THE CAGE je první pilotní díl seriálu Star Trek. Jde o první a zároveň jediné dobrodružství kapitána Christophera Pika (Jeffrey Hunter), který byl následně nahrazen kapitánem Kirkem. Hvězdná loď Enterprise zachytí nouzové volání ztroskotané lodi. Při pátrání po trosečnících však kapitán Pike padne do pasti bytostem s ohromnými telepatickými schopnostmi a Hrozí mu, že zůstane navždy uvězněn v kleci. (lord_styx)

Paity

Strašně je na tomhle Star Treku vidět ta "nízkonákladovost". Kulisy ani triky nestojí za vůbec nic. Proto mám i problém uvěřit příběhu jako takovému. Asi už je to na mě moc staré. ()

DocBrown

Když ČT začínala uvádět Star Trek a začala tímle, tak jsem poněkud nechápal o co jde. To mi došlo až za týden, ale byl jsem spokojený. Docela by mě zajímalo, co nakonec vedlo producenty Star Treku k vybrání posádky z druhého pilotu Where No Man Has Gone Before, tedy Kirka a spol. Historie ukázala, že to bylo správné rozhodnutí, ale samotný děj a myšlenka téhle epizody je o dost lepší než druhého pilotu. Možná to bylo Kirkovo tajtrdlíkování a roztrhnutá uniforma oproti dost chladnému Pikeovi. Tenhle pilot má oproti tomu druhému doktora (McCoy přišel později) a tady "Number one", jehož pozice z TOS úplně vypadla a vrátila se až v TNG (Riker). Spock tu ještě není úplně jak ho známe (legendární úsměv když prochází kolem květin) a jeho rasa tu tuším není vůbec zmíněna. Tvůrcům se nakonec přece jen zdálo škoda tuhle posádku "space vehicle - vesmírného vozidla" Enterprise vymazat z historie a sestříhali jí do dílu Menagerie. Představitel Pikea zemřel velmi brzo a nikdy by tak býval nemohl hrát v pozdějších filmech. ()

Mikino00

Jedno z nejzajímavěji koncipovaných sci-fi co kdy viděl, kam se hrabou filmy Star Treku i ty nové, tak originální a kvalitní příběh nemají, děj u kterého musíte přemýšlet a dívat se i jinýma očima, je přes svou kulisovost naprosto nestárnoucí podívanou. Škoda, že takový ráz seriálu, by byl pro většinu diváků moc složitý a tak se přešlo k seriálu jak jej známe v odvysílané podobě. Kapitán Pike je minimálně stejně sympatický jako Kirk. ()

filipvrbik

TeĎ už je to zastaralé,ale vedlo to ke vzniku celé popkultury a tvůrcům patří ode mě velký dík, protože jsem na Star Treku a hlavně Nové generaci s Kapitánem Pickardem vyrostl ()

sirien

zajímavý námět, odvážný pilot. The Orville vzdal pilotu tribut zopakováním námětu (v hrubých rysech) hned ve své druhé epizodě. EDIT: po rozkoukání TOS s01 doporučuju se na tenhle díl NEDÍVAT, minimálně ne před zkouknutím dvoudílu The Menagerie 1+2, v němž je příběh v rozsáhlém "sestřihu" převyprávěn znovu jako příběh v příběhu. ()

Rannveig

Dokonalý Rozjezd Pro Kultovní Star Trek - Škoda Že Do Toho NBC Tolik Kecala, A Donutila Později Vše Změnit Na Břečku S Williemem Shatnerem, Která Má Mizerné Zpracování, Jenž S Přehledem Překonával Třeba U Nás Karel Zeman. A Udusává Jinak Velmi Zajímavé Myšlenky, Které Bohužel Zůstávájí Nerozvedeny"-( ()

RedDuck

Tento pilotní díl skončil v šuplíku a další díly už byly natočeny s jinou posádkou. Popravdě nechápu proč, představitelé mi sedly a děj byl zajímavý. ()

Psycho.R

První pilot, který vlastně ani Star trekem ještě není, myšleno tím, že z charakterů je tu pouze maximálně nevyužitý Spock, který se navíc začal usmívat na jakési rostliny a Spocka takové věci neobměkčují a úsměv jsem na něm viděl jen matný, ale to je tím, že jeho charakter nebyl ještě utvořen a druhým charakterem je kapitán Pike, který přesně pasoval do tehdejší doby, ale domnívám se, že s ním by se slavným tento kult nestal. Jako kuriozitka ano, ale pokud je toto vaše první seznámení se Star trekem, pak se nenechte odradit. ()

Mik_e

Tohle bylo teda něco.Triky už holt z dnešního pohledu hodně zoufalé, o hereckých výkonech se ve Star Treku prakticky mluvit nedá.Přesto to pro mě bylo obrovské překvapení, kvůli skvělé a de facto nadčasové zápletce.Vynikající pilotní díl, byť notně ohlodaný zubem času. ()

diodoros

Neodvysielaný pilot známeho seriálu Star Trek. Zaujímavý príbeh o zajatí kapitána Pikea a jeho skúmaní telepatickými mimozemšťanmi, rozoberajúcimi povahové vlastnosti človeka, zatiaľ, čo sa ho jeho podriadení snažia zachrániť. Klasické kulisy zo 60. rokov, okaté interiéry, umelohmotné skaly a pod., celkovo dnes už zastarané efekty môžu pôsobiť smiešne, film je však pozerateľný a celkom zaujímavý. ()

Shakaar

Pilot, který vlastně není pilotem. Z posádky klasické serie tu je akorát Nimoy a Barrett a to zde neměl Nimoy takovou roli jako měl v následující serii. Epizoda navíc nebyla na obrazovkách původně vysílána a záběry z epizody později pustili na obrazovky v rámci dvojepizody Zvěřinec I. a II. Jinak solidní epizoda, když pominu efekty, dějově přesahuje i takový TNG pilot. ()

danielwanderer

Chcem to povedať hneď nazačiatku, čo chcem dosť často vždy, ale teraz to bude o to výnimočnejšie... Prečo som dokelu udelil absolútne hodnotenie tomuto historickému kusu? Lebo som prekvapený! Film čo začal nirvánu, ktorá vždy šla okolo mňa ma dojal takmer k slzám s jedným z najsilnejších záverov, aké som kedy v kinematografii zažil! Možno som toho veľa nezažil, ale toto bolo úžasné! Vesmírna loď Enterprise, ktorej velí kapitán Pike sa vlečie vesmírom kým nezachytí správu z dávno stroskotanej lodi, vlastne z jednej "obývateľnej" planéty, na ktorú sa vydajú, aby... ...sa postavili nechutne fascinujúcim Talosianom. Áno, kulisy sú lacné, ale na tú dobu! Plus výborný príbeh, ktorý ste myslím ešte nezažili a ani nezažijete! ...a je tu aj Spock ;). Proste úžasný kúsok, ktorý ma navnadil na dlhú cestu seriálom. Dávam plný počet bodov, pretože u mňa si to snímok proste zaslúži! ()

LetztesBiest

No, je to spíš mezi 4* a 5*, ale já to na těch 5* rád zaokrouhlím. Zatím se nemůžu prohlásit za fanouška, ale můžu říct, že tenhle seriál má velký potencionál mě bavit (už jsem sice pár dílů viděl, ale kdysi dávno, takže ani mučením by jste ze mě nedostali, o čem to tak mohlo být a jestli se mi to líbilo - protože to už netuším ani já). Pilot je zajímavý, poměrně originální a na další díly se kouknu velice rád :) Jen si říkám, že po tomhle dílu nemuseli měnit téměř komplet celou posádku - zejména kapitán Pike a "bezejmená důstojnice" nebyli vůbec špatní. Jen ještě dodám - jak jsem tu tak pročítal komentáře k tomuto a celé TOSce, tak vím, že se tu s oblibou poukazuje na zastaralost a směšnost triků, což mi přijde vzhledem k tomu, že to je z roku 1966 trochu nefér. Jestli se to v té době dalo natočit lépe neposoudím, ale je mi to celkem jedno, protože u něčeho tak starého nepočítám s tím, že mě to po trikové stránce nějak ohromí. Je pravda, že to občas z dnešního pohledu působí docela vtipně, ale beru to tak, jak to je, protože k filmovému či seriálovému zážitku nepotřebuji pouze pěkné efekty a minimálně tenhle díl má i tak co nabídnout. ()

kyLuke

Ano - mé objektivní hodnocení by bylo dvě hvězdičky , ale když to vezmu tak , že pro fanoušky Star Treku byl tento film ohromná "pecka" a že jsem se ze začátku celkem bavil , tak měním z těch 50% tři hvězdičky . ()

Vanguard77

Se Star Trekem jsem začal tak nějak úplně od konce i od začátku, po Star Trek 2009 je The Cage vlastně prvním dílem Star Treku, který jsem viděl celý a soustředil se na něj tak, jak si to zasloužil. Kulisy jako ze starých českých televizních pohádek a efekty, no... 50 let je 50 let. Ale! Je tu ten sci-fi feel, který jsem od Star Treku očekával, příběh poutavý a zábavný. Když si uvědomím, že tohle je první díl kolosu a že nebyl tehdy přijat s nadšením, mám z toho příjemný pocit začátku něčeho úžasného. A tak tedy s optimismem a nadšením hodnotím plným hodnocením, za sci-fi klasiku, která za takovou dobu nezestárla, alespoň ne po těch stránkách, na kterých záleží :) Lidé tu v hodnoceních často zapomínají, že tohle ještě nebyla doba modrého plátna a CGI efektů, a i když se rozhodně zatím nemůžu označit za skalního fanouška, so far so good^^ *SPOILER* Jen nechápu, proč se Pike tak snažil dostat pryč po tom, co mu pořídili tři ženy jen pro něho :D ()

MaxForValue

Pike síce nedosahoval kvality Kirka, ale táto epizóda má parametre dobrého dielu Star Treku. Síce tomu chýba "Kostrov" humor, Spockovo nelogično a Kirkov nadhľad, tak všetko ostatné tu nájdeme. Krásne ženy, pútavý príbeh rozvedený o niekoľko rokov neskôr v ďalšej epizóde i inteligentné rozuzlenie. Krásna to nostalgia! ()

Murysek

Když uvážím práci s maskami, které jsou podle mě na tu dobu slušné a i některé kulisy byl slušné, tak to místy vypadá, jako by to dodělávali na poslední chvíli a už je to nebavilo, kdyby i stromy na louce nebyly kulisy z velmi chudého divadla, tak by to bylo lepší, Příběhově nic moc, důvod kvůli kterému si to nakonec ti "balónci" rozmyslí už mohli znát od začátku. K séii Star Trek mě to nikdy netáhlo a nedat mou druhou šanci Enterprise s jeho příšernou znělkou z červené knihovny a značně lepším.. no vlastně vším, ale začít u tohoto, tak bych asi nepokračoval, teď ještě zkusím Star Trek TOS a uvidíme, zda to zvládnu vše, nebo dokončím novou sérii a na zbytek se vykašlu. ()