Mysleli jste si, že masovému vrahovi Michaelovi Myersovi v poslední části série nazvané Halloween H20 sťali hlavu a tím ho definitivně zneškodnili? Omyl. V novém pokračování úspěšné horrorové série dali tvůrci legendárnímu vrahovi novou příležitost vraždit nevinné. Znovu v Haddonfieldu, Freddie Harris a jeho přítelkyně Nora, zakladatelé webové stránky www.nebezepecnazabava.com, vyberou šest studentů, aby se zúčastnili obzvláště nebezpečné hry. Účastníci mají podle plánu strávit halloweenskou noc v rodném domě masového vraha Myerse a k tomu v přímém přenosu na internetu. Zatímco většina účastníků považuje tuto hru za zábavu a rychlý zdroj slávy a peněz, Sára se přidává pouze neochotně kvůli svým kamarádům Jenovi a Rudy. Stmívá se a mrtvoly se začnou hromadit. Nakonec je právě na Sáře a jejím virtuálním společníkovi, aby vraha jednou provždy zničili. (oficiální text distributora)

tron

Spoilery. „Málo proteínov, veľa zinku. Potom človek začne rozrezávať ľudí.“ Toto fakt nevidím ani len na 3*. Veľkolepý režisérsky návrat po viac ako dvoch desaťročiach... sa nekoná. Pravdupovediac, mne nikdy ktovieako nesedela ani dvojka z r. 1981, ale na tie 3* to zbedačene určite má. Príbeh hrozný, herecké výkony (až na Loomisa) nijaké a logika na tie Dušičky do Haddonfieldu nezavítala, napriek tomu Halloween 2 (1981) ponúkol skvelú atmosféru. Rosenthalov návrat do série som preto vnímal tak, že štúdio mohlo zvoliť aj horšieho režiséra, to sa našťastie nekonalo. No a tým by sme s pozitívami pomaly končili. Ono je prekvapivé už to, že vzhľadom na to, aký trhák bol H20, sa sequel dostavil až o 4 roky neskôr. Záujem a chuť o tému za ten čas zjavne stihol vychladnúť a to nielen na strane divákov (rozpočet 15 miliónov, celosvetová tržba 37, akože prepadák to nebol, ale komerčný fenomén vyzerá inak), ale zjavne i na strane tvorcov. Tí vytvorili ukážkové béčko pôsobiace nezaujímavým, vynúteným, dá sa azda povedať nechceným dojmom.  H20 je môj najobľúbenejší Halloween, takže keď som sa dozvedel, že vznikne pokračovanie, ostal som v nemom šoku. Po takom konci? Ako sa preboha "to" (vy viete čo) dá vysvetliť?! Ako vraví klasik, všetko sa dá, ak sa chce. Ale ako vraví iný klasik: čo je veľa, to je veľa. Hneď na začiatku sa dozvieme, že na konci predchádzajúcej časti nezomrel Myers, ale nevinný muž, ktorý mal na tvári nasadenú jeho masku a ktorému Myers rozdrvil hrtan, aby muž na danú záležitosť nemohol upozorniť svoje okolie. Vskutku diabolský plán, aký by Michaelovi mohli závidieť i tvorcovia telenoviel. Aby nebolo šialených zverstiev málo, ako bonus je v úvode Vzkriesenia zavraždená Laurie, čo je asi taký dobrý nápad, ako keby ste zabili v Alfovi Alfa. Následne sa ignoruje v podstate všetko, čo kedy v sérii zaznelo. Márne by ste čakali Laurieinho syna Josha Hartnetta. Do centra diania sa dostávajú nové postavy. Zápletka vskutku nie je z náročnejších. Recykluje nápad zo šestky, aj keď v nej nakoniec zostal nezrealizovaný: postavy mali ísť do Myersovho rodného domu. Nuž, tak tentokrát prišli. A všade sú kamery, keďže v tej dobe boli v móde reality show. Samozrejme sa dostaví mlčanlivý Myers a začne to tam všetko kidliť hlava-nehlava. Občas sa vyskytne dobrý nápad, ako sú nastrčené falošné rekvizity alebo falošný Myers. A paradoxne debilný úvod je z celého filmu nie že najlepší, ale najzábavnejší. Zvrhlým spôsobom. Ale je. Potom už to je horšie. Rutina, stereotyp, klišé. Nesympatické postavy, nudne nezastaviteľný vrah, krvavé vraždiace scény, málo ponurej atmosféry a jeden dom. Ani som nevedel, že je až taký obrovský. Po Jamie Lee Curtis štafetu preberá drsná spevácka dvojka Busta Rhymes/Tyra Banks, pričom jeden z nich (nebudem spoilerovať ktorý) na vyvaleného Michaela vo finále vybalí karate. Hardcore, to sme teda klesli ozaj hlboko. Scenár je hrozný, hoci sú všade kamery, počas vraždenia práve na ne náhodou nikto nepozerá, je tam plno divných náhod, Myers v jednej chvíli tradične z miesta činu zmizne behom sekundy, aby inokedy zostal pseudo atmosféricky stáť v rohu temnej miestnosti, ale konkrétne v rohu, do ktorého žiadna postava nepozrie, len my. Mäsiar Rick Rosenthal sa veru nevytiahol a pochoval slávnu sériu tak hlboko, že i Weinsteinovci pochopili, že tadeto cesta nevedie a sériu na pár rokov pochovali (až do kontroverzného reštartu Roba Zombieho v r. 2007). () (méně) (více)

POMO

Chladný film, ktorého jediná atraktivita spočíva v hrátkach so strihom viacerých on-line kamier, pripevnených na hlavách obetí. Tajuplnosti záveru prvého The Blair Witch Project, z ktorého team vychádza, však nesiaha ani po kotníky. Ale úplne najhoršie na Halloween: Resurrection je, že robí hrubú čiaru za celou históriou série a vydáva sa smerom tuctovej, bezduchej vyvražďovačky, ktorá s ňou už nemá nič spoločné a ktorá by sa bez nálepky "Halloween" ani nedostala do kín. ()

mzss1

(48%) Tento rádoby závěrečný HALLOWEEN (do budoucna jich bude ještě dost, ať už remaků či všelijakých souvisejících částí ať už nepřímo či přímo navazující, když některé filmy budou ignorovat ty předchozí) se moc nevydařil. Úvodní cca 16 minutovka s J.L.Curtis ještě stojí za pozornost. Zezačátku tu máme vysvětlení proč M.Myers opět přežil – a to je docela logické. Poté J.L.Curtis na scéně po té oné úvodní 16 minutovce na scéně končí a tím i nějaká ta pořádná kvalita filmu. To jak dopadla, tak z toho jsem byl celý zmatený. Následující dění filmu mě už skoro vůbec nebavilo. Herci mě absolutně nezajímali, možná ta bázlivá hlavní hrdinka ještě ušla. Ale to pojetí, vysílaní online kamer v domě, kde žil M.Myers – to mě moc nechytlo. Začalo to být táhlé a i když se na scénu náš oblíbený vrah dostal, tak i tak jsem se nudil. Až taková ta cca 20 minutovka začala být aspoň akčnější, vraždilo se, párkrát zazněla klasický Halloweenská hudba a tím to haslo. Nějaké napětí, atmosféra – to je fuč. Dá se to jednou vidět, rád bych dal i tu 3*, ale kvůli tomu jak dopadla J.L.Curtis, tak dávám nižší hodnocení. Takže asi tak. ()

Jermann

Řekl bych, že i Bobbyho v Dallasu vzkřísili méně stupidním způsobem. Zírám, že se Jamie nechala do něčeho takového zatáhnout, snad dostala aspoň adekvátně zaplaceno za zprznění její legendární hrdinky. Svou úvodní petiminutovku odehrála důstojně, ale jakoby se zdviženým prostředníkem a slovy: ''Radějí mě zabte hned, než někdo napíše ještě větší paskvil. See you in hell!'' ()

Shakers

Každý tu píše, že to malo predošlým dielom skončiť. Súhlasím malo. Úvod kde bola ešte Laurie ma celkom bavil aj prekvapil. Taktiež zvyšok filmu nebol vyložene zlý, prostredie Michaelovho domu, kde to celé začalo, určite dokáže navodiť nepríjemnú atmosféru, no nesympatický herci, nesmrteľnosť Myersa a prestrelené finále ma už toľko nebavilo. Škoda, že tento diel nebol natočený pred H:20, aspoň by to malo lepší koniec. 50% - 2* ()

• Jamie Lee Curtis (Laurie Strode) souhlasila s účastí jen proto, aby se ujistila, že se již v žádném dalším filmu série neobjeví. (HellFire)

Freddy zas a znova?

Freddy zas a znova?

04.04.2006

Ani šest pokračování kultovního hororu Wesa Cravena Noční můra v Elm Street a tři roky starý crossover Freddy proti Jasonovi zřejmě nestačily zabijákovi z městečka Springwood. Podle slov Roberta… (více)