Na texaské střední škole ve městě Odessa začíná trénink hráčů amerického fotbalového týmu Permian Panthers. Obyvatelé městečka očekávají od mladých fotbalistů, že nadcházející sezónu vyhrají. Největší hvězdou týmu je Boobie Miles, který si ale hned v prvním utkání ošklivě zraní koleno. V dalším zápase to s týmem vypadá špatně a na trenéra se ze všech stran valí kritika. Krátce nato ale začnou chlapci vyhrávat. Miles doufá, že během tří týdnů znovu začne hrát. Jenže lékař v nemocnici mu oznámí, že má zpřetrhané vazy v koleni a v této sezóně si už nezahraje. Miles trenérovi zalže, že je v pořádku. Při následujícím zápase je ale sražen a ze hřiště odnesen na nosítkách. Všem je jasné, že tuto sezónu už nenastoupí. Hráči, kteří zatím stáli v pozadí, si při zápasech hodně věří a vyhrávají jeden zápas za druhým. Dostanou se až do finále, tam je ale čeká mimořádně těžký soupeř - tým Dallas Carter High School. (TV Nova)

JohnCoffe

několikrát ohraný příběh o partě kluků z malého městečka kteří touží po tom aby si jich všimly slavné kluby z nejvyšší soutěže..mám pro sportovní filmy slabost a přes všechna klišé se mi Světla páteční noci líbila opravdu moc.. ()

gidziga

U mňa nie je športový žáner ešte okukaný, takže filmy tohto typu mám rada. Tento je navyše dosť dobrý. Spočiatku ma znervózňovala roztrasená kamera, no keď som zvykla, bolo to fajn. Zápasy sa mi zdali dosť napínavé, aj keď pravidlám amerického futbalu veľmi nerozumiem, takže aj napriek tomu som si ich užila. Boli by to tri hviezdy, ale ten koniec sa mi veľmi páčil, tak je to o jednu viac. Navyše sympatické bolo aj to, že sa film venoval viacerým hráčom, nielen jednej hlavnej postave, takže to dodalo ducha tímu. ()

voloda1987

Peterovi Bergovi sa podaril natočiť úžasný film o americkom futbale. Mesto Odesa v Texase je domovom Permian High School, ktorá sa môže pýšiť jedným z najlepších futbalových mužstiev v štáte. Film je inšpirovaný skutočným príbehom odohrávajúcim sa v roku 1988. Konfrontácia novej generácie hráčov s bývalými šampiónmi, ako aj s športovou verejnosťou ale aj tragickým zranením vyústi do heroickej snahy o úspech. Vo filme sa striedajú drsné zábery zo samotného futbalu s náhľadmi do duše hráča, niekedy možno trocha plytkými, ale určite logickými. Spolu s fantastickou hudbou, najmä od skupiny Explosions in the Sky je to jeden z najlepších športových filmov posledných rokov. ()

megajalec

Tak som rozmýšľal, že film z tohto prostredia sa nedá ani zle natočiť...Ak použijete osvedčené postupy a držíte sa ich, výsledok sa chtiac - nechtiac musí dostaviť. Tu to funguje rovnako. Dejová linka je presne taká, ako by človek očakával (na začiatku sa zraní naj hráč, syn, ktorý je ponižovaný otcom na konci zažiari, z lúzrov sa stanú razom borci...), čo však prekvapí, je koniec a presne za ten ide jeden bodík hore. Chýba výraznejší hrdina, tým je v tomto prípade kolektív a jeho sila. Najlepšie scény boli určite na ihrisku, mimo neho to také výrazné a príťažlivé nie je. Dobrá práca kamery, strihu. ()

Slam7

Už jsem to viděl hodně dávno, takže už jsem ovlivněnej dalšíma filmama...dávám rozhodně 4*, protože mě filmy o am. fotbalu strašně moc baví, ale musim podotknout, že ve srovnání s Nepřemožitelný, Vítězové a poražení, Návrat na vrchol, Draft day, Vzpomínka na titány je to pro mě asi nejmíň záživný...ale přesto dobrá podívaná ()

Dejf4

Podobných sportovních filmů je dost. Světla páteční noci nijak nevybočují. Nabízí poctivé "sportovní drama", které nijak nevyčnívá z řady a jede přímočaře a bez nějakých větších překvapení. Jsem rád, že fotbalové zápasy nejsou jen rutinní výplní snímku, ale mají tam své pevné a smysluplné místo. 6/10 ()

MUNRO

Obrovské zklamání.Dokumentárně natočený film s velmi nudným dějem,nejtopornějším hercem planety(Lukas Black),nejnesympatičtějším hercem planety(Billy Bob Thornton)a bez nulové schopnosti připoutat diváka do sedadel.Snímek nesahá podobně laděným filmům(Vzpomínka na titány,Návrat na vrchol,Nepřemožitelný,Navěky silný,Gang v útoku)ani po kotníky.Jediným plusem a ode mne dvě udělené hvězdy jsou za fakt,že se točilo dle skutečných událostí,slušně naklipované sestřihy ze samotných zápasů a závěrečnou pětiminutovku.Pokud někdo má chuť shlédnout dokument o jednom Texaském týmu hrající americký fotbal,prosím.Ale nazvat tuhle bezduchou slátaninu dramatickým sportovním filmem,by byl zločin! ()

Flamik

Další z filmů o americkém fotbalu, i když neřek bych, že fotbal je zde to nejdůležitější..to co sem já nejvíc sledoval byl příběh městečka, školy, která kouká na pár teenagerů, kteří hájí jejich čest. Na jednu stranu bych chtěl něco takovýho taky zažít, na druhou stranu to v USA zašlo podle mě daleko, protože ten tlak a důležitost výsledku je hroznej. Sem strašně moc rád za konec, ze kterýho vyplynulo, že i těsná porážka může být úspěchem, i když je velmi možné, že pár lidem to pokazilo profesionální kariéru. Tak tedy: "buď perfektní. " ()

jjjerry

Mám rád sportovní filmy. Tento snímek mně bohužel nesedl. Nevím jeslti tím, že jsem americký fotbal nikdy nehrál nebo mně žádný hrdina nepřirost k srdci. Jediný kdo mě bavil byl skvělý trenér Billy Bob Thornton. Jinak jsem se spíše nudil. ()

RMN88

Já vůbec nemám rád sportování, ale rád se na nějaký sportovní film podívám. Tento film je jeden z nejlepších. Zde je jasně vidět jak americký fotball funguje v Texasu. Dá se říct, že to zde berou jako své náboženství. Opravdu silný film s nečekaným koncem. ()

xoxoxoxo

hudba, ktora ma sprevadzala tazkou castou zivota.......je presne z tohto filmu......a scena na konci, ked prehraju, ked billy hadze ocelove stitky do kosa......ked jay hadze detom loptu, je velmi silna :) ()

depresario

Typický film zo športového prostredia so všetkými klišé, ktoré k tomuto žánru patria. Hviezdičku navyše si zaslúžil film za soundtrack od skupiny Explosions In the Sky. ()

P@\/EL

Povedené sportovní drama o americkém fotbale. Abych pravdu řekl, tak tenhle sport mi není moc blízký, nicméně film je natočen poměrně poutavě a mimo jiné nahlíží taky na osobní problémy jednotlivých hráču. Samozřejmě se nevyhneme zbytečným rádoby dojemným a působivým proslovům, ale to už ke sportu a tudíž i k filmům o sportu patří. ()

vrgulnik

Nudné, stokrát profláknuté téma bez zajímavých hereckých výkonů. Ačkoliv jsou sportovní filmy mé oblíbené, tohle bylo celkově zklamání. Při srovnání např. s "Hráči z Indiany" rozhodně neobstojí. ()

Fany000

Trošku přehlížený film ve svém žánru, ale naprosto neprávem. Friday night lights je perfektně odvyprávěným příběhem party mladých sportovců, kteří před sebou mají svou poslední sezonu ve středoškolském fotbalu a celé jejich město neočekává nic menšího než vítězství. To pochopitelně přináší četná úskalí se kterými se musejí vyrovnat a právě tato stránka je v tomto filmu zpracována lépe než ve většině podobných sportovních dramat. Film se nevyhne častým klišé, ale s celkovou atmosférou nebijí nijak do očí a člověk je schopen je přejít mávnutím rukou. Za vyzdvihnutí stojí především bravůrně zpracované zápasy, které jsou akční, napínavé a zároveň snadno uchopitelné i pro člověka, který se v americkém fotbale moc neorientuje, takže nepřijde o sebemenší akci nebo zvrat. Pochvalu zasluhuje i perfektní soundtrack, který výborně ladí s celkovou atmosférou snímku a hlavně na konci do vás pere ze všech sil a jen podtrhuje silné emoce, které je snímek schopen vzbudit v lidech, kteří mají ke sportu dobrý vztah. Snímek, který neocení člověk, pro kterého je sport jen nudnou aktivitou kterou musel absolvovat kdysi na základce a teď je pro něj největší výkon jednou za týden nejet výtahem, ale pro nás sportovní nadšence vynikající počin. ()