Sonny Crockett a Ricardo Tubbs jsou nejlepší detektivové v Miami Vice. Mají nejmodernější zbraně, rychlá auta i čluny a všechno to se nebojí použít v boji s organizovaným zločinem. Rico je ten mírnější s poklidným životem a ženou, kterou miluje. Naopak Sonny je jeho pravým opakem. Jsou informování o úniku velmi citlivých dat, který vedl k masakru dvou federálních agentů a rodiny přítele jednoho z informátorů. Budou pracovat v utajení a vyšetřování je zavede přímo na práh brutálních zabijáků a do spletité sítě mezinárodních drogových překupníků. Ale jejich téměř rutinní práce je narušena ve chvíli, kdy se záletník Sonny zamiluje. Jeho láskou se totiž stala Isabella, žena obchodníka se zbraněmi a drogami. Pro Crocketta a Tubbse začíná hra na ostří nože. Oba jsou postupně tlačeni ke zdi a rozdíly mezi policajty a lumpy se nebezpečně stírají. (TV Nova)

Juto

Dve najlepšie slová, ktoré sa dajú opísať filmový film Miami Vice z roku 2006, sú „štýlové“ a „intenzívne“. 8/10 ()

fars

Cely film jsem prozival asi takhle: docela zajimavy rozjezd, nuda, par solidnich hlasek (asi 2), nuda, par peknych zaberu na miami, nuda, nuda, zase nejake hezke letecke zabery, nuda, mikrospanek, nuda, solidni prestrelka, nuda, konec. Celkem infanntilni popis, ze? 5/10 ()

emo

Na "mannovku" dosť slabé, ale aj tak nadpriemer. Viac akcie a menej budovania atmosféry by v tomto prípade vôbec nezaškodilo. Farrell a Foxx ujdú, ale rozhodne neohúria... Celkove mi to pripadalo, ako taká letná pohodička. Miestami až príliš pohodová... ()

Biggy

Zdánlivě obyčejná kriminálka se skvělým obsazením mě vtáhla do děje už při prvních minutách. Málokdy se vidí tak relativně nepředvídatelný a přitom poklidný film u kterého se člověk po celou dobu (a že 2 a čtvrt hodiny není málo) nenudí. Mann opět dokázal jak skvělý režisér je a že si umí herce na place korigovat dle svého uvážení bez toho, aby film utrpěl. Skvěle obsazené vyšetřovací duo dodává jakýsi šmrnc, šarm do hlavních rolí a popravdě nemám moc co filmu vytknout; při zhasnutém světle v tichém pokoji na skvělé obrazovce se skvělým zvukem si film musí užít snad každý. 5/5 ()

c.tucker

Prostě tenhle film miluju. Mannem točené scény přímo z boje zbožňuju. A co říct na Jamieho a.k.a. Ricarda a Colina a.k.a. Sonnyho, no asi nic, jen to, že jsou sqělí. ()

mortak

Dvě hvězdy, protože jsem čekal akční film, a dostal jsem unylou love story s pár výstřely. A nějak tak si myslím, že když ho tajný policajt nedokáže udržet ve službě v kalhotech, neměl by být do podobných akcí nasazovan. Jenže to by se pak film smrskl o dvě třetiny. ()

E=mc2

Urcite prekvapenie..aj ked nehorazne strihove chyby a to hned po sebe...na zaciatku filmu..Ako zastavia auta na dialnici..a idu za ich spojkou ktora sa dozvie ze uz nemusi ist domou, postavu v najlepsom ked ide ronit slzy a davat zo seba emocie odstrihnu,ani ho nenachaju vyplakat a potom ako sa hodi pod iduci kamion..je tiez velmi odveci prestrih..Som detailista ako Mann, tak preto mu to vytykam..:) Inak film z velmi dobrym tempom..Kamera ta ista ako v Collateral..a to nieje na skodu:).. Prekvapila ma Li Gong ktoru som videl aj v Gejsi. KAzdopadne ,celkovo velmi dobry film.. P.s. este tak sucho dodam,co som si zatial z Mannovych filmou vsimol ide mu hlavne oto aky pocit si po pozreti jeho diela odnesieme..zatial co sa sustredujeme na jednotlive sceny vo filme ,po jeho skonceni odchazdame z kina prave stymi pocitmi ktore chcel Mann dosiahnut,ale hovorim teraz len o ludoch ktory sa dostanu pri pozerani jeho filmou na tu istu vlnu..:) ()

tomeek

NUDA! Zajímavý, leč jednoduchý příběh nemorálně roztažený na dvě hodiny. Dvě hodiny, z nichž jsem měl pocit, že snad 30 minut byly naprosto trapné, samoúčelné a sebeukájivé milostné scény Colina Farrella, na jehož prdel opravdu nejsem zvědavý. Foxxův "orgasmus" tomu všemu dal korunu, a tak se z Miami Vice stala akčně-erotická sračka. Ovšem s dokonalým zvukem - za to jedna hvězda. V životě jsem ještě neslyšel takto úžasně ozvučenou střelbu. Mann neMann, byl to nejhorší film, na kterém jsem byl v kině. ()

stOKYi

Ja si jednoducho myslím že to bolo dobré, ale nič viac. Chýbal mi trochu lepšie vyplnený stred filmu kde bola nuda. Hudba ale za to bola naozaj skvelá a byť lepšieho jadra tak film mohol byť dosť kvalitný. A tiež musím vyzdvihnúť tú drsnú atmosféru ktorá panovala v skoro celom filme. Ak samozrejme nerátam do toho zase ten prekliaty stred filmu :) A tie romantické prvky typu " Moju matku zabili žila som sama iba z ocom bol policajt ktorý ma bil, možno preto som sa dala na chodníčky zločinu. A ty? Môj otec od nás odišiel a mňa vychovávala iba matka ktorá bola alkoholička a závislá na drogách" .. že je to známe?? no áno .. je to v každom americkom filme :) ()

bartias

Bez úvodních titulků se rozjíždí vizuální orgie zachycené výhradně na digitální kameru. Mann ji nechává, aby se s převážně podvečerními exteriéry doslova pomilovala. Noční Miami proto budete zbožňovat úplně stejně jako LA v Collateralu. Miami Vice není akční film v pravém slova smyslu, ale spíš atmosferická pecka. Pašování zakázaného "stuffu" z Jižní do Severní Ameriky se neobejde bez záběrů nablýskaných letadel. Je to stylové a cool v tom nejlepším slova smyslu. Závěrečná přestřelka je brilantně natočená a v ničem si nezadá se svou starší "sestřičkou" z Nelítostného souboje. Základními motivy příběhu je jedno velké přátelství a stálá i pomíjívá láska. Režisérský "Unrated" sestřih upravuje některé detaily a přidává jednu sice konverzační ale hodně důležitou scénu. Osm minut navíc a pozměněné scény a dialogy ještě lépe vystihují nervózní atmosféru, v jaké Sonny a Rico pronikají hluboko do podsvětí. ()

panMartin

Miami Vice skutečně zábavným a koukatelným akčním hitem. Celkem jsem se bavil, tento film je hlavně o super bourácích, nošení drahých hadrů, chlastání mojita, balení krásných buchet. Farrelovi a Foxxovi to vážně ve filmu slušelo. Pěkná písnička mě nadchla už v traileru. Opět jsem se přesvědčil ze Mann je dobrý režisér!! ()

Prometheus69

Kameraman zavíslý nejspíš na koxu.... by potřeboval za tohle facku. Celej film prostě potopil. Díky tomu to vypadá jak nějakej lacinej seriál. Navíc je to celí takový amatersky roztřesený... hrůza. Film to rozhodně není. Smysl to točit... mi prostě uniká. Dal bych odpad. Ale akční pasáže jsou celkem fajn. Sice jich je dost pomálu ale jsou tam. Zbytek je taková nuda.... že se nedivim proč všichni vypadají tak otrávéně. točit poslední klapku nejspíš bylo oslaveno hodno bujarým nového roku. Kameran a scénarista si přihnuli nejspíš už dávno přet. tím. Trikař taky musel něco hulit.... pač ten vybuh ... víc už to nedokoukám. Byl tak umělej jak z laciného C! Až mávnu... tak, jo tak nějak. Tak tam dali nějaký rachejtle aby se neřeklo. Jediný co mě zaujalo je tradičně soundtrack.... to se dá poslouchat. Proto ta druhá hvězda. ()

URBAN

Na můj vkus trochu nedodělaný začátek , ale naštěstí jsem se během chvíle pak začal orientovat v tom o co vlastně jde a kdo je kdo . První polovina ač nebyla tak akční jako druhá byla tak něják zajímavější i přesto že tam nebylo tolik zvratů . Colli Ferrel který tu vypadá jako Brad Pitt v součastnosti se mi k Jamimu Foxxovi moc nehodil a taky to tak vypadalo i ve výsledku , sice to mezi nima fungovalo jenže ne tak jak by správně mělo . Toto všechno jsou možná malé chyby , ale udávaly směr po celou dobu . ( 29.12.13/MAC ) ()

CinemaRanger

U Manna je to jako na houpačce, jeho Last of the Mohicans, Public Enemies nebo Insider se mi dost líbili, ale když dojde na akční kriminálky, tak docela pohoří. Jeho Heat, tak i Miami Vice mi nesedlo. V tomto případě za to může hlavně délka. 134 obvykle není u film nic neobvyklého, ale tady to bylo víc než dost. Protože prostředek je dost nudný. Akce byla skvělá, ale jinak snímek postrádá lidskost a konec se snaží být moc dojemný. ()

Decker

Stejne jako jsem minuly rok psal o Collateral ze se jedna o prekvapeni roku, je tomu tak i tentokrat. Nenapadne vypadajici snimek se zmenil v dokonale vybrousene krimi s fantastickou kamerou, kterou Mann dotahl k naproste dokonalosti, vyborne pasujici hudbou, vynikajicim scenarem, ktery se ani neche verit ze by ho psal clovek, ktery v zivote nemel co docineni s pasovanim drog a predevsim uzasne napinavou atmosferou, ktera mi nedala vydechnout do zaverecnych titulku. Omlouvam se za ty superlativa, ale opravdu jsem maximalne potesen a spokojen. ()

Triple H

Ešte stále si pamätám ako som z kina vyliezol naplnený atmosférou tohto filmu. Pekne to vo mne doznievalo. Nočné ulice, slaný morský vietor, tvrdá policajná práca, šmrnc, fajn hudba. Miami Vice je však silná náladovka, tzn. pri opakovanom pozretí doma som sa na posratie nudil (mimochodom veľká obrazovka + kvalitná zvuková súprava neuškodia). Jedná sa naozaj o film, ktorý sa vám musí trafiť do momentálnej nálady a rozpoloženia. Nemá totiž "objektívne" kvality ako povedzme Mannov Heat. Skrátka ak vám feeling filmu nesadne do pol hodiny, tak vám už nesadne vôbec. Technická stránka s digitálom sa mi páči - dodáva filmu špecifický look. Scenár nič moc, ale o ten veľmi nejde - skôr o ten celkový štýl. Herci ok, pričom Farrell miestami nechcene smiešny. Každopádne mám dojem, že Mann sa silno inšpiroval Carnahanovým Narcom - a to predovšetkým v snahe o jednoduché ale veľmi funkčné vykreslenie ľudskosti a intimity medzi postavami. Zatiaľ čo ale práve v Narc tento aspekt ukážkovo funguje, v Miami Vice v podstate úplne zlyháva. A to je kameň úrazu, pretože práve tieto veci povýšili Narc na niečo viac ako len žánrovú jednohubku. Celkovo dosť rozporuplný film, ale mám ho rád. ()

Wallas

Očekával jsem dva drsné americké Bondy, očekával jsem rychlá auta a pití koktejlů na plážích, očekával jsem hezké dívky v plavkách s kotkejly a rychlými auty. Asi jsem očekával hodně, protože tohle všechno bylo jen naznačeno a já se dočkal jenom normální kriminálky, jakou můžeme vidět třeba večer v televizi. A ještě jeden velký trn v patě - možná to mělo podtrhnout a připomenout seriál (ale nevím, neviděl jsem), nicméně použití kamery bylo až nechutné - stativ jim nic neříká a závěrečná přestřelka jako by po kamerové a zvukové stránce vypadla z televizní produkce ČT. ()

Motinski

Pre mňa najslabší Mannov film kde digikamera nepridala reálnosť ale chlad. Ústredná dvojica je výborná no iné chváli sa mi fakt ťažko hľadajú. Čakal som viac akcie a ani ma nenapadlo že z toho pán režíser bude chcieť spraviť artový triler. Toto mohla byť nadupaná jazda a osobne som si myslel (ajkeď veľmi s rezervou) že dostanem ďalší Heat. Li Gong a Collin Farrell s ich milostnými hrátkami boli určite najzbytočnejšia časť filmu čo sa mohla kľudne vystrihnúť. Málokedy to hovorím ale sem by viac sadlo Hollywoodskejšie prevedenie ajkeď chápem chuť odlíšiť sa. ()

Michael Mann natočí svůj vysněný film

16.05.2021

Více Miami? Miami Vice

Více Miami? Miami Vice

13.05.2006

Společnost Universal Pictures si jednoho dne uvědomila, že Miami Vice byl v osmdesátých letech zatraceně úspěšný detektivní seriál navíc oceněný mnoha cenami a že když něco fungovalo už u filmu… (více)