Prokletý ostrov

• USA Shutter Island (více)

SLPHR

Film, který vás donutí stále přemýšlet, co se na ostrově děje. Konečné řešení mě osobně překvapilo a po celou dobu filmu mě nenapadlo. Snímek je vynikající svojí atmosférou a  hlavně hereckým výkonem Leonarda DiCapria. Scorsese zase ukázal, že se skvělým obsazením dokáže natočit skvělý film. ()

Woodman

Prokletý ostrov. Film vysokých kvalit s opravdu kvalitním hereckým obsazením a příběhem nad kterým budete přemýšlet ještě dlouho po zhlédnutí. Takové filmy si osobně hodně cením a věřím, že nejsem sám. Leonardo DiCaprio patří ke špičce hollywoodských herců a v tomto filmu jako hlavní postava předvedl naprosto perfektní herecký výkon a samozřejmě i další herci např.: Mark Ruffalo a Ben Kingsley. Film se mi líbil, nějaké mouchy také měl, ale to je zanedbatelné. ()

notfilip63

Najprv som bol že huh nechápem vobec čo sa tu deje ale konečne zakončenie my všetko vyjasnilo. Výborný Dicaprio ako vždy. Ale aj Mark Ruffalo ale aj ostatný herci. Príbeh bol výborný aj kamera. Film na 9/10. ()

Nellaron

Tento film je výnimočný trefným obsadením hercov, a to nielen v hlavných roliach. Už od úvodu, kedy sa divák zoznamuje z dvojicou detektívov, ktorí prišli loďou na ostrov za účelom vyšetrovania, je cítiť tajomno a dusnú atmosféru. Film pekne graduje a záver sa nesie v znamení šokujúceho prekvapenia. Bravúrny film od Scorseseho, ktorý vás bude držať ako na ihlách. ()

amemait

Výborná atmosféra celého filmu, jenž podložil výborný herecký výkon Leonarda DiCapria. Vím, že to nebyl až tak originální námět. Ale i přesto mě tento film na začátku chytil a nepustil. ()

gapa466

Průměrný film na jedno shlédnutí. Pointa předvídatelná již tak v polovině, tedy pro mě. Ženský svět je jiný, a tak hned od začátku padaly dotazy: Proč se s parťákem seznamuje až na lodi? Proč je na mole tolik ozbrojených chlapů? Proč sebou nemají žádné osobní věci? Proč neřeší, kde budou spát? Proč spí v cele?....Hele, ten DiCaprio se chová jako xxxxxxx......A bylo vymalováno. Pak už jen nekonečně dlouhé čekání na odhalenou pojintu příběhu, která je na filmu vlastně to nejzajimavější. Tedy pokud pomineme, že DiCaprio je skvělý, jako ostatně ve většině filmů. Lokace, i když kolikrát trikově dotvořená, rovněž super. ()

tein

No zas taková bomba to nebyla. Do první půlky to bylo hodně dobrý, ale pak už to bylo hrozně průhledný a aspoň trošku "napínavým" teda bylo jen to zda se potvrdí co si divák myslí, protože je mu už od začátku po kouskách odhalováno o co tu vlastně jde, že je všechno jinak než se zdá. To se taky více méně až na pár detailů potvrdilo, protože se dá závěr, či co se vlastně na ostrově děje, odhadnout už hodně brzy, a film tedy postupně ztrácí veškeré to původní zajímavé tajemno a šťávu. Obsazení je ale skvělý, až na usoplenýho "Jacka z Titaniku", protože tady se výběr zrovna jeho moc nepovedl a vypadá už od začátku jako vyšinutej psychouš, což zbytečně dost kazí celkovej dojem. Toto vše je dost škoda protože to má opravdu skvělou tíživou atmosféru a úžasně ponurý prostředí z čeho by se jistě dalo vyždímat víc, kdyby nás nápinali až do konce, kde by teprve byl nějaký neočekávaný zvrat. To bohužel nebyl a tak v tom vidím hodně promarněný potenciál. Jako psychologické drama to taky úplně moc nefunguje protože je zde právě to "tajemno" které brzy přestane být tajemným a celkově to teda působí jako kočkopes kdy se tvůrci nejsou schopni rozhodnout co vlastně přesně vytvoří. Zajímavé to vidět, ale stačilo jednou. Ač z toho ve mně zůstal nepříjemný pocit (spíš ale z předložených nepříjemných témat a drastických scén, než z filmu jako takového) tak na to jak to má vysoké hodnocení jsem čekal mnohem víc. ()

Foltest

Prokletý ostrov je nesmírně zajímavý film. Velmi se mi líbilo, že až do poslední chvíle jsem vůbec netušil, jak to celé dopadne a i po závěrečných titulcích, je konec otevřený a je na každém, aby jej interpretoval. Snímek buduje perfektní mysteriózní atmosféru; a to až takovou, že bych se některé pasáže nebál označit za hororové. Minimálně mě film zcela pohltil a hltal jsem ho od první do poslední minuty. V Prokletém ostrově je navíc velké množství filozofických námětů k zamyšlení, které člověku otevřou spoustu nových pohledů na lidskou povahu a obecně přirozenost, které by ho dříve ani nenapadly. Devízou pak je i děj, který je skutečně chytlavý a na konci při vysvětlení celé záhady to vše drží koherenci a dává smysl; to je důležité vždy. Nerad bych ještě opomenul závěrečnou scénu s odchodem na konečný zákrok. Těch celých pár minut bylo jednoduše úžasných a zanechalo mě s otevřenou pusou. Prokletý ostrov je tak definitivně snímek, jenž doporučuji ke zhlédnutí. ()

Lubo.Ger odpad!

To, že film je nezmyselne dlhý a často nudný, to by som ešte zniesol a dal aspoň jednu či dve hviezdičky za herecké výkony , občasné napätie , spomienky US vojaka na oslobodenie koncentráku Dachau a pod. Ale že ten film nemá logiku, to sa odpustiť nedá. Hlavný hrdina (Leonardo de Caprio) sa pomiatol potom, čo mu žena zabila 3 deti a potom čo ju zastrelil. To sa divák dozvie až na konci. No prečo mu žena zabila deti, to vysvetlené nie je. Film je šialene popreplietaný pravdou a nepravdami a halucinačnými bludmi a spomienkami na Dachau a spomienkami na ženu a pozabíjané 3 deti, že sa v tom nevyzná ani divá sviňa. Prínos filmu na mňa ako  diváka nulový. Chcem ho čo najskôr vymazať z pamäte, ako by som ho nikdy nebol videl. A možno aj bolo vo filme spomenuté, prečo mu (Capriovi) žena zabila deti, ale v tej spleti reality, halucinácií a spomienok a množstva nudných a nelogických scén, som to prehliadol. A je mi to vlastne jedno, zbohem a šáteček. ()

Johny203

Niekedy v lete 2010 som prečítal knihu a nasledujúci rok som sa dostal aj k filmu a podobný scenár som zopakoval v rokoch 2022 a 2023. Z filmu som si nepamätal nič okrem jednej scény v majáku a tak som do toho išiel s relatívne otvorenou mysľou. V konečnom dôsledku to na mňa malo ale rovnaký vplyv. Scorsese sa veľmi úzko drží knihy ale napriek veľkej stopáži z nej musel čosi vynechať,  vzťah Teddyho a Chucka mi tým pádom príde veľmi slabo vykreslený. Prekliaty ostrov len potvrdzuje môj problém s knižnými adaptáciami, uvidíme o 10 rokov, tentokrát už bez knihy, že či sa to zmení. ()

Ivana09

Takový pěkný thriller na deštivý večer. Film mi pěkně zamotal hlavu, člověk si něco myslí....a pak je to úplně jinak. ()

Melber

Na tomhle taháku jsem čekal hodně ale i možná málo, hned ale od prvních 10 minut jsem chytl touhu zjistit mnohem víc a znát odpovědi, přece jen se mi jen chování těch lidiček nějak nezdálo. Atmosféra syčela všude kolem a já jen chtěl co nejdřív znát odpověď a mít zvědavost uspokojenou ale 130 minut se to jen skvěle táhlo, a prostředí psychiatrické léčebny a několik unikátních scén byly až nečekaně depresivní. Nakonec musím před vyvrcholení smeknout protože jsem to vůbec nečekal, a na hlubší pochopení je možná film zapotřebí shlédnout vícekrát. ()

Cinex_studio

Nemá ani cenu cokoliv psát, protože pokud má někdo rád mysteriózní drama, tak tohle je to jediný, co má 101% a zprostředkuje neuvěřitelnej filmovej zážitek. Nikdy jsem nepochopil jak tomu někdo mohl dát méně než 10/10, ale když tu tak pročítám recenze a vidím zde 2/5, tak přesně to jsou ti, kterým by ona několikrát ve filmu zmíněná lobotomie prospěla, protože zrovna u tohoto filmu jde říct, že každý kdo ho bude hodnotit záporně je nevzdělanec a netuší o filmu absolutně nic. Scénář, zápletka.. 10/10, kamera 10/10, obsazení 10/10, herecké výkony 10/10. Tady neexistuje nic, co by tomu šlo vytknout. ()

Kelinej

Drsné, mrazivé, depresivní. Noční můra, kterou by nikdo nechtěl prožít. Scorsese patří k nemnoha tvůrcům, kteří vědí, co chtějí sdělit i jak na to. A tak vznikl film, na jaký se nezapomíná. ()

DiCaprio krutým zabijákem

24.05.2013

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

16.04.2013

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013