Ostrov pokladů (TV film)

• slovenský

Ostrov pokladov

Dobrodružný

Velká Británie / USA, 1990, 122 min

Tak tohle je to nejlepší zfilmování Ostrova pokladů, co jsem viděl. Dost věrně se drží předlohy, má nádhernou hudbu od The Chieftains a C. Heston jako Dlouhý Honza je opravdu vtipný, okouzlující a zákeřný darebák, jak si ho našinec představoval. Na to, že se jedná o TV film, je to obdivuhodně zdařilý filmeček.(23.10.2010)

Film,ktorý som si premietala ako decko vo svojej hlave pri čítaní knižky, bol bohužiaľ pre toto hodnotenie akčnejší, napínavejší, strašidelnejší, pestrejší, aj romantickejší.Jednoducho som sa nudila a nezachránila to ani hviezdna posádka.Pozerať to ako rovesníčka Jima, hneď vyrazím s ním, dnes by som ho tuším nepustila z domu...(14.3.2009)

Knížku, podle které byl natočen film, si s chutí přečtu i dnes jako dospělá. A proto mám poměrně vysoké nároky na filmové zpracování. Takže tahle verze je pro mě jediná, z těch co jsem viděla, která může s předlohou soupeřit o mojí pozornost. Kouzlo příběhu zůstalo zachováno, jestli jsem si někdy představovala, jak má Jim Hawkins vypadat, tak přesně jako Ch.Bale...a navíc Bale ukázal, že v něm dříme znamenitý herec.(24.4.2012)

Výjimečné zpracování románu od Stevensona. Viděl jsem to nespočetně krát ale vždy si zaručeně vzpomenu na úvodní scénu příchodu piráta do hospody. Tehdy jsem si ani neuvědomoval jaké hvězdy ten film má - Oliver Reed, Charlton Heston, mladý Christian Bale... Při příštím dávání v TV se určitě zase rád podívám. Pro mě jedno z nejlepších pirátských zpracování! 95%(16.4.2010)

Další z filmů, ke kterým jsem se v dětství rád vracel. Se zatajeným dechem jsem vždy přestál ponurou část filmu odehrávající se v hostinci, kde musí Jim a jeho matka odvrátit útok pirátů v čele se strašidelným Slepejšem, aby se pak mohl odkaz kapitána Billa dostat ke správným lidem a cesta za pokladem mohl začít. Především oceňuju to, že se tvůrci drželi předlohy, nepřeháněli to s komediálními prvky (postava Bena Gunna je komická jenom částečně) a nabídli divákovi realistický pohled na jednu z tehdejších námořních velmocí. Ve výsledku jde o skvělou adaptaci klasické knihy a příjemně strávené dvě hodiny. A nesmím zapomenout ani na výbornou hudbu!(11.9.2011)

• - Snímek je natočen na motivy knihy "Poklad na ostrově" od Roberta Louisa Stevensona z roku 1883. (StrYke)