin Bell a dialógy a konanie niektorých postáv je prosto na uterák. Takže u mňa len slabý priemer. Každopádne Samuel L. Jackson potešil. 55 % ()

wowylgu313

Mmmmm, proč? Proč se tohle jako stalo? Proč se tohle jako natáčelo? To je nějaká chyba v systému? Bojím se že bude i Spirála 2 ... Jako takhle jsem oddaný fanoušek série Saw. Tak asi proto jsem dal ty tři hvězdy aspoň ... Ale vlastně nevím pořádně ani proč? No dobře jednu za tu jednu past, druhou za tu druhou past a třetí za tu třetí past. A tím to zřejmě celé končí. Nesmysl a jen z úcty k celé sérii dávám zde 60% , pokud se pane bože stane že vyjde stejně takhle "nedomrdlá" další Spirála, která nemá s původní sérii už společného nic krom lacinějších pastí... Tak se obávám že klesneme na 40 ... A pak už nevím teda ... A proboha ... Proč "komik!" Chris Rock :D prosím nedělejte další díl. Budeme dělat že Saw skončil dílem JigSaw a Spirála byl jen nějaký omyl. Chápete že jsem nucený lhát v hodnocení tohoto filmu ... ()

Arigato

Já nevím, asi únava materiálu, ale Spirála strachu prostě nějak nefunguje. Film se pokouší o rozmanitější příběh a jako detektivka dosahuje tak na průměr. Spíše jen využívá jména Saw k obhájení morbidnějších záběrů a mimo klasický finálový zvrat, který byl mimochodem od nějaké půlky filmu poněkud čitelný, nemá s původní sérií nic moc společného. ()

tsatsiki

Toto byl asi nejslabší díl, co sem viděl.Postava panáčka vypadá jak prase a až na brutální vraždy zde převažuje příběh neuplatného policisty, co vše dělal podle zákona.Je to slabý čajček oproti předešlým dílům, ale koukat se na to dá.Vždycky jsem si říkal, proč do toho ti herci jdou, ale v případě Rocka, který těch rolí moc nemá v poslední době to snad i chápu.Ale není to top filmy v jeho kariéře.Ani u Jacksona, ale ten hrál I v horších věcech.Z hororu spíš udělali slušnou kriminálku.50%. ()

Nikolas__

Aby bylo jasno, já Saw filmy toleruji vždycky, doposud jsem vůči nějakému neměl nějakou extrémní averzi, což při osmi filmem (!!), rozhodně není klasický případ. Kvalita sice stagnovala, ale postupem série se navzájem díly doplňovali a i když to občas nevyšlo, snažili se děj alespoň nějak držet pohromadě. A v tomhle mám popravdě větší bordel než v Saw loru. Nechce se mi ani pomyslet na to, že moje milovaná série (společně s Chuckym snad moje nejoblíbenější co se týče hororů), došla do bodu, kdy i já budu chtít aby zdechla, ale bohužel je to tady. Abych v rychlosti do souvislosti něco podle mě důležitého přihodil, zkusím shrnout můj vztah k jednotlivým dílům. O jedničce se samozřejmě nemá cenu bavit, Saw je naprostá klasika kterou musel vidět každej fanoušek hororů, skvělé postavy, boží scénář, finální scéna dokonalá, prostě nejlepší díl. Saw II vyrazila směrem klasického pokračovaní - změnila směr příběhu a přidala do pastí víc lidí (obětí), několikrát jsem si říkal, že by to mohlo fungovat trochu lépe a myslím si to doteď, i když je pořád dvojka jeden z těch fakt skvělejch dílů hlavně díky božímu zpracování. Saw III je ukázka perfektního příběhového splatteru, více netřeba dodávat, skvělý scénář a zpracování, vše doprovází super hlavní postava. Saw IV byla pro mnohé lidi zklamáním, je fakt že není tak kvalitní jako předchozí tři díly, ale pořád vyniká ve spoustě věcech a ne nejsou to jen gore scény, je to hlavně ten příběh. Se Saw V to bylo těžší, z originálních sedmi dílů rozhodně nejslabší díl. Není to vůbec špatné je to pořád nadprůměr, ale hele, postavy mě nebavily, nebylo to úplně ono. Když přišla Saw VI byl jsem v sedmém nebi, nebo v tomhle případě šestém, fungovalo to téměř ve všech ohledech, a překonalo to skvělou čtyřku a docela okay pětku skoro ihned ze začátku. Saw 3D je hodně nenáviděný díl, ale ty logické lapsy jsou tam téměř jediná velká chyba, jinak vizuály byly boží, bylo to napínavé, a pro mě to byla prostě taková menší bomba, kvalitativně někde mezi čtvrtým a druhým dílem. Jigsaw byl slabší, nevyrovnal se dílům předchozím, ale díky druhé polovině a závěru se vyšplhal do v pohodě nadprůměru. Potom nadcházející Saw X moc nemusím. Proč to všechno říkám? Chci to porovnat, protože Spiral nemá co odvyprávět. Řemeslo je k ničemu, hlášky jsou tupé a nevtipné, postavy nezajímavé a herci působící jakoby nevžití do role. Masakr je, že při tom konci nic necítíte, ani potom kvůli hudbě při závěrečných titulcích. Je to první ani trochu nezábavný twist v této franšíze. Kamera je celkem plus, nějaké pasti jsou natočené velmi dobře, ale ten příběh je tak nudný a zklamávající že se prostě nemůžu soustředit na nějakej lore, chvílemi ani na obrazovku. Podle mě se nějací lidé snažili, ale nevyšlo to, bohužel, a už asi taky nikdy nevyjde, škoda. Rád bych navštívil tvůrce a něco jim řekl, protože tohle opravdu není Saw. Zakončím to prostě tak, že to bylo něco na co jsme se všichni těšili (I hope), narvali nám do držky mrdku, do kin nám doručili sračku. Jinak devátý díl je rozhodně nejslabší díl série a úplně bych ho ze sledování/nebo dělání nějakých maratonů, vyřadil. 4/10 () (méně) (více)

SaraSoldier

Hanba pôvodnej série Saw. Akože, Rock prehráva tak veľmi, že sa mi chce plakať a jeho hlas snáď už jakživ nebudem musieť počuť. Pasce tiež sprosté alebo skrátka slabé, okrem úplne prvej v metre. S.L. Jackson a Charlie Clouser sú dve mená, za ktoré som dala tie dve hviezdičky a tu sa výpočet pozitív končí - jeden herec a soundtrack. Narážka na ikonickú scénu z jedničky, tú s pílou, to bolo úbohé. Lebo ten amatér, samozrejme, nemohol o Gordonovi/Adamovi a danej pasci vedieť ani prd a tak to celé vyznelo dosprosta. Kto je „Špirála" som uhádla hneď a záver, ktorý bol v originálnej sérii vždy mindfuck lahôdkou, tu bol úplne k hovnu. John Kramer sa v hrobe obracia, Gordon si vyočil oči a asi aj Hoffmana pustí, nech tvorcov znesie zo sveta, len aby nevznikol ďalší diel tejto tragédie. BTW, nadávajte si na Jigsawa koľko chcete, ale oproti tomuto je ten film totálny klenot s omnoho lepším castom (a jeho výkonmi), pointou a scenárom celkovo a snáď len ten soundtrack tam bol slabší - nechýbala však skladba Hello Zep, čiže beztak žiadne námietky. Fakt by ma zaujímal názor Leigha Whannella na to, ako je značka Saw takto urážaná. ()

KolarikKing

Víceméně pořád to samé dokola. Klidně se to mohlo jmenovat jenom Saw 9. Chris Rock se vůbec nehodí do role detektiva. A i většina ostatních postav mi neseděla (až na S.L. Jacksona). Detektivní linka byla špatná. Pasti a gore byly zajímavé, ale to mi nestačilo. U prvních Sawů jsem byl vždycky nejvíc potěšen twistem na konci. Tady jsem ale všechno tušil dlouho dopředu. Čekal jsem atmosférickou detektivku ve stylu Se7en, dočkal jsem se jenom dalšího Saw výplachu. 4/10 ()

safixxx

Největší chyba - obsazení Chrise Rocka, který z toho udělal bizarní komediální šaškárnu namísto kultovního hororu. To jeho afektované až dementní řvaní, na který byl zvyklý asi z Madagaskaru okamžitě pošle celý film ke dnu. Kdyby hrál klauna na pouti, asi by to vyšlo, ale hlavního detektiva? WTF? Ani Samuel tohle už nemohl zachránit. ()

Kushina

Co si budeme povídat, oproti starému Sawu tohle byl jen takový slabý odvar, který krom jména a fotky na starou část navazoval, leda pár pastmi. Příběh hlavně ze začátku docela o hovně a nudný jak cyp. Na druhou stranu konečná zápletka mě docela bavila a skončila zajímavě. Konec jsem ale docela očekával dost podobně, jak skončil. Jen z nostalgie 55% ()

Heywood

Kdy a kde by vrah vyráběl ty komplikované vraždící nástroje? A ještě je pronesl na policejní stanici? Herci ukrutně nudní, přehraní a dělat z modelky kapitánku policie je až komické. Dokoukat to bylo skoro zoufalství... ()

hony23

Série Saw už je dost vyčpělá a já vážně nechápu, proč se točí další a další pokračování. Spirála strachu přináší jen další tuctový příběh o mstiteli, který tentokrát likviduje zkorumpované poldy. Smrtonosné pasti jdou ale celkem povedené a svým obětem připravují opravdu nehezké poslední minuty života. ()

Tomko87

Reboot mŕtvej značky, o ktorý nik nestál. Chce sa to hrať na Temný prípad, ale zlyháva vo všetkom. Chris Tucker je extrémne zlá voľba. Jingsaw a jeho hry, núďo. ()

parazit

Příliš jsem od volného pokračování mého milovaného Saw neočekávala, ale musím přiznat, že mne film velmi mile překvapil. Vraždy byly origoš, za mě spokojenost ;) Bohužel mi film velmi kazil hlavní detektiv, který neuvěřitelně přehrával, měl by jít raději někam do cirkusu, možná by mu někdo i hodil do klobouku. ()

Samuel L. Jackson si zahraje v Saw

Samuel L. Jackson si zahraje v Saw

09.07.2019