Nebezpečný klient

The Client

Klient

Thriller / Mysteriózní / Krimi

USA, 1994, 116 min

Nudný thriller, při kterém sedíte v křesle a říkate se, aby už skončil, aby už neubližoval vašim představám o žánru jako thrilleru, nezesměšňoval ho a nepošpiňoval jeho pověst. Za celý film jsem neobjevil jediný záběr, který by ukojil mé filmové choutky. Nudně vypadající příběh, z nudně vypadající Susan Sarandonovou a z nudněji se jevícím Tommy Lee Jonesem. Joel Schumacher točí buď dobré nebo špatné filmy. Tento je z těch špatných.(7.3.2003)

T.L. Jones + S. Sarandon + A. LaPlaglia + W. Patton + mladý D. Speck = strhujúca kombinácia do trileru. Z hercov ma skutočne nikto nesklamal, dominujúci sú však, tradične T.L. Jones, a v doteraz životnej roli D. Speck. Keby hodnotím tento film podľa detstva, považoval by som ho za vynikajúci. Dnes však viem, že má niektoré nedostatky - spomeniem predovšetkým akýsi nedotiahnutý, nevybrúsený záver filmu i niektoré pasáže v priebehu deja. Pre mnohých, akiste, bol film dokreslením knižnej predlohy; ja si však dovolím tvrdiť, že pokiaľ by sa J. Schumacher s tímom tak nedržali knihy, mohlo z toho vzniknúť čosi ešte lepšie. To by sa určite dalo... Záverom: v nadväznosti na detstvo sa nakoniec pripájam k štyrom bodom.(3.5.2008)

Rozpočet $45miliónovTržby USA $92,115,211Tržby Celosvetovo $117,615,211Joel Schumacher vždy vedel točiť zaujímavé thrillery a tento je tiež jeden z tých vydarených, len škoda že plejádu známejších hercov rázne prebije svojím umením mladý Brad Renfro(fakt bol veľký talent), len ako tak mu stíha Susan Sarandon, Tommy Lee Jones či Will Patton tu len vyznejú ako stále sa usmievajúce krovie, čo moc na vierohodnosti vypätého deja nepomáha... ale aj tak slušný priemer z niekoľkými silnými momentkami. /65%/(15.1.2009)

Možná to není nejlepší Grishamova kniha, přesto stále kvalitní. Filmová verze mě mile překvapila, velmi dobře se drží knižní předlohy, a i když něco bylo obměněno, to hlavní zůstalo zachováno, a to mě potěšilo. Navíc se zde setkala výborná herecká sestava v čele se S. Sarandon a T. L. Jonesem (jeho postava byla daleko lepší než v knize). Viděno krátce po dočtení knihy a spokojenost.(20.2.2013)

• honajz

Čím dál víc jsem měl pocit, že sleduji parodii - tak přehnané vše bylo. Přehnané jednání ambiciózního prokurátora, přehnané jednání matky, naprosto neskutečně otravný kluk, advokátka, kterou furt posílají někam, a ona se drží případu zuby nehty místo aby je taky všechny poslala někam.... Parodie. Tohle nikdo přece nemohl myslet vážně? Nejvíc se mi nakonec líbil ten polda, co od začátku toho nesnesitelnýho kluka strašil - ten jediný se choval tak nějak normálně. Jinak by mě zajímalo, jestli se skutečně v amerických nemocnicích smí všude kouřit, a proč film nabádá ke kouření mladistvých, ale to už jen tak bokem. Celkově naprosto dryáčnicky natočený film.(29.12.2011)

• - V dobe natáčania bol Brad Renfro zapojený do projektu DARE (vzdelávací projekt proti drogám a alkoholu). Paradoxom je, že Renfro bol potom niekoľkokrát pred svojou smrťou zatknutý a odsúdený za držanie drog. (m.a.t.o.)

• - Dianne Sway (Mary-Louise Parker) ve filmu uvedla, že jí je 27 let. Její představitelce přitom bylo přesně 30 let. (KajusaK)

• - V tomto filmu debutoval Brad Renfro. (Pumiiix)