Reklama

Reklama

Dobrodružství kriminalistiky - Série 1

(série)
Krimi / Drama / Dobrodružný / Historický
Československo / Západní Německo / Francie, 1989, 6 h 47 min (Minutáž: 50–52 min)

Hudba:

Karel Svoboda

Hrají:

Boris Rösner, Ladislav Mrkvička, Martin Růžek, Simona Stašová, Jürgen Schornagel, Rudolf Hrušínský ml., Jan Bonaventura, Vlastimil Zavřel, Jiří Kvasnička, Zoro Laurinc st., Pavel Nový, (více)
(další profese)

Epizody(8)

Recenze (6)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

První série měla své zápory, kdybych chtěl, našel bych si je v každé epizodě, jenže mě se je příliš hledat nechtělo. Rok výroby 1989, styl tomu odpovídal, a přesto se mi celá první řada velice líbila. A když ji ještě srovnám se seriály, které se u nás točí dnes... ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

První série tohoto seriálu byla více méně dost povedená. Většina dílů měla velmi slušnou úroveň, příběh i atmosféru a já byl nadmíru spokojený. Občas se tu vyskytla nějaká ta slabina, ale tu jsem byl ochotný přehlédnout. Herci i herečky podali rovněž velmi dobré výkony, což taky výrazně dopomohlo k celkové kvalitě. Rád jsem sledoval, jak se „zrodily“ některé kriminalistické techniky a metody. Uvidíme, co nám přinesou další série! ()

Reklama

waits 

všechny recenze uživatele

Vsechny ty dily jsou docela fajn, tema samotne (ukazat na konkretnich pripadech vyvoj vysetrovatelskych metod) je zajimave a poucne, ale pred velkou chvalou me odrazuje atmosfera, typicka pro Moskalyka, prilis inscenacni, televizni, hodne staticka az neinvencni. Ale to.je jen moje osobni, pro mnohe jiste nepodstatna, vyhrada ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

V roku 1989 sa začal natáčať koprodukčný televízny kriminálny seriál "Dobrodružstvá kriminalistiky". Na koprudukcii sa podieľala nemecká spoločnosť Schwarzwald Film, Krátky film Praha a firma Gofis. Počas štyroch rokov boli vyprodukované štyri série, ktoré spolu obsahovali dvadsať šesť častí. Každá z nich sa zaoberala niektorou z dôležitých etáp vývoja postupov vyšetrovania a technických disciplín v oblasti kriminalistiky. Všetky diely režíroval Antonín Moskalyk. Prvá séria pozostáva z ôsmych epizód (Stopa, Jed, Bertillonáž, Otisk, Strela, Krv, Rekonštrukcia, Tým). Prvý diel mal televíznu premiéru jedenásteho novembra roku 1989. **** ()

Galerie (80)

Zajímavosti (34)

  • Natáčelo se v Mariánských Lázních, na nádraží v Křižanech, viaduktu Novina, Praze - Strašnicích. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)
  • Bertillonova (Ondřej Havelka) ctižádost přinesla i jistou zaslepenost a neschopnost sebereflexe. Díky jeho chybě byl odsouzen nevinně na 12 let kapitán Alfred Dreyfus. Za toto se nikdy neumluvil a své pochybení neuznal. (sator)

Reklama

Reklama