Špičkový hacker Stanley Jobson byl propuštěn na podmínku z vězení, kam byl odsouzen za internetové podvody. Krátce poté ho navštíví atraktivní dívka Ginger. Její šéf Gabriel Shear by mu chtěl nabídnout práci. Muž je odhodlán dodržet podmínku a odmítne. Ginger ví, že Stanley nutně potřebuje peníze na právníky, s jejichž pomocí chce získat do péče dcerku Holly. Nabídne mu sto tisíc dolarů za to, že se s jejím šéfem jen sejde. Poté, co Stanley projde těžkým testem, Shear mu nabídne za další spolupráci 10 milionů dolarů. Má vytvořit červa, který pronikne do přísně střeženého systému. Cílem je tajné vládní konto s prostředky na boj proti terorismu. Stanley se sejde s dcerou a slíbí jí, že už brzy budou spolu. Sleduje je ale vládní expert Robetson, který už ho jednou dostal za mříže. Senátor Reisman, který Sheara tajně podporuje, chce, aby byla akce zastavena. Ten to však odmítne a senátor na něj pošle komando zabijáků. Shear se z pasti prostřílí. Šokovaný Stanley, který byl účastníkem přepadení, chce se vším skončit, proto mu Shear unese Holly. Stanley je nucen dokončit červa, aby zachránil své dceři život. (TV Nova)

LeePriest

Žádná pomalá uspávačka, která by se zdlouhavě táhla. Svižný film, jenž nabízí jak několik zdařilých akčních momentů, celkem pěknou vizuální stránku a fajn obsazení (John Travolta, Hugh Jackman, Halle Berry), bohužel stejně tak i několik tupých momentů a trochu nepovedený scénář. Rozhodoval jsem se mezi 3. a 4. hvězdičkami. Nynější hodnocení většiny uživatelů je spíše okolo tří, tak když přimhouřím oči, dávám 4 ()

TonoM

John Travolta je veliký pán! role špiona mu velice sedne. Jen nevím na co se vypotřeboval rozpočet 105mil§ ? ale to je fuk.. 75 % ()

PTuranyi

Efektná akčná jazda so špionážno-konšpiračnou zápletkou a prekvapivým zvratom na záver, ktorá sa však nevyhla žiadnemu hackerskému klišé či skratke, ktorá sa v tomto žánri vyskytuje. Nejeden ITčkár sa tak nezdrží smiechu keď hackovanie obnáša opakované zobrazenie Helpu MSDOSu a výpisu IP adresy. Následné lámanie šifry vírusom z univerzitných čias hlavného hrdinu s trojrozmernou animáciou "vyrazí" dych trivializáciou. Nesmie samozrejme chýbať animácia prevodu peňazí v reálnom čase - len tak pre názornosť, aby sa divák nestratil. :D Produkcia je však dobrá a vidno, že na vizuálnych efektoch sa nešetrilo. Postavy síce nemajú veľkú hĺbku, ale John Travolta sa do úlohy angažovaného záporáka celkom vložil a Hugh Jackman sa po svojej prvej veľkej úlohe v X-Menoch celkom snaží. No a hoci Halle Berry sa stačí dobre obliecť - prípadne vyzliecť, hrá svoju postavu so šarmom, ktorý zúročila neskôr v Jamesovi Bondovi. 70% ()

pavont

dalsie akcne becko od Senu, A to jedno z tych lepsich. Par skvelych scen. Zaujimavy herci a slusna hudba. Scenar je na prd ale to u tohto druhu filmov zas az tolko nevadi. Zaverom - odddychol som si pri nom. ()

P@\/EL

Slušný akční thriller o počítačovém hackerovi. Osobně nejvíc oceňuju akční scény, kterých ale mohlo být určitě víc. Děj mě nedokázal nikterak strhnout, ale na druhou stranu se nedá říct, že by mě výrazněji nudil. Práce hackera mi příjde docela zajímavá, ale tady si myslím, že tvůrci dali této okolnosti poměrně málo prostoru. Závěr filmu se mi líbil, jelikož přinesl nečekanou pointu a rozuzlení. ()

shinlove

Moc pěkný příběh, hlavně bych chtěl vidět, kolik chlapů by se dokázalo soustředit na práci na PC, když by se jim pod stolem dělo to, co Hughu Jackmanovi :D Povedený filmík, který mě neurazí ani při několikakerém shlédnutí. 3* ()

Mr.Lordi

Jedna hvězdička navíc za odhalenou Halle Berry a mého oblíbeného herce Johna Travoltu :-) Jinak jsem se u filmu nenudil, ale oproti jiným měl místy slabší chvilky. Líbil se mi zejména ironický závěr filmu - moc dlouho si těch peněz hošan neužil. ()

Pavlo

Nebyť tých prehnaných akčných scén a snahy opiť nás viacerými zvratmi, mohol to byť slušný nadpriemerný thriller. Takto je to slušný priemer, ktorý nenudí, ale nič zvláštne ani neprinesie. Škoda. ()

marien1039

Ještě nikdy jsem neviděla opilého dobře vypadajícího nerda, jak programuje v grafickém editoru...krom teda špatné zápletky, děsných výkonů a vlastně všeho. ()

Poga

Taký klasický akčný film. Neprekvapí ani neurazí. Scenár je ale mierne akoby nedokončený, nedrží pokope. O nejakých veľkých charakteroch sa tu vôbec nedá hovoriť. Príbeh je jednoduchý, ale režijné vedenie Senu to drží celé pokope. A ešte vlastne aj Travolta, ten ju ten ozaj dobrý. A sexy Halle berry. takže vcelku slušné 3/5. ()

blatouchm

Opravdu netradiční záporák, který vyjímečně nechce zničit Ameriku. Bavil jsem se od začátku do konce. Žádná trapná klišé. ()

Scénáristou Hitmana…

Scénáristou Hitmana…

25.10.2005

bude Skip Woods. Ten má na svém kontě krom několika minimálně známých projektů také práci na filmu Swordfish: Operace hacker. Otázkou zůstává, jestli dějovou skladbu tak ostře sledovaného projektu… (více)