Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nováček Brad Renfro hraje jedenáctiletého Marka Swaye, který váhá mezi tím co ví a co nemuže nikdy říct. Pokud řekne to, co ví o vraždě mafiána, hrozí mu smrt z rukou najatého zabijáka. Avšak ambiciózní federální prokurátor tlačí tak dlouho, dokud mu Mark všechno neprozradí. Tak se z nij stává cíl ve smrtelné hře. A jeho jediným spojencem je odvážná advokátka (Susan Sarandon), která pro něj riskuje svoji kariéru - a neočekávaně také svůj život. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Recenze (138)

dobytek 

všechny recenze uživatele

Herecký obsazení slibuje hodně (Susan Sarandon, Tommy Lee Jones nebo Will Patton), ale nějak tenhle film nefunguje. Ze začátku to vypadá celkem slibně, ale pak se tam začnou odehrávat takový blbosti, že jsem myslel, že sleduju nějakou komedii pro děti od Disneyho. Jedenáctiletej kluk přechčije mafiány, fízly, prostě úplně všechny a ještě u toho v podstatě vyřeší případ. U Schumacherovejch fimů je sice zvykem, že jsou tak trochu přitažený za vlasy, ale co je moc, to je moc. 40% ()

igi B. 

všechny recenze uživatele

Rutinní pitominka v závěru sklouzávající až do parodie na thrillery, kde napětí úměrně stoupá s idiotským chováním postav a s vyvrcholením v neuvěřitelně kýčovitém závěru, pro nějž je slovo H-o-l-l-y-w-o-o-d v tom špatném smyslu slova jen slabý výraz. Takový rodinný film na Novu v osum ke žvýkání polystyrenových brambůrek zapíjených limonádou Jupí. Co je na něm mysteriozního bůh suď. Snad jen to, že autoři v nějakém kliššoidním rauši nacpali do téhle storky vše od rodinných traumátek až po předvolební političku a jak to dopadlo, když pejsek s kočičkou udělali film viz... Dvě a půl... Zaokrouhleno nahoru snad jen kvůli lehce vadnoucí - leč stále sladké Susan. ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Kdybych to neznal, grishamovku od Schumachera bych si představoval přesně takhle. Kolem soudu to šlape, v thrillerových vodách klesá a víra v šťastné konce nových začátků odpovídá duchu doby. Prim samozřejmě hraje obsazení. Jones si jede dalšího Samuela Gerarda, tzn. cílevědomý vůdce týmu, který štěká pokyny (možná proto, že je na podřízené pes), Sarandon si ve své oblíbené roli ochránkyně potřebných počíná naprosto suverénně a Renfro debutující jako protivný umanutý spratek si permanentně koleduje o vyliskání (takže svou roli zvládl dobře). Kromě toho se ve vedlejších úlohách objeví plejáda známých tváří spjatých s devadesátkami (Macy, Walsh, Patton, Lecterův dezert Heald, doktor z pohotovosti Edwards či třeba posledním skautem naklepaný Coates). A mimochodem, pokud se budeme bavit v rovině krimi, těch nejhroznějších zločinů se tu dopustil LaPagliův Barry „Břitva“ Muldano výběry ze svého šatníku.. ()

Anthony 

všechny recenze uživatele

Tak především tady začínal ve 12 letech výborný mladý herec Brad Renfro (Nadaný žák). Zajímavou roli tu má Tommy Lee Jones (skvělá je scéna u soudu) a Susan Sarandon za svůj výkon byla nominována na Oscara a dostala cenu BAFTA. Vůbec nemyslím, že by šlo o špatný film - napínavé scény působí napínavě, dojímací scény dojímavě a je tu i trocha humoru. Slušné řemeslo. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $45miliónovTržby USA $92,115,211Tržby Celosvetovo $117,615,211Joel Schumacher vždy vedel točiť zaujímavé thrillery a tento je tiež jeden z tých vydarených, len škoda že plejádu známejších hercov rázne prebije svojím umením mladý Brad Renfro(fakt bol veľký talent), len ako tak mu stíha Susan Sarandon, Tommy Lee Jones či Will Patton tu len vyznejú ako stále sa usmievajúce krovie, čo moc na vierohodnosti vypätého deja nepomáha... ale aj tak slušný priemer z niekoľkými silnými momentkami. /65%/ ()

Galerie (50)

Zajímavosti (4)

  • V tomto filmu debutoval Brad Renfro. (Pumiiix)
  • V dobe natáčania bol Brad Renfro zapojený do projektu DARE (vzdelávací projekt proti drogám a alkoholu). Paradoxom je, že Renfro bol potom niekoľkokrát pred svojou smrťou zatknutý a odsúdený za držanie drog. (m.a.t.o.)
  • Dianne Sway (Mary-Louise Parker) ve filmu uvedla, že jí je 27 let. Její představitelce přitom bylo přesně 30 let. (KajusaK)

Reklama

Reklama