Kokain

René.girl

Pohádka o tom, jak zase jednou jednomu kriminálníkovi nešlo o nic jiného než o jeho milovanou dcerušku - no a jelikož je Johnny Depp naprosto bravurní herec, tak mu to nakonec sežerete i s navijákem. 80% ()

PogoJoe

Celý film jsem se konstantně mírně nudil u tohoto hluboce neoriginálního životního příběhu drogového dealera, který nezachránil ani jako vždy výborný Johnny Depp. Tento neosobní, neslaný nemastný snímek mě zklamal. ()

MATADOR

Ani nemusí být na obalu napsáno, že je to natočeno dle skutečné události. Poctivá filmařina, spojená s perfektním příběm a skvělými herci se prostě nemůže přehlédnout. O Kokainu jsem tu toho přečetl až, až. A dostal jsem se k němu úplně náhodou pod anglickým názvem, takže jsem ani neměl páru, že se jedná o tento film. Po celou dobu jsem ten příběh žral. Nenasytnost a vidina peněz je prostě mnohdy lákavější, než cokoliv jiného. Perfektní film s perfektní atmosférou a perfektními hereckými výkony! ()

de_FACTO

On je to veskrze klasický drogový příběh (vzestup-žena-pád) a vlastně i vyprávěný celkem civilní formou, ale jsou tu aspekty (Depp apod.), který z toho dřou emoce jak jen to jde. A ty emoce fungují. ()

JohnMiller

Film mi poradil môj dobrý priateľ že je to výborná dráma o drogách..a nemýlil sa.Film mi sadol asi jediný životopisný film ktorý ma fakt dostal. Johnny Depp ma stále prekvapuje uznávam že na Strach a hnus v las vegas to nemá avšak je to o niečom absolútne inom však ? ()

gegina31

No ty jo, člověk by toho zmetka skoro i litoval. Tak samozřejmě, taky jsem mu přála šťastný a spokojený život, ikdyž zahltil téměř celé USA kokainem. Ale zase, kdyby to neudělal on, tak by to stejně udělal někdo jiný. Každopádně film byl super. Většinou mi životopisný připadají zdlouhavý, ale tenhle teda odsejpal. Bylo tam i pár úsměvných momentů. Co mi vadilo bylo to, že na konci napsali málo o tom, co bylo dál. Tak o něm téměř neměli co, ale byly tam i jiné postavy. SPOILER: Jsem ráda, že jsem se na wikipedii dočetla, že rok po zveřejnění tohoto filmu ho ve věznici konečně navštívila jeho dcera. ()

Skip

Johnny Depp byl bezesporu dobrý v roli Bostonskýho George, ale celkově byl ten film příliš rozvleklý a až moc plný hlušších a hluchých míst. ()

Dont

Johnny Depp se snažil, seč mohl, ale s tím blonďatým přelivem na mě působil spíše komicky. Penélope Cruz se objeví až později, krásná jako obvykle, jenže hrát už jsem ji viděl i lépe. V roli otce zahrál výborně Ray Liotta a také výkon Franky Potente potěšil. Nejvíc mi na tomhle snímku neseděl styl vyprávění. Z dramatického hlediska je pro mě snímek nečitelný, nedokázal jsem se naladit na vlnu drogového dealera. Snad kromě vězeňské procházky mě osud George Junga nechal naprosto chladným, svůj pád si přivodil sám a vědomě. Nakonec mohl dopadnout ještě hůř, vězení bylo spíše vysvobozením z drogového světa a balancování na hraně života. ()

radektejkal

Mezi skvělé filmy většinou jižní a středně východní produkce se mi zapletly dva slabší filmy. První od Sama Manderse mě překvapil (hádejte který!), na druhý jsem se už připravil, protože po prostudování čsfd (i přes vysoké hodnocení) jsem cítil průser: připravil jsem si tedy 20 kg jablek na oloupání; při rychlosti 10 kg/hod. mi to akorát vyjde. A skutečně: viděl jsem dobrodružný film o jisté variantě amerického snu natočeného bez jakéhokoli režijního nápadu a s mechanicky agujícími hereckými celebritami v prostředí dávno a lépe popsaném jinde. Ale je to přesto fajn, když dealer, který bere 5 g kokainu s tím nemá žádné problémy: žádné odvykání, žádné absťáky ve vězení, vždycky nad věcí... hlavně, když už doma není žádné místo na další balíky peněz. Břitké a trefné konstatování - viz Gudaulin. první dvě věty recenze. ()

Chrysopras

Na Johnnyho se dá koukat vždycky, ale jinak mi to přišlo dost průměrný. Prostě jak dealer-feták na mizinu přišel. I přes punc " podle skutečné události " mi nepřijde dějově hlavní postava moc zajímavá. Je tam klasickej oblouk od neideálního dětství přes kariérní vzestup atd. abych nespoiloval. Filmařsky jde ovšem o promakanou záležitost a některý ty outfity byly opravdu neskutečný :-) ()

Katarine

Johnny Depp opět perfektní. Penélope Cruz mi sice dost vadila, ale i tak zajímavá podívaná. Pokud jde o děj, skvěle to vystihla ve svém komentáři uživatelka Galadriel. Jinak, škoda, že tohle byl poslední počin režiséra Teda Demme. Kdo ví, čeho jsme se ještě u něj mohli dočkat. ()

applause

Dojemný a krásně smutný film. Překvapil mě, nečekala jsem to. Od Johnnyho jsem to čekala, ten nikdy nezklame. Film ukazuje, jak se něčeho vzdáme pro rodinu, jenže minulost nás bohužel stejně doběhne, a my děláme rodičům to stejné, to co oni dělali nám. A nejhorší na tom je to, že to děláme i vlastním dětem, ještě, když jsme se poučili z chyb rodičů a říkali, že to dělat nebudeme, stejně s tím nic neuděláme, o to je to ještě horší... Musím pochválit herecký výkon Johnnyho Deppa, který postavu tak dokonale ztvárnil, že jsem chvíli přemýšlela, jestli je to George Jung nebo Johnny Depp. ()

SallyZen

Záčatek a konec celkem povedený, ale ta středová dějová linka byla dost nudná, někdy sice zábavná, jenže víc mě to kolikrát uspávalo. Depp výbornej, ale jinak se mi složení herců moc nezamlouvalo. Určitě to podruhé vidět nemusím. 45% ()

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta