Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Filmová adaptace slavného románu R. L. Stevensona o hledání pokladu, který na ostrově v Karibiku ukryl slavný pirát Flint. Příběh vypráví Jim Hawkins, který se jako dospívající chlapec zúčastnil výpravy za pokladem. Do hostince jeho matky se totiž nastěhoval bývalý Flintův kumpán Billy Bones, který měl mapu k pirátskému pokladu. Po jeho smrti se mapa dostane k Jimovi, který ji předá vlivným přátelům baronu Trelawneymu a dr. Liveseyovi. Ti zorganizují cestu za pokladem, do jejich posádky se však dostane několik bývalých Flintových pirátů v čele s jednonohým Johnem Silverem. Ten trpělivě čeká na příležitost, aby se sám zmocnil pokladu. (TV Nova)

(více)

Recenze (107)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Myslím si, že kdyby mi bylo deset, tak jsem tady z toho uvařenej daleko víc. Ostrov pokladů je super dobrodružství, užíval jsem si ho knižně i filmově, ale na dnešní poměry už mi to přijde relativně dost dětské. Mladej Christian Bale je zajímavej, ale Charlton Heston a Christopher Lee tu byli zajímavější. ()

sud 

všechny recenze uživatele

Zpracování nádherného románu Roberta Louise Stevensona jsem měl tu čest, krom tohoto zfilmování, shlédnout i koprodukční verzi z roku 1972. Musím říci, že obě verze jsou vyrovnané. Dobrodružství zde máme naservírované příjemně s dynamickými akčními scénami, okořeněné bezvadnou stylovou hudbou a slušným hereckým obsazením v čele s Charltonem Hestonem v roli Johna Silvera. ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Jedna z prvních rolí budoucího Temného rytíře z Gothamu Christiana Bale-a a také jeden z posledních hereckých výkonů, které se dají zařadit do kolonky dostačující, Charltona Hestona. Pohádkový příběh, který naštěstí není brán jako film "nad 10 let zákaz vstupu" a tak se dočkáme docela slušné zábavy. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Rum je pre mňa potravou aj pitím, tak mi ho už dofrasa dones, chlapče!“ – „Poviem vám úprimne, pane, ak budete ďalej piť toľko rumu, bude na svete o jedného oplana menej.“ Kým nespočítateľné filmové adaptácie románov Shelleyovej („Frankenstein)“, Burroughsa („Tarzan“) a Stokera („Dracula“) ma pravdupovediac miestami už otravujú, na enté verzie Doyleovho „Psa baskervillského“ a Stevensonovho „Ostrova pokladov“ sa budem tešiť do konca života. Verzia z konca 80. rokov a s malým Christianom Baleom (RÍŠA SLNKA) a Charltonom Hestonom (snímku režíroval jeho syn) ako Dlhým Johnom Silverom v hlavných úlohách (v podporných potom zahliadnete také ikony, ako sú Christopher Lee a Oliver Reed) patrí k tým výraznejším. Pôsobí príjemne „vážne“, má kvalitnú chlapčenskú atmosféru neuveriteľného dobrodružstva (vzbura na lodi, ostrovy nezakreslené na oficiálnych mapách, bájny poklad, piráti), trvá veľmi príjemných cirka 130 minút a je výpravná, ako sa na historické námorné dobrodružstvo patrí. Silných 60%, avšak pýtam sa, či sa pri zachovaní všetkých obľúbených častí románu (hostinec, čierne znamenie, loď, vzbura, ostrov) dá vytvoriť ultimátna verzia. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Když v 80. letech 19. století napsal Stevenson svůj slavný román, rozhodně ho nepovažoval za dílo primárně určené dětem. Byl to prostě dobrodružný příběh pro nejširší publikum. Jenže jak běžel čas, stal se z příběhu o krvežíznivých pirátech kousek pro ty, kteří věkově odpovídají Jimovi Hawkinsovi. Tomu se pochopitelně přizpůsobila převážná většina filmových a televizních adaptací. Hestonův snímek patří k těm nejlepším pokusům o ztvárnění látky, jakkoliv se mu dá vyčíst mnohé. Nejraději jsem měl seriálovou verzi s Brianem Blessedem, který propůjčil Dlouhému Johnovi uhrančivé charisma a hrál svého padoucha s velkým nadhledem. Pro tuto adaptaci je klíčový výkon 67letého Charltona Hestona, který s přehledem ztvárnil 50letého vůdce pirátů a nedělo mu viditelné potíže vyrovnat se postavě po fyzické stránce. Jeho výkon řadím hned za výše zmíněného Blesseda. Pro dnešní dětské publikum film postrádá některé zábavné ingredience, které katapultovaly do středu zájmu Piráty z Karibiku a jejich četné následovníky. Já bych Hestonovi naopak vyčetl určitou naivitu, uspěchanost a nepřesvědčivost bojových scén, kdy vystoupení českých šermířských skupin na hradech a zámcích bývá o dvě úrovně profesionálnější. Téhle sebrance zoufalců nemůžete věřit, že byli po řadu let postrachem oceánu, potápěli jednu španělskou loď za druhou a neměli problém útočit i na přístavní města. Výprava je ucházející a herecké výkony rovněž. Celkový dojem: 70 %. ()

Galerie (44)

Zajímavosti (3)

  • Loď Hispaniola, bola v skutočnosti replikou lode H.M.S. Bounty, dnes už neexistujúcej lode, ktorá bola vyrobená pre potreby filmu Vzbura na Bounty. (MikaelSVK)
  • Snímek je natočen na motivy knihy "Poklad na ostrově" od Roberta Louisa Stevensona z roku 1883. (StrYke)

Reklama

Reklama