Reklama

Reklama

Kriminálka Miami

(seriál)
  • USA CSI: Miami (více)
všechny plakáty
TV spot 2
Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2002–2012), 173 h 1 min (Minutáž: 43–45 min)

Hrají:

David Caruso, Emily Procter, Adam Rodriguez, Rex Linn, Jonathan Togo, Eva LaRue, Khandi Alexander, Omar Benson Miller, Sofia Milos, Rory Cochrane (více)
(další profese)

Série(10) / Epizody(232)

Obsahy(1)

Na rozdiel od kolegov v Las Vegas, ktorí dokonale poznali prostredie suchej púšte, kriminalisti z Miami vyšetrujú zločiny v dusnej a vlhkej klíme bujnej subtropickej vegetácie Floridy. V jednotke C.S.I. Miami ďalej pracujú Calleigh Duquesneová (Emily Procterová), južanská kráska, ktorá sa špecializuje na balistiku a balistické testy, ďalej Tim Speedle (Rory Cochrane), mladý vyšetrovateľ s dobrými stykmi v uliciach, Eric Delko (Adam Rodriguez), expert na vodu, ktorý vie všetko o riekach a močiaroch na Floride a pozná všetky biologické a fyzikálne procesy, ktoré sa v nich odohrávajú. Neoddeliteľným členom tímu je vševediaca súdna lekárka a koroner Dr. Alexx Woodsová (Khandi Alexander), ktorá načúva reči stôp na telách obetí. Jednotka forenzných vedcov z Miami dokáže vyriešiť aj také prípady vrážd, ktoré by iné laboratóriá pre náročnosť vzdali. Ich doménou sú dôkazy z miesta činu, predovšetkým odtlačky prstov či biologický materiál. Presné výsledky náročných vedeckých analýz, porovnávania DNA a nevyhnutná železná logika umožňujú efektívne pátranie po skutočných zločincoch. Pod prístrojmi najlepšie vybavených laboratórií na svete potom nájdené dôkazy prehovoria jasnou rečou a prezradia znalcom dostatok informácii o páchateľoch. Pomstia tých, čo už hovoriť nedokážu - obete zločinov. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (7)

TV spot 2

Recenze (408)

Estrecha 

všechny recenze uživatele

Horatio Cane a jeho pohled upřený do dálky - to musí strašit ze spaní každého zločince, jestli náhodou, stojící nad mrtvolou a rozhazující své nesmrtelné bonmoty, nekouká zrovna na vás a nečte vám vaše nekalé úmysly z očí... Jednu hvězdičku si to zaslouží, a druhou má Emily Procter, jinak chtít víc by bylo směšné... Tým lidumilů a nadpřirozeně soucítících vyšetřovatelů připomíná spíš CSI: Hippies, než Kriminálku.,. ()

Allien.9 

všechny recenze uživatele

Ano... "Kriminálka: Miami" je opravdu velmi věrnou kopií "Kriminálky: Las Vegas" a já to vůbec nepopírám. Ale disponuje mnohem lepším (čti: živějším) výběrem písniček a narozdíl od "Las Vegas" dávají hlavní hrdinové najevo své city, díky čemuž jsou mnohem sympatičtější a mnohem snadněji přirostou k srdci. Co se týče herců, jsem nadmíru spokojená. Nemám výhrady snad k nikomu, ba právě naopak - David Caruso se slunečními brýlemi a psím pohledem je tak sympatický, až to tříská dveřmi. Takže v tomto případě se vůbec neostýchám říct: "Originalitu vem čert!"XD ()

Reklama

type_B odpad!

všechny recenze uživatele

Měním své hodnocení na odpad, protože jsem došel k názoru, že Kriminálka Miami, Kriminálka Las Vegas a všechny ostatní pořady tohoto formátu v sobě skrývají latetentní ideologizující tendence, které jsou formou pop-kulturního fenoménu nenápadně manipulují s podvědomím diváka. To dělá svým způsobem každé masově šířené dílo, v tomto případě ale pokládám obsah podvědomé manipulace za nebezpečný. Hlavní těžiště problému leží v proměně podoby klasické detektivky (jejíž obdobou je americká drsná škola) a jejích dílčích komponent v detektivní příběh tohoto nového typu. Základní okruh změn zasahuje: látku příběhu, způsob vyšetřování, proměnu dvojice chytrého a hloupého detektiva (popř. detektiva-samotáře) ve skupinu vyšetřovatelů s jedním vůdčím typem osobnosti. Již na výše jmenované přeměně vyšetřovatelů se ukazuje rozdíl: Namísto souboje jednoho geniálního jedince s jiným nastupuje systematizovaný a neúnavný tlak státního aparátu, který nepostupuje starým způsobem, ale hledá neustále hmotné důkazy a věděcky je kategorizuje. Postup logické dedukce je nahrazen mechanickým postupem předepsaným v protokolu o zajišťování důkazů. Zásadní na tomto procesu je jeho neosobnost a fakt, že racionalistický vědecký postup vždy dosáhne kýženého výsledku. Klasické detektivky, i když jsou často triviální, přinášejí v určitém momentu moment etického rozhodování. Vražda není vždy projevem zločincovy ďábelsky zlé povahy, ale je třeba shodou nešťastných okolností. Nové typy detektivního příběhu však takový moment nepřinášejí, vina je zde většinou jasně daná, úkolem vyšetřovacího týmu je shromáždit dostatek usvědčujících důkazů. Rozdělení rolí je vždy schematické. Nikdo nezůstává na pochybách, že každý, kdo se dopustí zločinu, bude státem potrestán. Trestající moc se nemýlí. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Pochopitelně to hodnotím z hlediska tehdejší doby, kdy jsem neměla možnost ještě tak obrovského výběru a tudíž možnost srovnávání s jinými seriály nebyla až tak velká. Já se na Davida dívala moc ráda i s tou celou jeho partou, která se v průběhu trochu měnila, ale mně to až tak moc nerušilo. Doma jsme už dokonale uměli napodobit Davidovy postoje a výrazy ve tváři, včetně nasazování a sundavání brýlí:-) Úplně komplet seriál jsem sice nedala, protože pak už byl přece jen stále na jedno brdo, ale to ještě neznamená, že si zaslouží hodit do koše. ()

morena.jea odpad!

všechny recenze uživatele

CSI: Miami, CSI: New York, CSI: Las Vegas, ... CSI: Brodské. Amerika spustila fabrikovú výrobu a chrlí akože kriminálne seriály. Dôvody prečo sa mi to hnusí: 1 - vyšetrovatelia dokážu aj z prdu vo vetre vypátrať DNA páchateľa, 2 - dokážu dokonale definovať presnú dráhu strely. 3 - všetci policajti, patologička aj agentka FBI vždy vyzerajú akoby práve vyšli z módneho salónu a vždy majú super makeup aj keď sa prehrabávajú v črevách. 4 - postráda do nejakú zápletku ktorá by diváka mala zaujať, aby sa s príbehom mohol stotožniť 5 - ide iba o suché, jednotvárne máčanie vatových tyčiniek do rôznofarebných roztokov, presvecovanie tkanín, počítačové automatické vyhľadávanie podozrivých. 6 - už klasické obsadenie minimálne dvoch černochov/mexikáncov v každom diele, pretože rasizmus je fuj. 7 - chaotické vyšetrovanie a vypočúvanie stále nových tvárí komplikuje orientáciu v deji. 8 - detektívi nepracujú vlastným mozgom ale celý prípad vždy vyrieši práve technika. 9 - keby policajti v Amerike naozaj pracovali takýmto spôsobom, kriminalita by klesla o 90% a tých zvyšných 10% by aj tak bolo objasnených a páchatelia by sedeli v chládku. Skrátka krajina neobmedzených možností. Chce se mi zvracet ()

Galerie (1 853)

Zajímavosti (167)

  • Americké teritoriálne vody siahajú 12 míľ od pobrežia, nie 3 míle, ako je uvedené v epizóde. (Pat.Ko)

Související novinky

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Z kalifornského Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku jednašedesáti let totiž odešel americký herec Tom Sizemore. Zprávu o skonu médiím potvrdil hercův zástupce Charles Lago. Sizemore byl v… (více)

Střídání na Kriminálce

Střídání na Kriminálce

08.08.2008

To, že Jerry Bruckheimer vládne akčním filmům, by bylo zbytečné připomínat, ale on je podobně úspěšný i v televizi. Mezi jeho nejslavnější a nejvýdělečnější dílka patří série CSI. V televizi teď… (více)

Reklama

Reklama