Armáda temnot

• USA Army of Darkness (více)

Přichází doba velkého zla. Vyděšení poddaní se skrývají za hradbami zámku. Stateční rytíři se chystají k nerovnému boji s nemrtvými. Armáda temnot se připravuje k útoku. Na poslední chvíli se ale objevuje spasitel. Muž z jiné země, z jiné doby, který s sebou přináší své zázračné zbraně - brokovnici a motorovou pilu! Nenechte si ujít "Armádu temnot" - poslední díl slavné trilogie Sama Raimiho "Evil Dead". Horor, při kterém budete současně umírat hrůzou i smíchy. (Falcon Home Video)

Utero

Tohle bylo opravdu překvapení. S hororem už to sice nemá nic společného, ale né každý film vám zaručí, že se budute po celou jeho délku výborně bavit, tak jako u třetího Evil Dead! Bruce Campbell by si za roli Ashe zasloužil Oscara hrůzy!! ()

LojZza

Pokracovani skveleho Evil Dead 2, ktery je zanrove nekde uplne jinde. Avsak i zde nechybi absurdni akce a komicke situace. "This...Is my BOOM-STICk!" ()

Stíba

Zatímco šílenou jedničku Raimi myslel vážně, tady si chtěl prostě ze všech udělat těžkou prdel. No, povedlo se mu to tak na půl. ()

longercz

Už ani Smrtelné Zlo 2 jsem moc nevěděl jak mám okomentovat a na tohle už slova asi ani neexistujou. Vím, že to není úplně čistě pokračování, já to ale tak trochu jako trojku beru a za zmínku podle mě určitě stojí alespoň proměna hlavního hrdiny. Jen si vzpomeňte na první vypjatou scénu úplně prvního dílu, kde Ash stojí jako přibitý neschopen jakéhokoliv odporu či boje se zlem, no a o pár let dál a o pár pokračování později je z něj prvotřídní bijec se zlem v těch nejrůznějších podobách a úrovních. Ne že by to dávalo smysl a asi i proto, je to taková sranda. ()

Kingjiri

Zatimco druhej díl zůstával na půli cesty mezi komedií a hororem, závěrečnej díl trilogie je už fantasy komedie, která má s hororem i předchozíma filmama pramálo společnýho. Zombíky nahradila armáda kostlivců, atmosféra i napětí jsou nenávratně pryč a zbývá jen středověká armáda v čele s hláškujícim Brucem Campbellem - hlášky dobrý, ale na pořádnou zábavu je to hrozně málo. Pro mě jasnej důlkaz, že Raimi dokáže mnohem líp napsat a natočit čistej horor (jednička) než komedii. PS: Viděna režisérská verze s jinym koncem, než má verze klasická. A když jsem byl seznámenej s původnim koncem, tak musim zkonstatovat, že se mi zdá mnohem lepší. ()

tranquill

Tomu se říká černá hororová komedie!!! Po prvních filmech, které se přece jen tvářily "vážněji", tentokrát jednoznačně převládl crazy humor a nadhled. Skvěle jsem se bavil! ()

Torgal

Zavŕšenie prerodu série z horroru do fantasy komédie (miestami priam paródie). Tomuto filmu treba vyjsť v ústrety a akceptovať papundeklové kulisy, primitívne bábky a masky (keď si človek predstaví, že Jurský Park prišiel len rok po tomto...), ako aj logické diery gigantických rozmerov. Potom sa človek môže slušne pobaviť na množstve spôsobov akým Bruce likviduje zástupy kostlivcov a cedí pri tom suché hlášky. Určite lepšie ako preceňovaná dvojka, stále ale film z kategórie "zábavná blbina". 6+/10 ()

Hpatrik

Zábavné! Hlavně v závěrečné bitvě se hláškuje o stošest, pěkné a nápadité efekty, ale na zadek mě to neposadilo. ()

Shizle

Potenciální spoilery a mé dojmy ke všem třem původním dílům (Evil Dead, Evil Dead 2 a Army of Darkness).  Teď jsem zkoukl celou původní Evil Dead trilogii a nebýt prvního dílu (Evil Dead), neměl bych co vytknout. Ale i tam musím uznat že je skvělé co Sam Raimi s tak nízkým rozpočtem dokázal udělat. Jinak mi jednička nejvíc vadí v tom, že mi celou časovou osu série zmátla a vlastně je dějově trochu nadbytečná. Evil Dead 2 je za mě nejlepší díl z trilogie. Myslím, že Raimi s výrazně větším rozpočtem byl schopný zrealizovat více svých nápadů a došlo mu, co chce se značkou Evil Dead dělat. Ash začal hláškovat a začala se z něj stávat ikona, což v  předešlém díle na mě tak nepůsobil a také se začalo dělat více komických scén a gagů, které jsou symbolem celé série a je to přesně to, co Evil Dead od dalších horrorových titulů odděluje. A potom Armáda Temnot. Rozhodně nejšílenější díl z celé série, což je ale obrovská výhoda a jsem fakt rád, že se tvůrci rozhodli jít tímhle směrem. Rytíři z 14. století společně s Ashem co má motorovku místo ruky a brokovnici na zádech jsou naprosto skvělej tým a kupodivu mezi něma je fakt dost dobrá chemie a na nově představených rytířích vám záleží. Famózní Bruce Campbell, který už třetí díl ztvárňuje Ashe, si to neskutečně dává a už konečně nasadil Ashovi jasnej charakter. Hláškující, namachrovanej a dost chytrej parchant, kterýho nic neskolí a i když vypadá že mu na ostatních nezáleží, stejně udělá správnou věc. Celkově bych mohl vypíchnout spoustu nedokonalostí jako špatný efekty, občas fakt zlý herecký výkony vedlejších postav, nebo opakující se scény (viz. únos stromem), ale je fakt, že s tím rozpočtem a hlavně myšlenkou filmu to vůbec nevadí a já naprosto respektuji a jsem rád, že jsou všechny tři díly považovány za kult.  Hail to the king baby. Evil Dead - 3/5, Evil Dead 2 - 5/5, Army of Darkness - 5/5. ()

Razzor_82

"Pozdrav krále, baby!” Ash je napěchovaný zábavnými hláškami až k prasknutí. Jeho postava dostává další rozměr.  Rami tady už hodně ubral na děsivosti a přidává ulitmátní svět fantasy. Atmosféra středověku dokáže udržet temný charakter. 7/10 ()

Vabr

Na tenhle díl jsem se těšil dokonce nejvíce, protože mě lákal neokoukaný návrat do 13. století. Hned začátek vypadá slibně a scéna v jámě je stylová a navnadí na další souboje démona a Ashe. Vzhledem k předešlému dílu, však tento nenabízí zdaleko nic, co by stálo za pochvalu. Kamera nemá skvělé typické pohyblivé a inovativní úhly a třetí díl působí spíš jako podprůměrný akčňák. Krve je minimum, protože Ash nebojuje proti stvůrám, nýbrž proti kostlivcům. Velká škoda tohoto potenciálně hororového dílu ze středověku. Po dějové stránce mě to nebavilo a než jako přeplácaná blbost, jak tu plno z hodnotících píše, mi to přišlo jako nezáživný kousek, který se ze řetězu mohl utrhnout mnohem víc. Vyhodnocení: Odešel jsem ze sboru a proběhlo to v klidu (zatím, ještě musím vrátit oblečení a noty)! ()

chlebos

Film na který se nedá zapomenout. Neuvěřitelné gagy a tuna suchých hlášek, které jsou kult sami o sobě. Bomba!!! Doufám, že po úspěchu Spidermana natočí Raimi další díl opět s Brucem Campbellem. ()

LordMysti

Pro diváka který dokáže brát ulítlé filmy s nadhledem je toto perfektní dílo. Zajímavá kombinace bizarních situací které se dějí díky střetu dvou absolutně rozdílných světů dává filmu velice humorné kouzlo. Vše podtrhuje výborný Bruce Campbell alias Ash, zajímavé vedlejší zápletky i záporáci. Prostě film, který si nesmíte nechat ujít. ()

Werde

Jako horor už to nefunguje vůbec. Na štestí (ponaučen z dvojky) jsem k tomu usedal jako ke komedii, čili mě nic nepřekvapilo.Teda až na to, že to byla opravdu psina. ()

RajAthen

Pro mě nejlepší díl série, jelikož jakkoli se první díl bral vážně, atmosféru pro mě neměl a přehnané násilí úsměv samo o sobě již evokovalo. Druhý díl bylo podivné přešlapování na místě. Třetí díl se vzdal atmosféry a hororu ve jménu trochy legrace. Která je sice prvoplánová až hamba, ale co... momenty, kdy si Bruce nemůže vzpomenout na konec jistého zaklínadla stojí za to a i během snímku se pár hlášek objeví. ()

Shakaar

Je až neuvěřitelné jak se dá přejít z jednoho žánru do druhého v navazujicích dílech a přitom si udržet kvalitu - ve všech žánrech. Raimimu se to povedlo od Evil Death I., neboli čistého hororu přešel ke komediálním remaku Evil Death II aby nakonec přešel k fantasy komedii Army of Darkness. Jestliže jsem se v předchozím díle aspoň trochu bál, tak v tomto jsem se dočista smál nad touhle dokonalou komedií. Bruce Camabell znovu přichází, tentokrát jako spasitel lidské rasy proti armádě temnot, kterou omylem vypustil protože si spletl záříkadlo :-). K tomu mu pomáhá jeho oblíbená motorová pila, bezmezná brokovnice a učebnice chemie :-). Co se týče efektů nemá cenu hodnotit. Jak zde už někdo napsal fakt jsem měl pocit jako by Raimi vzal na steč všechny sborovny přírodopisu a vypůčil si kostlivce na svoji armádu. A tak za originálnost a zábavu dávám 4*. Opravdu doporučuji, pokud se zrovna nudíte a hledáte nevinnou zábavu :-) ()

vincchuppo

Můj názor je, že Sam Raimi odvedl vynikající práci, jak s nadsázkou, tak i s ostatními prvky. I když tento snímek není přijímán zcela jednotně za vynikající počin, musím říct, že ve mě zanechal silnou stopu (možná i tím, že mě svým dobrodružstvím vrátil zpátky do raných dětských let). Je to akce, která má rychlý spád, jsou to vypilované komické hlášky, kterými by dokázal Ash setřít i ty nejúžasnější hrdiny z komiksů. A hlavně je to výkon Bruce Campbella, který mě baví vždy, ale v Armádě temnot dvojnásobně! Díky Same Raimi za tento snímek! Nezapomenutelné! ()

Sign

Tak vůbec jsem nečekal že z hororu jako je první díl se ve finále natočí tohle, u prvního dílu jsem dělal všelijaké ty ksichty když se tam rozsekávala těla apod. atmosféra strašidelná no prostě horo, pak to přejde do trochu jiného stylu jakožto byl druhý díl, a nakonec se z toho stane něco takového jako tady, bláznivá fantazy komedie která však má své kouzlo, já se neskutečně dobře bavil :-D ()

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

Natočí Raimi a Campbell Armádu temnot 2?

30.10.2013

Už před nějakým časem internetem prosvištěla zpráva, že Sam Raimi a jeho bratr, scenárista Ivan pracují na pokračování ságy Evil Dead. Ta se (když pomineme letošní remake) ve třetí části nazvané… (více)

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

12.03.2013

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

23.12.2007

Nejzásadnější otázka těchto dní zní: Bude Sam Raimi režírovat Spider-Mana 4, anebo se nechá ukecat, aby se ujal dvoudílného Hobita (Jackson už potvrdil, že hodlá pouze produkovat a dohlížet, aby dva… (více)