Kesiak

Nádhera - ten pocit na konci. Asi najlepší R. Scott, (Votrelcov nevynímajúc). Spojili sa tu elementy, ktoré maximálne zapadli do koncepcie a navzájom vytvorili majstrovský film - režisér, herci (R. Crowe a J. Phoenix !), úžasná hudba a veru aj (ten gýčový) scenár. ()

vtelenie

67% - v podstate veľmi priemerne a naivne dielko, nerozumiem tej histerii, ze by kvoli ocarujucej vizualite? mne to kazdopadne nestacilo. ()

chelsea17

Ačkoliv jsem ho neviděl už pěknou řádku let, stále patří mezi mé nejoblíbenější filmy. Gladiátor je úžasný film, ve skvělém prostředí, od skvělého režiséra. Russell Crowe ve své životní roli a hudba? Ta je prakticky dokonalá ... Asi by se našly nějaké nesrovnalosti s historií, ale o tom tenhle film není. Určitě může být vzorem pro jiné režiséry, kteří chtějí historické filmy právě točit. ()

Rehooo

Film který dokumentuje dobu velkého římského císařství a dobu gladiátorů. Velice pěkně zpracovaný kousek. A to i po hudební stránce. Hans Zimmer je prostě hvězda ve svém oboru. ()

Saur.us

Tohle není obyčejná popcornová zábava. Historický velkofilm s chytrým scénářem, výbornou režií, strhující kamerou a skvělým Russlem Crowem. Tolik superlativů si opravdu zaslouží. Morituri te salutant! ()

grerar

Je to takový předfilm pro Thermopyly. No. Crowe v roli drsného správňáka. Jenže jsem mu tu roli nějak nevěřil. Ten začátek, nemá to nic společného s hrdostí na Theodéna, jak burcuje apod. Je to, jako kdybych měl být hrdej na velitele Wehrmachtu za to, že dobyl Polsko. Intriky mi přišly spíš směšný, ale těch mrtvolek bylo habaděj, to zase jo. Měl jsem cukání dát ještě míň, ale tak Crowe coby zabiják nezklamal. O ostatním to ale říct nemůžu. 3* ()

Mallyyy

Jeden z mých nejoblíbenějších historických filmů, kde navíc hraje Maxima: Russel Crowe a Commoduse: Joaquin Phoenix dokonalého záparáka. ROMA VICTORY ()

Eragon93

Příběh skvělý, postavy skvělé, hudba skvělá, scénář skvělý.....tady je vlastně úplně všechno na jedničku. A když Maximus bojuje s gladiátorem a tygrama zároveň, tak je to pastva pro oči. Nemůžu dát jinak než 5 *. ()

RedHot

Je přelom století a Ridley Skot vpouští do arény Gladiátora. Ten z Trosečníka i Souseda zabijáka nadělává fašírku, jejich střeva si omotává kolem pasu, pózuje před kamerou s lebkami a prsty si schovává pro synka. Vzrušené publikum po vítězi hází nablýskanými soškami, ten děkuje a odchází si odpočinout. --- Gladiátorovi nesmírně sluší styl, jaký pro něj Scott ušil pro první polovinu filmu. Pokud jste s to překousnout nezdařené a nepříjemně dotěrné filosofování hlavního hrdiny o smyslu života, čeká vás krásný zážitek plný akce, napětí a momentů typu "dej jim, řež je jako dobytek!". Celkově filmu dost škodí ten fakt, že režisér podrobil novopečeného císaře mozkové lobotomii a tudíž musíme ignorovat těch tři sta osmdesát pět způsobů, jakými by se Commodus s Crowem mohl vypořádat. Svalovec má tedy čas na to, aby před kamerou pronesl ještě několik zásadních životních mouder, vytřel si zadek císařovým pláštěm a brodící se po pás v bazénu slz dojatých fanynek odešel kamsi do pole plného ječmenových klasů. Zkrátka klasyka. ()

hiroshima

"Zase se jednou setkáme. Ale ne hned... ne hned". Kdy by neznal gladiátora? Kdo by neznal ten legendární snímek který byl v roce 2000 nominovaný na 12 oscarů, přičemž 5 jich pro sebe dokázal urvat? Už herecké obsazení Russell Crowe a Joaquin Phoenix nám prozrazuje, že se jedná o nece velkolepého, neco jedinečného. Připočtěme si Ridleyho Scotta a trhák je na světě. Krásný film o odvaze, síle a odplatě. Není co vytknout. I po desátém shlédnutí se neubráním slzám. Film na který nikdy nezapomenu.....díky ()

vito_corle

Gladiátor je opravdu velkolepá podívaná. Od bitev, ulic Říma i gladiátorských zápasů. Příběh generála, který kvůli křivákovi v jednom okamžiku přijde o všechno: -rodinu, armádu, přátele, život, jak se gladiátor drápe zase zpátky, aby se pomstil a krysu na trůnu potrestal. Herci skvělí, kostýmy a kulisy nádhera a ke všemu super hudba.Prostě skvělí historický velkofilm. ()

ASSBURGER

Russel Crowl bol vži predurčený k tomu že bude hrať vo veľa dobrých filmov z inými významnými hercami a herečkami a aj sa to tak stalo a dokázal práve týmto filmom v ktorom mal perfektnú hlavnú úlohu z dojemnými chvíľkami ktoré by nemali byť nikdy zabudnuté. Filmu som dal 5/5 ako inak pri prvom zhliadnutí som ešte nedokázal oceniť krásu a napätie v tomto filme. Ja veľmi Ridleyho Scotta nemusím ale pri tomto filme som dokázal spraviť výnimku, proste na film ako je tento sa nezabúda,film zostane navždy v mojom živote. Ešte by som zabudol spomenúť perfektnú hudbu Hans, táto sa ti naozaj podarila. ()

Mona-Lisa

Možná až moc nakoukaných velkofilmů nebo neodbouratelná alergie na prkenného Russella, či až zbytečně moc drnčení kovů? A další a další mínusy vyskakují, hvězdy padají, tak raději končím. Hodnocení je tedy za oscara - hodný výkon Phoenixe a úchvatnou hudbu od mistra. ()

Bozvav

Největší předností tohoto snímku je nákladná výprava, skvělá hudba, uvěřitelný hlavní hrdina. Nejslabší je děj, ale to už je osud amerických velkofilmů. Tvůrce historie moc nezajímá. I tak skvělá podívaná, do stojí za 80%. ()

ProfesorJJ

"Jsem Maximus Decimus Meridius. Velitel Severní armády. Generál legie Felix. Věrný služebník pravého císaře, Marca Aurelia... Zavraždili jste mi syna a zavraždili moji ženu. Ale já se pomstím teď, nebo v přístím životě" Jeden z nejlepších filmových zážitků. ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal