V oblasti severního Texasu před 35 000 lety v hluboké jeskyni pod sněhem stihla dva muže podivná smrt… V současné době se na místě dávného sněhu a ledu rozkládá vyprahlá krajina. Malý Steve spadne při hře s kamarády do hluboké jámy, kde se brzy stane obětí podivné hmoty, která mu vstoupí do těla. Chlapci se rozprchnou, ale přesto přivolají hasiče. Dva z nich se spustí do jámy a zmizí. V té chvíli přijíždějí muži v bílých kombinézách a z jámy vynášejí oběti. Nikdo neví, kdo muži jsou a co se vlastně stalo… Zvláštní agenti FBI Fox Mulder a Dana Scullyová už před nějakým časem uzavřeli Akta X. Stále však spolu pracují, přestože se zdá, že by je jejich nadřízení nejraději viděli rozdělené. Právě se účastní hledání bomby, která měla být uložena ve federální budově FBI. Nic se však nenajde. Mulder a Scullyová přejdou do vedlejší budovy a Mulder jde k automatu pro něco k pití. A právě tam objeví amatérsky vyrobenou bombu. Budova je vyklizena a bombu přichází zneškodnit agent Darius Michaud. Jak se ale brzy ukáže, ani se o to nepokusí. Ve stanovený čas bomba vybuchne a pohřbí nejen Michauda, ale i dva hasiče a neznámého chlapce… Tajemný výbuch nedá agentům spát. Muldera v baru brzy vyhledá jistý lékař, gynekolog Erwin Kurzweil, který mu vypráví podivnou věc. Těla hasičů a chlapce, nalezená na místě výbuchu, byla již mrtvá. Kdosi se jich potřeboval zbavit a celý výbuch byl jen zosnován. Disciplinovaný agent Michaud obětoval život… Mulder a Scullyová začínají pátrat. Když ve státě Maryland tajně prohlédnou mrtvolu jednoho z hasičů, zjistí Scullyová, že tělo má podivnou konzistenci, tkáň byla napadena pravděpodobně neznámým virem. I v úlomcích kostí z místa neštěstí v Dallasu najde Scullyová stopy po stejném viru. Dalším pátráním, s nasazením života a vlastního zdraví, zjistí agenti, že jako nosič viru byl používán geneticky upravený pyl, který roznášely včely… (TV Prima)

Motinski

Veľmi dobre spracované, s citeľnym rukopisom seriálu a vyvarovaním sa toho čo v ňom nefungovalo v neskorších sériách. Pre fanúšikov pôjde o návrat k najlepším častiam. Neznalci ale musia rátať s tým že sa príbeh zameriava na tajomnosť a sprisahania v pozadí. Nejakú porciu akčnejších scén teda nečakajte. ()

Honzíno

Bez jakékoliv spekulace musím zařadit The X-Files movie do špičky svého oboru. Nejsem nějakým zarytým fanouškem seriálu (avšak fanouškem žánru již jsem), samozřejmě, že jsem něco viděl, něco zase neviděl, ale tady musím konstatovat jednu věc: jak budu mít čas, určitě se pár dílům budu věnovat navděk tomuto zážitku...Všechno klape jak má, velikost rozopčtu vykristalizuje na povrch při rozsáhlých scenériích a rozhodně míra analýzy vztahu ústřední dvojice je nastavená přesně, aby nespadla do kýče, zároveň však dostatečně bavila. Příběh mě osobně velice zaujal. A jak jsme konstatovali s Injem, díky všem svatým (musím poděkovat) se nejedná jen o typické seriálové mlžení, jež bylo tak charakteristické pro televizní řady. A my se tudíž dočkáme i odhalení, které je skvěle servírováno postupně a hlavně servírováno opravdu bezprostředně a syrově, že by to tak opravdu bylo?:) Nemám nic ani co vytknout. Jediná věc schází, nebyl jsem zažrán přímo do všeho dění, jak bych si představoval, nýbrž jsem občas zůstával mírně nesoustředěn. Proto nevolím za plných pět ale za silných 80-90%. Špička mezi svými. ()

skrblik007

Vyvrcholení původní mytologie, Chris Carter na vrcholu tvůrčí preciznosti, skvělá režie Roba Bowmana a výborný soundtrack Marka Snowa (a titulkový Teotihuacan Noela Gallaghera). Prostě odvar toho nejlepšího z X-Files těsně před tím, než se zlomily z nejlepšího mysteriózního seriálu do překombinované nastavované kaše. ()

Sfinkter

Opravdu slabý celovečerní snímek, který je od začátku slátaninou, kterou si seriál nezasloužil. Tvůrci si mohli vyhrát s nějakým silnějším námětem. ()

lennyd

Důstojné "pokračování" mého oblíbeného seriálu.. možná chvílema méně pochopitelné pro X Files nedotčené (Mulderův otec, sestra, atd) .. leč i tak se budete výborně bavit. Mulder je snílek, Scullyová zase realistka, prostě tak jak to má být - konec je sice trošičku přitažený za vlasy (nejdřív půl minuty padá po kolmé stěně dolů, za chvilku po ní v pohodě šplhá nahoru), ale dá se to přežít :) Celkově hodně kvalitní filmeček. ()

anli

Mulder a Scullyova poprve na filmovem platne a myslim,ze opravdu velmi vydarene.Scenar je spravne-konspiracne-spionazne-mysteriozni a Rob Bowman zvlada rezii skvele.Oba hlavni predstavitele jsou standartne perfektnii a bez vytek jim sekunduji i ostatni.Fanousci a pozorni divaci serialu budou vrnet blahem,Ti ostatni misty uplne vse nepochopi,ale to je udel filmu navazujici na serial,ac se jej snazi sebevic delat pro vsechny.Serial me bavil moc a tenhle film jsem si uzil taky moc.Jasne mysterioznich 85%. ()

Bobik9

Se seriálem to posuzovat nemohu, protože jsem na něj koukal jen jako malý a ještě ne pravidelně. Nicméně jsem viděl film z roku 2008 a ten mě plně nezaujal narozdíl od tohoto staršího kousku. Film měl parádní atmosféru a určitě i výborný děj, který ovšem bylo třeba sledovat opravdu pozorně, jinak se člověk mohl ztratit v počtu postav, což se bohužel stalo i mně. Rozhodně budu při druhém sledování pozornější a určitě se toho duhého shlédnutí dočkám, protože ten film si to určitě zaslouží. Jestli má seriál podobnou kulisu a atmosféru jako tento film, tak jsem udělal velikou chybu, že jsem ho nesledoval. ()

Krysa SPK

Mulder a Scully fight the future a to na filmovém plátně v nákladnější epizodě dokonalého seriálu. Velkolepá spojnice mezi pátou a šestou sérií. ()

Brain-D

Povedená režie a filmy není taky špatný. Pátrání po nevysvětelných jevech, bylo celkem zábavné a moc jsem se ani nenudil. Škoda, že si to Scullyová s Mulderem tady nerozdali :D ()

JohnSmith

Seriál jsem měl moc rád, ale tenhle celovečerák, ač je velice dobře natočený, mě zas tak nezaujal a to asi hlavně díky ufonům. ()

VanTom

Na nové diváky (ti tady sice nemají co dělat, ale nechytat se nebudou) se neohlížející vysokorozpočtová trojepizoda Akt X akceleruje čistě jen konspirační mimozemskou "mytologii" (plus platonický vztah ústřední dvojice) a mohutně s ní hýbe dopředu. Zatímco na řemeslném zpracování se filmový rozměr podepsal veskrze kladně (jen digitální triky silně zvrásčily), doslovnému scénáři rozmáchlé měřítko podkoplo nohy, v druhé polovině neudržel konzistenci ani logiku a zbrkle (béčkově marnotratně) skákal z místa na místo (od fanservisu k přehnané velkoleposti) v už poněkud unavující stopáži. 7/10 ()

lykan9

Většinou se stává, že natočený film podle úspěšného seriálu, nemá moc dobrou kvalitu, protože se spíše jedná o prodlouženou epizodu seriálu, která právě délkou ztrácí na kvalitě. V případě Akt X- Film je to však naopak. Nejen, že je film zábavný a napínavý, ale speciální efekty jsou na tu dobu úžasné a oku lahodící. Mimo to, tento film prakticky zachránil seriál a jen díky němu jsme se mohli dočkat ještě dalších sérií. Já jsem velkým fandou Akt X a jak miluju seriál, tak o to víc zbožňuju tento film. ()

Guzo

Nejsem nějaký extra fanda seriálu, ale zase že byh viděl jen jeden díl, to taky ne. Film jsem včera po několika letech znovu zkouknul a nějak nevím, jak hodnotit. Na jednu stranu mě nenapadá nic, co by mu chybělo, ale že bych z něho byl nějak odvázaný, to se říct nedá. Lepší 3 * ()

R1CH1E

Narozdíl od seriálu, který už od 3. řady ztrácel atmosféru a kouzlo, mě tohle posadilo na prdel a vzbudilo ve mě nostalgické vzpomínky na strach a poutavou atmosféru prvních řad, jen s lepšími efekty, záběry kamery a dražším lookem. Nemluvě o tom, že děj spojující 5. a 6. řadu byl špičkou žánru a Akt X jako celku. Pro fanoušky Akt X je tohle něco jako orgasmus, pro všechny ostatní je to vynikající sci-fi thriller. ()

Autogram

Očakával som sklamanie a nakoniec je z toho príjemné prekvapenie. Dobrý rozjazd, všetko zo seriálu je správne použité, vzťahy, akcia, mysteriózno, len je málo času na rozvinutie viacerých príbehov ako som bol zvyknutý zo seriálu. Možno občas niektoré zvraty alebo konanie postáv prípadne celej FBI prestáva dávať zmysel. Zakamuflovať niečo pred celým prizerajúcim sa okolím nebude také ľahké, ako vo filme, že iba Mulderovi zostane náznak podozrenia, ktorý mu naviac ešte niekto musí vnuknúť. Účel ale bol splnený, podstata konšpirátorov bola čiastočne objasnená, vrátane ich výkonnej ruky muža s cigaretou, ktorý by rád fajčil asi aj v karanténnom skafandri. Vzťah ústrednej dvojice ako čistá nesexuálna láska zostáva zachovaný, je dobre, že sa scenár neuchýlil k niečomu inému. –––– Musíme Mulderovi vzít to, co je pro něj nejcennější. ()

pfa

Je to takový důstojný, dobrý svazek epizod, napětí a překvapení jaké známe ze seriálu. [8/1O] ()

Almásy

malokedy sa podari tak dobre spravit film podla serialu. spravne napinave, mystikus.. len ma trocha uz stve to, ze scully si to vzdy musi odsrat za muldera. aj on si zasluzi analnu sondu! ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi