Úsvit mrtvých

• USA Dawn of the Dead (více)

Sarah Polleyová, Ving Rhames, Jake Weber a Mekhi Phifer hrají v novém zpracování apokalyptické hororové klasiky George Romera od Zacka Snydera. Svět zachvátila nevysvětlitelná epidemie, která likviduje světovou populaci - avšak mrtví neumírají! Stávají se z nich zombie, které se potulují po městě a využívají každou příležitost dostat se k masu a krvi zbylé hrstky živých lidí. Zubožená skupina přeživších v jednom wisconsinském městečku našla úkryt ve velkém obchodním středisku. Zde se tito lidé musejí jednak naučit jak se bránit před stále početnější hordou zombií, ale především musí vyřešit problém vlastního soužití v uzavřeném prostoru. Skupina, odříznutá od zbytku světa, využívá všechny dostupné prostředky (uvnitř i vně) v boji proti všem, aby zůstala naživu a našla cestu z obklíčení. (HBO Europe)

desolator6

Pre mňa najkvalitnejší zombie film. Postapokalypticky svet ktorý tam vlastne nie je ani zobrazený, dej a atmosfére nám ho len približuje. Stovky pekne nasratých zombíkov, zbrane a názor režiséra že krvou netreba šetriť je záruka dobrej kvality... Len škoda že nie je žiadne pokračovanie, koniec naznačoval že by to mohlo pokračovať ()

emdvojka

Vtipné prevedenie horrorovéj akcie. A klobúk dole za tie prvé minúty, úvodné titulky a výber piesne od Johnyho Casha ()

fraktal

4.5 zaokrouhleno nahoru - neb ač nejsem fanouškem horrorů, natožpak zombie vyvražďovaček, takhle zároveň civilní a realistickou atmosféru smíchanou ve vhodném poměru s naprosto šílenýma scénama (střílení mimineček do hlavičíček...). Navíc "příjemně" zasazeno do všedního života protagonistů (kteří si svá prokletí přinášejí i dotohoto "nového" světa). Viděna unrated verse. ()

Stíba

Hned úvodní scéna v ložnici je úkazkově natočená a stejně tak následný průběh, který co do akce, zombíků a děje nemá chybu a zapojení písničky Johnnyho Cashe nebo ta pohodová hudba ve výtahu, když jen tak tak uniknou jsou třešničkou na dortu. Originál je asi o dvacet minut delší ale tuhle stopáž bych určitě radši viděl tady. Pro mě nejlepší zombie film ever. ()

helraiser

Vynikající zombie horor, který znamenal pro zombie horor to samé co vřískot pro vyvražďovačky. Místy velmi slušná atmosféra, ale spíše tu jde především o akční horor, který nemá šanci ani minutu nudit, jelikož se pořád něco děje. Na rozdíl od některých mi běhající zombící ani v nejmenším nevadili i když je pravda, že pomalu plížící se zombící jsou mnohem děsivější. Mimochodem masky zombíků byli výborné- tlustá bába či zombí mimino neměli chybu. No prostě se jedná o pořádnou zombií krvavou akční jízdu na kterou se jen tak nezapomene. ()

LokiZombie

Tak tohle je klenot nové generace zombijáků. Ironický humor, schovaný ve veselých skladbách, hrajících odkudsi zpoza rohu je v žánru něco nového. Snímek se rozjede nečekaně rychle, nic nevysvětluje, nehraje si na něco víc, což by se mu mohlo stát osudným patetickými, nechtěně vtipnými momenty. ()

VerenaLord

Mé očekávání nebylo naplněno, není zde tajemství, chybí napětí, chvílemi nudné a únavné. I když se člověk občas zasměje, mám dojem, že vtipné scénky vznikly spíš náhodně, než že by byly úmyslné. ()

Ondr@932

Dost luxusní zombie horor! U kterého jsem se nenudil ani na začátku. K tomu dobrá hudba a pořád dost akce! Dávám 10/10 ()

Pesosek

Film jsem poprvé viděl v kině, když mi bylo asi 17 let a dost jsem si před ním zahulil, takže ve mně zanechal opravdu silný zážitek, dodnes si živě vybavuji napínavou atmosféru, takže u mě, plný počet. ()

redwik

Konečne trošku vtipu do apokalyptických filmov. Špeciálne do tých so zombie útokmi sa to hodí ako soľ ku chlebu. I keď tu nehrala žiadna jagavá hollywoodska star, filmu to neubralo, naopak, možno to bolo aj lepšie. Myslím, že celý film bol naozaj realistický, až na to, že ku koncu sa ľudia začali správať, ako keby im tí nemrtví zožrali mozgy a začali robiť naprosté kraviny. A ešte mi chýbali zo dve-tri minútky nakoniec, aby sme vedeli, či dopadli dobre alebo zle. Inak to bol taký priemer, možno tesne nad za perfektnú scénu, kde hrali šach. ()

Hpatrik

Parádní zombie/postapokalyptická záležitost, velmi zábavně pojatá se spoustou krve a pořádně hnusných zombíků. Na tohle se vždycky rád podívám. Klasika. ()

CharlieSs

Konec to dosti pohřbil, takže za tohle -1*, ale když pominu tohle, beze sporu jeden z nejlepších zombie filmů, co jsem kdy viděla. ()

Razzor_82

Zombie bezhlavá vybíječka bez napětí a momentu překvapení. Vše jen strohé zachraň se kdo můžeš. Postavy a jejich dialogy působí hodně naivně a otřepaně. Jsou tak snadnou kořistí. Snyderova prvotina, která sice dává do filmu něco pozitivního ze svého vizuálního stylu ale na druhou stranu to působí jako laciná parodie bez emocí. 6/10 ()

geek.ondra

Dravá a nekompromisní řežba Zacka Snydera. Úctyhodně přecházející z depresí k ulítlé akci. Geniální zombie nářez který ani po tolika letech ve svém žánru stále nenašel obstojnou konkurenci 8,5/10 ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Zack Snyder se vrátí k nemrtvým

Zack Snyder se vrátí k nemrtvým

30.01.2019

Režisér Zack Snyder (Muž z oceli, Watchmen) se po delší pauze vrací k režii. Natočí heistový zombie thriller Army of the Dead pro Netflix. Scénář napsal Joby Harold (Král Artuš: Legenda o meči) a… (více)

Batman vs. Superman v eRkové verzi

Batman vs. Superman v eRkové verzi

24.02.2016

Zack Snyder a... sovy?!

Zack Snyder a... sovy?!

17.04.2008

Někoho by mohlo napadnout, že dnešní titulek je narážkou na Atény a že se tvůrce 300: Bitvy u Thermopyl vydá ze Sparty do druhého největšího starořeckého města v jakémsi podivném pokračování svého… (více)