Robin Hood

Velká Británie, (1984–1986), 22 h 8 min (Minutáž: 50–102 min)

Hudba:

Clannad

Michael Praed, Jason Connery, Mark Ryan, Clive Mantle, Robert Addie, Ray Winstone, Philip Jackson, Richard O'Brien, Phil Davis, Anthony Steel, Nick Brimble (více)

Série(3) / Epizody(22)

Nebylo jich mnoho, ale strach dokázali nahnat dokonale. Vždy se z čista jasna objevili na tom nejnepravděpodobnějším místě a odvážně se stavěli na stranu chudých. Když bylo třeba, neváhali tasit meče a napnout tětivu. Málokdy minuli cíl. Jejich vůdcem byl sympatický Robin, kterého tajemná bytost rozkročená mezi dvěma světy, Herm, pověřila úkolem bránit zlu v jeho rejdech. V tehdejších dobách se o rytířství, gentlemanství a právu dalo mluvit jen stěží. Vždyť když i šlechta kradla a loupila kde jen mohla, jak to potom mělo vypadat mezi poddanými? Robin, jeho milá Marion, Will, Much , Malý John, tlouštík Tuck a saracenský bojovník Nasir se záhy proslavili a to se správci kraje kolem hvozdu Sherwood, siru Guyi z Gisburne, dvakrát nelíbilo. Proto se na Robina snaží všemi možnými prostředky nastražit léčku... (Siriuss)

petikacka

Zrovna se dívám na Robina Hooda s Kevinem Costnerem a vzpomněla jsem si na svého dávného oblíbence ze Šervůdu, kterého hrál Majkl Praed a kterého jsem měla vylepeného na zdi...Díky tomu jsem si uvědomila, že to bylo podle mého naprosto nejlepší zpracování této britské legendy, jaké jsem kdy viděla...A taky nejvěrnější...Za mě 88% ()

Milwa

Konečně jsem ho našla....tohle byl seriál mého dětství, nemohla jsem se dočkat...každé úterý, Vega a tento nezapomenutelný seriál...dá se někde sehnat, moooc ráda bych ho zase viděla ()

KOZEL84

Tenhle seriál sem fakt miloval a okamžitě jdu prohledat net.Nezapomenutelný Hern a Winstonea si taky pamatuju do dneška.Vega a Hložek nebo Magion a Jančařík ;-)? ()

Bozvav

Jako dítě jsem to milovala, dnes mi to přišlo postavené na hlavu. Nicméně šerifovi a jeho cynickému humoru jsem fandila. 65% ()

Marpe

Robin Hood bude pro mě navždy seriálem dětství. Jenom mě mrzí, že jsem nezažil tu dobu, když to bylo tehdy dost populární. Ale nemění na tom nic to, že tenhle seriál je pro mě srdeční záležitost a hlavně nikdy neomrzí. ()

Joll

1. a 2.há série výborná s Michaelem Praedem který tu byl svého času díky seriálu velkou hvězdou a mohli jste si kupovat jeho fotky na stáncích:)3.tí se u nás s Jasonem Connerym bohužel nevysílala ale asi to nějak moc nevadí tento robin pro mě umřel s michaelem, ale zpět k tomuto seriálovému skvostu.Pěkně temně vykreslená anglie a sherwoodské lesy! Výborný Fantasy snímek kde je i vysvětleno Robinovo jméno Rob in Hood (zloděj v kápi).Jednoduše klasika mého dětství a myslím že může oslovit i dnešní diváky.85% ()

inutihar

Nejvíc mě štvalo, když byly jednotlivé díly ve Veze rozdělené na půlky. Znovu shlédnuto podzim 2017: I s odstupem skoro 30 let od české premiéry (už jsem pamětník) je to pořád docela solidní divácký zážitek. Středověké prostředí je správně špinavé, herci a herečky jsou typově výborně obsazeni (Michela Praeda všechny spolužačky na ZŠ milovaly). Bez digitálních triků to působí až nezvykle přirozeně, ale často je vidět, že produkce byla spíše nízkonákladová. Jednotlivé epizody různě variují jak klasické legendy o Robinovi, tak různé postavy a události z britské historie a mytologie od krále Artuše po obskurního keltského boha Crom Cruacha (s hostujícím Richardem O'Brienem, kterého můžete znát jako Riff Raffa z Rocky Horror Picture Show). Škoda, že díly jsou dost nevyvážené. Některé působí skoro jako neškodný seriál pro děti, jiné jako brutální horor a zvláštním způsobem se proměňují i schopnosti jednotlivých postav. Pro moderního diváka je tempo vyprávění až extrémně pomalé. Překvapilo bezčasí, ve kterém se jednotlivé epizody odehrávají, je tam pořád slunce a jaro nebo léto, sníh či déšť jsem viděl jen výjimečně a působilo to dost nepatřičně. Ve třetí sérii (v ČSSR/ČSFR/ČR nešla) nahradil v hlavní roli Praeda Jason Connery jako nástupce zavražděného Robina z Loxley a byť se scénáristé snažili epizody trochu více mezi sebou provázat, moc se to nedařilo. Díky krachu produkční společnosti bohužel nevznikla čtvrtá série, které by některé dějové zvraty, nakousnuté ve třetím díle završila. Zajímavé je, že neexistuje "kanonické" pořadí, ve kterém by jednotlivé epizody měly být vysílány (i při britské premiéře byly díly přeházeny) a tak dochází při sledování k různým haluzím, že se objevují živé postavy zabité v předchozích dílech nebo se vzpomíná na události, které se ještě neodehrály a tak podobně. V Československu pak některé epizody prvních dvou sérii z cenzurních důvodů nebyly vysílány vůbec, což chaos ještě o něco zvýšilo. Hudbu dělala skupina Clannad, ze které vzešla Enya. Upřímně, dost mě štvala, protože pořád dokola hrají asi tři nebo čtyři motivy. Ale samostatně na soundtracku překvapivě tak repetitivní není. Asi doporučuji, ale spíše těm, co už to kdysi viděli. ()

Kirman

Robin Hood - legenda z Sherwoodu a legenda mého dětství. Mám takový pocit, že seriál byl vysílán v rámci nedělního Studia kamarád. Asi nejlepší z Robinů - popravdě se mi vždy vybaví jako první toto zpracování. Krásná úvodní znělka, tajemná atmosféra a dodnes si vybavuji cosi "o démonech" z lesa v jednom z dílů... ()

Wallis3

Nostalgie jak sviň. Magie a kouzlo seriálu funguje i po těch letech!!! V utloučkém věku, kdy jsem viděl Praeda umřít tou nejepičtější smrtí, kde poprvé zjevil svou sílu Albion! Kde byly síly světla a tmy s námi... Nezapomenutelná hudba... ,,Muž v kápi přijde do lesa, setká se s lovcem Hernem a stane se jeho synem... " Tohle si v mé hercně našlo místo nafurt! ()

Rathalos

Ty vole,ako velmi som len zboznoval tento dobrodruzny serial o zbojnikovi menom Robin Hood zo Sherwoodu,pamatam ako dnes,tie detske casy boli fakt nadherne,hodnotim samozrejme najvyssie ako sa len da...:-) ()

Hapretor

trochu připitomělé a jednotlivé díly na sebe spíš ne-navazují, ale díky skvělé a takové procítěné hudbě, která se k tomuto žánru hodí jak prdel na wc, je to stejně poutavé a skvěle oddechové ...povedlo se ... a to tehdy mnohem lépe a pár babek než nyní s mega rozpočtem a nudnými herci / čkami a super CGI triky ... pche ! ... ()

maaan

Býval bych dal 5*****, ale nelíbil se mi Richard the Lionhearted, i na 40 let měl být mnohem šedivější (podle toho, čím si prošel)...a už vůbec se mi nelíbilo, jak chtěl nechat zabít Robina. ()

Porp

Kde sú tie časy, keď sa ešte točili seriály o histórii a legendách. Videl som to už poriadne dávno, ale doteraz mi ostal v hlave hádam najmystickejší pocit, aký môže telka poskytnúť. ()

hribisko

-Herne!! Ty jeden paroháči! -Róóbin, tadadátududú damdam (to jakože ta melodie). -Hej, šerife, víš co? Nasir si, ty koni! ()

frype

Veľká klasika s tajomným pozadím a výborným Maťom Ďurindom v hlavnej úlohe. Hodnotím zatiaľ za 3* ale po opätovnom zhliadnutí možno zmením svoje hodnotenie vo veľmi blízkej budúcnosti. Už sa teším. ()