Ne, že by byl film vyloženě špatný, to ne, dokonce ze začátku i zajímavá zápletka - zločinci, propašování se jich do letadla, vzácné obrazy na palubě, významné osobnosti vhodné k žádání výkupného, nicméně pak jako když utne, zločinci zmizí a film uhne do nudné šedi katastrofického filmu jako z oka vypadlého většině ostatních, navíc bohužel těch z kategorie nevěrohodné.(20.7.2013)

Katastrofický žáner bol v 70. rokoch na vrchole odbytových žánrov. Stvoril majstrovské diela, kasové trháky. Na počiatku stálo LETISKO, ktoré síce neobsahovalo všetky ingrediencie, ale bolo napínavým dielom s obrovským úspechom. Pokračovanie LETISKO 75 už zahŕňalo patričné korenia a ochucovadlá, ale bolo nevyváženej chuti a s menej spektakulárnym prevedením. LETISKO 77 je presne v strede, teda má od svojich bratov ( a ďalších iných príbuzných z toho obdobia ) to najlepšie a môžem s kľudným svedomím napísať, že je to dielo veľkých umeleckých kvalít a vo svojom žánri jednoznačne v top 10.(26.12.2016)

Bezva kousek tenhle dil je opet o neco lepsi nez predchozi tentokrat se letadlo stava tercem unosu ktery tak docela nevyjde a skonci v mori krome Lemmona byl v pohode i Lee toho mi bylo lito a taky Kennedy kterej jeste nedostal takovej prostor jinak to pristani na mori asi nebude tak spatny kdyz se hodilo Fredu olenu Rayovi aby si to vypujcil do svyho V Zajeti hlubin samozrejmne ze odtud jsou i ty zabery na letadlo pod vodou kazdopadne na tu dobu urcite spicka a plny hodnoceni nedam protoze preci jenom od chvile kdy letadlo skonci ve vode uz to takovej narez nebyl kazdopadne letistni serie mela vzestupnou tendenci a tenhle film to potvrzuje(3.6.2012)

• Lacike

Prvy diel z tejto serie, ktory som videl a trochu mi to pripomenulo Poseidona. Len sa tu na dno neponori vyletna lod ale vyletne lietadlo plne nesympatickych zbohatlikov, ktorym som smrt viacmenej prial. Zacinam si mysliet, ze tieto sedemdesiatkove katastroficke filmy nie su pre mna. Tempo je prilis pomale a triky su uz zastarale, takze tu nie je nic, co by ma bavilo. Najviac ale nechapem postavy. Ked uz su tak hviezdne obsadene, tak preco tu nema nikto moznost akymkolvek spôsobom vyniknut? Zda sa, ze Sklenene peklo je jedna z mala vynimiek, ktore su aj po rokoch pecky. 5/10.(7.8.2016)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +napětí, děj, prokreslení postav -snad jen dnes už film působí staře/// Mnohem lepší než předešlé Letiště 75. To co mě na minulém snímku vadilo, tady nebylo a naopak, to co tady být mělo tady taky bylo. Konečně někdo slušně naznačil postavy tak, aby vám o ně šlo. Je zde více napětí, lepší herci, více se toho tady děje. Rovněž jsou zde záporáci, kteří samozřejmě na svoji lumpárnu doplatí. Navíc všemu napomáhá stísněný prostor v letadle, které se nachází pod mořskou hladinou. Tento díl je po všech stránkách nadprůměrný a i v současné době vás udrží u obrazovky./// Celkem 77%///(15.1.2008)

• - Filmovanie prebiehalo na Floride, konkrétne v meste Miami a v oblasti Wakulla Springs. (dyfur)