Nebezpečný klient

Klient

Thriller / Mysteriózní / Krimi

USA, 1994, 116 min

• dezert

Jebka, ve které mě tak štval Brad Renfro, až sem radši fandil Tommy Lee Jonesovi. To byla taky jediná zajímavá postava z toho filmu. Toho smrada sem nemohl vystát. Ani Susan Sarandonové sem to ani na vteřinu nežral. Četl sem knihu, a to je teda hoooooooodně něco jinýho. Záporáci na prd, klaďasi na ještě větší prd, takže sem fandil záporákům, ale pak už ani těm, jak mě to nezajímalo. Když to srovnám s Časem zabíjet, tak tady je škoda mluvit. The Client je chudá adaptace bez nápadu a navíc to vypadá jak televizní film. No fuj. Nikde ani napětí, ani nic jinýho, jen nuda. Jednu * jen za hlášky Tommy Lee Jonesa a pak... ještě za jednu hlášku, na kterou si už ale nepamatuju. Ale vím, že tam nějaká byla. Tohle je tak na stejné úrovní jak Batman & Robin. Možná je to tím, že scénář psal Akiva Goldsman. Rutinér blbej.(6.4.2009)

• Estrecha

Kdybych hodnotil pouze příběh a potenciál, o tenhle film by se rvalo 4 a 5 hvězdiček, kdo si ho vloží do svého portfolia...Ale to bohužel nehodnotím. Herecké výkony otřesné a snaha o nadopování příběh emocemi, jak právnička běhá za 11ti letým klukem jak pejsek je děsivé... Rád bych řekl, že bych to zhlédnul znovu (tzn. min. 3 hvězdičky), ale vždy se mi vyjeví konkrétní scény a nikoliv, nechci.(26.1.2010)

Opět z mého pohledu nedotažený film. Téma střetu dětského vidění problémů s viděním dospělých je samo o sobě zajímavé. Ovšem nepodařilo se ho dobře vystihnout. Režisér chce bezesporu rozvinout své drama v thrillerovém kabátku, jenže volí ryze dětskou optiku, jež vyznívá spíše ve prospěch rodinného snímku. Obdobně je tomu i s jednotlivými scénami, kdy chvílemi vystupuje pan Břitva jako chladnokrevný ostřílený zabiják a o chvíli se mění na polodementa, který si neumí utáhnout tkaničku u bot. Právnické hádky místy hraničí s dokonalostí a prýští vtipem ze všech stran, na to aby o moment později kapitulovali na dementní zvrat děje, který by snad ani ten mladý kluk nevymyslel. A tak se to v tomto snímku střídá jako při aprílovém deštíku. Místy bych dal i čtyři hvězdy, místy bych se hrůzou propadl a raději nehodnotil. Po všech možných úvahách lepší trojka.(5.7.2015)

Podle mě je Nebezpečný klient solidní thriller, jehož 116 minut vás dokáže spolehlivě zabavit (i při několikátém sledování). A jeho hlavní devízou je herecké obsazení od Susan Sarandon a Tommyho Lee Jonese až po Ossieho Davise a Anthonyho LaPagliu (ve vynikajících košilích, netradičně ještě jako záporáka).(31.7.2011)

Grishamovky mám rada, no filmovým spracovaniam som okrem Klienta ešte nedokázala prísť na chuť. V tomto právnickom thrileri je hneď niekoľko logických chýb, no napriek tomu mu nechýba hojná dávka napätia a skvelých hereckých výkonov. Prichytila som sa pritom, ako som bola naštvaná na toho malého chlapca, ktorý si parkrát zbytočne vyrobil problémy a občas mala dojem, že zvíťazí tá ,,nesprávna strana". Ale to je celý Grisham. A tomu pocitu, že nejaký gangster ,,sa chytil do pasce" a prehráva na plnej čiare, sa len ťažko odoláva.(28.7.2009)

• - V dobe natáčania bol Brad Renfro zapojený do projektu DARE (vzdelávací projekt proti drogám a alkoholu). Paradoxom je, že Renfro bol potom niekoľkokrát pred svojou smrťou zatknutý a odsúdený za držanie drog. (m.a.t.o.)

• - V tomto filmu debutoval Brad Renfro. (Pumiiix)

• - Dianne Sway (Mary-Louise Parker) ve filmu uvedla, že jí je 27 let. Její představitelce přitom bylo přesně 30 let. (KajusaK)