Když porovnáme "letišťové" katastrofické filmy s některými dnešními katastrofáky, tak nemůžu jinak, než pět hvězd. Mimo to, je to moje oblíbená série. :-) [9/1O] Další tituly: Letiště (10/10), Letiště 1975(8/10), Concorde: Letiště 1979(7/10).(27.1.2007)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +napětí, děj, prokreslení postav -snad jen dnes už film působí staře/// Mnohem lepší než předešlé Letiště 75. To co mě na minulém snímku vadilo, tady nebylo a naopak, to co tady být mělo tady taky bylo. Konečně někdo slušně naznačil postavy tak, aby vám o ně šlo. Je zde více napětí, lepší herci, více se toho tady děje. Rovněž jsou zde záporáci, kteří samozřejmě na svoji lumpárnu doplatí. Navíc všemu napomáhá stísněný prostor v letadle, které se nachází pod mořskou hladinou. Tento díl je po všech stránkách nadprůměrný a i v současné době vás udrží u obrazovky./// Celkem 77%///(15.1.2008)

Film ve mne zůstal od mého ranného dětství. Tehdy se jako jeden z mála amerických snímků pouštěl v televizi a na mne samozřejmě zapůsobil. Mám rád katastrofické filmy a tenhle řadím rozhodně mezi ty povedenější, vzpomenu-li si na různé povodně, sopky, zemetřesení, britannicy atd. Obsazení je výborné a námět originální. Zpracování je v možnostech tehdejší doby, ale i nyní myslím neurazí. Zlatá sedmdesátá :)(25.5.2009)

• dobytek

Na celym filmu se mi nejvíc líbilo to neskutečně komický přistání Boeingu 747 na hladině oceánu. To snad i ty slavný létající talíře z poklic od auta ve Woodově Planu 9 vypadaly reálněji než tohle. Jinak začátek vypadá celkem slibně. Příprava akce, pak únos ledadla... To mě celkem bavilo. Ale od chvíle, kdy se letadlo ocitne ve vodě, je ten film opravdu jedna velká katastrofa.(18.6.2011)

• Lacike

Prvy diel z tejto serie, ktory som videl a trochu mi to pripomenulo Poseidona. Len sa tu na dno neponori vyletna lod ale vyletne lietadlo plne nesympatickych zbohatlikov, ktorym som smrt viacmenej prial. Zacinam si mysliet, ze tieto sedemdesiatkove katastroficke filmy nie su pre mna. Tempo je prilis pomale a triky su uz zastarale, takze tu nie je nic, co by ma bavilo. Najviac ale nechapem postavy. Ked uz su tak hviezdne obsadene, tak preco tu nema nikto moznost akymkolvek spôsobom vyniknut? Zda sa, ze Sklenene peklo je jedna z mala vynimiek, ktore su aj po rokoch pecky. 5/10.(7.8.2016)

• - Filmovanie prebiehalo na Floride, konkrétne v meste Miami a v oblasti Wakulla Springs. (dyfur)