Nejhorší obavy

• USA The Sum of All Fears (více)

Jack Ryan představuje populární postavu tajného agenta CIA ze špionážních románů Toma Clancyho. Románová řada s životním příběhem tohoto výjimečného analytika si rychle získala své věrné čtenáře a dočkala se několika filmových zpracování. Jack Ryan se na filmovém plátně poprvé představil ve strhujícím thrilleru Hon na ponorku (1990), následně zmařil teroristický útok IRA ve Vysoké hře patriotů (1992) a čelil kolumbijské drogové mafii i zrádcům v řadách zpravodajské služby v Jasném nebezpečí (1994). Po několikaleté přestávce se Jack Ryan objevil znovu v akci ve filmu Nejhorší obavy (2002). Po Alecu Baldwinovi a Harrisonu Fordovi se role neohroženého agenta zhostil Ben Affleck. Setkáváme se s ním v pozici nastupujícího analytika CIA a specialisty na politické poměry v bývalém Sovětském svazu, kde se právě ujal moci nový ruský prezident. Ryan o něm před časem napsal odbornou studii, a proto se vydává s americkou delegací na zdánlivě rutinní inspekci ruských nukleárních zbraní. Během ní ovšem vychází najevo, že zmizeli tři elitní ruští fyzici, kteří jsou schopni sestrojit atomovou bombu. Politické napětí mezi oběma velmocemi narůstá a nejhorší obavy z nové studené války se naplňují. Když dojde ve Spojených státech k atomovému útoku, Rusko se jeví jako jasný viník. Svět se ocitá na pokraji jaderné katastrofy a Ryanovi zbývá k jejímu odvrácení zatraceně málo času. (Česká televize)

swamp

Ben Affleck sice nemá takové charisma jako dřívější představitelé Jacka Ryana (Alec Baldwin a Harrison Ford), ale dá se to přičíst například faktu, že tento snímek dějově předchází těm třem dříve natočeným. Opět zde má svou roli světová politika a lidé, kteří se do ní serou. Vskutku oddychový politický thriller. ()

nascendi odpad!

Nie síce rádioaktívny, ale predsa len odpad. Aby som sa držal názvu, najväčšia hrozba tohto filmu spočíva v tom, že nedostatočne oboznámení diváci budú pokladať to, čo sa odohráva na plátne za reálne a možné. Vrátane nekompetentných najvyšších predstaviteľov oboch veľmocí a spasiteľa dr. Ryana. ()

Eawy

Nuž, aby som bola otvorená. Nebol to zlý film, to určite nie, ale za najlepší ho nebudem považovať. Plný klišé a neustále sa odvolávajúci na Ameriku, Rusko a Izrael. Dejová línia po výbuchu zakopla a spadla na zadok. Scenáristi sa potom snažili okľukou nejako vymyslieť ako to všetko spojiť aby to dávalo zmysel. Nakoniec sa to podarilo. Tak Liev a Ben boli v poriadku len mi vadil Morgan. To, čo boli za posledné slová? Pre mňa tesne nadpriemerom 55% ()

predators

Fuck offf i s novým csfd!!!! Jo, promiňte, že hned na začátku volím tak tvrdá slova, ale jelikož jsem ještě neměl hodnocený tento film a zároveň napsaný komentář, tak se mi vše smazalo! No, nebudu se znovu rozepisovat, stejně už by to nebylo ono. Takže to shrnu jednou větou...vynikající napěťovka až do samotného konce, která ve mně zanechala docela slušné opotstatnělé obavy z toho, kdyby to všechno bylo live. 80% ()

nash.

Napínavý (zejména od půlky), velmi slušně vystavěný thriller, který však má dvě nezkousnuteléné vady. Afflecka a Jacka Ryana. Kdyby byl v hlavní roli nějaký skutečný herec a celé to nebylo naprosto zbytečně pojaté jako případ mladého Jacka Ryana bylo by to o hvězdu víc. ()

Arsenal83

Nukleárno-špionážny thriller. To samo o sebe znie jak grc, jediný dobrý špión bol James Bond a o atómovej vojne nám dajte už pokoj, keď to príde, tak si nestihneme ani usrať a ja už nenapíšem žiadny komentár. ()

Chrustyn

Hodně kvalitní filmeček. Affleck sice není tak kvalitní Ryan jako Harrison Ford ale i tak mu role celkem sedla a Ryan není v jeho podání nesmrtelný hrdina. Film má celkem slušný spád a velkou dávku napětí, kterou skvěle stupňuje od začátku do konce. ()

klerik

Možno z veľkej časti z nostalgie mám ryanovky rád. Fordove (JASNÉ NEBEZPEČENSTVO, VYSOKÁ HRA PATRIOTOV) ako aj Baldwinovu (HON NA PONORKU). Táto nie je zlá, ale prišla mi trochu plochá. Námet fajn, ale hlaný hrdina ako "úradnicka krysa" potrebuje lepšieho predstaviteľa, aby utiahol takýto druh filmu. Navyše záporákov je priveľa a sú nevýrazní. Trilerovú atmosféru vytvára predovšetkým hudba Jerryho Goldsmitha. Nie zlé, ale málo výnimočné... ()

korbitch22

Dlouho sem si to nechával ujít,především jméno Ben Affleck mě drželo zpátky.Přitom už jsem se párkrát před jeho dobrým výkonem pozastavil,hold to už je zakořeněné ve mě,bohužel.Film je v některých sekvenkcích opravdu neskutečně napínavý,Affleck předvádí nadstandartní výkon a co mi vyrazilo dech byl výbuch jaderné bomby.Jen škoda viditelného strachu zajít ve všech aspektech vážnosti hlouběji,ať už by to byl pohled na zničený Baltimore,či šírší hloubka děje okolo neonacistů,větší rozmach akcí Lieva Schreibera nebo lepší a promakanější konec..který byl teda odfláknutý až běda ;-) ale mělo to být hlavně politické drama,kdy sebemenší chybné rozhodnutí může znamenat konec lidstva a né bondovka sprclá s katostrofičákem ;-) Takže v rámci žánru hezkých 65% a škoda toho unylého konce za zvuků trumpet a kecech o smrtelnosti ;-) ()

heyda

Jeden z těch filmů, který potěší tím, že slušně odsejpá, hraje k tomu dobrá hudba, herci se předhání v lepších výkonech, ale přesto mu do dokonalosti něco schází. Konkrétně zde bych vytknul asi triky. Ten výbuch byl docela amatérsky natočen, plus mi tam schází trochu přehlednost v tom, kde kdo je a o co se snaží. I tak ale milé překvápko, na které jsem náhodou narazil v telce a i přes otravné reklamy dokázal dokoukat do konce, což se cení. ()

jojinecko

3,5*/5...O tom ako Ben "Kamennýksicht" Affleck s nulovou charizmou zachraňuje svet...Ono to znie ako pekný prúser, skutočnosť je však až na ústredného trtka výrazne pozitivistickejšia. Načrtnutá klišoidnosť z úvodu je naozaj len predpokladaná, príbeh je plný zaujímavých zvratov, ktoré by som fakt nečakal. Postavy z politických kruhov presvedčivé a predovšetkým- divák sa nestíha nudiť a dostáva dobrý a zábavný triler. ()

anais

Jedna z nejkrásnějších Goldsmithovýcý melodií, zajímavá kamera (hlavně co se barevnosti týče), a několik vydařených scénáristických překvapení. I přes to má Sum of all fears dost konvenční děj o napětí USA a Ruska, u kterého jsem se hlavně ke konci už celkem smál. Dopustím se spoileru - moment, kdy Ben Affleck pronikne do Pentagonu a začne sám jednat s ruským prezidentem byl už trochu za hranicí přijatelnosti...Ale jinak je to solidní řemeslo, které rozhodně neurazí. ()

ARI50

Ano film je sice plný nečekaných momentu a podobně ale nebavilo mě to, pokračování odlišným způsobem na mě nezapůsobilo. ()

Morholt

Průměrný politický thriller o tom, kterak chce jistá sklupina prostřednictvím III.SV převzít kontrolu nad světem. Film, který mě ničím výrazně nezaujmul, ale také nijak neurazil. Americký patriotismus je tu dávkován překvapivě citlivě a těch pár řečí o milonech mrtvý rodin se dá tak s přehledem skousnout. Ben Affleck se snažil, ale zkrátka mě do té role agenta nesedí - neni to ani drsňák ani elegán či génius - jeho Ryan na mě působil nemastně neslaně. Stejně tak mi moc nesedl Cromwell v roli amerického prezidenta. Na druhou stranu Morgan Freeman odvedl výbornou práci jako vždy, líbil se mi i Ciarán Hinds jako ruský prezident a samozřejmě potěšil Liev Schreiber. 60% ()

Lacike

Ani neviem co k tomu napisat. Kvalitna politicka Ryanovka. Mozno by som predsa len o par minut skratil prvu polovicu v ktorej sa buduje zapletka a pridal par minut v druhej polovici v ktorej sa riesia nasledky, ale stale sa jedna o spickovy film. Affleck je po mladom Baldwinovi najlepsim Ryanom. Tu jeho neohrabanost a krehkost som mu veril na 100%. Zato Fordovi som to nikdy uplne neuveril. Tento film u mna stupa s kazdym dalsim pozretím. Momentalne to je za 8/10. ()

ScarPoul

Videl som aj horšie filmy s Affleckom z tohto obdobia. Ale to na veci nič nemení, že on je tu najslabším článkom. Nebyť jeho, jednalo by sa suverénne o najlepšiu filmovú Ryanovku. Po hodine to naberie grády a nezastaví sa to do konca. S tým, že Robinson umne buduje napätie aj neustále umocňuje atmosféru. Ako divák sme tak v pozícií, že dúfame, že sa celej tej katastrofe čo sa pred nami odohráva, bude dať nejako zabrániť. Prelom tisícročia ešte niesol v sebe príchuť 90. rokov a toho amerického hrdinu, ktorý ešte nemal možnosť pôsobiť smiešne a béčkovo. Toto je ešte taký ten správny emočný a akčný kokteil, ktorého duch sa odráža v novodobom seriály s Krasinkim. Goldsmithova hudba parádna. A Schreiber nevyužitý. ()

Zemřel herec Philip Baker Hall

Zemřel herec Philip Baker Hall

13.06.2022

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

02.10.2013

Smutná zpráva pro milovníky špionážních thrillerů. Jeden z nejuznávanějších a nejúspěšnějších představitelů žánru zemřel včera ve věku pouhých 66 let. Clancy se proslavil romány z období tzv. studené… (více)

Je Maguire dobrý Nemec?

Je Maguire dobrý Nemec?

22.04.2005

Tobey Maguire (na obr.), ktorý od čias Spider-Mana 2 herecky nepohol ani prstom, bude účinkovať v dráme THE GOOD GERMAN v réžií "pohodára" Stevena Soderbergha. George Clooney si v snímke zahrá… (více)