Zodiak

• USA The Zodiac (více)
všechny plakáty

Psychologický thriller Zodiak, natočený podle skutečné události, podrobně líčí hrůzostrašnou sérii vražd, ke které došlo koncem 60. let minulého století v Severní Kalifornii. Pátrání vede policista z malého města, který se musí postarat o bezpečí své rodiny i vzdorovat šílené kampani médií. Protivníkem je mu Zodiak – jeden z nejnebezpečnějších sériových vrahů americké historie, který navíc dosud nebyl dopaden. (oficiální text distributora)

jondoe

priemerny thriller o masovom seriovom skutocnom vrahovi vysiel urcite lepsie Fincherovi.ale toto urcite tiez nie je na zahodenie.som zvedavy na dalsie filmy pana Bulkleyho. ()

Balu...

Od 20. prosince 1968 se datuje příběh, který nemá happyend a vlastně ani konec. Události natolik zneklidňující, že si jako předloha scénáře do filmových studií zákonitě cestu najít dřív nebo později musely. Co už být nemuselo je tento "nemastně-neslaný" snímek, který nedostál, minimálně mým, očekáváním. Režisér se do atraktivních událostí pokusil procpat něco jako sociální drama vyšetřujícího detektiva Justina Chamberse (btw tak mladého, že by se hodil spíš na bratra svého "syna", než tátu, ehm.. ); což ale děj nepovzneslo; spíš naopak; a tak vlastně jen bez zájmu pozorujeme dialogy, které jsou bez zveličování o ničem. Výsledkem je promarněná šance slibného scénáře a já si tak musím počkat až na ´druhý pokus´, za kterým stojí jméno, jež je pro mě zárukou filmového zážitku; David Fincher.. ()

Mikeel

Hm, aha. Takže nepochopil jsem vůbec účel filmu. Ten děj byl nějakej podivnej. Nechápal jsem některé dějové pochody. Třeba proč si ten malej kluk shromažďoval informace o těch vraždách, když to stejně nemělo nějaký větší účel a na nic to ve filmu nenavazovalo. Potom také, když matka toho kluka objevila, že to celé nějak souvisí s astrologií. To byla poslední zmíňka o tomto faktu a pak už nic! Celkově to mělo dost podivnou souslednost a lidé se chovají divně. Celý film se nic neděje. Jen hlavní postava je neustále viděna, jak hulí jedno cigáro za druhym. A to zřejmě také byla pointa celého filmu. Celou dobu jsem čekal, že se stane něco závratného, nestalo se tak. Nestalo se ani nic normálního. A závěr, kdy odjíždí školní autobus a náhle se objeví dovětek. Tohle má být konec? ()

Pawlisman

Myslím si že velice slušně natočený detektivní thriller. Možná s troškou prázdnější a povolnější střední částí filmu, ale i přesto mě udržel v kvalitním napětí. Konec trochu "odfláknutý" a nefilmový, ale celkově se mi THE Zodiac prostě líbil. 7,5/10 ()

krusty2

V mojom pripade tomuto filmu uskodilo asi to,ze som najskor zhliadol Fincherovu verziu a az potom A.Bulkeyho.Inac ako film to nie je spatny kusok,len sem tam je to trocha nuda.Clovek ktory sa zaujima o tohoto serioveho vraha a chce si pozriet dobry film a hlavne podstatne detailnejsi.Nech siehne po Fincherovej verzii. ()

newt17

Viděl jsem náhodou, myslel jsem, že sleduji Fincherův film. Začátek docela ucházel v pozvolném tempu, řemeslně slušný, dobře zahraný, sliboval, že připravuje půdu pro věci neviděné a ohromující. Sliboval, sliboval, začal uspávat a najednou titulky. A co nějaká pointa? K čemu směřovaly všechny ty zobrazované stopy? Proč jsme sledovali právě tento výsek Zodiakovy "kariéry"? Ať přemýšlím, jak chci, nedostavuje se u mě žádná katarze. Snad mělo být záměrem tvůrců přenesení fascinace vrahem na diváka. To se u mě podařilo minimálně. Aspoň, že to bylo celkem pěkně natočené . ()

wakeup

Na film jsem se podival v dobe, kdy do kin vtrhava stejnojmeny snimek Davida Finchera, ktery bude bez pochyb hodnocen lepe. Finschera take obdivuju, tak si pro nej schovavam jednu hvezdu. A ted k filmu samotnemu. Pribeh je opravdu depresivni. Vrazdy hruzostrasne a kamera a strih skvele. ()

alambert

Opět musím zmínit, že nechápu, kde se najde idiot, který je schopen napsat sem na csfd do Obsahu konec filmu. I pokud je to podle skutečnosti, stejně bych konec rád neznal dřív, než sem se na to podíval! Co se týče filmu, docela zklamání. Líbily se mi herecké výkony, ty považuji za velmi slušné. Nelíbil se mi velmi pozvolný až žádný vývoj děje, film tak nějak pořád přešlapuje na místě...no prostě je to o ničem. Doufám, že je novější verze povedenější. ()

asentra

Tak jo, uznávám, tenhle film jsem vůbec nechtěla vidět. Já jsem chtěla vidět ten film od Finchera, takže fajn, bylo to o ničem a sakra já ho vidět nechtěla! Snaha o ,,natočení dobrého filmu,, pro Zodiaca se trochu nepoved. jednak vůbec nevim, proč si vlastně Zodiac říkal, byla tam sice jakási zmínka od detektivovy manželky, ale ta byla umlčena takže se divák nedozvěděl vůbec nic. Detektiv, naprosto oddaný, nebo spíš už trochu posedlý svou prací, zapomínající na rodinu a začíná být poměrně agresivní. Ale to už tady bylo tolikrát, že to není možný, nechápu proč se do toho ještě někdo pouští. a co ten jeho syn? Jaký tam měl význam? Proč se o Zodiaca tak zajímal, podařilo se mu vyluštit ten kryptogram? Takhle bych mohla pokračovat ještě hodně dlouho a dlouho...A ten konec? ()

bakeero

Nevim jak to bylo s opisováním, ale třeba úvod filmu je hodně podobný Fincherově verzi. Tohle sice není až tak atmosfericky temné, ale herci jsou celkem sympatičtí a vlastně jde o slušného zástupce krimi žánru, který vás nebude nudit... ()

Jazz06

Tak tohle je pro mě ztělesnění "nudy k uzoufání". Pokoušel jsem se na to podívat čtyřikrát a pokaždé jsem usnul. Nejdál jsem se dostal po nějakou padesátou minutu. Atmosféra žádná, vraždy působí hodně amatérsky, napětí na nule... k pátýmu pokusu se možná ještě někdy v budoucnosti dostanu, ale zatím to v plánu nemám a budu počítat s tím, že to udělal ten reportér, na kterýho to vypadá hned od začátku. ()

e.Boďo

nevedel som že je druhý zodiak,myslel som že toto je ten Fincherov zodiac...aj to pridava na tom že sa mi to pačilo ()

Aildrin

Tak příšerné herecké výkony jsem už dlouho neviděl. Jediné co ve filmu stálo za vidění byla Robin Tunney a dobové záběry. ()

Tominni

Zodiak - jeden z nejznámějších sériových vrahů, který nikdy nebyl dopaden. Už to je látka hodná filmu. Alexander Bulkley se ji nezhostil špatně, přesto od všeho trochu chybí. Nevadí, že Zodiak svou tvář za celý film neukáže, naopak. Ale celé zpracování přeci jen vyznívá tak trochu do ztracena. ()