V roku 1916 mladý pruský šľachtic Manfred von Richthofen odchádza, tak ako väčšina mladých mužov, do vojny. Vďaka svojej neohrozenosti, rytierskemu prístupu k leteckým súbojom a úcte k nepriateľovi, sa z neho už čoskoro stane obávané stíhacie eso a uctievaná ikona leteckej flotily Prvej svetovej vojny. Manfred lieta s priateľmi Wernerom Vossom, Sternbergom a Lehmannom, s ktorými ho spája rešpekt k vojenskému drilu a rytiersky spôsob súbojov. Svoj stroj, trojplošník Fokker Dr.1, si dá zafarbiť na červeno a stane  sa postrachom všetkých protivníkov a letcov Dohody. Francúzi ho prezývajú Červený diabol, Briti na jeho hlavu vypíšu odmenu. Počas vojny zostrelil najmenej 80 lietadiel, najviac zo všetkých pilotov na oboch stranách. Náhodné stretnutie so zdravotnou sestričkou Käte mu však otvorí oči a poznáva skutočné barbarstvo vojny. (TV JOJ)

Filatov

Já jsem zklamán! :-( Safra, vždyť ty souboje byly natočený hodně pěkně a bavily mě, tak proč jich tam bylo tak málo, nebo byly useknutý a nebo dokonce nebyly ukázaný vůbec. Letci vzlítaj a...PŘIJDE STŘIH! Životopisný film to teda určitě není, o Richthofenovi se vlastně nedozvíme nic z mládí, odkud je, kde se vzal, ale ničeho takovýho jsem se nedočkal. Velká škoda je, že nám sice jsou přednesený nějaký fakta, ale už se tvůrci nevěnovali tomu, proč to tak bylo, takže se někdy člověk špatně orientoval. Myslel jsem si, že se třeba dozvíme jak vznikl nápad nabarvit letadlo na červeno a hele najednou už ho tam měl nabarvený. Takže v součtu plusy dávám za hezký souboje (když už na ně došlo), dobrou kameru při soubojích a důraz na vzájemnou úctu nepřátelských pilotů. Mínusy dávám za jen tak nastřelený děj přeskakující souvislosti a za krácené souboje, či neukázané souboje. Průměr, čekal jsem víc! ()

Pythonator

Po filmařské stránce nechutně německé, čímž myslím amatérské a nudné. Některé scény ujdou snad díky britské koprodukci. Hlavní hrdina je nechutně německý, čímž myslím árijský hezounek bez špetky osobnosti. Je to tak nechutný mladý šupák, až to působí trapně jak se nás snaží filmaři přesvědčit, že mezi ním a okouzlující Lenou Headey funguje nějaká chemie. Vedle této květiny ztělesňující dokonalou ženskost vypadá ten mladý árijec jako našminkovaný puberťák o kterého by sotva zavadila pohledem. Možná by mu mohla dělat spíše matku. Jinak scénář je v pořádku a ujmout se toho Hollywood, tak to mohl být výtečný velkofilm. ()

Eisenmann odpad!

Málokterý film by si snad zasloužil lepší hodnocení, než jsem mu udělil, ale také málokterý film mě v poslední době tolik naštval. Tohle si mohli Britové a Němci odpustit. Manfred von Richthofen by se styděl, kdyby byl nucen tohle shlédnout, styděl by se, za vystavění svého pomníku na herci, který dostal svou hlavní roli údajně také kvůli intimní aférce s režisérem. Tenhle film může evropské historii jen ublížit. Smutné. ()

zeromen

Po dlouhé době slušný válečný film z první světové války. Kvalitní děj, efekty průměrné, herecké obsazení mohlo být lepší. Takových filmů z 1. sv. války a hlavně o letcích by mohlo být daleko víc. ()

Sv_Hubert

Film pro všechny válečné nadšence. Dlouho jsem čekal na film, kde nebudou Němci zobrazeni jako vraždící bestie bez kousku cti a lidství v duši, s tímto filmem jsem se však konečně dočkal (I když se jedná o WWI). Menší rozpočet se na filmu určitě podepsal, letecké souboje tam jsou, ale za mě docela po skromnu. Tento film ukazuje příběh mladého pilota von Richthofena, který bere letecké souboje jako sport spolu se všemi svými kamarády do dne, než zbude jen on sám, protože všichni jeho kamarádi již padli. Je to příběh skvělé odvahy, cti a rytířství na vzdušném nebi První světové války. Je škoda, že takové filmy se netočí v Hollywoodu. Největší hrdinové se domů nevracejí. ()

babuška

báječní muži umírající na křídlech, co chtít víc, smysl pro čest ale i hledání lásky, Tilík a Lena, pro mně zatím ve vrcholné formě. ()

Jasmín

Po první letecké scéně jsem se trochu lekl, že nám tvůrci nabídnou partu táborových praktikantů, kteří si jen tak létají, užívají a mimochodem něco občas sestřelí. Naštěstí postupem času zatlačil film i na psychickou stránku všech zúčastněných jedinců a ukázal nám zápory této doby v plné nahotě (ještě lépe toto vyjadřuje film Stíhači, na start!). Nakonec na mě celé dílko zapůsobilo velice dobře - daleko lépe než jeho starší a o hodně prkennější bratříček Von Richthofen and Brown (1971). Chyběly snad jen v té době velice časté ožíračky, zachycení legendárního souboje Manfreda s majorem Lanoe Hawkerem (Richardem Krajčem :-)) a i posledního souboje s Royem Brownem. Browna naopak film předváděl až moc, navíc v historicky nepřesných situacích (jeho sestřel Manfredem, setkání v zemi nikoho). On by ale vlastně Fiennes neměl jinak co hrát... Jinak postupně tíživější atmosféra, povahové rozdíly mezi bratry Richthofenovými a přicházející bezmoc z přesily sil Dohody byly zobrazeny velice působivě. Přidám ještě pár zúčastněných českých herců: Jan Vlasák, Braňo Holíček, Richard Krajčo a dokonce Josef Vinklář. P.S.: Děkuji tvůrcům, že se pustili do tohoto tématu (mého oblíbeného), filmů o letadlech z druhý světový je habakůk, dvoj-troj plošníci byly celkem opomíjeni, ale teď Rudý Baron spolu s Rytíři nebes ten nepoměr trochu vyrovnal. ()

Michalee

Nechápu, tohle nízký hodnocení... podle mě je to vcelku vydařený, bojový scény měly spád, občas jsem se teda ztrácel v postavách... Samozřejmě hodnotim film sám o sobě, ne historickou kvalitu ()

Bojislav

Od filmu jsem čekal mnohem více, velmi zamrzely vynechané klíčové souboje ze života hlavního hrdiny... Na druhou stranu jsem se docela bavil - několik slušných leteckých soubojů, dost českých herců, Berlín na Václaváku... ()

onsik84

Já se ptám Proč?! Když pominu zvuk, který neseděl v klapání úst, nejspíše způsobené předabováním, tak jsem si během první hodiny liboval v krásných záběrech létajících rytířů a umění českých stavitelů, kteří do tohoto ambiciozního snímku dodali létající repliky nádherných strojů:-) Mohl to být krásný film, pocta nejlepšímu esu es, avšak pomineme-li vynechání souboje s Hawkerem(R.Krajčem) konec mne šokoval!!! I když je okolo smrti Rudého barona mnoho nejasností, určitě je lepší vybrat si nějakou verzi než žádnou a na konec dát titulky s příběhem hlavních hrdinů! Jako fanouška letctví a milovníka historie mě to děsně naštvalo a zamrzelo... ()

Spapanek odpad!

Au. Tahle rána pod pás docela zabolela. Bohužel nemohu dát lepší hodnocení. Film sám o sobě by měl na tři, možná tři a půl hvězdy, kdyby se nesnažil udělat si reklamu na postavě von Richthofena.Kdyby byl tohle příběh neznámého pilota z první světové, mohlo by to i navzdory chybějícím stěžejním scénám fungovat. Ale tohle je zločin. K mé škodě jsem se kdysi docela intenzivně tímto obdobím zabýval a pořád si něco málo pamatuji. Vznik scénáře si představuji asi takto: ... ...Producent: Hele, Flyboys se docela chytli, měli bychom využít jejich úspěchu a udělat taky nějakej ten film o 1. světový ...Scénárista: Jasan, není problém, a máš nejaký nápady? ...Producent: Člověče, koukal jsem na Wiki a nějakej von Richthofen, prej Rudej Baron, to zní dobře ne? ...Scénárista: Ty jo, to zní fakt dobře. Hele, mě teď nefachá internet, řekni mi pár detailů, já tu mám v šuplíku jeden scénář, mělo to se to sice odehrávat o válku pozdějc, ale to se zmákne, stejně tady o něm nikdy nikdo neslyšel, tak do toho nebude nikdo rejpat. Já to upravím, dám tam těch pár detailů od tebe a zítra to máš na stole.. ...Producent: Skvělý, to zase bude penízků, tak zatím, já jdu do klubu. ...Možná se mýlím, ale příjde mi to jako jediný způsob, jak mohl takovýto paskvil vzniknout. Pokud by si tvůrci přečetli alespoň tu Wiki, mohli se vyvarovat dobře půlky historických chyb. Otázkou je, jestli chtěli a jestli jim to nebylo jedno. Já si hádám, že bylo a proto si myslím, že je od nich hodně nefér takhle překrucovat historii. Jak jsem psal, historických chyb a nepřesností je tu tolik, že nemá smysl je tu všechny vypisovat, nevešly by se, tak jen dvě: ...Souboj Hawkera a Richthofena nebyl tak jednoduchý jak je popsáno ve filmu (jéé, pardon, ono to tam vlastně popsané není..;-)) Richthofen měl tehdy k dispozici Albatros D.II a Hawker nikoli S.E.5a znázorněnou ve filmu, ta byla v té době ve fázi ranného testování, ale Airco D.H.2 - jednomístný stihač s tlačnou vrtulí. Albatros byl (možná kromě manévrovatelnosti) ve všech ohledech lepší letadlo - výkonnější, pevnější, rychlejší a navíc měl dva sýnchronizované kulomety oproti Hawkerovu jednomu bez synchronizace. Štěstí prostě stálo na straně Richthofena. Můj osobní názor je, že kdyby Hawker pilotoval zmíněnou S.E.5a, souboj by skončil nerozhodně a nebo by byl poražen Richthofen... ...Druhá věc je jen drobnost - Voss, který byl pravděpodobně nejnadanějším pilotem první světové války, byl dle mnohých pramenů žid. Takže je fajn, že nám tam tvůrci dali fiktivní postavu žida, aby měli co napsat do dovětku. A přitom opět stačilo znát dějiny, než do nich začali rýpat. ...Omlouvám se za poněkud rozhořčený a zaujatý komentář, ale nemohl jsem jinak. Odmyslete si všechna ta známá jména a máte z toho docela slušný film o letadlech ()

alyk.fake

na tenhle film jsem se fakt těšil, o to horší je jeho vyznění.Tragické herecké výkony, nepřesvědčivý hlavní hrdina, směšné dialogy a místo toho, aby režisér vytřískal to nejlepší z možných scén (Hawker, poslední let atd.), radši je vystřihne a "pokouší" se filozofovat a moralizovat. Věřil jsem, že když budou film natáčet Němci s Britama, že to bude stát za to, ale tohle je největší provar poslední doby. I Rytíři nebes jsou o 2 stupně výš než tenhle film! 2* jsou za ty 2 famozní letecké bitvy a za krásné interiery Národního muzea:-D ()

fojťan

Trestuhodně nevyužitý potenciál. Tak bych ve třech slovech shrnul vše, co tento snímek (bohužel) představuje. Byť ambice, opírající se o téměř století nesmrtelný přiběh o baronu von Richthofenovi, nebyly jistě malé, ve výsledku se jedná o plytký, hloubku postrádající a vůbec takový neslaný nemastný film z první světové, kdy poslední z opravdových rytířů měnili koně za motorové draky. Nevím, kde se stala chyba, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. Peněz bylo evidentně dostatek - letecké scény jsou pěkné a záběry přes ventily a vačky motoru na piloty jsou opravdu dechberoucí. Výprava se rovněž povedla, hudba nápodobně, ..... a dalo by se tak pokračovat celkem dlouhým seznamem pozitiv. Možná jsou to rozporuplné herecké výkony, možná (vzhledem k danému tématu) slabý scénář, opravdu nevím. Každopádně z filmu jsem rozhodně nebyl nijak nadšen. Pokud se týká vtáhnutí do děje, i Rytiři nebes byli stokrát povedenější. Pokud se jedná o zobrazení války, Bitva o Británii (byť se jedná o jinou válku) zůstala nepřekonána s náskokem světelných let. A zosobnění Barona von Richthofena? Slabota. Zkrátka, tento film se nepovedl. Jedine Lena Headey a Joseph Fiennes zachraňují "pozemní" scény, ovšem slabá nit příběhu a povrchní vykreslední postav vždy oba kopnou zpět na zhola průměrnou úroveň ostatních charakterů. ()

masasour

Neznámý režisér Nikolai Müllerschön, se pokusil natočit válečný film z první světové války, který vypraví o životě německého letce, co sestřelil nejméně 80 letounů. Letecké scény jsou zde asi tři, nejsou zase až tak špatně natočené, ale neměly to kouzlo, jaký měl film Rytíři nebes. Dokonce je zde vystřižená poslední klíčová scéna, ve které umřel hlavní hrdina. 120 minut uteklo rychle, až na malé nedostatky.....70%. Hláška..........................,,Zatracení krtci. Můžu mluvit o štěstí, že jsem nechytil tak blbou díru" ! ()

stuj

Co jsem si z filmu zapamatoval: - Němečtí herci, hrající v německém filmu německé vojáky a mluví angličtinou. A ošklivou. | - Hrdinou je namyšlený fracek, zosobněný nesympatickým hercem. | - Fracek balí sestřičku tak, že na ní řve uprostřed nemocnice, že je divná, když ho nechce. A láska je na světě. | - V soubojích mají piloti spóóóustu času kouknout se napravo, pak pomalu otočit hlavičkou a kouknout se nalevo... jako při vyhlídkovém letu. Ve tvářích se nezračí žádné emoce z toho, že okolo lítají nepřátelské stroje a snaží se je sestřelit.| - Vojáčci při válčení neběhají, ale chodí. Ani se nekrčí. Jako by se kolem nestřílelo a nic kolem nevybuchovalo (Remarque se musel otáčet v hrobě).| - Při procitnutí fracka a sestřičky uprostřed noci kvůli bombardování je spóóóusta času na zdlouhavé loučení. Až pak fracek vybíhá ven mezi muže a začne vydávat rozkazy, co má kdo dělat. Muži stojí skoro v pozoru jako by se nic nedálo a jako by bombičky kolem vůbec nepadaly.| - Fracek vylétá do boje o půlnoci a bojuje v černočerné tmě a najednou střih – a chlapec přistává postřelen za jasného slunečního svitu (asi teda bojoval 12 hodin a palivo se doplňovalo někde ve vzduchu).| Mno aspoň jeden klad na závěr: nejpříjemnější bylo očekávání, kde se ve filmu objeví další český herec. Jednu hvězdičku tedy za téma, které se tolik nepropírá. A taky za letadýlka, protože je mám rád:) ()

golf78

Moc pěkný film z 1. světové války. Založený na skutečných osobách. Film je velmi dobře koukatelný, příběh lásky ale není v tomto filmu tak silný, jako v jiných podobně laděných. Nicméně k nedělnímu obědu je to ta správná volba. ()