Kokain

Krissty

Fantastický film, u kterého si vůbec nejsem jistá svým hodnocením.. Johnny Depp byl vynikající a zahrál postavu drogového dealera neuvěřitelně věrohodně. Stejně tak Penelope Cruz, nikdy jsem ji nevnímala jako nějak výjimečnou herečku, ale touto rolí mi potvrdila, že výjimečná je.. Příběh je zajímavý, zčásti i poučný, závěr je skvělý a úžasně zpracovaný! Na druhou stranu mě to chvílemi, nechci říct nudilo, ale prostě si mě to nedokázalo udržet.. Nevadilo mi kdykoliv film stopnout a jít dělat něco užitečnějšího.. Neznám pravý důvod, je to úžasný film a byla bych i schopná mu dát 5*.. No možná své hodnocení zvýším po dalším shlédnutí, zatím zůstávám u velmi silných 4* :) ()

baribal

Syrovosti a skvělému Deppovi chybí silnější příběh, dvě hodiny se film točí na místě a bez výraznějších dějových zvratů plyne ke konci. ()

NinonL

Při sledování filmu Blow jsem si vzpomněla na Scorseseho Casino z roku 1995. To byl životopisný majstrštych, ve srovnání s Demmeho Kokainem. Johnny Depp hraje dobře, ale děj není nic moc. Tak nějak šel život drogového mafiána a tak nějak se to i dalo předpokládat. Nic, čím by mně zaujal, rozesmál, rozplakal. Zkrátka takový obyčejný životopis muže, který likvidoval životy ostatních tím, že jim dovážel drogy. Ani ponaučení z filmu neplyne, bohužel, George Jung vždy lituje jen sám sebe. ()

Korbitch

Že Johnny táhne další film, je patrné už od první chvíle. Film vás vtáhne svou syrovostí a máte pocit, jako byste se koukali na něco, co se opravdu děje. Že je vše zfilmováno dle skutečných událostí jen podtrhuje sílu toho snímku. HLÁŠKA: Hej, kam mám dát těch pět milionů? Koukni se do koupelny, jestli je tam ještě místo. Ne, není. Sakra potřebujeme něco většího. ()

Hannibal92

Je až neuvěřitelné že je to opravdu podle pravdy, člověku se tomu až nechce věřit. Peněz tolik že už je doma nemáte kam dávat, holek tolik že nevíte kterou si vybrat, Kokainu a trávy tolik že by vám stačila pro 10 generací. Možná pro někoho ráj, možná peklo. Každopádně pokud budete chtít všechno, nebudete mít nic. Nemůžu si pomoct, ale já prostě v Deppovi vidim Williho Wonku a tak už to asi zůstane. Mam Deppa jako herce opravdu rád a tohle dlouhovlasé "provedení" je na jedničku. ()

SaNcHeZ_cz

Příběh o vzestupu a pádu drogového krále ve filmu Kokain, je krásným příkladem skvěle zahraného, dobře zrežírovaného a do podmanivých vizuálů zabaleného autobiografického snímku. ()

LV.Helter

Blow je viac než len film, je to genialne odvedene filmove remeslo a zatracene výborny príbeh, ktorý ma tu najsilnejšiu vec- srdce. Johnny Depp stvarnil nového Tonyho Montanu a jeho výkon by sa dal nazvať ako "fuckin perfect"... A jednoznačne Demme do neba sa ide s tým najlepšim! ()

agentmiky

Skvělý film se skvělými herci,výbornou muzikou a atmosférou a brilantním příběhem podle skutečné události.Docela mě překvapilo,jak Johnny Depp zahrál roli pašeráka kolumbijského kokainu na výbornou.Líbilo se mi i plynutí v čase(nějakých těch třicet let).Tvůrci filmu zachytili vše potřebné,co se k tomuto tématu vztahuje.Herci ve vedlejší roli taktéž výborní,hlavně Penélope Cruz a Ray Liotta.Doufám,že takto skvěle zfilmované životopisné filmy budou pokračovat i nadále do budoucna.Hodnocení:90% ()

kobejn

neuvěřitelně nepovedený a naivní film, to jsem si říkal, když jsem ten film viděl někdy v tom roce 2001 nebo tak...co bych si říkal dnes to nevím, ale dost možná, že to samý... ()

Asgy

Tony Montana ve Scarface byl sice větší machr, ale George v podání Johnyho Deppa má zase mnohem "lidštější" charakter. No jinak bych tenhle film se Scarface nerad srovnával, téma je sice podobné, ale každý z těch filmů je dost jiný. I když věčně sjetá Penelope Cruz se může s Manželkou Tonyho Montany s klidem měřit, a musím říct, že jí tahle role krásně sedla. Parádně byly vykreslené charaktery Georgeových "kamarádů", na nich bylo krásně vidět obecná pravda, že peníze kazí lidi. Čtyři hvězdy jsou jasné, k té páté ještě trošku chybí. ()

ArsenalEagle

Asi nejlepší film z prostředí obchodníku s drogami, kdy sledujeme proměnu vitálního mladíka ve vráskami posetého drogového magnáta. ()

nirvanafan

Parádní životopisné drama o tom, jak se dá rychle dostat nahoru a stejně rychle při troše neopatrnosti spadnout dolů. Ovšem bez Johnnyho Deppa by to možná šlo o hvězdičku dolů, jemu sežeru cokoliv. A ten závěr mě dojal. Jenom ještě jednu připomínku! Proč sakra postaršujou herečky tím, že jim nasadí příšernou blonďatou paruku?! U Penelope to teda ještě docela šlo, to Anne Hathaway měla ve Zkrocený hoře větší ránu, ale stejně...No nic to bylo jenom tak bokem. Jinak skvělej film a skvělej Johnny. ()

Laxik

Už jsem fandil ledajakým zmetkům, ale tohle je myslím poprvé, kdy šlo o drogového dealera. Pardon, o narkobarona. Nebo spíš narkobarůnka? Gagarina v distribuci mariánky a koksu v USA? To je jedno, hlavní je, že i když jsem si několikrát vzpomněl na o něco známějšího, mnou o mnoho oblíbenějšího, ale o něco méně skutečného dealera zbraní z Malé Oděsy, Yuriho Orlova, pořád jsem se bavil, přál hlavnímu hrdinovi jen to nejlepší (a nejčistší) a nevěřícně kroutil hlavou nad tím, jak že se dalo snadno v sedmdesátkách vydělet na drogách, aniž by se jeden musel ohánět kvérem. (I když s heroinem v NY kšeftujícíí Americký gangster by mohl nesouhlasit.) Časy se holt mění. ()

Vojcl

Zatraceně povedený snímek popisující život největšího překupníka drog v historii.. Ačkoli má film přes 2 hodiny, ani na chvilku se u toho člověk nenudí, scénář vcelku objektivně popisuje události v životě tohohle kontroverzního člověka a už kvůli excelentnímu hereckému výkonu Johnnyho Deppa bych to doporučil úplně každému!!! ()

speedy3

Johnny Depp opětovně ukazuje, že se dokáže vžít do jakékoliv role. V roli narkokrále působí naprosto věrohodně. 4* ()

blackrain

Georg Jung byl hodně podnikavý chlapík. Řídil se svým předsevzetím, které si dal jako malý kluk, že nikdy nebude chudý a držel se ho do poslední chvíle. Na konci filmu mi bylo George skoro až líto. Nikdy jsem si nemyslela, že budu sympatizovat s pašerákem drog, ale stalo se. Johny Depp se role Goerge Junga zhostil na výbornou. O jeho výkonu je naprosto zbytečné déle mluvit. On dokáže zahrát cokoliv. ()

esopesokeso

Prvá polovica filmu je veľmi motivujúca.V duchu som si povedal : "wauu, zoberiem nejakú partičku chuligánov, skočíme za nejakým Pablom Escobarom a rozbehneme kšeft.Budem sa tváriť ako Johnny Deep a váľať sa v šťastíčku.." Ale nabralo to potom nepríjemný spád, čo by človeka malo dohnať k úvahe, že skákať na trampolíne s rozbitým sklom vedľa nie je moc dobrý nápad. Kokain, cz dabing ()

kaylin

Ano, rozhodně jsou zde momenty, které jsou silné, momenty, které vás vezmou za srdce, ale celkem to trvá, než se snímek zrovna k těmhle momentům dostane. Je to podobné jaké "Scarface", jen to nemá takový drive. Deppův hrdina se vyvíjí jinak, jeho sebedestrukce není tak krvavá, přesto je zajímavý kontrast s úvodem a koncem filmu. Jako kdyby se jednalo o dva různé snímky. Zajímavý příběh, to, že je podle skutečné události trochu podporuje jeho význam. ()

jajinka

Výborný film a opět skvělý Johnny Depp... Sice mafiánské filmy a drogové podsvětí mi není nikterak blízké, v tomhle snimku ale šlo o zajímavý příběh s něžně vloženými humornými prvky... Prožitek filmu umocňuje navíc to, že jde alespoň z nějaké časti o skutečné události... ()

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta