• korbitch22

Zoufale obyčejný katastrofický thriller, se kterými se v 70.letech roztrhl pytel.Začátek na letišti má celkem slušnou atmosféru a to především díky působivě nasnímaným scénám teroristů při přípravě útoku na letadlo, tam bylo trošku napětí, potom se to ovšem díky mizerným trikům a nudnému obsazení změní v nesnesitelnou nudu a díky vypatlanému scénáři i v nechtěnou parodii, kdy je plastový letadýlko doslova 20 tisíc mil pod móřem.Předchozí ani další díly týhle prý známý série jsem nikdy neviděl a pokud se nebudu nudit jako prase, nevypadne proud, nedojde mi baterka v androidu na Angry Birds a cool je nebude vysílat, nidky je neuvidim a vůbec mě to nebude srát.25%.(9.9.2013)

Po nevydarom a sériu dosť zhadzujúcom ,,Letisku ´75" prichádza ďalší film, ktorý mierne zdvihol jej postupne upadajúcu úroveň. Plusom ,,Trojky" je predovšetkým na daný žáner inovatívny námet. Prostredie záhadného Bermudského trojuholníka a lietadlo na dne mora sľubujú vzrušujúci, akciou nabitý zážitok. Síce je na škodu, že to film nevyužíva ako by mohol, je sa však načo pozerať. ,,Letisko ´77" je oproti predchádzajúcej časti omnoho viacej dramatickejšie, i keď zvratmi veľmi nedisponuje, a je omnoho veľkolepejšie nakrútené (nominácie za výpravu a kostýmy, čo je u filmu zo súčasnosti trocha neobvyklejšie, sú adektávtne), takže celkový efekt rozhodne nijak neuráža. Aj keď efekty dnes už ničím neohúria, vo svojej dobe boli určite na veľkej úrovni. Rovnako aj záchranárske práce sú dobre nakrútené, len sa mi zdá, že v skutočnosti by to tak ľahko nešlo. Prekvapil ma tiež pomerne malý počet cestujúcich na také veľké lietadlo. Obsadenie je tu naozaj hviezdne a i keď herci nehrajú nijako oslnivo, nedá sa im uprieť snaha a to predovšetkým Jackovi Lemmonovi, Darrenovi McGavinovi a Christopherovi Leemu, ktorý tu trocha netradične stvárnil kladnú postavu. Škoda, že tradičná postava Georga Kennedyho je nevyužitá a vo filme sa na ničom výraznejšie nepodieľa a iba sa mihne v pár záberoch. Film síce neponúka tak pôsobivé predstavenie ako by sa čakalo, i tak má určite čím zaujať. Presná stopáž je 109 minút.(8.11.2008)

• Lacike

Prvy diel z tejto serie, ktory som videl a trochu mi to pripomenulo Poseidona. Len sa tu na dno neponori vyletna lod ale vyletne lietadlo plne nesympatickych zbohatlikov, ktorym som smrt viacmenej prial. Zacinam si mysliet, ze tieto sedemdesiatkove katastroficke filmy nie su pre mna. Tempo je prilis pomale a triky su uz zastarale, takze tu nie je nic, co by ma bavilo. Najviac ale nechapem postavy. Ked uz su tak hviezdne obsadene, tak preco tu nema nikto moznost akymkolvek spôsobom vyniknut? Zda sa, ze Sklenene peklo je jedna z mala vynimiek, ktore su aj po rokoch pecky. 5/10.(7.8.2016)

Jeden z mnoha katastrofických snímků, které se v 70. letech vyrojily jako houby po dešti. Havárie letadla, které se po pádu do moře ocitne takřka neporušené na mořském dně ne příliš hluboko pod hladinou a následné záchranné práce jsou zobrazeny tak věrohodně, že by člověk skoro uvěřil, že se to může stát. Nebo snad může ?(18.7.2002)

• Kangax

Jeden z filmov z katastrofickej "Letiskovej" série zo sedemdesiatich rokov, odborníkmi aj divákmi považovaný za druhý najlepší po Letisku z roku 1970. Osobne sa mi veľmi pozdával námet - lietadlo je nečakane unesené, cestujúci uspaní plynom, kapitán spacifikovaný, a únoscovia, ktorý mali pripravený vskutku skvelý plán utekajú z lietadlom (naloženým okrem iného aj drahými umeleckými predmetmi do Južnej Ameriky. Geniálny plán však nečakane zlyháva v momente, keď jediný únosca ktorý vie pilotovať lietadlo, nezvláda riadenie a zachytý krídlom o ropnú vežu na mori... Výborný námet, nápad, ale spracovanie veľmi pochybné. S klaustrofobickej atmosféry potápajúceho lietadla sa dalo vyťažiť oveľa, oveľa viacej. Film stráca dych práve v momente kedy mal byť najnapínavejší, teda v záverečnej časti, keď je lietadlo už na dne mora a pomaly je zaplavované. Namiesto psychlogickej drámy, ktorá by sa hodila, tu čumíme na rozsiahle záchranárske práce námorníkov, ako vystrihnuté z nejakého dokumentu na Viasat Explorer..:).. Je pekné, že bol veľký rozpočet, a že sa nakrúcania zúčastnila aj americká armáda s vrtuľníkmi, ľodami, stíhačkami... a ale kde zostala atmosféra, pán režisér??? Proste veľký rozpočet, a účasť kvalitných hercov zastali nevyužité, preto pôjdem trochu proti prúdu a dávam filmu podpriemerné hodnotenie.(5.2.2011)

• - Filmovanie prebiehalo na Floride, konkrétne v meste Miami a v oblasti Wakulla Springs. (dyfur)