To je vražda, napsala

• USA Murder, She Wrote (více)
Drama / Komedie / Krimi / Mysteriózní
USA, (1984–1996), 198 h 48 min (Minutáž: 45–93 min)

Předloha:

Washington Irving (kniha)

Scénář:

Peter S. Fischer, Robert E. Swanson, Tom Sawyer, Robert Van Scoyk (více)

Angela Lansbury, William Windom, Ron Masak, Louis Herthum, Tom Bosley, Will Nye, Michael Horton, Ken Swofford, Julie Adams, Herb Edelman, Keith Michell (více)

Série(12) / Epizody(264)

Bývalá učitelka angličtiny a spisovatelka ve výslužbě Jessica Fletcherová s úspěchem řeší kriminální případy. Jeden z nejúspěšnějších amerických televizních seriálů, k němuž se diváci rádi pravidelně vrací. Hlavní postavu, bývalou policistku a spisovatelku ve výslužbě Jessicu Fletcherovou, ztvárnila herečka Angela Lansburyová (nar. 16. 10. 1925), která ji také hrála ve čtyřech celovečerních televizních filmech. V jednotlivých příbězích se hrdinka spoléhá především na vlastní úsudek a intelekt, které ji s neodolatelným šarmem a vytrvalostí pomohou proniknout až na dno každého zločinu, na nějž narazí. Seriál To je vražda, napsala, vznikal celých dvanáct let. Angele Lansburyové nepochybně přinesl slávu, kromě toho ztělesnila hlavní role ve filmech Žít a nechat zemřít, Diamanty jsou věčné, Oddíl 10 z Navarone, Bitva o Británii a Rozbité zrcadlo. (Česká televize)

benda02

S tímto seriálem jsem strávil asi stejnou dobu jako s Kobrou11 nebo Walker Texas Ranger a i když by to měla být lichotka, tak není. Vždy jsem si musel ukrátit čas před mým tehdy oblíbeným seriálem, ale tohle bylo fakt mučení. ()

marrrrian odpad!

Nemám rád... Nie, to je slabé... Ja neznášam otravné babky, ktoré sa v niečom musia vŕtať a nedajú si pokoja. Či už je to v telke, alebo v skutočnosti. ()

Etherium

Tak toto som moc nemusel, aj keď určite je no veľmi známe, až kultové, ale také pomalučké. Na nedelné poobedie z nudy sa to dá pozrieť, taká oddychovka, takže tak 50/50. ()

mikimiki09 odpad!

kam tahle baba přijde, tak se najde mrtvola...kdyby radší šoupli do báně ji, ubylo by zločinů a nemuseli bychom trpět u tohoto "veledíla" pro lobotomizované jedince ()

v.indruchova

Překvapilo mne tak záporné hodnocení zde. Je to dost americky naivní, ale já na tento seriál mám pěkné vzpomínky a herečka mi vždy sympatická byla. Nedává smysl, že v jedné vesnici je tolik mrtvol, ale je mi to úplně jedno. Dělali jsme si s toho švandu a nebrali jsme to vážně, jako život. TV Nova to mlela pořád dokola a mělo to tolik dílů a co, tak se na to hold už nedívám. Na neděli kafíčko, zákusek a Jess. Horší než Tak jde čas, to nebylo :) ()

brasek

Klasický a dnes už kultový krimi seriál. Jednotlivé časti majú chuť podľa vašej nálady a samozrejme niektoré sú objektívnejšie lepšie a iné slabšie. ()

DJMaroko

Pro mě jednoznačně nejlepší snídaňový seriál a když běžel pořád dokola neutekl mi žádný díl. Vlastně bych dal 5*, ale jsou i lepší tak musím být objektivní. ()

PatrikP4

Máma i babička na to koukaly takže jsem na to koukal s nima velice často a musím říct že mi to až tak nevadilo i když to žádnou díru do světa neudělá... ()

Kontryhelka

Tenhle seriál miluju. Už od začátku co ho dávali jsem se těšila. Každého názor respektuju, nemusí se líbit všem. Ale Angela zahrála tuhle roli perfektně, má charisma a vždy pomůže s vyřešením vraždy i v případě, že policie je bezradná a kolikrát by obvinila nesprávnou osobu. Za mě výborná oddychovka a prima epizody. Je to vzdělaná spisovatelka detektivek, respektovaná a bývalá učitelka angličtiny. Ano, je to na jedno brdo, ale pokaždé v jiném prostředí, jednou v rodném Cabot Cove, podruhé v New Yorku,ale vždy koukatelné. Za mně plný počet hvězd. Vždy se ráda podívám. A znělku miluju, ()

charlee.dog

Jen proto, že se na to dívá manželka, tak jedna hvězda. Kdyby to náhodou četla....... Jinak nudný, předvídatelný a hafo dalších věcí proč přepnout. Už jen co se píše pod titulkem: Drama / Komedie / Krimi / Mysteriózní vystihuje vše. Jeden neví jestli plakat nebo se smát. ()

meda2016

75% - Proč ten seriál láká... Za prvé: Seriál - geniální útvar pro psychologické uchopení diváka. Sledování známého prostředí, rámce, který nezaskočí. Divák je "doma". V uzavřených epizodách nevadí ani nepozornost, což je tady plus. ...Za druhé: Slušní herci s prozíravým vedením a cílem zhodnotit - vždyť je to Amerika, ne Česko. ...Zlo má být včas potrestáno, není to Česko. ...Je to operetka a hra diváka s příběhem, od kterého nečeká trýznění duše a mozku. .......Původní televizní název v ČS televizi byl naprosto výstižný - "Je to vražda, řekla." Ona je sice spisovatelka - ale v příběhu to nikdy šerifovi nepíše. V příběhu to vždy i divákovi řekne. Navíc to množství slabik v "napsala" je naprosto nemožné. Originál slabikuje čtyřikrát. Már-dr-ší-wrót. Údernější překlad má i Em-ri-kn-páj. .....Velmi případné hodnocené od Oscara ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 7/10. ()

Djibril odpad!

panebože, dementní nesympatická stařena se s prominutím všem kriminalistům tak dlouho se*e,až to nějak vyřeší...zůstává mi rozum stát,proč nám naše jihoamerická televize Nova nutí už nějakou XIV.řadu. ()

Lukaaasek

Některé díly jsou zajímavé, po delším sledováním však máte pocit, že se díváte stále na to samé. A není to jen pocit, je to realita. Za shlédnutí také stojí také Tele Tele parodie tohoto pořadu =) ()

Zemřela herečka Angela Lansbury

Zemřela herečka Angela Lansbury