danny_21

Jako skoro každý kluk, i já si hrál na vojáky, střílel ze všeho co se dalo považovat za pistoli a umíral s teatrálním výrazem a vývrtkou padal k zemi. Jenomže, vždycky jsem zase vstal a hra pokračovala dál. Potom co skončila ůvodní scéna s vyloděním v Normandii, jsem si už jako plnoletý opravdu uvědomil, jak strašná je válka a jaký je vojákův nevyzpytatelný život. Pět hvězdiček si Ryan zaslouží, především kvůli té Spielbergovské mrazivé syrovosti, výbornému ( jako téměř vždy ) Tomu Hanksovi, a skvělě natočeným akčním scénám. 95% ()

10Domik10

Už od úvodného vylodenia nie je pochýb o tom, že Vojak Ryan je poriadna rana pod pás, ktorú bude treba rozdýchavať ešte nejaký ten čas. Natočiť vojnový film, ktorý nenudí ani na chvíľu je majstrovské umenie hodné Stevena Spielberga. Audiovizuálna stránka filmu snáď ani komentár nepotrebuje. ()

Chip89

Válečný film s Tomem Hanksem v hlavní roli, který získal 5 Oscarů. Mám ráda válečné filmy a tohle je prostě bomba. Výborná kamera, hudba, herecké výkony. Tom Hanks je v této roli neuvěřitelný. O vylodění v Normandii, bez nějakého hollywoodského přikrášlení, tvrdá realita jak to opravdu bylo. Drsné a nemilosrdné.Spielberg zase věděl, co má dělat. ()

mogul01

Jeden z nejlépe natočených filmů o 2. světové válce resp. o bojích spojenců proti Němcům a asi nejpůsobivější vylodění v Normandii co jsem ve filmu viděl. ()

E lan

Skvělý válečný film, který nasadil laťku reality válečných filmů na jinou mnohem pravdivější úroveň. Zároveň herecké obsazení je velmi vydařené, některé scény jsou přímo šíleně napínavé a závěr dává (byť s trochou amerického patosu) smysl. Bravo Stevene! ()

Petula009

Nejsem moc velký fanoušek Spielberga. Bohužel asi nikdy nebudu. Jedno se mu ale upřít nemůže, prvotní scénu z vylodění si bude pamatovat každý, kdo jí jednou viděl. ()

Nocturno culto

Fantasticky a věrohodně zpracované válečné drama z doby druhé světové války .. Tom Hanks zřejmě v jedné ze svých nejlepších rolích .. velmi poutavé a sugestivní dílo ... ()

Luckyman

Tento film som si nedávno po veeeeeeľmi dlhej dobe (dobrých 12 - 15 rokov) opäť pozrel a stratil som reč. Neuveriteľný a skvelý film, ktorý ani nepotrebuje komentár. Klasika medzi vojnovými filmami, ktorú musí každý vidieť. ()

VanMagnifico

První půlhodinka filmu ukázala, jak to na pláži Omaha nejspíš opravdu vypadalo. A to by se mělo ocenit, i když to byly opravdu jatka. Film navíc plynul ve slušném tempu bez hluchých pasáží, což je u bezmála tříhodinového snímku fajn. ()

Armin82

Skvostné a naprosto dokonalé. I kdyby se film skládal z první a závěrečný půlhodinky, tak to bude za plnej počet. Dlouho jsem neviděl, tak realistické záběry. K tomu připočteme vynikající výkony záchranářské party, výbornej scénář a Spielbergův cit pro filmařinu. Není za co ubírat. Prostě bomba, která se nesmazatelně zapsala do filmových análů a která osloví ještě několik dalších generací ---->100% ()

Mouchal

Pro mě osobně se jedná o nejlepší válečný film všech dob. Pamatuji se, jak jsem na to koukal kdysi dávno ještě jako malé lidské mládě a hltal jsem každou minutu tohoto takřka tříhodinového eposu a přesně takto jsem to sledoval i teď. Začáteční pasáž o vylodění v Normandii je bezkonkurenční a scény natočené takto bez příkras (všude krev a létající končetiny) se jinde jen tak nevidí. Ale spousta lidí tvrdí, že koncem této scény skončí i ta největší kvalita filmu. Podle mě je to jen výborně povedený předkrm, po kterém následuje ještě lepší hlavní chod. Seznámení s partou osmi vojáků, kteří za každou cenu musí přivést zpět vojína Ryana, je díky velké škále charakterů a velkých osobností skvělé. A velmi brzo se z nich stanou vaši oblíbenci. Což je dost na houby, když znenadání někdo z nich natáhne bačkory. Každopádně Spielberg si opět nepřekvapivě vynutil Toma Hankse a jak už moc dobře víme, tato kombinace znamená záruku kvality. Pro českého diváka je i milé zaslechnout v originálním znění češtinu (kdyby tedy člověk, který ji vyřkne, ihned nebyl rozstřílen na hadrajz). Prostě takhle se mají dělat válečné filmy a ikdyž je tam značná určitá dávka patriotismu, mě to konečný zážitek nezkazilo a aspoň vím, že si voják za žádných okolností nesmí sundavat ze své kedlubny tu zpropadenou helmu. Joo, kdyby to věděl Oberyn... (*mrk* na každého fandu GoT) 90% ()

deLaFere

Holywood je nedílnou součástí řekněme vnější prezentace Spojených států, vytváří velmi zkreslený obraz velmoci číslo jedna a Spielberg je jedním z hlavních fabulátorů tohoto podvodu. Není sporu o řemeslné kvalitě filmu, proč se k tomu ještě vůbec vyjadřovat, že? Jenomže!! Dokonce už i dnešní američtí autoři literatury faktu přiznávají, že o nějakém americkém heroismu tu prostě nemůže být řeč. Američané se takřka tři měsíce "zdrželi" ve svých obranných postaveních po vylodění, protože prostě a jednoduše jednotky nechtěly jít do útoku proti Němcům. Tři měsíce trvalo je donutit, aby přešly do útoku. V kontextu těchto informací je Ryan vrcholem směšnosti a ubohosti vytváření mýtu kolem statečných amerických vojáků. Ten snímek nesahá ani po kotníky Četě natož Apokalypse a je jedno, že se nejedná o druhoválečný konflikt. Problém vidím v tom, jak dnešní generace tyhle polopravdy a občas vyloženě lži baští a berou jako fakta, bez minimální znalosti skutečných událostí. Bohužel realita byla, je a bude někde úplně jinde. ()

ZnalecH

Válka je válka, co dodat. Nebudu tu vyjmenovávat všechny své názory na válku a shrnu to jednou větou: Válka je boj jedinců, kteří sedí doma a posílají proti sobě armády nevinných. Ve filmu je krásně znázorněné kolik mužů musí v různých bojových situacích zemřít, aby bylo území dobyto. Jediná otázka zní: Proč? ()

pirulka

Táto "Spielbergova válečná perla" diváka dokonale vtiahne do diania, atmosféry, krutosti druhej svetovej vojny a vďaka perfektnému a autentickému spracovaniu tak máme možnosť zas o niečo viac pochopiť krutosť, nezmyselnosť, bolesť, beznádej a následné kvapky nádeje vojakov, krv, smrť,teror, hrozný život v tej dobe... človeku sa až tisne slza, predstavila som si, že žijem v 40.rokoch, a do tej krutej vojny musí ísť bojovať môj syn, môj muž, môj otec...odvolávajú sa na Boha..ale mne sa nanúka otázka prečo to vôbec dovolil? Na to nikdy nenájdem odpoveď. ()

Gardenboy

Dosť naturalistický a podľa mňa pointou dosť aj nereálny film. Cez to všetko skvelo technicky spracované bojové scény (vylodenie, ostreľovanie mostu, ... ) a niekoľko veľmi silných momentov. na 5* by to však muselo predviesť niečo viac ako len "vylodenie - cesta tam - cesta späť - boj o most". Na dve a pol hodiny málo, v druhej polke som sa nudil. ()

Likan7

Perfektní válečný velkofilm. Jeden z mála, který si pojmenování "válečný velkofilm" zaslouží. Spielberg tohle samozřejmě umí, takže jeho režie je jistá a přesná jako hodinky. Stopáž, i když je velká, mi nepřišla přepálená ani trochu. Válečná vřava je skvělá, a i když všechny samozřejmě zajímá ta hlavní, úvodní, na Omaha Beach, ani akce ve zbytku není špatná, ba naopak. Skvělý herci, skvělá hudba, banální ale fajn příběh. Mise splněna. ()

mirra66

Co dodat k pochvalným komentářům zde uvedeným? Těžko něco nového, špičkový film, zajímavý příběh, který není zpočátku zřetelný, zkrátka kvalitní film a určitě jeden z TOP snímků týkajících se 2. sv. války. Prvotní scéna vylodění je nezapomenutelná, když jsem to viděl poprvé v kině při jeho uvedení do kin, byl jsem u vytržení (husí kůže jak má být).Silně na mne vždy působí závěr filmu odehrávající se u hrobu kpt. Millera, je to scéna, která patří mezi nejsilnější momenty filmu (rekapitulace života zcela obyčejného člověka). Proto známkuji 89%. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

14.02.2023

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Spielberg se vrátí do druhé světové?

Spielberg se vrátí do druhé světové?

19.04.2018