Vítězové a poražení

• USA Any Given Sunday (více)

Klubu miamských Žraloků, které vede stárnoucí trenér Tony, se poslední dobou příliš nedaří. V zápase s minnesotskými Delfíny jsou zraněni oba quarterbackové a trenér musí poslat na hřiště zcela neznámého mladého černocha Willieho Beamena, který se okamžitě po nástupu pozvrací. Podaří se mu sice touchdown, ale vinou Tonyho taktické chyby mužstvo opět prohraje. Tony se potýká nejen se špatnými výsledky, ale také s tvrdou majitelkou klubu Christinou Pagniacciovou. Netají se před ním, že se chce zbavit vynikajícího, ale stárnoucího Rooneyho stejně jako odepsaného černocha Lavaye. Při dalším zápase se sice Beamen opět pozvrací, potom se však neobvyklým způsobem hry postará týmu o první vítězství po dlouhé době. Rooney sice stále patří k oporám mužstva, ale cítí se unavený a chce s fotbalem skončit, což s nelibostí nese jeho manželka Cindy, která odmítá pochopit jeho vyčerpání. Fotbalová asociace hodlá zahájit kárné řízení s Christine kvůli nekalým obchodním praktikám. Blíží se poslední zápas a Tony promlouvá v šatně k hráčům, ve snaze vyburcovat je k maximálnímu výkonu. Jeho projev přeroste v osobní zpověď a úvahy o filozofii hry, které trenér věnoval celý život. (TV Nova)

masiko

Jeden z lepsich sportovnich filmu. Ale nejlepsi zdaleka ne. Any Given Sunday tahnou doppredu nejvice skveli herci (jak to uz byva u Stoneovych filmu zvykem). ()

Strike

Pokud chcete vědět vše o 1. současném profesionálním sportu (i když film už je starší) a 2. o motivaci hráčů a trenérů, tak tohle je ten správný film. Naprosto geniální. Určitě nejlepší sportovní film všech dob a jeden z nejlepších vůbec. Jeden z vrcholů Al Pacinovi herecké kariéry.10/10 ()

Pedro Morales

Dlouho předlouho jsem se rozhodoval jestli tři nebo čtyři hvězdy. Americký fotbal mě baví, každou neděli do noci sleduji online přenosy svého oblíbeného týmu a super bowl mám v diáři červeně vyznačen už dlouho dopředu. A fotbal mě baví právě kvůli tomu, co můžu sledovat na hřišti, ne kvůli tomu, co se děje v zákulisí. Pod vlivem zdejších komentářů nesoucích se ve stylu "nejlepší film o americkém fotbalu" jsem tak čekal perfektně nasnímané scény ze zápasů, tvrdé hity, přesné přihrávky a parádní touchdowny. Místo toho jsem dostal pár sice efektně, ale velice chaoticky a nepřehledně nasnímaných záběrů a jako přídavkem onu naprosto neuvěřitelně idiotskou scénu z okem, po níž jsem měl na chvíli chuť film vypnout a dát tomu tak dvě hvězdy. Většinu filmu ale sledujeme různě se vyvíjející napjaté vztahy mezi hráči, trenérem a majitelkou klubu. Stoneova režie je skvělá, soundtrack vynikající, Al Pacino, Jaime Foxx a všichni ostatní taktéž. Objektivně tomu tak přecejen mám máloco k vytknutí (až na už zmíněnou scénu s okem, důvod její přítomnosti ve filmu jsem nepochopil a její debilita mě zaráží ještě týden po shlédnutí). Zcela subjektivně jsem ale čekal mnohem víc lepšího fotbalu a mnohem míň všech těch sraček, které fotbalové zákulisí podle tohoto snímku obnáší. ()

deathka

Jako několik hodnotitelů okolo, tak ani mně americký (ani jiný) fotbal nikdy nezajímal, ale tenhle film jsem si vychutnal. Záběry ze zápasů mi chvílemi připomínaly videoklip, tím rychlým střihem a zobrazováním různých detailů dokázal Stone navodit výbornou atmosféru. Potem a krví zbrocená masa masa dunící trávníkem a za tím vším několik penězi posedlých vyčuránků... Výborný a strhující film, jemuž bych dal i 5,5 kvůli té nečekané scéně s okem ;-) ()

strangercz

Poslední velký povedený film Olivera Stona Výborně natočené,zahrané. A v neposlední řadě i hudba dělá tento film nejlepším sportovním snímkem který sem viděl ()

stanbucs

Musím povedať, že pravidlá amerického futbalu sú pre mňa úplnou záhadou a párkrát, čo som ho mal možnosť sledovať som sa nudil. Pre tento film to však vôbec neplatí, napriek jeho dĺžke som si každú minútu užíval. Skvelá réžia, klasicky výborná Mobyho hudba, herecké obsadenie hovorí už samo za seba. Pacinovi som veril všetko a pod jeho vedením by som sa pokojne nechal otĺkať nabúšenými černochmi v prilbách :) "On any given Sunday you're gonna win or you're gonna lose. The point is - can you win or lose like a man?" Naozaj pôsobivý film, ktorý určite nenechá priaznivcu akéhokoľvek športu chladným. Miestami som si musel spomenúť na staré časy, keď po nás tréner kričal "Kto je pos*aný, mal radšej ostať doma!" ()

simon84

Pravděpodobně nejlepší film ze sportovního prostředí co jsem viděl. Al Pacino jako stárnoucí trenér, Cameron Diaz jako pořádná mrcha a začínající Jamie Foxx jsou super. Film má pořádné tempo, takže se člověk ani na okamžik nenudí. A to i přesto, pokud americkému fotbalu vůbec nerozumí. ()

ViktorEl

Veľmi, veľmi rozťahaná športová dráma, priznám sa po hodine a pol som to už chcel vypnúť. Na 150 minútový film, ktorý často nudí a neprilepí diváka do kresla napätím je to príliš veľa. Al Pacino, Cameron Diaz hrali dobre, aj hudba je super, ale neovplyvní to môj negatívny pocit z celého filmu. Športové drámy mám síce rád, ale tento film bol ako za trest. 45% ()

Mortal3000

Od začátku na vás vlítne ostrá hudba, která se do jednotlivých scén úplně hodí. Pak trochu předpokládaný děj a parádní finiš. Cameron mile překvapila svou drsnou tváří majitelky, nebo ředitelky, u Ala ... to nemá cenu ani komentovat. Jedna hvězda dolu za předpokládaný děj a slabší druhou čtvrtinu filmu. ()

Jeremiah

Tak takovéto filmy miluji. Filmy, které si na nic nehrají a ukazují realitu života bez postranních úmyslů. Nádherný film ze sportovního prostředí, kde na jedné straně je vítězství a z toho vyplývající veškerá privilegia, na straně druhé dřina, krev a odříkání, které Vás leckdy poznamenají do konce života. Oliver Stone je pro mě PAN režisér, a proto nevidím důvod, proč nedat 5 * . ()

fisus

Po drsných pohledech na válku ve Vietnamu a politických thrillerech natočil Stone výborný snímek ze života špičkových sportovců!Ukázal,kam až může sláva a peníze dovést mladé talenty a pod jakým tlakem se hvězdy amerického fotbalu ocitají.Mladí a nadějní hráči si užívají přízně žen,médií a agentů,zatímco ti starší vědí,že jejich dny aktivní kariéry se pomalu chýlí ke konci.Tenhle film ukazuje pravdivý pohled nejen na svět amerického fotbalu,ale na sport jako takový.Vše podtrhuje skvělý výkon A.Pacina a mnoha dalších.Stone prostě umí! ()

heihatchi

Tak tohle byla pecka. Naprosto perfektní soundtrack a efekty během zápasů mě držely přibitého v křesle po celý dvě a půl hoďky. Sice jsem nevěděl o co tam během zápasu jde, kdo má jakou úlohu apod., pač americkej fotbal bytostně nesnáším, ale i tak jsem se bavil výsostně. ()

Untentrauer

Cameron Diaz v překvapivé roli, kterou zvládla na jedničku. Opravdu mistrovské výkony hlavní dvojice, napínavý příběh....Skvělý film ()

Puol

Dve a pol hodinový videoklip, ktory vyzerá takmer ako športová dráma. Ďalší kritický pohľad Olivera Stone tentokrát na profesionálny americký fotbal. Al Pacino je úžasný a zdatne mu pomáha aj Jamie Foxx. ()

Mbeast

Sice americkej fotbal nějak zvlášť nemusím, ale tohle bylo fajn. Především díky hercům. Al Pacino, Dennis Quaid, Aaron Eckhart a dokonce i Jamie Foxx. Jinak snad až na to salto se mi zdály zápasy jakž-takž reálné. ()

agassi68

Do polovice to bola špica a potom prišlo to, čo na amerických filmoch nenávidím - pátos, nekorigované vlastenectvo a neustále apelovanie na morálku. Ten príhovor Al Pacina k mužstvu pred rozhodujúcim zápasom ma takmer donútil odísť od obrazovky. Škoda.. ()

bery71

Při vší úctě ke sportovním filmům. Hrůza. Ani na druhý pokus, kdy jsem se na film hezky připravil a byl jsem v dobré náladě, jsem ho nedokázal dokoukat. ()

TETŘEF

Začnu tak, že film by klidně mohl být přihozen do ranku akčních. Sice se zde nestřílí, nevybuchuje a ani nebojuje tělo na tělo bojovými sporty, přesto je v něm dynamika, akce, odhodlání a pocit "něčeho co se nedá obejít slovy" intenzivnější než u "akčních" snímků horších režiserských osobností než je...tamtadadá...Oliver Stone. Na jeho tvorbu jsem po WTC a hlavně Natural Born Killers takřka zanevřel. Ovšem to co mi na NBR vadilo mě tady bavilo jako blázen až jsem skoro výskal nadšením. Stone vede svůj dvou a půl hodinový étos na americký fotbal tak silně pod krkem až se člověk diví, že se film ještě nezadusil. Netuším jestli tu hru miluje nebo nenávidí. Káže vrcholovým sportovcům a otevírá své myšlenky (ne dialog, jen svůj názor) a do toho občas dloubne typické "američanství" do žeber. Nejlepší sportovní film, který jsem kdy viděl. Předvídatelná limonáda The Express kterou jsem viděl také tento týden je vedle toho instantně zapomenutelná limonáda. ()

DHDV

Výborná hudba a skvělé herecké obsazení. Nejlepší film ze sportovního prostředí. Film vás vtáhne do děje, kde nepoznáte nudnou scénu. Každá scéna ve filmu má svůj účel, žádná není zbytečná! Scénář velmi propracovaný a dle mého názoru nejlepší kamera a režie od Olivera Stona. ()