To je vražda, napsala

• USA Murder, She Wrote (více)
Drama / Komedie / Krimi / Mysteriózní
USA, (1984–1996), 198 h 48 min (Minutáž: 45–93 min)

Předloha:

Washington Irving (kniha)

Scénář:

Peter S. Fischer, Robert E. Swanson, Tom Sawyer, Robert Van Scoyk (více)

Angela Lansbury, William Windom, Ron Masak, Louis Herthum, Tom Bosley, Will Nye, Michael Horton, Ken Swofford, Julie Adams, Herb Edelman, Keith Michell (více)

Série(12) / Epizody(264)

Bývalá učitelka angličtiny a spisovatelka ve výslužbě Jessica Fletcherová s úspěchem řeší kriminální případy. Jeden z nejúspěšnějších amerických televizních seriálů, k němuž se diváci rádi pravidelně vrací. Hlavní postavu, bývalou policistku a spisovatelku ve výslužbě Jessicu Fletcherovou, ztvárnila herečka Angela Lansburyová (nar. 16. 10. 1925), která ji také hrála ve čtyřech celovečerních televizních filmech. V jednotlivých příbězích se hrdinka spoléhá především na vlastní úsudek a intelekt, které ji s neodolatelným šarmem a vytrvalostí pomohou proniknout až na dno každého zločinu, na nějž narazí. Seriál To je vražda, napsala, vznikal celých dvanáct let. Angele Lansburyové nepochybně přinesl slávu, kromě toho ztělesnila hlavní role ve filmech Žít a nechat zemřít, Diamanty jsou věčné, Oddíl 10 z Navarone, Bitva o Británii a Rozbité zrcadlo. (Česká televize)

branchillon

Uznávám, že občas byly i slabší díly, ale stejně je tohle seriál, který mě pořád baví a jsem ráda, že v podstatě pořád na něj jde narazit na nějakém kanálu v tv. Možná jsem vysoké hodnocení dala jen ze sentimentality. Dívala jsem se na něj s babičkou. Obě ho máme rády. A hlavní hrdinka mi babičku hrozně připomíná. Ta moje je velmi milá a taková typická pečující, rozmazlující, starostlivá. To není zas tak úplně samozřejmé. Jessicu budu mít ráda navždy. Stejně jako svou babičku. ()

MaroCR

pardon, ale toto nemá se Sherlockem Holmesem nic společného....Neuvěřitelně předvídavá nůůůdááá. Pamatuju si, že na základce a na gymplu se mi to podařilo chytit při marodění, přičemž ani nachcípaný a tedy s omezenou škálou možností "zábavních aktivit" jsem to mnohdy nedokoukal... ()

Ospalek

Trochu ostré hodnocení této detektivky, kterou se nebojím přirovnat ke skvělému Columbovi. Angela Lansbury mi byla od začátku sympatická. A nezklamala. ()

sako44

Já detektivky rád. Ale tady si nejsem moc jistý. Neříkám, že na tom je něco špatného, ale mě to moc nezaujalo. ()

ajne

Za dvě z nostalgie. V devadesátých jako malému klukovi se to celkem líbilo. Dneska bych uvažoval nad odpadem. ()

Jakeify

Jako malý vždy když jsem marodil a nešel do školy, tenhle seriál jsem si nenechal ujít, tedy hodnotit ho jako školák na základce dal bych klidně pomalu 5 hvězd. Teď už je to jen seriál, který vidím jen výjmečně, ale i dnes mají díly něco do sebe a baví mě. ()

kratajirka

Dětství si bez Jessicy Fletcherový ani nedokážu představit aneb moje prvopočátky s krimi seriály. :) Tenkrát mě to hrozně bralo. Dnes s postupem času zjišťuji, že jsem nebyl cílová skupina. Tak zas za pár let - možná změním hodnocení. :D ()

710.cz

Tvůrci nám servírují svět, kde mladší dobrovolně vyhledávají názor (na cokoliv) i přítomnost staré, trochu přiblblé dámy. Z tohoto pohledu jde tedy o sci-fi seriál. ()

ferika

Vsetko uz bolo povedane - a za moju malickost len jedno: Ta baba mi nie je sympaticka! Taka Libuska Safrankova (cest jej pamiatke!), by mohla hrat aj metlu v kybli (pre nasich ceskych bratov - koste v kbeliku), tak by dostala 5 hviezdiciek. Nie som mozno objektivny, a nemusi sa vam to pacit, nemusite s tam suhlasit, ale to je asi tak vsetko, co s tym mozete robit! ()

megacik odpad!

To je hrozne nesympatický seriál, obsadený béčkovými hercami, ktorí vôbec nevedia hrať, a na čele s hlavnou hrdinkou, ktorej teda sebavedomie nechýba, ale herecký výkon teda najviac zo všetkých... Tento seriál vznikol ako reakcia na veľmi úspešného Columba, ešte aj hlavnú hrdinku vybrali tak, aby sa trochu aj výzorovo podobala na Columba, ale veľmi to teda nepomohlo. Hlavná herečka je slabá, ako 5x vylúhovaný čaj, a ešte aj dramaturgia sa rozhodla ísť cestou kvantity, a nie kvality, čím vlastne už len dali korunu tomuto hlúpemu seriálu.  Pozrel som si asi 10 jej najlepšie hodnotených častí, no a chce sa mi z nich grcať, to je fakt čistokrvný odpad....a to si neviem predstaviť, aké sú tie zvyšné slabé časti...a že ich je neúrekom. Pár pozretých častí s Jessicou Fletcher, a už som na ňu maximálne alergický, a na ten odfláknutý dabing ešte viac. By ma zaujímalo, kedy vlastne píše tie knihy, keď všade, kde príde, sa stane vražda, a jediné, čo rieši, sú vraždy. Nečudoval by som sa, keby sa v poslednej časti priznala, že všetkých zamordovala vlastne ona sama. ()

Zemřela herečka Angela Lansbury

Zemřela herečka Angela Lansbury