Armáda temnot

• USA Army of Darkness (více)

Přichází doba velkého zla. Vyděšení poddaní se skrývají za hradbami zámku. Stateční rytíři se chystají k nerovnému boji s nemrtvými. Armáda temnot se připravuje k útoku. Na poslední chvíli se ale objevuje spasitel. Muž z jiné země, z jiné doby, který s sebou přináší své zázračné zbraně - brokovnici a motorovou pilu! Nenechte si ujít "Armádu temnot" - poslední díl slavné trilogie Sama Raimiho "Evil Dead". Horor, při kterém budete současně umírat hrůzou i smíchy. (Falcon Home Video)

Saur.us

Parodie sama sebe. Vše, o co se v minulých dílech snažili, jako by hodili za hlavu a rozhodli se pro trochu ostřejší fantasy, kde humor jakžtakž funguje akorát při hláškách B. Campbella ale určitě ne při groteskních scénách, které mnohdy ještě doplňují úplně nemístné zvukové efekty. Navíc ubylo i goru, zbyla jen maskérská extrajízda a hromada animatroniky. Trilogii Evil Dead mám za sebou a nemyslím si, že bych se k ní někdy víc vracel. ()

zdeny99

Strhující vyvrcholení celé trilogie o Ashovi, který má místo ruky motorovou pilu, které je podle mě nejlepší dílem. Tolik stvůr Necronomiconu na jednom místě (čarodějnice, nespočet koster, letící obluda, skřítkové s Ashovou podobou, Ash se dvěma hlavama) je vidět jen v málokterém filmu. A pak ten úchvatný hřbitov, hrad a rytíři, kteří přispěli ke skvostnému závěru, bitvě na hradě o vládu na zemi mezi rytíři a kostrami. Těmi kostrami mi i tento film připomíná můj nejoblíbenější klip Hearts on fire od Hammerfall. [8113. hodnocení, 568. komentář, 74%] ()

Deleatur

Pro mě nejslabší z (regulérní) série, nejen proto, že to byla spíš fantasy než horror. Ani groteskní to nebylo dost, spíš jen úsměvné. Nebylo to ani nijak zvlášť napínavé, triky už zastaraly a Campbellovi jiná než maniakální poloha neprospěla. Vlastně nebyla zajímavá ani ta časová smyčka, nejvtipnější byl odkaz na vlastní šílenství (z dvojky) v části v začarovaném mlýně. 59% ()

molcan2

Evil Dead bol franšízou, ktorú som pri prvom sledovaní veľmi nenávidel a čudoval som sa, ako sa ľuďom páči. Tak som sa rozhodol pozrieť si niektoré filmy znova, pretože sa mi to naozaj chce páčiť, Armáda temnôt bol jediný film z tejto série, ktorý som ešte nevidel, a bohužiaľ som bol sklamaný. Nie je to hrozné, pretože si nemyslím, že by bol nejaký film z tejto série zlý, len to na mňa nefungovalo tak, ako by som chcel. Verím, že mi vadí komédia, ktorá je vo filme prítomná, viem, že niektorým ľuďom sa to páči, ale mne to veľmi vadilo, väčšinu času mi to pripadalo nútené. No, nakoniec som si pozrel režisérsky zostrih, takže neviem presne, čo sa zmenilo pre filmovú verziu, ale jedna z vecí, ktorá sa mi na tomto filme páčila, bol Ash, zmenil sa veľmi dobre, z ustráchaného hlupáka na drsňáka. Napriek tomu mám v úmysle pozrieť si túto sériu znova a dať jej ďalšiu šancu. ()

Va55ago

Nemuzu rict, ze bych se u toho nebavil, ale prece jenom jsem od toho ocekaval vic. Hlasky jsou opravdu velmi povede, obcas jsem se i pekne zasmal (coz se mi u novodobejsich americkyh komedii uz dlouho nestalo), ale prece jenom mi tam jeste neco chybelo. Davam opravdu zaslouzenych 3 a 1/2. ()

troxor

Lesní duch se vrátil! Tentokrát se z něj ale nebudete počurávat strachy, ale smíchy. Armáda temnot je totiž vypečená hororová parodie, ne nepodobná "dílům" mladého Petera Jacksona. Ty mají narozdíl od Armády temnot trochu víc šťávy (přece jenom ze zombies jí vyždímáte víc než z vysušených kostlivců). Některé gagy jsou opravdu skvěle ujeté a k popukání, jiné balancují na hraně trapnosti (přece jenom Sam Raimi je lepší režisér horrorů než komedií). Další vtípky se opakují tak dlouho, až začnou diváka spíše nudit. Jak to shrnout? Armáda temnot je obstojná, divácky značně nenáročná zábava, která neurazí (většinu). ()

Darkslayer

Možno je to tým, že som nevidel jednotku ani dvojku alebo tým že ma horrorový žáner ako taký vôbec neberie (a preto ma neberie ani jeho parodovanie), ale mne to neprišlo skoro vobec vtipné. Sem tam som sa zasmial ale nič viac. Poväčšine som si v duchu hovoril to je ale blbosť (možno v tom všetci vidia to čaro, že je to taká blbosť :D ). Škoda čakal som viac . ()

Mafián

Hned po Evil Dead 2, je tohle nejlepší díl. Na mně sice až příliš humorný, ale některé scény jsou opravdu NEZAPOMENUTELNÉ. Na Campbellovi je zde také už znát pořádná sebejistota, na rozdíl od předchozích dílů. ()

merigieren

Jako v předchozích dílech si nechutné potvůrky umějí hrát, občas proletí stylová hláška, zavaš si tkaničky. Vědecky zneškodníme nepřítele a rychle domů. Vtipná mlátička, držící si své tempo. Možná časem 4*. ()

CyriC

Neskutečné komediální orgie podnícené hláškujícím Ashem, extrémně tupou armádou temnoty(zejména s tupým velitelem), motorovka a brokovnice ve středověku. TOHLE JE PROSTĚ NĚCO NESKUTEČNÉHO Zajímavé komentáře: Radyo, tron ()

Rockerman

Už modernější verze "Evil dead", přesto zase hodně dobře natočená a zábavná. Po delší době jsem si to zase dopřál a docela se divil, že jsem tomu dal tak vysoké hodnocení. Oproti prvním dvěma (hlavně prvnímu) dílům trilogie, je Armáda temnot už jen odvar a vlastně parodie. Chtěl jsem jednu hvězdu ubrat, ale ta bitva proti kostlivcům je natolik zábavná, že jsem to nechal být. ()

Hapretor

V rámci všech stupidních béček, co jsem viděl je to na 4*. V rámci všech filmů, co mě pobavily, je to na ty 3*. Campbell je tady fakt dobrej, je tu tolik hovadin, že se divák zkrátka musí zasmát a jak je film stupidní, tak je prostě dobrý. Toto se nedá popsat či vyprávět, to se musí vidět, aby člověk pak věděl, o co jde. Ale nutně to vidět není třeba. Doporučuji hlavně fandům béčkových hororových komedií. Ti si příjdou na své. ()

matkoulko

Pokracovanie Evil Dead... ale v uplne inom duchu. Uzasne a vtipne napady sa na nas hrnu od zaciatku az do konca (padajuce auto, marketing pusky, sceny v mlyne, boj sameho so sebou a dalsie...). Raimimu sa podarilo brilantne hodit dej do minulosti bez toho aby to nejak narusilo vnimanie filmu. Pre mna ziadny horor, skor vynikajuca parodia... ()

GOREGASM

Vývoj série Evil Dead mně osobně nepotěšil a přechod od čistokrevně hororové jedničky až k bezkrevně nevtipné trojce prostě nefunguje. Jediným pozitivem je hláškující Bruce Campbell, který si mezi středověkými burany sjednává respekt hláškami typu - "Give me some sugar, baby.". Zbytek scénáře ale stručně řečeno moc vtipu nepobral a ani vizuálně Raimi nepobaví. 50% ()

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

30.10.2013

Už před nějakým časem internetem prosvištěla zpráva, že Sam Raimi a jeho bratr, scenárista Ivan pracují na pokračování ságy Evil Dead. Ta se (když pomineme letošní remake) ve třetí části nazvané… (více)

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

12.03.2013

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

23.12.2007

Nejzásadnější otázka těchto dní zní: Bude Sam Raimi režírovat Spider-Mana 4, anebo se nechá ukecat, aby se ujal dvoudílného Hobita (Jackson už potvrdil, že hodlá pouze produkovat a dohlížet, aby dva… (více)