Prvotřídní, krutě šokující, akční film, který s vámi otřese jako nic předtím. Zbraň, která zabila zkorumpovaného policistu se omylem stane nástrojem pomsty v rukou dvou desetiletých kluků. Otec jednoho z nich, malá gangsterská ryba Joey Gazelle (Paul Walker), se náhle ocitá v dosahu ruské mafie, která za každou cenu chce dopadnout a zlikvidovat toho, kdo připravil o život jednoho z jejich významných členů (Karel Roden). Začíná kolotoč omylů, podrazů a především velkých problémů. Pro Joeyho to bude hodně krušná noc a jestli nenajde tu zbraň včas, mohla by být i jeho poslední. (oficiální text distributora)

Omnibus

Trochu moc náhod na jednu noc, řekl bych. Tak nanejvýš na tři hvězdy. Ale Karel Roden jako ruský dealer Anzor, to bylo něco! Ten to vytáhl na čtyři. Jako kluk žil v Kišiněvě a byl socka, později se „vypracoval“. Dnes ve své kůlně vaří drogy a je z něj magor a domácí tyran, prostě svinský lůzr. A co je nejhorší, chce být klaďas! Ugh... Prvotřídní mešuge, co má přes celá záda tetování svého velkého vzoru. A jeho vzorem je - to byste neuhodli - John Wayne! A do pytle... Tak není divu, že nejvíc ho vytočíte větou: „John Wayne byl bukvice!“ Co naopak vytáčelo mě? Tedy, kromě těch náhod? Dvě nejčastěji používané věty ve filmu: „Zůstaň tady!“ a následně „Neříkal jsem ti, že tam máš zůstat?!“ Synáček notoricky neposlušnej a otec naprosto nepoučitelnej. Pár facek by prospělo oběma. Ale jinak je film jedna zběsilá jízda s cílem minimalizovat již vzniklé škody a při tom (ne)napáchat ještě větší. Užil jsem si to.       Dodatek: Děj po té závěrečné snídani ve fast foodu, hlavně to nezodpovědné kličkování autem od cyklistů k popelnicím a zpět, to bych škrtl. Takové umělé dojení citů si strčte do... A ještě bych z přeplácaného děje škrtl ten pedofilní pár. Ale to vlastně za mě udělala paní Gazelle. Sympatická improvizace. ()

mzss1

(85%) ZBĚSILÝ ÚTĚK se stal pro mě velmi solidní podívanou. Poslední dobou si spíš dávám opakovaně filmy, které mám rád. Ale neuškodí sem tam si dát něco, co mi x let unikalo. Toto patří mezi ty lepší případy, super! Dějem se to zdá z počátku vcelku jednoduché, jenže po čase se začne děj tak nějak překombinovávat, ale takovým způsobem, že mi to nevadilo. Stopáž to má dlouhou, ale to problém není. Jedině někteří gangsteři a to následné, postupné zabíjení mě moc nebralo a bylo mi jedno, kdo zhebne, ale co. Je tu pár přestřelek a jsou dobře natočeny. Hlavně to finále na ledě nemá chybu, je to správně krvavé. V jedné scéně, kdy se Walker schovává vleže za jedním tělem, tak to mi připomnělo, byť jen vzdáleně luxusní přestřelku od Tarantina z filmu Osm hrozných, ale to trochu přeháním. ;) Celkově mě film dost bavil, Walker si roli zde neuvěřitelně užíval. Bavily mě i vedlejší role, třeba toho ruského chlapce atd. Karel Roden, kterého ne vždy musím, mi zde krásně seděl a to jeho finální rozloučení bylo opravdu stylové (spoustu lidí to tu píše, tak ať se neopakuji). O napětí zde nouze opravdu nebyla. Z kraje mi tu trochu vadila postava manželky hlavního hrdiny Vera Farmiga, ale ve scéně, kdy nemilosrdně zúčtuje s úchylným manželským párem, se mi zalíbila už. Hudba – celkem normální. Finále mělo dvě zajímavé pointy. Ta první mi přišla trochu nečekaná a moc urychlená, stejně jako závěr, ale velké mínus to není. Jen o fous mi to uniklo k páté hvězdě, ale to je přece fuk. Určitě si film někdy ještě pustím – skvělá zábava! ()

kingik

Tohle je docela dynamická jízda, která skloubila více žánrů dohromady a nejvíce vyniká jako akční thriller. Zabrousí se však i do subžánru exploitation a filmový znalci zde objeví postupně více odkazů, které však zůstávají důmyslně skryty. Walker je překvapivě dobrý a ve vedlejších rolích se mihne celá řada povědomých, nikoliv však hvězdných herců, včetně Rodena, který je však pro mě tak nějak zbytečnou akvizicí. Je to béčko pracující s áčkovými prostředky a tak se musí k němu i přistupovat. Příznivci náročných filmů by totiž mohli být po shlédnutí zklamáni určitou myšlenkovou prázdnotou. Tak trochu si to na náročný film totiž hraje. 90% ()

InJo

Nádherně drsná a nekompromisní pecka, kterou od dokonalosti dělí jen Kramerova snaha nacpat do dvou hodin co nejvíce lákavých témat a nápadů (přitom největším paradoxem je, že tím nejpůsobivějším, co Zběsilý útěk nabízí, jsou scény s jistými manželi, které ale s hlavním dějem skoro vůbec nesouvisí!) a být celou dobu za co nejnekorektnějšího bad boye (ke konci už mi to nekonečné nadužívání slůvka "fuck" trochu vadilo). Jinak ale musím přiznat, že takhle dobrý, svým způsobem chytrý a hlavně opravdu zábavný 'tvrdý thriller' jsem už dlouho neviděl (nebo si na to aspoň nevzpomínám)... A mimochodem - Paul Walker hraje nečekaně skvěle (tu nasranost a odhodlanost mu věříte bez problémů) a i ostatní herci si vybrali lepší chvilku (obzvláště lahůdkoví jsou stylově potetovaný Karel Roden a vždy úchvatně zvláštní Elizabeth Mitchell). 80 - 90 % ()

Šakal

Když vám kdokoliv (natož váš boss?) odevzdá po „lehce“ nepovedené akcičce nádobíčko se slovy „zbav se ho a neposer to“, dejte si velký pozor, abyste to.... neposrali. Přičemž divákovo štěstí tkví právě ve skutečnosti, že hlavní hrdina se touto radou (holým konstatováním) neřídí. Ještěže tak, jinak bychom mj. přišli o zresuscitovaného J. Waynea resp. Dukea resp. K. Rodena, (nejen) výstavní zadeček sympatické V. Farmigy, zběsilou akční adrenalinovou nápaditou jízdu aneb co všechno se dá stihnout (zažít) za necelých 18 hodin a nakonec i na to (ikdyž poněkud lehce netradiční, pravda, v nižších hokejových soutěžích se to mydlí hlava nehlava) hokejové (před)finále dojde. Btw, netušil jsem, že Razors hrajou svoje domácí zápasy ve stařičké holešovické (Sparťanské) aréně :-). Co říci závěrem? Syrový, realistický, nápaditý (to, co se režie, střihu, práce s kamerou týče) navíc podpořen kvalitními hereckými výkony (nepřekvapivě K. Rodena, překvapivě (pro mě) P. Walkera) to je Running Scared. Co se samotného konce týče, mně je právě sympatické, jak si Kramer pohrává s divákovým (žánrovým) očekáváním. Skončit to SPOILER o pár minut dřív, tj.složenou americkou vlajkou, byl bych (mírně řečeno) nasranej, takhle převažuje (opatrná) spokojenost a potutelný úsměv od ucha k uchu. Running Scared je jednoduše poctivá žánrovka, která si na nic nehraje, ona taková jednoduše je a i přes pár (scénáristických) zaškobrtnutí, si uchovává (to včetně závěru) svoji tvář. Byť přiznávám, ukončit to Wayne v hokejové aréně, byl bych spokojenější. 90% p.s. „pro zasvěcené“: chlapci od Master Card (by) se zřejmě divili, jak se dá „lehce“ (po)upravit jejich slogan aneb zlaté české ručičky (pravda, v americko-finské kooperaci) po čase v akci a opět... vítězí. Lepší reklamu by SEMTEX těžko (po)hledal. 90% ()

IQ Tiqe

Napínák až do konce. Je blbý, když se nestihnete zbavit zbraně, která zastřelila poldu, ta se dostane do špatných rukou malého kluka, střílí se z ní, a pak je nutné zamést stopy a zbraň najít dřív, než policie. A pak se to zamotává a zapomává, ve hře je víc stran, víc osob a je na co koukat. Dobrá práce, není to tolik akční, ale můžu doporučit. # "Mrzí mě to." "To je dobrý, už jsem to říkal." "Mrzí mě, že jsem se netrefil." # příběh 9 | hudba 6 | humor 0 | akce 5 | napětí 8 | pustil bych si znovu 7 ()

Jordan

film má dobré tempo, krásnu farmigu, úchylnú epizódku s úchylákmi a neptaričné, no vizuálne pekné záverečné titulky, ktoré sú prerozprávaním príbehu v ilustrovanej podobe, inak má už len sústredeného rodena a veľa, veľa snahy urobiť nadupaný akčný krimithriller so zvratmi a prekvapeniami, ale po CRANKU už takéto "jednozáťahové" rpg behačkové akčniaky musia mať sakramentské šťastie a výdrž a hrdinu s charizmou, aby nastavenú latku nepodliezli - aj keď uznávam, že walker, ktorého som si neobľúbil a ani jeden diel rýchlo a zbesilo ma nijako nenalomil, je tu vcelku sympaticky nasratý; ()

Kudly4

Asi před dvěma lety jsem tohle vypnul po 20 minutách a už jsem nevěděl proč. Dnes jsem to tedy dokoukal a musím říct, že to pro mě byla ztráta času a vůbec jsem se k tomu neměl vracet. Ničím mě to nezaujalo, hrálo si to na bůhví co, krutě šokující ? film, který měl mnou otřást ? Pfff. Když už tak radši Crank od Stathama po 159x něž toto vidět ještě jednou. Hvězdička za Rodena, který je tu excelentní a pár zajímavých scén. 3-. ()

Anderton

Veľmi príjemné takmer nízkorozpočtové akčné prekvapenie. Pripomenulo mi podobne ladených 15 minút, s ktorými má spoločného aj Karla Rodena. Walkerovi rola sadne asi ako nikdy, Farmiga sexy tiež ako nikdy, ten ich domáci sex dokáže poriadne vzrušiť. Po rokoch si už z komplikovaného deja veľa nepamätám, ale hodnotenie, ktoré som vtedy chcel dať, mi uviazlo v pamäti ako zblúdilá ruská guľka v zkorumpovanom tele policajta. ()

Frajer42

Akce od samého začátku v dosti nevšedním a převelice originálním kabátě s rozsáhlou českou stopou. Moje srdce si získala především obrovská syrovost a vynikající kamera ji dotvářející. Film má po celou stopáž zběsilé tempo a nedokáže nudit. Dost mě potěšil Karel Roden, jehož účast jsem před zhlédnutím přehlédl. Kromě Káje se ve filmu mihne celá řada známých tváří například ze seriálu Ztraceni či Živí mrtví. Celkově mi snímek velmi sedl do nálady. Přesto si myslím, že se rozhodně dal značně pokrátit. Například pedo odbočka od hlavní dějové linie mi přišla maximálně bezvýznamná. Vždy mě potěší, když se mi poštěstí vidět snímek, u kterého se tvůrci rozhodli značně odklonit od šablonovitého postupu, a přesto se jim podaří vytvořit něco, co skvěle funguje a baví. Slabší 4 hvězdy. ()

Kothy

Snad nejlepší role Paula Walkera. O tomto filmu jsem vůbec nevěděl. Menší roli tu má i Karel Roden. Celé je to o hledání malého kluka a ztracené pistole. Paulovi pořád někdo hází klacky pod nohy a ten se ani na chvíli nezastavuje. Dějou se tam dost děsivé věci, například scéna, kdy se do hledání kluka zapojí i jeho žena v podání Very Farmigy. Vizuál je dost zajímavý. Akce se tam sice moc není, ale ta co tam je, je celkem slušně udělaná. I závěrečné odhalení mě dost překvapilo. Určitě bych ocenil víc podných snímků. Je to dost dobře napsané. "Vezmu tě na hokej." ()

swamp

"One Nike gym bag, sixty bucks. One Nokia cell phone, hundred bucks. One ounce semtex, five hundred bucks. Gettin' rid of a dirty cop..fuckin' priceless!" Tak na něco podobného už jsem dlouho čekal! Parádní akční film prostoupený efektními záběry, doplněný kvalitním scénářem a obstojnými hereckými výkony (zde bych především vyzdvihl Karla Rodena). Zápletka na první pohled neoriginální..ovšem vše se začne zamotávat více a více a nakonec..ehm, však uvidíte. ;) ()

teutates

Priemerný snímok, ktorý miestami vyčnieva z tohto radu... Yeah? trápne herecké výkony (posledná scéna mi pripomenula Masku:), chaotická režia, kamera a dokonca aj dej... Scénar určite nebude z tých silnejších (fuck.......?) a ešte k tomu ten hrozný český dabing (WOW) bol som maximálne unesený... Ak by sa mi nedostalo trochu zadosťučinenia v jednej z pasáži, určite by moje hodnotenie ešte kleslo. Zobrazenie tohto snímku mi pripadalo ako "lacná odroda vína". Celkom obyčajný, pre mňa priemerný snímok... ()

oje

Film, který na nás nikdy nekřičel z plakátů a nehýřil věhlasnou reklamou. A je to škoda, protože by vynucená očekávání s přehledem splňoval. Dobrým nápadem se může pyšnit celá koncepce příběhu i jednotlivé scény, které mají potenciál zarýt se do paměti. Hlavně díky ukázkovému tempu, slušné variabilitě postav i zajímavých míst, které útěku lemují cestu, se divák rozhodně nenudí. Jsou to zajímavé situace, do kterých se děti na útěku dostávají. Jejich bezmocnost z toho dělá docela děsivý thriller. Pořádný nádech akce zase obstará otec odhodlaný udělat pro záchranu cokoliv. Výskedkem kombinace skvělého scénaře, režie a hereckých výkonů je film, který opravdu dokáže chytnout. Alternativním akčním zážitkém v parádním tempu je 96 hodin. Alternativa: Taken, Death Sentence, Cellular. ()

predators

Vynikající akční bomba, která Vás svým tempem strhne a sotva Vás pustí se nadechnout. Vynikající Paul Walker, který působí fakt brutálně:-), skvěle sestříhaná kamera(která je někdy fakt zvláštní a beru to jako velké plus) a potetovaný Karel Roden:-). Škoda trochu ujetého konce, ale i tak se jedná o jeden z nejlepších filmů roku 2006.90% ()

nascendi

Running Scared je jedna z najlepších skladieb Roya Orbisona a očakával som, že aj film bude jedným z naj ... Veď má 80 %! Technicky dobre nakrútené zábery zo zabíjania akceptujem, ak dokresľujú nejaký zaujímavý príbeh. Ak príbeh nahradzujú začínam sa nudiť. Pri klziskovom orgazme nudu strieda rozčúlenie a potom sa už iba pýtam, koľko hviezdičiek patrí tejto naivnej, i keď zručne nakrútenej, naháňačke za lesklou pištoľkou? Správna odpoveď znie: Dve. ()

nash.

Nekompromisně brutální jízda, kde se razantně střídají čekané a nečekané zvraty. Od úvodních do závěrečných titulků vizuálně vychytaná, směřující k logicky očekávanému závěru, který však Kramer v poslední chvíli nečekaně strhne do protisměru a rozhodí tím všechny, kteří doufali, že cílová rovinka bude rovná jako dráha kulky, kterou Walkerova honička za ztracenou bouchačkou připomíná. A k tomu Karel Roden, který jako Anzor zastínil vše ostatní a ukradl si pro sebe nejen nejzajímavější roli, ale také ty nejlepší scény. ()

PetrPan

Zběsile zábavné adrenalinové  video, kde si náš Karel Roden střihl  roli zajímavější než měli všichni ostatní zúčastnění. Nebo ji tak jenom zahrál? Těžko říct.    Spletitý gangsta příběh, který se však nerozmotává nijak postupně, ale rychlostí zvuku. Štrapáce malýho kluka, který se špatnou zbraní postavil násilnickému otčímovi (Roden, Karel!), naberou nevídaných rozměrů, i když v ještě větším průseru je ten, kterýmu ta zbraň patří. Jeden mikropříběh zběsile střídá druhej a přesto se mi v hlavě nevařil nechutný gulášek, Kramer vše udržel naprosto v klidu pohromadě a všechny načaté storky dovyprávěl. Nejlepší pak byla pochopitelně ta s pedofily a nasranou Verou Farmiga.  "Hokejové" finále, jak jinak než zběsilé, pak dodalo poslední třešničku, respektive hvězdičku do spokojeného čtyřhvězdí. ()

Slarque

Wayne Kramer má mé uznání, protože udat podobně nesmyslný scénář, je umění. Jako režisér ovšem trochu selhal, jelikož někteří herci hrají, jakoby nešlo o komedii. Ani natažení filmu na skoro dvě hodiny mi nepřišlo jako dobrý nápad. Stejně jako jsem nepochopil, proč něco takového jezdí Američané točit do Prahy. Zkrátka nic pro mne. ()

Stallone a kulka v hlavě?

Stallone a kulka v hlavě?

08.02.2011

Pravda, na té kombinaci není nic nového. Tentokrát by to ale bylo doslova – Sly totiž zvažuje účinkování v akčním thrilleru Headshot, který natočí tvůrce Zběsilého útěku Wayne Kramer podle scénáře… (více)

Bruce Willis stále v akci

Bruce Willis stále v akci