Kokain

ARI50

Není to špatný film ba naopak umí zaujmout, koutky na tváři dokáže roztáhnout herecky slušně překvapit ale samotný film nebavil celou dobu ale jen pasáže dokázaly zaujmout což je největší škoda. ()

becki_tu

Nádherný životopisný film o muži, který chtěl hodně a nakonec mu nezbylo skoro nic. Hlavní roli drogového začátečníka, ze kterého se postupně stane největší dodavatel drog nejen pro Spojené státy, přesvědčivě ztvárnil tradičně skvělý Johnny Depp, kterému později neméně přesvědčivě sekundovala krásná Penelope Cruz. Skvěle vygradovanému příběhu, založeném na skutečných událostech, dávám s nadšením 90%. ()

Beastmaster4

Rozhodně jeden z nejlepších filmů o pašování a distribuci drog. K neduhu proti této činnosti je tady obraz hlavního obchodníka s drogami jako toho kladného. I tak jde o nadprůměrný film, který má svým pravdivým příběhem co nabídnout a obrázek o skutečném G. Jungovi si musí každý udělat sám. Svou délkou je KOKAIN v některých pasážích malinko utahaný, ale ne až tak moc, aby to nějak zvlášť vadilo. Kratší filmy na tom s udržením pozornosti bývají mnohdy o dost hůř. Depp, Cruz, Potente a Liotta perfektní! ()

JASON_X

Tak tohle je pro mě asi ten nejnezáživnější film o světě drog, jaký jsem kdy viděl. Už poprvé kdysi dávno mě nijak neoslovil a zapomněl jsem... Teď před časem mi ho připomněl jeden můj zdejší kámoš, já mu dal šanci podruhé a... a zase nic. Tedy po filmařské stránce je Blow skvělá práce, o tom žádná, i většina herců je fajn, ale ten děj... ne-e. Film se zpočátku tváří jako teenagerská rádoby cool oddechovka o partě rádoby hippie studentíků, kteří prodávají travku a vydělávají prachy na mejdany, pokračuje jako jakýsi nestvůrný slepenec gangsterky, frašky a životopisáku, aby potupně skončil jako středoproudově rozplizlé a ufňukané rodinné drama. Jděte se vycpat, to jsou mi milejší lobotomické béčkové kriminálky. Řekl bych, že pan Jung napsal knižní předlohu v první řadě pro svou dcerku a v druhé pro prachy, nebo naopak, jen nevím, proč se ještě navíc musel točit tenhle podivný film. S velkými rozpaky dávám třetí hvězdu za tu pohlednou formu, ale do třetice už si Blow určitě nepustím. ()

Richie666

Snímek o životě překupníka, pašeráka a dealera drog dojemný stejně jako Forrest Gump. Pro mě nejlepší Johnny Depp vůbec. Geniální film; navíc podle skutečných událostí. ()

Listeroman

Jednoduše mě to nebavilo... když to tak nějak porovnám s Vlkem z Wall Street, kde se jedná o velmi podobný příběh, tak musím říct, že ty 3 Scorseseeho hodiny mě zabavily o dost víc než 2 hodinový Kokain. Strašně se to vleklo. Nic se pořádně nestalo a samotný příběh nebyl nějak zajímavý, nebo aspoň v tomhle podání ne. Johnny Depp se mi nikdy moc ve vážnějších rolích nelíbil a ani tady mi jako drogový dealer nepřišel zrovna přesvědčivý. Možná to bude u mě tématikou, protože ani například seriál Narcos o Escobarovi mě podobně nedokázal vůbec zaujmout. Víc mi sedí částečně smyšlený Trainspotting nebo třeba Scarface. ()

PROROK14

Fakt že sa jedná o skutočný príbeh mi nedovolil nevyroniť slzu. Podľa mňa na city hrajúci záver filmu. Prosťe skvelý film. Ja dávam 90% ()

BoPo

Veľmi kvalitný film. Drogy sú špatné. Áno. Ale filmy na toto téma NIE. A Kokain patrí k tým naj. ()

maseer2

damn cool Johnny Depp v roli ambiciózního George Junga, který se z pouličního prodejce marihuany postupem let vypracoval na kokainového krále.. jenže nevěděl, kdy přestat, a taky měl trochu smůlu.. ()

Lacike

Videl som tento film pred rokmi a pripadal mi to ako dost nudny zivotopis jedneho slavneho priekupnika s kokainom. Po druhom pozreti sa na tom vela nemeni. Ale serial Narcos, ktory som nedavno videl tomuto filmu predsalen trochu zvysuje kvality, lebo sledujeme osudy cloveka, ktory mal spolocne obchody s legendarnym Pablom Escobarom a distribuoval jeho produkt v USA, comu sa serial Narcos nevenoval. Wikipedia je sice informacne ovela obsiahlejsia ako tento film, ktory sa az prilis venuje rodinnym vztahom Georga Junga, ale stale to za jedno pozretie stoji vdaka skvelym vykonom Raya Liotty a Rachel Griffiths v ulohach Jungovych rodicov. Pre mna tu je plus aj obsadenie vedlajsich postav mojimi oblubencami. Takze keby sa to viac venovalo pasovaniu drog a menej rodinnemu zivotu, tak to mohla byt skvela gangsterka. Takto je to len priemerny rodinny film z netradicneho prostredia s nevyraznym Johnny Deppom, ktoremu civilne postavy nejdu a vynikne len v komickom prehravani ake ma v poslednych rokoch vo zvyku. 5/10. ()

Tommassi3

"Danbury nebylo vězení, byla to škola kriminálníků.. Nastoupil jsem tam jako bakalář marihuany a odcházel s doktorátem z kokainu.." ;) ()

adamo_znk

Johnny Depp je jako obvykle skvělý a je velmi výrazným hlavním hrdinou snímku, který, ač podle pravdivé události, není zcela originální. To ale rozhodně nesnižuje kvalitu. Ostatní postavy filmu v průběhu děje ustupují do pozadí a nastupují nové. Jo a velmi příjemně mě překvapil Ray Liotta jako fotřik. ()

Marek1991

Vynikajúci film podľa skutočnej predlohy o dílerstve, užívaní drog a najmä celého spôsobu fungovania mafie v začiatkoch okolo týchto zabijakov ľudstva. Na obsadenie nemám námietky, ba naopak najviac zaujal hlavný hrdina Johnny Depp, ktorý z toho spravil umelecké dielo. Tak nádherne stvárnené, tak presvedčivo, až pomaly nechápem, že mu chýba za to nejaká z väčších cien. Je to plné perlí, občas sa človek aj zabaví, občas zas len neveriacky čumí. Je to jeden z najhodnotnejších nástupcov starých známych mafiánskych a kriminalistických filmov. Tým, že ma okamžite zaujal, odštartoval moju cestu k nim. ()

Torision

"Denberry nebylo vězení. Byla to škola kriminálníků. Nastoupil jsem tam jako bakalář marihuany a odcházel s doktorátem z kokainu" Damn good movie!!! Já si teda na mafinánský filmy tolik nepotrpím, zkouknu jeden za čas, protože ne pokaždý je nálada. Zrovna teď jsem ji našel a po dlouhym přemáhání se kouknul i na Kokain a musim říct -> paráda. Dějová linie rozdělení v podstatě na několik částí. Plná zvratů, podrazů, euforie, enthuziazmu, neštěstí, deprese a snad všech ostatních emocí, který můžete v rámci koukání na film naleznout smíchaný dohromady a "voalá" ono to poskládaný dohromady fakt funguje skvěle. Chválu na Deppa, Cruz nebo Liottu snad ani netřeba připomínat. Pokud se mi nepovede stát se transformerem, tak chci bejt aspoň prodejcem drog. ()

schizmo

Nemůžu si pomoct, ale tyhle životopisný kriminální dramata mají něco do sebe! Kokain je vedle Amerického gangstera, Veřejného nepřítele, Veřejných nepřátel dalším strhujícím snímkem, který ač přesto magicky odpuzující slůvko "životopisný" vás nenechá ani na minutu vydechnout a v táhne vás do děje takovým způsobem, že tomu odmítáte sami uvěřit. Parádní masky (paruky :D), výprava, scénář a především opět famózní Johny Depp a já se biju do hlavy za to, že jsem se tomuhle filmu tak dlouhou dobu vyhýbal! ()

mis-ko

Ku koncu som takmer začal Geroge Junga ľutovať, keď bol permanetne vytrhávaný zo svojich predstáv o živote ideálneho otca. Žiaľ, mohol si za to sám a keď si k tomu domyslím, koľkým ľuďom jeho "biznis" zničil život, tak na ľútosť môžem kľudne zabudnúť. No a film je to dobrý. ()

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta