Spirála strachu: Saw pokračuje

• USA Spiral: From the Book of Saw (více)

Začíná se psát nová kapitola z děsivé knihy Saw. Zločinný strůjce pokřivené spravedlnosti roztáčí spirálu nečekané pomsty. Mladý detektiv Ezekiel "Zeke" Banks (Chris Rock) a jeho parťák (Max Minghella) vyšetřují děsivé vraždy, které začínají připomínat nechvalně známé případy z minulosti. Nevědomky se tak stanou hráči na šachovnici morbidní hry zákeřného vraha. A to ještě "Zeke" netuší, že spolu s ním bude ďábelskému plánu šíleného zločince čelit i jeho otec, vážený policejní veterán (Samuel L. Jackson). (Vertical Entertainment)

Motinski

Viac ako plnohodnotnú súčasť série, som mal pocit že sledujem spin-off. Brutalita ostala, trilerove prvky išli do úzadia. Žiadné rafinované hry o život ale typická béčkova kriminálka. Bez nápadu, klasických Jigsaw vychytávok, no najviac mi asi vadil ukecaný Chris Rock s priblblým výrazom v každej ,,vyhrotenej" scéne. Postupné odhaľovanie indícií smerom k vrahovi nema poriadné stupňovanie ani moment prekvapenia a veľmi by som chcel vedieť čo prinútilo S.L. Jacksona aby pristúpil na minirolu. Kvalita scenára to určite nebola. Posledné minúty filmu som sa smial a myslím že nahnevaný budú aj skalní fanúšikovi. ()

DJ Rocco iNc

3 hviezdičky, to je asi maximum, ktorým viem tento film ohodnotiť. Prvá polovica slabá, herecký výkon Chrisa Rocka bol fakt príšerný, prišlo mi to, že si asi pomýlil film so Stand-up comedy show, častokrát sa tváril na kameru, ako Willem Dafoe, vo filme Prázdniny Mr. Beana, keď natáčal dokument sám o sebe. Rovnako hrozná bola aj réžia. Keby tento film nemal značku, myslel by som si, že je to iba ďalší lacný brak z dielne MarVista Entertainment alebo Syfy.  Druhá polovica nabrala neskôr iný spád. Začalo to gradovať, zlepšili sa aj herecké výkony a nastali aj zvraty, na konci sa už popracovalo viac, aj keď sa to dalo ešte viac vyšperkovať. Celkovo to nemá tú atmosféru a úroveň, ako samotná Saw sága, no na druhej strane to nie je až také zlé. Myslím si ale, že je chybou pokračovať a rozvýjať niečo, čo už dávno poznáme. Dnes sú kladené veľké nároky na pokračovania a je to iba šikovnosť tvorcov, ak nároky spĺňajú. ()

BROKEN_

Zklamání, které mělo sérii Saw dodat nový směr. Viděl jsem jen Wanovu jedničku, kterou mám hodně rád. Na další díly jsem se nikdy nechtěl podívat, a po tomhle mě to o nic víc neláká. Má to dobré pasti, fajn tempo, kde se furt něco děje, slušné odhalování celé skládačky, proč tohle nový Jigsaw dělá, tohle mě bavilo, ale zbytek byl průměr. Chris Rock sliboval, že nám nabídne detektivku, která ale ve filmu ne moc dobře funguje. Samotný Rock není příliš přesvědčivý v hlavní roli ( ten jeho hlas tam vůbec nesedí ), ve vedlejší roli tu máme Samuela L. Jacksona na kterého se určitě lidi těšili, jenže není ho tady mnoho a celé mi to s ním přišlo nevyužitý. Série Saw je známá svým wow momentem v závěru filmu, kdy se odhalí, kdo za to může, a tady mi to bylo jedno, poněvadž to bylo celkem předvídatelný. V jeden moment jsem si říkal, že to je nějaký divný a bylo to tak. Což mě vážně mrzelo. Ale tím nechci říct, že by bylo finále slabé, to ne, zazněla tady ikonická hudba, která provází celou sérii, a to mi udělalo úsměv na tváři... přiznejme si, ten soundtrack je skvělý. Ve finále průměrný film po všech stránkách. Škoda tohle mělo potenciál na dobrou kriminálku, nestalo se. 4/10 ()

filmmovier

Menší průšvih, než jsem se obával. A to i přesto, že hlavní roli hraje extrémně otravný a trapný neherec Chris Rock, identita pachatele vás nijak nepřekvapí, protože vám dojde nejdéle v polovině (ale spíš mnohem, mnohem dříve), že ani SLJ nemá co hrát, že horor to není a detektivka to sice je, ale kvůli výše zmíněnému, spíš průměrná. Na jakýkoliv předešlý díl série se to nechytá, ale všechny nové pasti jsou veskrze příjemné a nápadité. Film navíc netrvá ani hodinu a půl, takže ani nestíhá nudit, což je určitě fajn, ačkoliv osobních linek hlavního hrdiny bylo možná zbytečně moc. Závěrečný twist kvalit předešlých také nedosahuje. Staré známé tóny byly sice příjemné, ale šokující pointa tomuto filmu prostě chybí, na rozdíl od otevřeného konce. Shrnutí: bylo to fajn, bavil jsem se, ale víckrát to opravdu vidět nemusím a stejně tak není potřeba jakékoliv další pokračování. Bez Tobina Bella to není ono, není to ono ani s Chrisem Rockem, ale ačkoliv film stále spadá do průměru, je to rozhodně průměr, za který se nemusí stydět. 60%. ()

Johnny.ARN

Z pôvodnej série som nevidel snáď ani jeden film. Možno jeden, neviem. Ale čo vie, že Smith Rocka prefackal kvôli jeho výkonu v tomto reboote. To je katastrofa, aký je on herec. Príbeh, resp zápletka s rozuzlením fajn, prekvapilo ma ta. A aj spôsoby vrážd boli že fujky fujky. Kto také mechanizmy dokáže vymyslieť? Ale aby ma to presvedčilo si pozrieť predchádzajúce časti alebo sa tešiť na pokračovanie, to veru nie. 2 z 5 ()

Ryuuhei

Nějak se mi podařilo přeskočit Jigsawa a dostat se k této další inkarnaci slavné série. Za mě velice slabý thriller, který se odvrátil od počínání obětí spíš k vyšetřovatelům, resp. úhlavnímu vyšetřovateli a jeho cestě nalézt vraha, který ho postupně obírá o jednoho blízkého člověka za druhým. Popravdě mi došlo, kdo oním vrahem nakonec bude, měl jsem dvě možnosti, z nichž logicky vycházela jen jedna, takže jsem ve výsledku nebyl vůbec překvapen. Děj se držel na hraně napínavosti a něčeho, co nemělo pořádný „drajv“. Pohled na obskurní vraždy zde byl řešen především prostřednictvím flashbacků a nešlo vesměs o nic, co bychom v drsnější míře neviděli už v původní sérii. Ve výsledku zůstávám na těžkém průměru s tím, že jsem netrpěl, ale ze židle mě to také nezvedlo. ()

oveckaoa

Je to takový jiný Saw docela chápu i ten hate k tomu . Je to první díl v sérii kde  nevystupuje  Tobin Bell  (nevím jestli ho tam nechtěly kvůli prachům nebo nechtěl on)  a není zde ani jeho ikonická loutka (tuším, že v Jigsawovi předtím byla) stylově to je hodně podobné Sawům 4 a výše jelikož zde není žádná šance ty pasti přežít (všichni i kdyby se z tama dostaly by vykrvácely k smrti) a závěrečný zvrat je dobrý.  Největší slabina je v hercích hlavní herec je ubožák co mu všichni ubližují a nikdo mu nechce pomoct je absolutně nevěrohodný a neskutečně přehrává celý film si na to stěžuje (proč teda nezměnil práci nebo se nenechal přeložit?)  a hned na začátku řeší, že jeho žena šukala s učitelem pilates   (zajímá to opravdu někoho?) tak, že jsou jen dvě možnosti buď ho litovat nebo si přát, aby konečně umřel a to je člověk, kterému má divák fandit Samuel L Jackson dopadl ještě hůře jeho postava zde mlátí na počkání reportéra (V Americe momentálně absolutně nereálné) a v jedné scéně vyhrožuje, že vystřílí všechny policajty jen kvůli tomu, že nepomohly jeho postřelenému synovi (ne, že bych se jim divil taky bych chtěl mít od takového chudáka pokoj).  Nový Jigsaw je v pohodě i myšlenka, že bude likvidovat zkorumpované policajty je dobrá (i když v podstatě něco už tu bylo od čtyřky výše akorát tam je likvidoval kvůli tomu, aby ho neodhalili tady je chce likvidovat jelikož jsou prohnilí) a potencionál na novou sérii tam je. ()

Yoshimitsu

Detektiv Banks by se měl v první řadě naučit, parkovat autem a nechápu když se vyšetřuje vrah s prasečí maskou, který masakruje špinavé policajty, tak proč mají všichni policajty hlasovku a prostě se jim nedovoláš. Samotné vyšetřování policajtů je spíš podle chování postav směšné než napínavé a dobře promyšlené, ale značka SAW zase nabídla to, co umí nejlépe několik výborně vykonstruovaných krvavých pastí, které mají pořád skvělý nápad a to mě na tom baví nejvíc. Dávám 70% ()

Zek

Když jsem viděl trailer a zjistil jsem, že tam bude hrát Samuel L. Jackson  tak jsem čekal, že si Saw zlepší reputaci od předchozího dílu. Bohužel to se nestalo, místo toho člověk dostal absolutně zbytečný díl, kde už jsem zhruba od půlky filmu věděl, kdo za tím vším stojí. Herecké výkony jsou tak tragické, že jsem jenom kroutil hlavou a říkal si co to sakra je. Celková pointa a poslední past, bylo to nejhorší co v Saw mohlo být, Absolutně nejhorší díl. ()

Brain-D

Až násilné oživování série, která šla postupně na dno, ale své diváky si vždy našla. Asi nebudu jediný, který uznává pouze první dva díly a tím to pro mě hasne. Dokázalo to sice udržet pozornost a mělo to Samuela L. Jacksona a Chrise Rocka. No na průměr to tu, ale nebude. 40% ()

bizz_mjc

Za jednu hvězdu, protože tahle série je už asi vyčerpaná. A Chris Rock v hlavní roli? Podivně urputný a nepřesvědčivý. Druhá hvězda za trochu toho gore. ()

Jaro.Krafcik

V prvom rade chýbal tradičný Jigsaw, celkovo to ale spadá k tým priemernejšim hororom z tejto série. Čo je škoda, očakavania boli určite väčšie. Hlavne po skvelom traileri. Ani sa nečudujem že to nevypustili do kín. Aj keď to hodnotenie by fanúšikov neodradilo. Aj keď je prehnané nízke. Chris Rock v hlavnej úlohe sklamal. Nemal takú charizmu ako napríklad jeho Otec. Ak by bol S. Jackson hlavná postava a nezaoberali by sme sa skorumpovanými policajtami bolo by to o triedu lepšie. Takto iba priemer. A vystihli to recenzie od uživatelov Arsenal83 a Trevor. Chlapci sa aj zhodli v hodnotení. Séria Saw by si mohla dať pauzu. 3* ()

Skeksis odpad!

Väčší horor bol, keď som si minule špirálou na riasy pichla do oka. Toto bola taká špirála, že keď dôjdete na jej koniec, tak zdementiete, rovnako ako celé osadenstvo tohto filmu. Od režiséra po hercov. A tomu Chrisovi by sa zišla nejaká psychiatrická liečba. Možno aj na nejakej bol a spravili mu rovno lobotómiu. Preto svetu predvádza to, čo predvádza. ()

drackula

Spiral nie je nič zásadné a vôbec neznamená pre sériu Saw návrat na scénu v takom štýle, ako si to predstavovali tvorcovia. Nekoná na žiadne ďalšie Sedem. Úplná strata času to ale tiež nie je. Niektoré nápady zaujali. Chris Rock ale otravoval neustále. 50% ()

ghatos

Docela svižné i malinko napínavé, ale závěr horší. Taková osekaná, koukatelná, béčková verze univerza Saw, co úplně neurazí. 47%. ()

blackkocour odpad!

Celá série se rozrostla do obludných rozměrů, a už z dávno vyždímané dojné stračeny, zkrátka to mléko nevydojíš. Nebo si dej aspoň bacha, aby z té krávy nebyl býk. To zpocené prase vytváří i z rakve nemilosrdné hlavolamy, a neohlíží se nad tím, že já, jako velký fanoušek Pily, smrtících křížovek a morbidních puzzlí, by rád vyzkoušel to nejlepší z hlavních atrakcí, pana Pexesa. Pokud by došlo k řezání masa, já mám tuku dostatek, že by vůbec nebylo poznat, že mi něco ubylo. A přiznejme si to, která jiná série má tak epičné konce, kde všechny kousky do sebe zapadají jak semínka rýže, ale nikdo je ani za píču nechápe? Z výsledného těsta, nejde o Sawko, ale jen o kriminální drama, ale ne ve stylu Sedm, ale možná tak na úrovni Police Academy. Film, kde i akvarijní rybka, a stoch papíru na hajzl, je chytřejší, než celý policejní sbor dohromady. Co tu dělá chudák Samueláč, to snad ví jen jeho porno knírek. (Ten se, mimochodem, na chlup podobá Stevovi Herveyovi). Chrisovi pořád ještě nevystouply koule do toho bodu, kde nebude znít, jako animovaná zebra, a s jeho mířeným patolízaličtsvím, a s komediálním odlehčením, z něho dělá jen trapného mešuge, co nemá hraní v máku. Mohl bych dát o hvězdu navíc, aspoň vypečeným pastičkám, ale kvůli pár useknutým prstíčkům, se tu nebudu mordovat. A když to nerad dělám, (vlastně mi to dělá vnitřní uspokojení).. ze všech (dosavadních) dílů Sawka, uděluji Spirále, velký a tučný odpad. (Hmm, ze mě se už pomali stává Psychouš..). Jakožto zdejší poloprofesionální gynekolog, udělaji krajně nekrvavé Spirále strachu.. zasloužený odpad. ()

jefff

Spirála strachu mohla být osvěžením celé série, ale Bousman dokázal, že už na to roky nemá. Režie je strašná a obsazení Rocka do hlavní role byl castingový fail roku. Takhle nesympaticky zahrát sympatickou postavu, to už chce um. Samuel L. Jackson si ve filmu zahrál asi pět minut a zbytek osazenstva nestojí za řeč. Slabé, fakt slabé. ()

Samuel L. Jackson si zahraje v Saw

Samuel L. Jackson si zahraje v Saw

09.07.2019