Vítězové a poražení

• USA Any Given Sunday (více)

Klubu miamských Žraloků, které vede stárnoucí trenér Tony, se poslední dobou příliš nedaří. V zápase s minnesotskými Delfíny jsou zraněni oba quarterbackové a trenér musí poslat na hřiště zcela neznámého mladého černocha Willieho Beamena, který se okamžitě po nástupu pozvrací. Podaří se mu sice touchdown, ale vinou Tonyho taktické chyby mužstvo opět prohraje. Tony se potýká nejen se špatnými výsledky, ale také s tvrdou majitelkou klubu Christinou Pagniacciovou. Netají se před ním, že se chce zbavit vynikajícího, ale stárnoucího Rooneyho stejně jako odepsaného černocha Lavaye. Při dalším zápase se sice Beamen opět pozvrací, potom se však neobvyklým způsobem hry postará týmu o první vítězství po dlouhé době. Rooney sice stále patří k oporám mužstva, ale cítí se unavený a chce s fotbalem skončit, což s nelibostí nese jeho manželka Cindy, která odmítá pochopit jeho vyčerpání. Fotbalová asociace hodlá zahájit kárné řízení s Christine kvůli nekalým obchodním praktikám. Blíží se poslední zápas a Tony promlouvá v šatně k hráčům, ve snaze vyburcovat je k maximálnímu výkonu. Jeho projev přeroste v osobní zpověď a úvahy o filozofii hry, které trenér věnoval celý život. (TV Nova)

Jirkush

Americké sporty mám rád a tenhle film je jízda od začátku do konce. Letos (2019) mu bylo 20 let a přitom neztrácí nic na své lehkosti a strhujícím tempu. Žádný americký patos typický pro tento typ filmů zde nečekejte, co je zda naopak skvlěe vykresleno je syrová a drsná každodenní realita v brutálním prostředí novodobých gladiátorských zápasů. Přičtěte si navíc skvělý soundtrack a vůbec není co řešit, tenhle film by měl každý sportovní fanoušek vidět. ()

Sejkorka

Ne, že bych byl zklamanej, na druhou stranu mě to moc neoslovilo. Jednak jde o sport, kterýmu nerozumím a taky ho nemám rád, protože fotbal je fotbal. Anglickej, ne tenhle americkej. Navíc i film potvrzuje, že je to především bitka hor svalů s vymaštěnýma mozkama. Dozvídám se, že nad sport ční byznys, nebo to, že manažer musí být tvrdý a kouč tvrdohlavý. A taky, že staří musí neustále uvolňovat místo mladým. Protože, aby se něco dohodlo, nestačí už jen jít na pivo a podat si ruku. Jinak ale dobrý, nakonec, natočil to Oliver Stone a v hlavní roli je Al Pacino. Je zde spousta dalších hvězd, avšak řada z nim nic moc (slabá Cameron Diaz, nevýrazný Dennis Quaid ...) ()

peproch

Tohle není pohled do zákulisí, to je introspekce, jste přímo v akci, není třeba být v jiné galaxii, ve válce nebo v roce 2250, akce se odehrává teď, tady, Stone to zachytil, zakomponoval do vztahů, příběhu, dodala se omáčka trenérských a funkcionářských obratů, hezká tvář Cameron Diaz a neděli co neděli odpoledne sportovní bitva. Český titul je český, nedává smysl, český dabing hloupý, film výborný. ()

freebob

Úžasný film Olivera Stonea, který tu zase jednou předvedl něco čemu se říká dynamická režie a natočil jeden ze svých nejlepších filmů.Al Pacino podává jako vždy výborný výkon a ostatní mu zdatně sekundují spolu v čele s Jamie Foxxem a Cameron Diaz,obsazenou proti jejímu typu rolí. Tento film si užijí i ti kteří americkému fotbalu neholdují, protože se tu hlavně řeší životní pravdy a samotná hra je na druhé koleji. ()