Gauneři

• USA Reservoir Dogs (více)

Mafián Joe najme na vyloupení klenotnictví partu gangsterů, kteří se vzájemně neznají a oslovují se smyšlenými jmény. Akci však zmaří policie a lupičům nezbývá než uprchnout a ukrýt se ve starém skladišti. Pan Oranžový je postřelen a pan Bílý se ho pokouší udržet naživu, dokud nedorazí pomoc. Napětí ve skladu však narůstá, protože policie je jim v patách a pan Růžový je přesvědčen, že šlo o past – někdo z nich musí být zrádce. Každý má ovšem vlastní verzi toho, co se stalo. Jak dlouho bude trvat, než vytáhnou pistole a drama se změní v masakr? (Magic Box)

r.deshain

Gaunery neviděla ani polovina uživatelů co Pulp Fiction, přesto si co do kvality nezadají. Jen málokterý režisér dokáže vytvořit takto svižný děj, plný jednak výborných hlášek ("mr. Pink? It sounds like pussy"), tak vyostřených situací, a to všechno z 85% na ploše jednoho skladiště. Když připočítáme skvěle vybranou hudbu a naprosto přesně pasující obsazení, nemáme tu snad po Pulp Fiction další nejlepší film v dějinách:-)? ()

ekomo

Fenomén Tarantino na začátku své skvělé kariéry plné kultovních snímků. Poměrně jednoduchý příběh je zde rozebrán do nejmenších detailů, kromě toho bezchybně zahrán a doplněn úžasným soundtrackem. ()

jeykey

Tenhle film na mě čekal až do roku 2009 i tak to však byl jeden z nejlepších filmů co mé oko kdy zřelo. Pro Tarantina mám slabost to přiznávám a to co tady předvedl je krásným příkladem že skvost se dá natočit s minimem exteriérů. Herecky je to dokonalé.Dialogy jsou dokonalé. No je to prostě dokonalé. ()

simply

Na první pohled průměrný film, ale když ho člověk pochopí, stojí za to. Skvěle se rozvíjející dialogy a vygradované násilí, které umocňuje konec filmu. ()

conery1

" Skolil som pár policajtov. Ty si tiež niekoho zabil ? Pár fízlov. Žiadnych normálnych ľudí ? Nie, len fízlov." Ťažko prekonateľné dielo a organizovanom zločine po všetkých stránkach, bez najmenšej chybičky. ()

Yardie

Mám docela rozporuplné pocity. Na jednu stranu mi to připadalo místy trošku nudné a příliš ukecané, na druhou stranu to mělo jisté kouzlo, které nedokážu pojmenovat, rychle to utíkalo a i bavilo. Prostě nějak nevím. V podstatě se mi to líbilo. Bylo tam pár skvělých dialogů, ale spousta normálních. Některé scény a vtípky byly výborné, jiné nějak zanikly nebo nebyly až tak dobré. Příběh v podstatě o ničem, ale na druhou stranu dobře podaný a natočený. Asi se na to budu muset juknout ještě jednou, třeba se mi ujasní myšlenky. Viděl bych to na takových 70-80%, prostě jsem zmatený. Howgh! ()

mazadlo

Miluju Tarantina a miluju Tima Rotha v jeho nezapomenutelné roli a nikdy nezapomenu na jeho vyprávění ze záchodků....Ukázka toho jak se s minimálním rozpočtem , minimem lokací a jednoduchým scénářem dá udělat skvostný a perfektní film..... ()

peto580

Celovecerny rezijny debut Quentina Tarantina. Je to moj oblibeny reziser takze jeho prvotina bola pre mna povinnost. Vysledok bol uchvatny, ukecany a odohravajuci sa v jednej garazi. Ale pre Q.T. zadny problem. Scenar plny fuckovania excelent, je to mistrovska praca. Edit: videne znova 35mm verzia na platne v Tarantinovom kine.5* ()

Martin_W

Exceletní Tarantinův snímek, který je kvalitně zhruba na stejné vlně jako Pulp Fiction. Akce, skvělé hlášky, excelentní herci a jejich výkony. Prvky podobné, již zmiňovanému smínku. Tarantino prostě umí. Ať už jako nezapomenutelný režisér, tak i jako "nevymáchaný" herec. Růžová je barva pro pičku! 96% ()

Ollie235

Já nevím čím to je, ale u Tarantinových filmů mi vždy něco k té páté hvězdičce chybí. Tady je to ,,něco" úvod filmu- dialogy jsou dobré, jak bývá u Quentina zvykem, ale chybí tomu o něco víc děje. Postupně se to trochu rozjede- jednotlivé příběhy gaunerů jsou naprosto parádní a ten konec výborným vyvrcholením, ke kterému by ale ta cesta mohla být o něco lepší a propracovanější. Celkově dobrý film, který určitě doporučuju a sám doufám, že po příštím shlédnutí budu moci to hodnocení ještě o stupínek posunout. ()

kamigava

I když film byl mnohem kratší než další Tarantinovy filmy, přišlo mi to natáhlé. Krve je zde požehnaně, to si Tarantino neodpustí. Čekal jsem lepší zápletku, která by z toho udělala pořádné krimi. Ve srovnání s Jackie Brown je to slabší počin, ale berme to tak, že je to Quentinův jeden z prvních filmů a tak mu to nemějme za zlé. Například soudtrack zde nebyl tak chudý, než slyšíme v Brownové. Co se mi nejvíce líbilo, byla poslední scéna, kdy se všichni navzájem odstřelí. To byl pravý Tarantino:) Hodnotím jako lepší průměr. ()

Nethar

Nějak tomu Tarantinovi více a více přicházím na chuť. Film se odehrává skoro celý v jedné hale. Jak je u Quentina obvyklé, je to drsné, je tam hodně fuckování a hodně krve, ale hlavně je to obrovsky ukecané, kdo už někdy viděl nějaké Tarantinovy dialogy (asi každý), ví, o čem mluvím. Tim Roth v jedné z rolí mě potěšil, Quentin Tarantino sám si tam střihne vlastně jenom takový úvodní minivýstup. ()

Santino7

Luxusný debut. Výborne prepracované dialógy, hlášky, kvôli ktorým to vážne stojí za to. Klobúk dole, čo dokázal Tarantino z tak nízkeho rozpočtu vytvoriť, naozaj pozoruhodné. Tento film je predchodcom Pulp Fiction, kvalitatívne na podobne vysokej úrovni a napriek tomu oveľa menej známy. Škoda. A tiež veľká škoda, že sa dnes také filmy už netočia. Filmy, ktoré sa neopierajú zásadne iba o vizuálnu stránku ale majú osobité čaro. Sú svojské. Napriek tomu že som Reservoir Dogs takto vynachválil, plný počet tomu nedám. Niečo tam predsalen chýbalo, niečo čo postupom času Tarantino ešte o kúsok vylepšil a dočkali sme sa tak obrovského kultu, ktorý netreba predstavovať. 85% ()

Movie Gourmet

Konverzační tarantinovka, který stojí za to, protože v tomhle případě vůbec nevadí, že se tu mnohem víc mluví než něco děje, se skvělými herci to není na škodu. Verdikt: 4* a 80 %. ()

TwoFace

— You shoot me in a dream, you better wake up and apologize. — Reservoir Dogs aneb jak udělat za málo peněz hodně muziky. Klasický devadesátkový Quentin Tarantino tu rozjíždí krvavou a velice zábavnou gangsterskou jízdu, ke které mu stačí prázdná hala, pár dobrých herců, a ztraceně dobře napsaný scénář a skvělý kultovní film je na světě. Skvělí herci, dobré nápady a ona tarantinovská přirozenost dialogů nechybí. Brutalita, násilí a drama se dobře mísí se skvěle napsaným humorem. Ať už jde hned o úvodní scénu v kavárně a diskuzi o zpropitném, nebo přidělování barev k přezdívkám. ()

Oralfabet

Ultralevný masterpiece. Tarantino hned svým prvním filmem dokazuje, čeho je schopný, tradiční postupy obrací na hlavu a vytváří svůj unikátní rukopis, který se v budoucnosti stane nezaměnitelným. ()

javaznenevim

Mnoho lidí tvrdí, že je to nejslabší Tarantinův film. Podle mě není. Ano, chybí tu některé pro QT typické prvky, ale je tu v levnější a zkrácenější verzi to, co později vyzdvihne nezávislého tvůrce na vrchol zábavní tvorby (až na ženská chodidla, ta tu nejsou). Vtipné dialogy, zužující se manévrovací prostor ve kterém nakonec musí dojít ke konfrontaci, násilí podané s extrémní nadsázkou, to všechno doplněné o skvělé herecké obsazení. Vážné tohle někomu přijde horší než Jackie Brown nebo Kill Bill vol. II? ()

Emo-haunter

Tarantino je možná overrated. Jeho kultovní Reservoir Dogs nejsou ničím přelomovým. První polovina děsná nuda s boring dialogy. Pak se ale začne film rozjíždět a přinese celkem fajn rozuzlení. Tarantino staví na samých sprostých slovech, krvi a řevu. Ale kvalitní scénář tu nečekejme. Škoda, že pan Brown nebyl více rozvinut :) Film se pro mě stal jednohubkou, která občas trochu rozesmála černými vtípky, ale to je na tak kultovní film zatraceně málo. ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

03.11.2019

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

17.08.2019

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

12.05.2005

Už pred niekoľkými rokmi zrežíroval Quentin Tarantino jednu epizódu kultového seriálu Pohotovosť (pod názvom "Materstvo"), v ktorej odkázal na svoj réžijný debut Gauneri, keď do nemocnice priviezli… (více)