Na texaské střední škole ve městě Odessa začíná trénink hráčů amerického fotbalového týmu Permian Panthers. Obyvatelé městečka očekávají od mladých fotbalistů, že nadcházející sezónu vyhrají. Největší hvězdou týmu je Boobie Miles, který si ale hned v prvním utkání ošklivě zraní koleno. V dalším zápase to s týmem vypadá špatně a na trenéra se ze všech stran valí kritika. Krátce nato ale začnou chlapci vyhrávat. Miles doufá, že během tří týdnů znovu začne hrát. Jenže lékař v nemocnici mu oznámí, že má zpřetrhané vazy v koleni a v této sezóně si už nezahraje. Miles trenérovi zalže, že je v pořádku. Při následujícím zápase je ale sražen a ze hřiště odnesen na nosítkách. Všem je jasné, že tuto sezónu už nenastoupí. Hráči, kteří zatím stáli v pozadí, si při zápasech hodně věří a vyhrávají jeden zápas za druhým. Dostanou se až do finále, tam je ale čeká mimořádně těžký soupeř - tým Dallas Carter High School. (TV Nova)

PEZ

Prvych 45 minut velmi tazkopadnych, kedze sa reziser snazil vyplnit prazdnotu brutalnymi strihmi a velmi rychlym preskakovanim medzi viacerymi scenami. Tato snaha nielenze nezakryla chybajuci pribeh, ale navyse posobila znacne otravne. Nastastie potom sa dej troska rozbehol. Inak sa jedna o stadnardny sportovy film, ktory omiela to iste klise, snad az s vynimkou uplneho zaveru. Potesil znova presvedcivy Billy Bob Thornton. Peter Berg je podla mna tazky rutiner a to nemyslim ani pozitivne, ani negativne. 7/10 ()

tranquill

""Mám jenom jeden předmět a to je fotbal!" Extrémně měním své hodnocení před téměř 10 lety. Asi jsem musel být sjetý... Tohle velkohubé sportovní drama je opravdu jen pro ortodoxní příznivce tohoto (prý) fotbalu... ()

Dovlatovka

Dokonalý příklad toho, jak udělat z dramatu ze sportu populárního jen v USA film pro diváky na celém světě, kteří budou sedět se zaťatými pěstmi a upřímně fandit těm klukům. Formální stránka vyrovnává dílčí příběhy postav, které by jinak byly klišé až hanba. Navíc hrdinové filmu ve finále vlastně vůbec nejsou hrdiny. Bomba! ()

Jirk4

I samo o sobě by to bylo hodně dobrý, ale když to člověk ještě zažije na vlastní kůži... Byl jsem na malé americké střední v roce, kdy to jejich fotbalový tým dotáhl až na State Championship; což je nejvyšší meta které může středoškolský fotbalový tým dosáhnout. Sjely se nejlepší týmy třetí divize (divize jsou podle velikosti škol, čím větší škola, tím větší počet potenciálně dobrých fotbalistů ze kterých může coach skládat varsity tým) z celé Kalifornie... a moje malá škola vyhrála. Píšu moje, protože jsem to prožíval s nima. Sběr bodů, napětí, jestli to vyjde, a nakonec to vyšlo. A jelo se z americké vesničky do Los Angeles. Spousta emocí. Já jsem v tom fotbalovým týmy teda nebyl a ten zápas jsem vidětl až potom v televizi, nicméně tenhle film mi to vždycky hezky připomene a já na ten rok moc rád vzpomínám, nejen kvůli tomuhle, takže ani nemůžu jinak, než za 5*. ()

ER

Vztahy dvou generací na pozadí amerického fotbalu a životu v městu Odessa je v tomto filmu podaný velmi sebejistě a bez zbytečných keců,přičemž zásadní momenty tu jsou vykresleny dostatečně a nic nenudí. ()

Chamyl

Docela zajímavý film ze sportovního prostředí amerického fotbalu, který mě není tak úplně blízký. Nicméně i přes 'natočeno dle skutečné události' se nemůžu zbavit dojmu, že jsem vše už několikrát viděl a tak ani neamericky neočekávaný konec moje tápání úplně nezmění. Jednotlivé postavy i jejich "historická" úloha jsou od začátku víceméně dané a nevyhnou se tak ani obvyklým klišé (z nouze hrající outsider rozhoduje zápasy apod.). Ale nudit se myslím nebudete, speciálně pokud vám je blízká sportovní tématika. Nepřekonaným králem v tomto žánru pro mne ovšem zůstává Coach Carter Samuela L. Jacksona. ()

Provi_19

super film hlavně pro sportovní fanšmejkry a amerického fotbalu obzvlášť. Film ukazuje na surovou realitu maloměsta s překvapivě neamerickým filmovým koncem ()

TEKAS

Vůbec nerozumím pravidlům amerického fotbalu, ale scény poutavé, plné energie, násilí a zápalu pro hru. Především ale! Film nebyl jenom o americkém fotbalu, ale také o lidech, o lidských touhách, přáních a o tom, jak svět není dokonalý a happy endy se ve skutečnosti tolik nedějí. Krásné spojení lidskosti a tvrdé chlapské hry. ()

Hisnuklusi

Nejlepší film o Americkém fotbalu, co jsem kdy viděl. Ve všem naprosto důvěryhodný. A kamera ze zápasového prostředí právě až nevídaně přehledná. Ne, že ne. Jo a v tom posledním zápase jsem měl normálně chuť tleskat. Těžko na tohle téma hledat něco atmosferičtějšího. ()

Itan

"lt's a good day, gentlemen. lt's a good day to think about responsibility. lt's a good day to ask yourself if on a personal level, you're willing to accept that, lf you're willing to accept the responsibility that you have to protect this team and this school and this town. And make no mistake about it, gentlemen we are in the business of protecting this town. We're in the business of winning. The expectations couldn't be any higher. We will win State." Tohle je film o motivaci, o překonání překážek, a hlavně kultuře středoškolského fotbalu, která v určitých částech ameriky je velmi silná. ()

wege

Podíval jsem se na to, až jsem měl ta sebou seriál. Díky tomu ten film působí na mě úplně jinak. Ne že by nebyl dobrý, ale celé to vypadá prostě pouze jako koncept k seriálu. I když ten děj, hlavní dějový zlom a postavy byly trochu jiné. Seriál byl v první sérii úplně dokonalý, větší časový prostor dal možnost rozehrát to daleko více, bylo to komplexnější, větší prostor dostalo více postav, chápali jste jejich rozvoj, vztahy a proč konají, jak konají. Zároveň třeba trenérova manželka opravdu hrála, nebyla jen ozdoba na tribunu jako ve filmu. Zároveň je třeba říct, že Kyle Chandler byl o více jak jeden level lepší než Billy Bob. To jeho podání trenéra bylo prostě dokonalé (vím, že to slovo jsem použil podruhé, ale opravdu si to zaslouží). Všem, co se film líbí, bych seriál doporučil. Vážně to pro vás nebude ztracený čas. ()

wef

Příběh podle skutečných událostí... Pravidla amerického fotbalu znám, ale taktika se tu vlastně neřeší. Nejde o trénink ani nic podobného, to, o co tu jde, jsou osudy lidí a to, jak se s tím dokáží vypořádat. Billy Bob Thorton mi už poněkolikáté dokázal, že umí hrát velice dobře. Pro srovnání: na Náhradníky (Keanu Reeves) to nemá, Trestnou lavici (Adam Sandler), to překonalo s přehledem. Ale to každý posoudí sám, navíc je tento film ze jmenovaných jediný dramatem. Chvíli jsem se nudil, čekal jsem víc. ()

PigNick

Styl rezie Petera Berga mam rad ale tohle bylo mozna az moc zbesily (kamera porad litala ze strany na stranu a hlavne porad nekam zoomovala) takze me to ze zacatku celkem vadilo a po obsahove strance standartni sportovni drama. ()

jafuska

americkiý fotbal a vše kolem něho tohle je celý film, nic jiného se tam neděje, než že se povídá jak kdo je silný, rychlý, jaký je kdo trener, ale není tohle přeci jen málo? sportovní filmy mám v celku ráda, ale taky to musí mít nějaký děj a tady jsem ho hodně postrádala. ()

Queendom

Kdyby byl celej film jako posledních 30 minut, žadonila bych snad veličensto csfd vo možnost dát za šest. To ale můžu jít rovnou stanovat na stadion, že jo. Takže jo, super, pukrle pro kameramana a střihače. ()

Blazkowicz

Americký fotbal mám rád, ale pokud ho v Americe berou tak moc vážně, měly by se jít léčit. To není úplně v pořádku. I kdyby nevím co bylo, tak pořád je to jen blbý sport. Hráč se zraní a jelikož nic jiného neumí, tak z něj nic nebude. Na to měl ale hošánek (a nejenom on) myslet dřív, protože jak se říká, sportem k trvalé invaliditě (tady to platí dvojnásob). Jinak solidní sportovní film. 4* ()

kubas369

6/10. Pár filmů o americkém fotbalu jsem už viděl a vlastně můžu říct že mě fascinují. Tenhle ale ničím nevyniká. Škoda, protože nadhazuje silné témata. Třeba o tom co si má počít super talent, potom co se na začátku slibné kariery zraní tak, že už mu to nedovoluje pokračovat na top úrovni. To je tu vlastně odbyto jednou silnou scénou a zbytek filmu sledujeme, pouze to jak se ho team snaží nahradit. Nebo o tom jak vyhořelí otec, buzeruje svého syna nebo jak celá komunita projektuje svoje naděje a sny do puberťáků, kteří musí to břímě nést, místo toho aby si jen užívali hru. To jsou témata, která jsou zde naznačena ale nemají nějaké smysluplné ukončení, teda vztah otce se synem nějakému tomu uspokojivému završení dojde, ale na to kolik tenhle film otevírá otázek kolem celé té kultury fotbalu (hlavně v Texasu), tak promarňuje jednu možnost na skórování za druhou. Škoda. ()

MiD

Ať si říká kdo chce co chce, tento film mě dostal. Nemyslím, že je dobré srovnávat nebo sbližovat tento snímek s "Vzpomínka na Titány", protože každý film má svoje vlastní kouzlo a je prostě "jedinečný". Nikdy jsem se nezajímal o americký fotbal, ale tady se mi vskutku líbil. Billy Bob Thornton byl opět výborný, i když by mu role trenéra po druhé asi nesvědčila. Ale je to Pan herec, to se musí nechat. Příběh je jednoduchý, ale velmi příjemný. Konec, který se vymyká většině amerických filmů, je sám o sobě emocionálně hodně silný. Zkrátka - skvost! ()