Prvotřídní, krutě šokující, akční film, který s vámi otřese jako nic předtím. Zbraň, která zabila zkorumpovaného policistu se omylem stane nástrojem pomsty v rukou dvou desetiletých kluků. Otec jednoho z nich, malá gangsterská ryba Joey Gazelle (Paul Walker), se náhle ocitá v dosahu ruské mafie, která za každou cenu chce dopadnout a zlikvidovat toho, kdo připravil o život jednoho z jejich významných členů (Karel Roden). Začíná kolotoč omylů, podrazů a především velkých problémů. Pro Joeyho to bude hodně krušná noc a jestli nenajde tu zbraň včas, mohla by být i jeho poslední. (oficiální text distributora)

Subjektiv

Násilí se musí líbit, musí přivodit erekci! Vše tomuto cíli podřídíme. Střihostřih, temnofiltry, zpomalovačky i zrychlovačky, flash flashbacky, drsnohudba, frenetický zoom, fuck dialogy a skrz scény létající kamera - jen tohle chceme, jen tohle chce náš divák. Náhody přitáhneme za vlasy a pár jich při tom vyškubnem. Uááá! Slabé ****. ()

novoten

S pověstí jednoho z nejnevšednějších nářezů posledních let nedošel Running Scared s nenápadně podbízivými klišé zrovna daleko. Nepomáhá ani pomalý rozjezd, kde sice Walker může nadávat jak chce, ale kvůli nedůrazně vyhroceným okolnostem mu to právě moc nevěřím. Ve druhé polovině už naštěstí odhodlaný hlavní hrdina skutečně je v koncích a dá to pocítit i divákovi. Scénář si definitivně přestane brát servítky, představí pár regulérně divných postav a najednou jsem se nestačil divit, kde se vlastně ten příběh zlomil natolik, že mě nevyděsí ani malý kluk s igelitkou utaženou přes hlavu. Celkovému spádu nejvíc pomáhá kamera, moře vizuálních vychytávek a konečně i hlavní hrdina. Na rozdíl od několikrát srovnávaného Cranku tady ale chybí bezvýchodnost od začátku do konce. Třebaže u Stathamova one man show byla podána s mnohem větší nadsázkou, o to víc zase fungovala. ()

B!shop

Tak takovouhle mega ultra drsnou krutarnu jsem fakt necekal. Nejdrsnejsi thriller co jsem za hodne dlouhou dobu videl. Pribeh je docela originalni a je tu naprosto perfektni scenar, kde se vse hezky do sebe postupne zamotava a reziser vyuzije i treba na prvni pohled nepodstatnou scenu s pasakem a takle je to s vic vecma. Navic snad neni minuta, kdy by se nerikalo fuck, vetsinou je to naopak fuck za sekundu. A do toho jeste drsna hudba, spina, krev a naprosto masakralni vizualni stranka s totalne brutalnima kamerovejma vychytavkama. Navic me potesilo, ze snad zadna postava neni vylozene kladna, skoro kazdej ve filmu nekoho sejme a konce se dozije jen minimum postav. Taky potesi Karel Roden, kterej je tady fakt drsnej a hodne mile me prekvapil Paul Walker, v ostatnich filmech vypada jak priteplalej frajirek, kterej se hodi tak na plaz, ale tady byl pekne vostrej motherfucker, kterej nemel problem kohokoliv zrubat, sejmou a mluvil neskutecne sproste. Jedina skoda, ze ultra mega brutalni sceny se stridaj sem tam s nakejma hluchejma mistama a to pak vzdy na chvily opadne napeti. Zkratka rezba. ()

dO_od

// Rychle a zběsile bez aut, s nesmírně hot Verou Farmingou, miláčkem Karlem Rodenem a hrozně tupým a nesympatickým, malým a lehce obézním klučinou, který za jeden večer dokáže způsobit nebývalé množství prekérních situací, ze kterých by šla normálním lidem hlava kolem. V tomhle filmu se ale normální lidé nevyskytují. Absolutně nikde. Ani jeden. Film je natřískaný cool nápady a bezvadnou kamerou, akce je nápaditá a vizuálně to je nesmírná paráda, takže za mě ano, tohle já můžu. ()

Flipnic

Teda hodně šílená akční jízda. Má to od začátku neuvěřitelnej spád, suprovej vizual a kameru, ze který jsem fakt nechápal!! I když to po vizuální stránce působí trochu "komixově", tak se ten film bere docela vážně. To mi na něm ze začátku dělalo trochu problémy, protože jsem s otevřenou hubou koukal na jednu šílenou scénu za druhou a nějak to nedokázal pobrat jako černý humor. Jestli vůbec v tomhle černej humor je, to je mi docela záhadou. Jako celek mi film přišel jako docela vážná záležitost. Je faktem, že to je jen slepenec naprosto šílených "wtf" scén a událostí na pozadí jednoduché gangsterské zápletky. Ale funguje to výborně. O čem tady vlastně celou dobu píšu, tak je neuvěřitelná amorálnost a cynismus toho filmu!! Všechna špína a zlo ulic jsou zde narvány do jedné ujeté šílené thriller-action jízdy, která ve finále graduje neuvěřitelným směrem!! Pro mne slušné překvapení, protože tohle jsem od filmu opravdu nečekal. ()

Jara.Cimrman.jr

"Někam to zahoď a udělej pro mě něco - nezvorej to!" Ale kdyby to Joey nezvoral, tak by ten film o ničem nebyl a nemusel by se točit. Kvůli mě se tedy nemusel točit ani tak, protože zkorumpovaní poldové, ozbrojené děti, pomstychtivý pasák, naštvaní ruští mafiáni či suroví hokejisti sice v noci protnuli Joeymu cestu, celkem přitom přitvrdili muziku, ale mě to hledání ztracené bouchačky stejně většinou nudilo. ()

EdaS

Skutečně napínavá a drsná jízda připomíná noční můru, která ne a ne přestat a místo toho přidává na intenzitě. Ke konci už toho bylo trochu moc a tvůrci se značné překombinovanosti nevyhli, nicméně i tak je to moc dobrý thriller. Kramer je opravdu výrazný talent a moc se těším na jeho věci příští. ()

xxmartinxx

Zběsilé tempo někdy stačí k dorovnání nedostatku nápadů a uvěřitelných postav. Zápasil jsem se třema hvězdama, ale nakonec tu čtyřku dám. Vždyť to má i Rodena, tak co bych ještě chtěl? ()

Skejpr

Fíha... čumím... Naprosto nekompromisní akční jízda.. Film na téma, co všechno se může posrat, když se něco posere. Roden, jako vždy skvělý, Walker velmi dobrý, ostatní herci jakbysmet. Krve spousta, 3 puky do hlavy trošku přehnaný, a z celé té pasáže okolo Pedofilů se skoro až zvedá žaludek. Velmi realistický, naturalistický, a skutečně ani chvíli nenudící nářez. A ten konec mě nikterak nepohoršuje. Naopak.. Nejpoctivějjší 4 hvězdičky, jaký si vůbec dovedete představit! ()

BadoXXII

Anzore! John Wayne byl buzík!..... Maximálny pretlak vulgarizmov, drsnosti, štýlovosti, brutality, vizuálnych nápadov, šialene rýchleho strihu a množstva dejových zvratov. Do bodky sa tu napĺňa fráza - menej je niekedy viac. P.S.: Ten happy záver sa sem po predošlých prehnane brutálnych minútach absolútne nehodil. ()

Shit

Skvělá akční jízda, která nenchá vydechnout ani na sekundu. Možná až na konci se dá trochu vydechnou, protože závěr je trošku očekávanej, ale natolik dobře zpracovanej, že to ani moc nevadí Kupodivu i slušňáček Paul Walker je slušně drsnej a hraje dobře.Za zmínku tady určitě taky stojí karel Roden opět v roli rusáka, ten snad ani nic jinýho nehraje, ale musim uznat, že se na to celkem hodí a to jeho tetování fakt nemá chybu. Jedinej kdo mi moc neseděl je Cameron Bright, ten se desně snaží jít ve stopách Osmenta, ale myslim, že tu svojí tajuplnost děsně přehání, sice na to má dobrej obličej, ale ten jeho neustále stejnej výraz mi za chvilku už šel na nervy, ale jinak byl celkem dobrej. Já jsem fakt dost spokojenej takhle napínavej a dobře zpracovanej akční trhriller se skvělou kamerou sem už nějakou tu dobu neviděl a nebýt trošku slabšího konce, tak by to bylo plných 5*, takhle jsou to jen slabší ()

ditrue

Pravy akcni thriller ktery tady uz peknou chvili chybel. Od zacatku az do konce ZBESILA jizda napric a krizemkrazem New Jersey. Nemam co dodat. Pokud jde o akcni filmy tak myslim ze letos No.1, alespon pro me urcite. --- "Jedna sportovní taška Nike...60 babek. Jeden mobilní telefon Nokia...100 babek. Jedna unce Semtexu...500 babek. Likvidace zkorumpovanýho poldy...kurva, k nezaplacení." ()

gudaulin

Zběsilý útěk je výrazně ovlivněný videoklipovou estetikou a kdybych chtěl být sarkastický, řekl bych, že název snímku vystihuje fakt, že film musí zběsile pádit kupředu, aby si divák nevšiml, že sled obrázků a akčních efektně natočených scén je jen účelově pospojovaný hybrid, za kterým se nic hlubšího neskrývá. Je sice fakt, že např. postava sadistického pasáka jakoby unikla ze stránek komiksů Franka Millera nebo ještě spíš z Preachera od Gartha Ennise, a podobně svérázných týpků nebo zábavných situací je tam určitě víc, ale je to přesně ten typ filmu, kde ocením jednotlivosti, jenže celek nedrží pohromadě a je ukončený zásadním odhalením, které je z kategorie těch, které mě ani tak nenaštvou, jako spíš nepříčetně rozzuří, protože je považuju za příliš laciný a hodil by se spíš do parodie. Takhle to vnímám spíš jako žert scénáristy na můj účet. Celkový dojem: 45 %. ()

choze

Kurva, to byl po dlouhé době zase jeden neskutečnej filmovej orgáč! Nářez tak nádherně brutální a vulgární, kterej měl koule a pekelnej drajv, kde násilí nešokovalo samo o sobě, ale tím, jak nevzrušeně bylo přijímáno a kde kdesi hluboko v noci, v bytě s vlastním dětským koutkem se skrývalo i krystalické Zlo (připomínající jistého Zeda z jistého sklepa). Nejihnu nad filmy blikajícími jako vánoční stromeček, ale tady musím smeknout nad režisérovou hravostí a vynalézavostí, zejména s úvodními a závěrečnými titulky a stylovými přechody. Scénář celou dobu šroubuje napětí a emoce na maximum a ten vyměklý konec nedokáže film zpětně nijak zásadně poškodit. Ze začátku jsem si říkal, že ten film je pro nulu Walkera až moc dobrý, ale jeho výkon mě přesvědčil, že si ho zasloužil. Film roku. ()

brit84

Tenhle film je neuvěřitelná pakárna. Ještě nikde jsem neviděl tolik drsňáků pohromadě. Od malých děcek, přes všechny ženský a samozřejmě úplně všichni chlapi se chovají jako naprostí suveréni, kterým slovo strach nic neříká. Je přece tak normální a přirozený, když vám někdo do obličeje míří bouchačkou nebo když máte někoho zabít. Tenhle film od odpadu zachránil jen Roden, kterej byl fakt nechutnej a doufám, že tak mistrně to zahrál podle scénáře. Tenhle film si hrdě vystavím mezi největší sračky co jsem viděl. ()

Sarkastic

Tenhle film má pořádný drive a šťáva mu dochází až směrem ke konci, kdy se divák sice dočká jednoho menšího překvapení, ale bohužel na druhou stranu začne nebezpečně moc přibývat klišé. Zběsilý útěk je však jinak velmi slušné akční krimi s pořádnou dávkou adrenalinu, napětí, vulgarismů a parádní technickou a vizuální stránkou. A tuzemské publikum také potěší nemalá česká účast a hlavně solidní reklama na naši kaskadérskou školu. Celkově to vidím na slabší 4* (samotný závěr působí prostě směšně). ()

Gilmour93

Kamerové kejkle, režisérské nápady, osobitá forma. Nikdy by neměli zastřít kupení nepravděpodobností a brutální konstrukt, v tomto je můj postoj pevný jak zadek Very Farmiga. Zase na druhou stranu, to pozadí nebude pevné věčně, cáká z toho animálnost a navíc tam padlo něco, za čím si stojím už dávno. John Wayne je bukvice.. ()

Psema

Příjemné překvapení roku 2006. Není to dokonalé, obzvlášť ve scénáři je pár momentek, kdy je z psaného písma patrné protahování, občasná demence postav a spousta rádoby náhodných situací. Jenže všechny chyby dokáže Kramer zamaskovat svými režijními dovednostmi. To, co předvádí se svým nuzným rozpočtem je k neuvěření. Když jsem blahořečil Crank za přístup tvůrců k pojetí a nářezovosti záběrů, tak reřisér Running scared je ještě o kus dál. Geniální střihové montáže (nálet kamery do brýlí? Yeah, man, thats cool), brilantně zvládnutá akce a především nápady, jež dělají mnoho. Kariéru tohohle týpka budu sledovat ostřížím zrakem. P.S. nejlepší reklama na Mastercard, kterou je možné objevit na trhu. :) ()

TheDarKnig

Perfektní, nekompromisní nářez, který ukazuje snad všechny odvětví zla jednoho amerického města. A to v brilantním vizuálním kabátku, silně překonávajícím Scottův styl. Kramer napsal dobrý příběh, ale co ho dělá téměř dokonalým, je jeho smysl pro cool atmosféru dosaženou neskutečnými vizuálními hrátky se stíny, barvami, flashbacky a i tím videoklipem. Ale on to narozdíl od Scotta dokáže využít přesně v pravý moment, a tak to nepůsobí tak přehnaně a zbytečně, jako často u Tonyho. Herci jsou úžasní, hlavně Rodenova óda na Johna Wayna je opravdu skvělé vyjádření té atmosféry, která u nich vládne. A to není jediný případ. Walker dokonale překonává svého hošíka z Rychle a zběsile a je tu za velmi nasraného a s ničím se nemazlícího bijce, tvrdě si jdoucího za svým. Na druhou stranu, je stále sympatický, protože chápeme, proč se tak chová a nakonec... ale nebudu nic spoilerovat. Konec mně osobně potěšil, i když to klišé si mohli odpustit. Ta klišovitost a vykonstruovanost je na tomto tripu jednou nocí jinak hlavní chybou. Opravdu některé dějové kličky jsou příliš neuvěřitelné a hrdinové se dostávají právě do těch nejhorších situací až příliš snadno, což mi připadalo trochu divné. Zas ale chápu, že bez těchto pomůcek by Kramer neměl tak temný děj a taky by nemohl ukázat všechny neřesti a ty špatné stránky Ameriky. Což bylo podle mně hlavní účel tohoto filmu. Teď bych v New Jersey nechtěl bydlet ani za nic. A to i přesto, že dopad filmu trochu zmírnuje Farmiga, která jasně svojim mírným, ale když na to přijde, tvrdým charakterem, ukazuje, že existuje i spravedlnost. Nejvíc na mně svou nechutností zapůsobila část u pedofilů, opravdu zvrácená úchylka. hlavní chlapec Bright je fajn, chvíli jsem si ale na jeho minimální projev a utaženost musel zvykat. Ale až na ten uměle postavený příběh je všechno tak perfektní a jsem opravdu rád, že jsem na tento film úplně náhodou narazil. Finální zůčtování za použití modrého nasvícení je další naprosto geniální nápad. Uvidíte hokej, jaký jste ještě neviděli. Nakonec pak jako třešnička na dortu krásně až pohádkově ponuré závěrečné titulky. Sice jsem tak úplně nepochopil, co ty obrázky v nich měli znamenat, ale jestli to bylo jen na podtržení té šílenosti, ve kterou se americký sen zvrátil, zafungovalo to stoprocentně. Lepší 4. PS: soundtrack taky velmi dobrý, doplnující tu atmosféru a to f-world rodeo je další zajimavost filmu. Počítat se mi to opravdu nechtělo, ale bylo jich opravdu hodně :)) ()

Stallone a kulka v hlavě?

Stallone a kulka v hlavě?

08.02.2011

Pravda, na té kombinaci není nic nového. Tentokrát by to ale bylo doslova – Sly totiž zvažuje účinkování v akčním thrilleru Headshot, který natočí tvůrce Zběsilého útěku Wayne Kramer podle scénáře… (více)

Bruce Willis stále v akci

Bruce Willis stále v akci