Dalsi dil ze serie Letist a dalsi pro me prijemny a necekany prekvapeni. Sedivej bohac si nechava poslat svou sbirku obrazu svym novym superluxusnim letadlem. Na zbozi ma ovsem zalusk skupina padouchu, ktery se infiltrujou do letadla, pomoci plynu omami cestujici, plan je pristat nekde v Jizni Americe a s cennostma zmizet. Neklapne to, hlavni pilot ( vybornej Jack Lemmon ) se probere driv nez desperati cekali, zpacifikuje je, letadlo narazi do ropny veze ( ?! ) a jde k zemi. No spis k vode. Vlastne pod vodu a to hodne rychle, jsou preci nad Atlantikem. Divny mi bylo ze se cely potopilo cca 10 metru pod hladinu a zustalo zasekly na nejaky podivnym piscitym dne ... no nic nebudu rejpat, atmosfera houstne, do letadla tece voda, radio nefunguje ... rozjizdi se zachranna operace a posledni cca pulhodina je fakt napinava. Nadprumernej katastrofickej film 70%(3.9.2018)

• choze

Letecký thriller, který se půlku času odehrává pod vodou? Zajímavou premisu bohužel potápí odfláknuté postavy a v druhé půlce možná realistická, ale nudná záchranná akce s dlouhými záběry na potapěče vyprošťujícími letadlo. Jack Lemmon je fajn a George Kennedy (který si se Stewartem zahrál ve výrazně kvalitnějším LETU FÉNIXE) je tu dohromady tak pět minut a nemá co hrát.(21.1.2017)

Bezva kousek tenhle dil je opet o neco lepsi nez predchozi tentokrat se letadlo stava tercem unosu ktery tak docela nevyjde a skonci v mori krome Lemmona byl v pohode i Lee toho mi bylo lito a taky Kennedy kterej jeste nedostal takovej prostor jinak to pristani na mori asi nebude tak spatny kdyz se hodilo Fredu olenu Rayovi aby si to vypujcil do svyho V Zajeti hlubin samozrejmne ze odtud jsou i ty zabery na letadlo pod vodou kazdopadne na tu dobu urcite spicka a plny hodnoceni nedam protoze preci jenom od chvile kdy letadlo skonci ve vode uz to takovej narez nebyl kazdopadne letistni serie mela vzestupnou tendenci a tenhle film to potvrzuje(3.6.2012)

Po nevydarom a sériu dosť zhadzujúcom ,,Letisku ´75" prichádza ďalší film, ktorý mierne zdvihol jej postupne upadajúcu úroveň. Plusom ,,Trojky" je predovšetkým na daný žáner inovatívny námet. Prostredie záhadného Bermudského trojuholníka a lietadlo na dne mora sľubujú vzrušujúci, akciou nabitý zážitok. Síce je na škodu, že to film nevyužíva ako by mohol, je sa však načo pozerať. ,,Letisko ´77" je oproti predchádzajúcej časti omnoho viacej dramatickejšie, i keď zvratmi veľmi nedisponuje, a je omnoho veľkolepejšie nakrútené (nominácie za výpravu a kostýmy, čo je u filmu zo súčasnosti trocha neobvyklejšie, sú adektávtne), takže celkový efekt rozhodne nijak neuráža. Aj keď efekty dnes už ničím neohúria, vo svojej dobe boli určite na veľkej úrovni. Rovnako aj záchranárske práce sú dobre nakrútené, len sa mi zdá, že v skutočnosti by to tak ľahko nešlo. Prekvapil ma tiež pomerne malý počet cestujúcich na také veľké lietadlo. Obsadenie je tu naozaj hviezdne a i keď herci nehrajú nijako oslnivo, nedá sa im uprieť snaha a to predovšetkým Jackovi Lemmonovi, Darrenovi McGavinovi a Christopherovi Leemu, ktorý tu trocha netradične stvárnil kladnú postavu. Škoda, že tradičná postava Georga Kennedyho je nevyužitá a vo filme sa na ničom výraznejšie nepodieľa a iba sa mihne v pár záberoch. Film síce neponúka tak pôsobivé predstavenie ako by sa čakalo, i tak má určite čím zaujať. Presná stopáž je 109 minút.(8.11.2008)

Jeden z mnoha katastrofických snímků, které se v 70. letech vyrojily jako houby po dešti. Havárie letadla, které se po pádu do moře ocitne takřka neporušené na mořském dně ne příliš hluboko pod hladinou a následné záchranné práce jsou zobrazeny tak věrohodně, že by člověk skoro uvěřil, že se to může stát. Nebo snad může ?(18.7.2002)

• - Filmovanie prebiehalo na Floride, konkrétne v meste Miami a v oblasti Wakulla Springs. (dyfur)