Ostrov pokladů (TV film)

• slovenský

Ostrov pokladov

Dobrodružný

Velká Británie / USA, 1990, 122 min

Tohle je film, který jsem jako malý doslova zbožňoval a pouštěl si ho pořád dokola. I s odstupem času si uvědomuju, že tomuto snímku nelze prakticky co vytknout. Herecké výkony jsou dobré, soundtrack také, výprava a dobrodružství skvělé a hlavně se věrně drží své knižní předlohy. Pro mě určitě nejlepší zpracování Stevensonova románu....Jo a odpočívejte v pokoji pane Hestone, Reede a Postlethwaitele.(22.4.2011)

Svižnější a lépe zahrané (co se týče role Jima, nikoliv Silvera) než verze s Wellesem ze 70. let. A navíc film mého dětství díky kterému jsem se začal více zajímat o piráty, lodě, ale i o moře jako takové.(22.2.2009)

Zpracování nádherného románu Roberta Louise Stevensona jsem měl tu čest, krom tohoto zfilmování, shlédnout i koprodukční verzi z roku 1972. Musím říci, že obě verze jsou vyrovnané. Dobrodružství zde máme naservírované příjemně s dynamickými akčními scénami, okořeněné bezvadnou stylovou hudbou a slušným hereckým obsazením v čele s Charltonem Hestonem v roli Johna Silvera.(23.7.2006)

Ostrov pokladů, jakých jsem viděla snad víc než deset, který je zajímavý opravdu jen, tehdy šestnáctiletým, Christianem Balem, ze kterého prostě vyzařoval talent už tenkrát...(30.3.2008)

Film mého mládí. Skvělá bukanýrská podívaná, imho jedna z nejlepších z žánru. Charlton Heston splnil moji představu pirátského kapitána naprosto dokonale.(7.8.2006)

• - Snímek je natočen na motivy knihy "Poklad na ostrově" od Roberta Louisa Stevensona z roku 1883. (StrYke)