Tohle bylo první předávání Oscarů, které jsem viděl celé v přímém přenose, takže nemůžu moc porovnávat. Těžko to hodnotit nějak hvězdičkama, ale koukám, že ve srovnání s předchozími Oscary, je toto hodnoceno hůře. No, možná se není čemu divit, Franco byl tak trochu mimo, vypadal jako kdyby byl stále zaklíněn pod balvanem. Moje špatná znalost angličtiny a časné ranní hodiny, kdy předávání probíhalo, způsobily, že jsem ty řeči kolem moc nevnímal. Samozřejmě mě hlavně zajímalo, kdo dostane Oscary. Téměř vše dopadlo (bohužel) podle předpokladů. Jsem rád, že si Oscara odnesla Natalie Portman, která si ho zasloužila jako málokdo. Hodně filmů včetně toho nejlepšího jsem doposud neviděl, takže nemůžu moc hodnotit. Nejvíce mě naštvala asi hudba, která měla podle mě skončit v jiných rukou. Co mě ještě dost vadilo bylo to, že 40% času běžely reklamy. Hrůza. Kam se hrabou naše komerční televizní stanice. Ještě bych chtěl poděkovat uživateli Marty10, který poradil, na jakém programu můžu přenos sledovat. Thanks.(10.3.2011)

Už potřetí v řadě jsem vstával o půl druhé ráno, abych se mohl dívat na Oscary. A už potřetí nelituji. James Franco a Anne Hathaway si jako pár sedli a byli i vtipní (hned první scénka, kde parodují všechny nominované filmy, mě dostala) a i když po čase trošku ztratili dech, stejně si myslím, že svou práci zvládli skvěle. Jinak důvodů, proč tenhle ročník hodnotím tak vysoko, je více - za a) jsem o pár korun bohatší, protože jsem si poprvé na výsledky vsadil, za b) s držiteli Oscarů jsem spokojen (i když, kdyby opravdu existoval Bůh, tak by Zimmer neodešel s prázdnou) a za c) ty tři hodiny mi utekly jako voda. Ano, možná je pravda, že objektivně tohle byl "nejhorší" ceremoniál z těch tří mnou viděných, ale byl bych sám proti sobě, kdybych zde nedal alespoň 90 %. Prostě Oscar je pro mě gala večer, kde se setkají celebrity, které mám rád, a baví se. Tak proč se nebavit s nimi? P. S. A někteří hodnotící patrně zapomněli na ty skvělé fórky jako - Justin Timberlake je Banksy, babča Jamese Franca konečně viděla "Markyho Marka Wahlberga", matka Anne říká, aby se narovnala, že je zde i Spielberg, projev Kirka Douglase a mnoho dalších skvělých výstupů.(28.2.2011)

Za dosavadních sedm let Oscarových show, které jsem zhlédl, druhá nejhorší (po 79tém ročníku). Za viníka bych neoznačil jenom moderátorskou dvojici (Franco byl dřevo, Anne se alespoň snažila), ale hlavně totálně nudnou omáčku kolem předávajících, kde úsměv vykouzlil maximálně Kirk Douglas. Nejméně jednoho orangutana jsem chtěl zabít. Na druhou stranu, nedočkal jsem se žádného faux pas jako byl například Tom Hanks vyhlašující nejlepší film v třiceti sekundách minulý rok. Vrátily se ukázky hereckých výkonů, naopak se nedostavila Brangelina a to je dobré. ___ Fuka a Baldýnský zářili jako nikdy jindy, to jen mimo záznam :)(1.3.2011)

Atmosféra v kině úžasná, výsledky uspokojující, moderátoři mladí a nezkušení, ale co, bylo to mý poprvé:) a neusla jsem.(27.2.2012)

• nigga

První Oskaři, které jsem viděl nikoliv po kouskách, ale úplně celé a bohužel vcelku zklamání, ani ne z ocenění (i když mým favoritem bylo Social Network, ale i přesto si to King s Speech zaslouží, a Fincher snad teda příště), ale celkově tomu chyběla energie, což mě například u Franca překvapilo, vždyť ten chlap má komediální talent, proč byl tady sakra tak suchej, takže z toho celkově nejlépe vycházejí ty výsledky než to všechno mezitím, i tak jsem se nenudil, ale taky ani nebavil, nejvíc nakonec potěšila ta plejáda známých tváří, ale to bohužel nestačí. 50%(28.2.2011)

• - Anne Hathaway a James Franco boli najmladšou hostiteľskou dvojicou v histórii Oscarov. (Hystory)

• - Anne Hathaway sa v priebehu noci osemkrát prezliekla, z toho počas živého vstupu 6x. (Hystory)

• - Šou si v Amerike pozrelo len 37, 6 milióna divákov, čo je o 3,7 milióna menej ako rok predtým. (Hystory)