Panoptikum města pražského (TV seriál)

Krimi / Komedie

Československo, 1986, 10 x 64 min

Předloha:

Jiří Marek (kniha)

Jiří Marek

Jiří Šámal

Ivan Kurz

Jiří Adamíra, Josef Vinklář, Josef Bláha, Ondřej Havelka, Karel Koloušek, Bedřich Prokoš, Dalimil Klapka, František Filipovský, Karel Augusta, Naďa Konvalinková, Ladislav Mrkvička, Ilja Racek, Ota Sklenčka, Jiří Krampol, Václav Vydra nejml., Jarmila Švehlová, Zdeněk Martínek, Lubomír Kostelka, Ladislav Kazda, Zdeněk Ornest, Martin Růžek, Jiří Bartoška, Simona Stašová, Jiří Klem, Jiří Holý, Pavel Trávníček, Rudolf Hrušínský, Věra Vlčková, Jiří Vala, Blažena Holišová, Vladimír Huber, Zuzana Skalická, Eduard Cupák, Veronika Jeníková, Miroslav Vladyka, Libuše Havelková, Alois Švehlík, Svatopluk Beneš, Věra Kubánková, Karel Chromík, Zdeněk Buchvaldek, Regina Rázlová, Bronislav Poloczek, Soběslav Sejk, Lubor Tokoš, Míla Myslíková, Miroslav Moravec, Jan Přeučil, Michal Kocourek, Hana Maciuchová, Karel Heřmánek, Petr Kostka, Michal Pešek, Robert Vrchota, Josef Větrovec, Karel Houska, Pavel Zedníček, Jaroslava Obermaierová, Jaroslav Moučka, Oldřich Vlach, Marek Vašut, Marcel Vašinka, Otakar Brousek ml., Igor Smržík, Viktor Preiss, Jiří Bruder, Valentina Thielová, Daniel Netušil, Zdeněk Srstka, Luděk Kopřiva, Helena Růžičková, Stanislav Junek, Vladimír Krška, Josef Kubíček, Zdeněk Dítě, Hugo Kaminský, Jaroslav Cmíral, Václav Mareš, Alena Konopíková, Eugen Jegorov, Antonín Navrátil, Josef Velda, Oldřich Velen, Antonín Brtoun, Jaroslav Mareš, Karel Bělohradský, Vladimír Bičík, Lena Birková, Božena Böhmová, Bohuslav Čáp, Josef Dvořák, Jan Faltýnek, Adolf Filip, Michaela Gebertová, Jana Hlaváčová, Zbyněk Honzík, Svatava Hubeňáková, Rudolf Jelínek, Milan Klásek, Bohumil Koška, Miroslav Krejča, Zdeněk Kutil, Jan Kuželka, Jiří Lír, Kateřina Lírová, Monika Kvasničková, Růžena Lysenková, Jiří Mikota, Pavlína Mourková, Vladimír Navrátil, Ivo Niederle, Miroslav Nohýnek, Michal Pavlata, Eduard Pavlíček, Vladimír Pospíšil, Čestmír Řanda st., Čestmír Řanda ml., Zdena Sajfertová, Raoul Schránil, Jiří Smutný, Ladislav Trojan, Jan Víšek, Rudolf Vodrážka, Regina Řandová, Igor Chaun, Jaroslav Kepka, Jiří Krytinář, Alena Jánská, Jiřina Bílá, Anna Konopíková

Možno budem patriť k menšine, ale ja tento vydarený seriál staviam rovnako vysoko, ako jeho predchodcu, Hriešnych ľudí. Asi to bude tým, že rada Korejs je podľa mňa rovnaký štramák ako rada Vacátko, možno aj sympatickejší. Ako policista by som bol radšej jeho podriadeným. Českým (aj slovenským?) tvorcom sa znova podarilo verne zachytiť dobu, napísať napínavé príbehy a je vidno, že si dali záležať na výprave a kostýmoch, čo určite nebolo najlacnejšie.(13.8.2012)

Přiznám se, že ne všechny díly jsem viděl, ale ono to u seriálu, jeho díly na sebe NENAVAZUJÍ, zas tak nevadí. Adamíra se štafety po Marvanovi zhostil se ctí a role v tomhle seriálu patří k jeho nejlepším. Atmosféra Prahy 30. let je vykreslena opravdu pečlivě.(5.4.2004)

"CO MY LIDI VLASTNĚ VÍME O SKUTEČNÉ SPRAVEDLNOSTI..."(27.5.2015)

• - Ve 4. díle Ivan Kurz použil jako hudební motiv nálezu mrtvoly a třešňového sadu osmý žalm "Vstříc Tobě, Bože, celá země plesá", složený v Kalvínově Ženevě roku 1542. (Ezis)

• - Agnes (Naďa Konvalinková) zpívá v závěru prvního dílu hlasem Hany Talpové. (funhouse)

• - V prvním dílu domluví rada Korejs (Jiří Adamíra) obchod s diamanty, jeden kus za 14 000. Celkovou cenu stanoví prodejce na 140 000 Kčs, ale na stole před předáním bylo 11 kamenů, což by činilo dohromady cenu 154 000 Kčs. (rakovnik)