Dobrodružství začíná, když neidentifikovaný mimozemský vetřelec zničí flotilu klingonských křižníků. Kapitán James T. Kirk se hrdinně vrací do čela nově ztransformované lodi U.S.S. Enterprise, kde převezme velení. Toto dobrodružství odstartovalo jednu z nejdéle běžících filmových franšíz všech dob s hereckým obsazením původní série Star Trek, včetně Williama Shatnera, Leonarda Nimoye, DeForesta Kelleyho, George Takeie, Nichelle Nichols, Waltera Koeniga a Jamese Doohana. (Magic Box)

Doctor Evil

Věřím že ve svojí době musely být zvláštní efekty Star Treku obzvlášť chutné, ale dnes už absenci chytlavého dobrodružství nezachrání. ()

Vandalor

Kapitán Kirk je starší, notně starší, tvář mu trochu zbrunátněla a vlasy lehce prořídly. Spock má hlubší vrásky, Kostra více vyvstávající oči. Ale stále je to Star Trek. Dostatečně idealistický příběh, s možná trochu předvídatelným, ale stejně neuvěřitelně působivým poznáním na konec. Navíc hudba mnohem výraznější než v seriálu, což je jasné plus. Čtyři hvězdičky však byly blízko, hlavně kvůli děsivým uniformám a nepříliš strhujícímu začátku, ale nakonec byl film dostatečně startrekovský a zlepšené vizuální efekty mu vynášejí plný počet. ()

RADX1

Film je tak trochu mimo Star Trek schéma. Více vaty v podobě různých dlouhých záběrů či zbytečného popisu některých věcí. Díky tomu zde chybí dynamičnost. Ale to je prostě dáno podáním scénáře a režie - dynamičnost je nahrazena dlouhými záběry o vesmírných představách. Někomu se to líbí někomu zas ne. Mě se to líbí, ale k danému Star Treku stylu to zas moc nesedělo. Triky myslím neurazí ani teď - tedy snad krom záběrů na palubní počítače kdy i v té době některé technicky znalé osoby určitě kroutily hlavou co že to na těch obrazovkách mají. Zřejmě aby film tak úplně nevybočoval, tvůrci nepřidali moc nových postav - což je negativum, protože pak to vypadá jako by ve vesmíru lítali jen "důchodci". :-) Přitom by stačilo jen z nostalogie některé postavy nechat filmem proběhnout či semtam ukázat. Ačkoli předešlý text je celkem negativistický, celé dílko se mi líbilo a u mne nejde o žádnou nostalogičnost. Film jsem sice v mládí viděl, ale za tu dobu už úplně zapomněl o čem to vlastně bylo. ()

Masinfira

Připomenutí starých dobrých postav Star treku, ale trochu mi vadil ten děj, který z části vykrádal jeden z dílů seriálu (o sondě ze země, která je pak "neporazitelná" a myslí sama za sebe... co jsem naopak ocenil jsou efekty, které se od seriálových dob velmi zlepšily a vypadají skutečně dobře. ()

StarFsh

Príbeh, ktorý vystačí na jednu 45-minútovú epizódu TOS, alebo TNG, roztiahnutý do neuveriteľných 132 minút! Nájdu sa síce aj svetlejšie momenty, ale okaté a mizerné kopírovanie Kubrikovej 2001 je neodpustiteľné. Star Trek vždy prinášal niečo originálne, čo ostatný potom kopírovali, v tomto prípade však kopíruje Star Trek a to asi nie je tak úplne v poriadku. Rozhodne najhorší ST film, hneď po Star Treku J.J. Abramsa. PS: Po ďalšom vzhliadnutí dvíham hodnotenie o jednu hviezdu. Napriek tomu, že cesta Enterprise k niekoľko svetelných rokov vzdialenému V'Ger-ovi trvala štvrtinu filmu a vzdialenosť od V'Ger-ovho okraju k jeho centru dlhá niekoľko stoviek kilometrov trvá polovičku filmu, čo až rozum neberie, je oproti novým Star Trekom J.J.Abramsa tento film o niekoľko levelov lepší. Príbeh je pre nefanúšíkov Star Treku dosť mätúci, drvivá väčšina divákov, ktorá ten film videla na premiére podľa mňa ani len netušila o čom sa tam točí. Ale ten podstatný plus, ktorý tento film má a za ktorý si vyslúžil u mňa 4 hviezdy je ten, že je základným kameňom dizajnu sveta Star Treku, čiže interiéru pozemských a klingonských lodí, ktorý sa v miernych obmenách objavoval vo všetkých ďalších filmoch ale aj seriáloch. ()

SimcaJB

V porovnání Star Trek původní posádky a alternativní posádky v režii J. J. Abramse vychází 1. film lépe. Je to ale neporovnatelné z pohledu aktuálního moderního trendu filmů, počítačových triků a hlavně nové doby bez rozdělení světa „Železnou oponou“. Je nádherné, že film roku 1979 dokáže stále některé lidi zaujmout, aby se kochali nekonečným vesmírem a jeho hranic. ()

Pe4Ce22

Co dodat. Už jsem viděl mnoho z ST série, takže jsem dost ovlivněn. Soundrack je naprosto perfektní, příběh poměrně napínavý (a to se tam ani moc nebojuje) a ta grafika na tu dobu? No prostě paráda. .. A to finále jsem taky nečekal. Všeho všudy velice slušný první díl, který má jedinou moji výtku v některých zbytečně předlouhých scénách. Těžko říct jak se na tento počin dívali lidé v té době, když ještě nevěděli co všechno přijde. Váhám mezi 4mi a 5ti. Fanošek ve mě řve že pět, ale objektivně je to asi na 4 hvězdy a tak to nakonec i bude. ()

movie_fan

Nie som veľký fanúšik Star Treku, ale rozhodol som sa, že si pozriem tento film. Dve hodiny som čakal na akciu alebo na niečo prevratné, ale u tohto filmu som sa toho nedočkal. Len tak tak som nezaspal. Dej je priemerný, priveľa filozofovania a myslím, že minutáž pôvodného seriálu by úplne stačila (47 min.). O zmienku stojí iba geniálny Spock v podaní Leonarda Nimoya a hudba od Jerryho Goldsmitha. ()

Jinrey-1

První kvalitní film o Star Treku, pokaždé jak ho vidím, jen žasnu nad těmi trikovými výkony. Na tu dobu si myslím, že skvěle natočené, herci mě nezklamali a tato série má pro mě požitek na ni koukat. Za 5 hvězd :) ()

Sadova302b50

Rozjezd filmu se pravda trochu vleče, avšak vysloveně nudný mi nepřišel. Naproti tomu druhá polovina snímku je velmi dobrá. Samozřejmě výtečný Goldsmithův soundtrack a na svoji dobu zdařilé efekty přihazují body k dobru. Za mě 75% ()

TXmovie

Na tento film jsem byl obzvláště zvědavý. Patřím totiž mezi fanoušky ST, kteří viděli nejprve ST: Nová generace, poté všechny následující a navazující seriály a filmy. Nad původním seriálem z 60tých let jsem, pro jeho stáří, nejprve úplně zanevřel. Avšak jako fanoušek ST jsem se odhodlal a seriál mě po několika slabších startovních dílech nakonec nadchnul a pohltil stejně jako jeho následovníci. Film mě tedy zajímal ze dvou hlavních důvodů. Především se jedná o vůbec první film z universa ST, ale také přímo navazuje na původní seriál. Očekávání tedy bylo veliké. Ve filmu bych vyzdvihl přítomnost všech účinkujících, na které jsme zvyklí a na tehdejší dobu slušné technické zpracování. Naopak trochu zamrzelo, že ne všichni měli tolik prostoru kolik by si zasloužili a děj se tedy točí bezvýhradně kolem tří maximálně čtyř postav. Ději bych vytknul, že není tak spletitý a nápaditý ve srovnání se seriálem. Zajímavějším se stává až 30 minut před koncem, což je škoda. Nicméně i tak se jedná o kvalitní podívanou a pro skutečné ST fanoušky naprostou nezbytností, a to platí i pro mladší generaci. Zasloužených 80%. ()

eva1984

Tenhle film mě vzal za srdce od prvních tónů,ta hudba je totiž tak krásná..Vlastně kvůli ní jsem se začala na star trek dívat i když jsem ji poprvé slyšela až v nové generaci.Z Nomada se stal V´ger a uhlíkovým jednotkám dal zase pořádně zabrat. Kirk zůstal pořád tím správným hajzlíkem na kterého platí jen dobře míněné rady,, venkovského lékaře". A pan Spock konečně našel sám sebe a zjistil,že logika není vše.Rozhodně doporučuji shlédnout delší verzi,je to jen pár minut,ale ta scéna s plačícím Spockem a jeho srovnání s V´gerem je k nezaplacení. ()

QuietRioT

V porovnaní s Vesmírnou Odyseou je toto oveľa viac záživnejšie, dokonca zaujímavé. Efekty na to, že sú takmer 40 rokov staré tiež neurazia. ()

hmyzovrah

Povedené scifi, Hudba a vizuál výborné. Slabší výkony herců, ale vše na mě zapůsobilo takovym scifi dojmem a atmosférou. ()

Anonim1

Tohle je naprosto klasické old school sci-fi po všech stránkách. Z dnešního pohledu jsou sice veškeré efekty téměř úsměvné a stejně tak některé scény zbytečně protahované, ale ve své době to musela být pecka. K hlavním kladům filmu tak patří především zajímavý a smysluplný děj, který v o třicet let mladších Star Trecích tak zoufale chybí. ()

BigJohn02

Vizuálně je to strašně pěkný, ale táááááhne se to strašně. Naštěstí je tu krásná plešanda, Spock ve vrcholné formě a vcelku zajímavá pointa. Akorát to závěrečné řešení nedává moc smysl ()

CaptainPixel

Shlednuto v ramci hecu videt roce 2020 vse ST tzv. poporade. Po skvelem TOS a slusnem TAS, konecne prvni ze sestice filmu pred mym oblibenym TNG. Na plny pocet to nevidim i kdyz ty efektni dlouhe zabery, prulety kolem modelu a TNG hudba byly fajn, pribeh se preci jenom hodne tahne. ()

Krocan505

Uznávám že je to trochu slabší rozjezd, jinak legendárních Star Trekových filmů. Sice ano než starouš kirk posbírá zbytek posádky je skoro po filmu, ale i tak to má své kouzlo, hlavně pak ta nová edice kde to vypadá naprosto úžasně (i před tím to nevypadalo špatně, jako klobouk dolů co tenkrát dokázaly vždy když se podívám na Star Trek říkám si jak to dělaly, ale efekty z roky 2022 jsou prostě efekty z roku 2022). Ale co je na tomto filmu nejlepší je legendární hudba od Goldsmitha. Tedy abych to neprodlužoval za příběh 8,9/10, efekty 9/10 (nové i staré) a hudba je prostě bezva 10/10, za mě dobrý film, který má trochu delší rozběh, ale stojí se na to podívat . ()

Zemřel mistr speciálních efektů Douglas Trumbull

Zemřel mistr speciálních efektů Douglas Trumbull