Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Milionář Stevens otevírá v Palm Beach muzeum svých sbírek. Ke slavnostnímu otevření expozice nechává převézt z Washingtonu cenné obrazy, automobilové veterány a další starožitnosti nedozírné ceny. Transport se má uskutečnit obřím letadlem nového typu, které pilotuje zkušený kapitán Gallagher. Kromě posádky a cenného nákladu letí v jumbu i skupina prominentních cestujících - osobních Stevensových hostů, včetně jeho dcery Evy a vnuka. Nikdo netuší, že o náklad má zájem skupina lupičů, kteří proniknou na palubu letadla jako obsluhující personál. Zpočátku let probíhá podle plánu, ale nad oceánem zahájí spiklenci akci. Omráčí kapitána, uspí cestující pomocí nervového plynu a ovládnou letadlo. Pilotáže se ujme druhý pilot, který patří k lupičům. Za snížené viditelnosti však ztratí orientaci, následuje havárie a pád letadla do moře. (TV Nova)

(více)

Recenze (65)

cariada 

všechny recenze uživatele

Snímek o super moderním letadle -nejsem odborník a ani jsem nidky neletěl ,ale vybavení letadla vypadolo jako bájná ponorka Nautilus. Letadlo je hned na své první cestě přepadeno a je nuceně nouzově přistát. Což se sice podaří ale né na souši ,ale pod hladinou. A tak začíná boj o přežití no je to koukatelné.ale na druhou stranu někdy je to docela nelogické ,když jim při strartu neřeknou ,aby se připoutali. Na odpoledne to jde . ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Je paradoxní, že nejlepší díl série Letiště se jednak skoro vůbec neodehrává na letišti, ale téměř se ani neodehrává ve vzduchu. Letiště '77 má totiž blíž k takovému podvyživenému sourozenci Dobrodružství Poseidonu než k předešlým či následujícím leteckým thrillerům, a tímto svébytným způsobem kupodivu zcela funguje. Velkou zásluhu na tom má Jack Lemmon, jenž svým charismatem a nulovou prvoplánovostí dá do kapsy všechny herecké pardály, kteří hlavní role v této sérii ztvárnili před ním či po něm. ()

Reklama

choze 

všechny recenze uživatele

Letecký thriller, který se půlku času odehrává pod vodou? Zajímavou premisu bohužel potápí odfláknuté postavy a v druhé půlce možná realistická, ale nudná záchranná akce s dlouhými záběry na potapěče vyprošťujícími letadlo. Jack Lemmon je fajn a George Kennedy (který si se Stewartem zahrál ve výrazně kvalitnějším Letu Fénie) je tu dohromady tak pět minut a nemá co hrát. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Všechny filmy "Letiště", alespoň tedy první tři, mají něco do sebe. V tomhle případě je zde vystavěn příběh vlastně jen proto, aby bylo možné potopit letadlo do moře, ale ono to funguje a scény pod vodou jsou velmi dobré. Navíc je zde plejáda skvělých herců od Jacka Lemmona přes Olivii de Havilland až po moje oblíbence Stewarta a Leeho. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Prvy diel z tejto serie, ktory som videl a trochu mi to pripomenulo Poseidona. Len sa tu na dno neponori vyletna lod ale vyletne lietadlo plne nesympatickych zbohatlikov, ktorym som smrt viacmenej prial. Zacinam si mysliet, ze tieto sedemdesiatkove katastroficke filmy nie su pre mna. Tempo je prilis pomale a triky su uz zastarale, takze tu nie je nic, co by ma bavilo. Najviac ale nechapem postavy. Ked uz su tak hviezdne obsadene, tak preco tu nema nikto moznost akymkolvek spôsobom vyniknut? Zda sa, ze Sklenene peklo je jedna z mala vynimiek, ktore su aj po rokoch pecky. 5/10. ()

Galerie (44)

Zajímavosti (5)

  • Filmovanie prebiehalo na Floride, konkrétne v meste Miami a v oblasti Wakulla Springs. (dyfur)
  • Boing 707 použitý ve filmu havaroval v Brazílii v roce 1989. (sator)
  • Extra rozšířená verze, která byla několikrát vysílána v televizi, nebyla nikdy vydána v žádném formátu domácího média. (sator)

Související novinky

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh

21.03.2024

Ve věku osmaosmdesáti let zemřel v americkém Vermontu herecký veterán M. Emmet Walsh. Výrazný představitel zejména vedlejších rolí ve filmech jako Blade Runner, Zbytečná krutost a Potíže s Arizonou… (více)

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

30.11.2023

Jsou tomu prakticky už tři roky od doby, kdy na Oscara nominovaný režisér Paul Greengrass vydal svůj zatím poslední celovečerní film, kterým bylo westernové drama pod názvem Zprávy ze světa s Tomem… (více)

Zemřela Olivia de Havilland

Zemřela Olivia de Havilland

26.07.2020

Po bouřlivém období, během nějž se oči veřejnosti po letech opět začaly houfně upínat k legendárnímu snímku Jih proti Severu z roku 1939, přichází velmi smutná zpráva. Včera filmový svět opustila… (více)

Reklama

Reklama