Jasné nebezpečí

• USA Clear and Present Danger (více)

Americká pobřežní hlídka najde na lodi zavražděného amerického podnikatele i s rodinou. Zavražděný muž je dlouholetým přítelem prezidenta Spojených států Bennetta. Ukáže se, že muž byl zapleten do obchodů s kolumbijskou drogovou mafií a měl jim vyprat 650 miliónů dolarů, které se později najdou na jeho účtech. Prezident ty peníze chce, a tak společně se svým poradcem pro národní bezpečnost Jamesem Cutterem usoudí, že se v tomto případě jedná o jasné nebezpečí, a tím mu dává neoficiální povolení k tajnému vojenskému zásahu s krycím jménem Reciprocita, jehož cílem je likvidace muže, který nechal zabít jeho přítele. Jedná se o muže jménem Ernesto Escobedo. Mezitím je do funkce zástupce ředitele CIA jmenován Jack Ryan, protože admirálu Jimu Greerovi byla diagnostikována rakovina slinivky a on umírá. Jack Ryan žádá kongres o navýšení financování akcí CIA v Kolumbii a dává senátorce své slovo, že se nejedná o vojenskou akci. To pro Cuttera znamená, že musí vojenskou akci v Kolumbii před Reacherem utajit a spojí se s Bobem Ritterem ze CIA. Ritter na akci najímá Johna Clarka, jehož úkolem je vybrat vhodné vojáky, a kapitán Ricardo Ramirez bude celou akci v Kolumbii řídit. Ernesto Escobedo o akci neví a je vzteky celý bez sebe, že se ke svým 650 miliónům dolarů nemůže dostat. Najímá si agenta Felixe Corteze, který zjišťuje, že do Kolumbie přijede ředitel FBI Jacobs, aby o těchto penězích vyjednával s kolumbijským generálním prokurátorem. Jenže Cortez hraje proti Escobedovi právě s Cutterem a nechá Jacobse zavraždit tak, aby podezření padlo na Escobeda. Dohoda je taková, že Cortez Escobeda zabije, převezme vedení nad kartelem a pak sníží dodávky drog do USA. V USA pak zavřou nějaké drogové bossy a bude to vypadat, jakože se daří vyhrávat válku s drogovou mafií. Cutter na oplátku zradí vojenskou operaci v Kolumbii a nechá je napospas Cortezovi. Ritterovi přikazuje, aby se zbavil veškerých důkazů o operaci Reciprocita. Jack Ryan se však o schůzce Cuttera a Corteze dozvídá a nabourá se do Ritterova počítače, kde se mu podaří získat pár důkazů o spiknutí v Kolumbii. Má obavy o životy vojáků a okamžitě letí jako civilní osoba do Kolumbie, aby se zde setkal s Clarkem, a společně se vydají na záchrannou misi... (TV Prima)

masekjc

Thriller říznutý politikou nikdy nepatřili k mým oblíbeným žánrům...ale když je tam skvělý Ford, Dafoe a i sympatický Raymond Cruz tak se to stravuje celkem lehce...7/10 ()

Shitonit

Dalo by se říct, že ve své době mě to hodně strhávalo. Ford je vybroušenej herec snadno zvládající jakokoukoli roli. Jasné nebezpečí je film, který snadno zvládne vyrvat člověka ze sebedebilnější nálady.. ()

joelly01

Jeden z mych oblibenych politickych thrilleru ktere tocim docela pravidelne. Nejlepe se mi ve filmu libi Willem Dafoe, neb to je muj nejvetsi oblibenec a kvuli nemu protrpim i sebeblbejsi film (Speed 2). Ale Clear and Present Danger neni sebeblbejsi film, naopak je to film zajimavy a docela slusne odsejpa, procez ja se raduji prevelice. A i Klenot se raduje a porad se me pta jestli chci Patriot Games nebo Clear and Present Danger a ja rikam ze Clear and Present Danger, neb Willem Dafoe je muj nejvetsi oblibenec a.... (trochu se zase zacinam cyklit, procez nazdar a Exit") ()

HanSolo

Solidní akční podívaná, jejíž hlavní slabinou je příliš dlouhá stopáž. Jinak se ale tomuto filmu nedá nic vytknout. ()

hidden666

Bohužel se tento Clancyho tlustopis příliš nepovedl převést do filmové podoby, bylo použito mnoho zjednodušení a zkratek. Kdo nečetl knihu a viděl film pouze jednou, tak se v ději musí pěkně ztratit. Ford Ryana hrát neměl, na to už byl pěkný páprda. ()

Jaromír

Pěkný film o tom, jak zahrát na nervy jednomu mafiánovi :). Zvláště záběry se sniperem jsou naprosto úžásné! ()

RINGOCZ

Velmi dobrý thriller o špinavé politické hře a boji s drogovými kartely. Pro mne je největším plusem zpracování scén se speciální jednotkou a také postava Johna Clarka. Bavil jsem se, 80%. ()

helrohir

Voľné pokračovanie "Hry patriotov" je opäť slušný politický thriller so sľubne sa rozvíjajúcou zápletkou, kde nie je núdza o napínavé situácie so štipkou akcie. Na rozdiel od svojho predchodcu mu však chýba príbeh s osobitejším základom, ktorý v spomínaných "Hrách" predstavovala osobná pomsta motivujúca hlavné postavy k emocionálnejšiemu konaniu. Z hercov ma zaujali skôr vedľajšie postavy, najmä W. Dafoe a J. de Almeida; Harrison Ford tentokrát boduje skôr charizmou než oduševneným výkonom. Plusom je určite aj to, že tvorcovia sa nebáli "pichnúť" do nekorektných politických hier na najvyšších miestach, takže žiadnych patriotických výlevov sa báť nemusíte. 60%. ()

marek29

Jak říká Lima.. Film je sice starej jako Vítek, ale to mu nedává právo být nutně za Chucka Norrise u zásahu. ()

johnsnow

Oproti dvojke slabšie, hoci je podľa mňa drogový kartel oveľa vhodnejší enemák než IRA tak žiaľ hlavný šéf je nevýrazný a jeho pravá ruka nemá až tak veľa priestoru aby strhla pozornosť. Akčných scén málo, viac sa tu dávajú politické žvásty a to ma kvalitne sralo. Ale zase prepad konvoja bol mega aj rýchly útok na výrobňu drog. Dávam slabšie 4*. P.S. Dafoe tu mal super postavu. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,9/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 79%, Audience Score - 74% | FDb.cz - 76.3% | Velmi dobrý Thriller, který se skvěle mísí s politikou nejvyšších mocností a chlápků, kteří prostě zabijí na příkaz. Holt korupce, to je nejen americká vláda. Dále je zde velmi dobrý Harrison Ford, který do role Jacka Ryana opět naprosto zapadl a ve svých 52 letech zvládal až neuvěřitelné akční kousky. Skoro vše je tu dobré jako v "Patriotech", ale vždy tak trochu horší a navíc se "Patrioti" odehrávali v US a tohle v zasmraděné Kolumbií. Sice oba filmy mají výborný konec, ale Vysoká hra patriotů opět lepší... I přesto tak by tento film byl skvělý, akorát tohle stříhač Neil Travis opravdu podělal. Tak přetahovat akční Thriller! Hráblo mu snad?!... Každopádně rozhodně naprůměrný Thriller, který se nám opravdu líbil. 70% ()

Oxyuranus

Wow. Pro mě ne úplně sexy téma. Americká válka s drogovými kolumbijskými kartely je mi méně sympatická než jaderná válka. S tímhle pocitem jsem k filmu přistupoval. Ale byl jsem mile překvapen, protože tohle je thriller se vším všudy jaksepatří. Přestřelky, napětí, intriky. To vše tu je. A navíc mi přijde skvělý vidět xicht Willema Dafoea v takový prďácký roli. Ohledně filmů s Jackem Ryanem opět super zábava a nechci znít staromilsky, ale takový filmy už se dnes nedělají. ()

EVIM

Ph. Noyce si nabral velkou zátěž, která jej přerostla a neukočíroval ji a to především v závěru filmu. ()

blondboss

Jack Ryan opäť v akcii a tu už možno povedať, že na jeho pomery tu bolo tej akcie celkom dosť a film slušne ubiehal. Harrison Ford a Willem Dafoe to vcelku dobre rozbalili, avšak dosť veľa nelogických a gýčovitých scén tento film zrazilo do vôd priemernosti. Navyše zbytočne dlhá stopáž filmu. Preto ani iné hodnotenie dať nemôžem. 60 % ()

koza3

Když se na začátku vynořily ponorky, bál jsem se, že to bude námořní film. Naštěstí se brzo objevil kokain, drogové kartely a bylo jasné o čem ten film bude. Kartel Cali jsem znal z Narcos, tak jsem byl zvědav, jak to film z roku 1994 zpracoval. Což mimochodem je jen pár let po tom, co se všechny ty události odehrály. Je pod tím navíc podepsán Tom Clancy, kterého známe z akčních her jako Splinter Cell. Kvalita tedy zaručena, ne? Ani ne. Všechno to působilo průměrně, občas nějaká fajn scéna jako past na američany s bazukama nebo skillování snipera. Celkově to však nepůsobilo zas tak exkluzivně a stopáž mi taky dala dost zabrat abych sám nezabral. ()

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

Zemřel Tom Clancy, autor Jacka Ryana

02.10.2013

Smutná zpráva pro milovníky špionážních thrillerů. Jeden z nejuznávanějších a nejúspěšnějších představitelů žánru zemřel včera ve věku pouhých 66 let. Clancy se proslavil romány z období tzv. studené… (více)

Agent „Mr. Clark“

Agent „Mr. Clark“

20.01.2006

Postavu agenta Johna Kellyho alias Mr. Clarka stvořil spisovatel Tom Clancy (Hon na ponorku). Ten už se ve filmu objevil jednou a to v podání Willema Dafoea v thrilleru Jasné nebezpečí. Tehdy však… (více)