Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Působivý příběh Evangelium podle Jana přináší režisér Philips Seville. Doslova drastická filmová adaptace Nového Zákona přeloženého společností The American Bible Society. Produkce Garth H. Drabinsky a Chris Chrisafis za Visual Bible International, Inc. Evangelium podle Jana proniká do podstaty Bible a přesně odpovídá jejímu textu, úchvatné drama, Janovo znázornění života, duchovního řádu, smrti a vzkříšení našeho pána, Ježíše Krista. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (18)

Faye 

všechny recenze uživatele

..„Na počátku bylo Slovo, to Slovo bylo u Boha, to Slovo byl Bůh.“ Po „Umučení Krista“ další dílo, které já neznaboh nedokážu zřejmě ocenit a docenit, a které už nepotřebuji nikdy vidět a kdybych si ho vůbec odpustila taky by se nic nestalo. Spíš rozhlasová hra o učení a zázracích J.Krista než film a navíc hoooodně dlouhá hra se spoustou slov....... „ Kdo v něho věří, není souzen. Kdo nevěří, je již odsouzen“ Hm. tak to jsou pěkné vyhlídky! ()

Kritik. 

všechny recenze uživatele

Dávam 4 hviezdy z dôvodu, že na tento film je nutné pozerať bez predsudkov a to som spravil. Tvorcovia ponechali každý monológ i dialóg presne od slova do slova v takom znení, ako ho poznáme z Biblie. Nemôžme teda očakávať, že si niečo doplnia, prikrášlia, spravia film viac komerčným. Ide jednoducho o zdokumentovanie reality. ()

Reklama

Jimbopepo 

všechny recenze uživatele

Film sa strnulo drzi Biblie, a co sa neda stvarnit obrazom, to dopovie rozpravac. Minimalny autorsky vklad filmarov, kto cital Janovo evanjelium, tak cely pribeh pozna. Oproti knihe ma vsak film velku nevyhodu v tom, ze zlozitejsie pasaze si nemoze precitat 5x pre lepsie pochopenie, bo pretacat stale dvd omrzi :-))) Ukazalo sa, ze pokus o doslovne filmove prerozpravanie nie je tym najlapsim riesenim. Nadseny som nebol ani hereckym stvarnenim. ()

Dharter 

všechny recenze uživatele

Já, prosím pěkně, jsem ší'itský agnostik. A odmítám sionistické jakoby-náboženství (současné londýnsko-vatikánské křesťanství, současný ohebný sunnitský Islám z Saúdské Arábie; o téhle problematice víc píšu ve svém článku na mém webu). Používám pojmy ší'itští Enlilisté/muslimové a sionističtí sunnitští/křesťanští/judaističtí Enkiisté/satanisté. V mém pojetí tedy „bůh“ naproKLAMovaných křesťanů/židů/sunnitů je Šejtán, a ten celé lidstvo uvěznil v „hmotném, skutečném“ světě, a většinu lidstva, na nízkých stavech myšlení/vstřebávání, které brání snadno odproKLAMovat daného jedince. _ _ _ Pouze rukojmí vládnoucí sumersko-faraónské (šémitsko-chámitské) pokrevní linie mohou napsat, že film je hloupý. Pouze oni právě jsou hloupí. Film mi předal cenné informace, a jsem tomu vděčen. Nový Zákon (= judaistická, sio veze) jsem sice nečetl celý, ale mohu tvrdit, že tento film měl svou hloubku. Našel jsem však při sledování menší chybky - např. Ježíš (= prorok Isá, Ezau, kterého po vraždě na kříži přejmenovali sionističtí vrazi na Ježíše Krista) kráčel po mostě z dřevěných prken, a takové v té době nemohly existovat - ledaže by tam v té minulosti byl nějaký mimozemský/mimominulostní (z budoucnosti) zásah. Každopádně herecké výkony byly dobře odvedeny, a Henry Ian Cusick, aka Desmond z Lost, odhrál skvěle. ✔ ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Vcelku dôstojné spracovanie Jánovho evanjélia, ktoré je trochu odlišné od troch ostatných. Snaží sa ho čo najvernejšie popisovať, a to aj za cenu zdanlivo nepodstatných maličkostí. Celé je to vhodne doplnené opisom rozprávača. Cusick - hviezda z Nezvestných - je uveriteľný v hlavnej roli. Atmosféra je síce slabšia, ale tá asi nebola tým podstatným pre tvorcov, skôr posolstvo. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama