Khan, geneticky upravený "nadčlověk" s megalomanskými sklony, byl po porážce v eugenických válkách vyhnán na opuštěnou planetu Ceti Alpha 5. Přísahal pomstu kapitánu Kirkovi, kterého viní za své vyhnanství jakož i za smrt svého syna. Když se mu po dlouhých letech naskytne možnost uprchnout, neváhá. S pomocí cizopasného tvora ovládájího mysl získává brzy kontrolu nad celou lodí Reliant. Teď už Khanovi zbývá pouze jediná věc, přilákat Kirka a zabít ho. Jako nástroj své pomsty se chystá použít zbraň vpravdě ničivou - střelu "Genesis". (oficiální text distributora)

sidzej

Minusy: vizual nie je ani zdaleka tak vysperkovany ako v jednotke, chybaju Goldsmithove fanfary, cele to zavana beckovostou. Plusy: film ma lepsi pribeh, akcnejsi spad a uniformy posatky uz neposobia takym prihriatym dojmom. Hornerova hudba je napriek chybajucemu Star Trekovskemu motivu taktiez vyborna. Rozhodne zabavnejsi film nez privelmi filozoficka jednotka. 75% ()

DDT

"Khanův hněv" jsem bohužel shlédl v televizi s "nováckým" dabingem a musím říct, že scénáristické zabití Spocka není nic proti českým dabérům a jejich brutální vraždě kultovního filmu. Podle mne jde jednoznačně o trestný čin, který ale bohužel není uveden v našem trestním zákoně :-(( Ale "režie českého znění" by měla alespoň dostat nějakou mastnou pokutu za "Znečištění kulturního prostředí". ()

Kryton

Khanův hněv je pro mě obdoba Impérium vrací úder pro svět Star Treku. Skvělé akční scény, temná atmosféra, vynikající záporák Khan a na konci se člověk dožije šoku tzv. whaaat momentu. Myšlenka oživit Khana pro film je skvělá. Samotná postava se objevila v díle Star Trek TOS - Vesmírné sémě a tam měla sílu a po zásluze patří spolu s Gornem s nejlepším ze záporných postav. Nyní se po 15 letech od událostí v seriálu znovu vrací posádka Botany Bay, aby se pomstila kapitánu Kirkovi a opět ovládla svět/vesmír. Konfrontace Kirk-Khan má kouzlo a kultovní řev "Khaaan" uvízne v hlavě i netrekkovi. Samotné souboje, taktika a psychologické hry drží v napětí i nyní. A pak, že inteligentní akční sci-fi se před Matrixem nedělalo. Konec filmu nebudu spoilerovat, ale chytne u srdce i nezarytého trekkera. Nejlepší Star Trek film a jeden z nejlepších sci-fi filmů, jaký jsem viděl. Hodnocení OST: James Horner se v 80.letech potkal s formou. Zde se vůbec poprvé dostal k velkému sci-fi (Sador je ultrabéčko) a utvořil asi nejlepší hudbu u Star Trek filmu. Je epická, bombastická, ale i citlivá. 10/10 ()

Adasin

Mám radši spíš novou inkarnaci téhle posádky, ale ze dvou verzí střetnutí s Khanem se mi víc líbila tahle původní. Obě verze Khana (jako postavy) jsou podle mě stejně dobré, akorát tady mi ten střet s Khanem přišel daleko emotivnější, ostřejší, má to správný náboj, který mi v Do temnoty tak nějak chyběl. To bude tím, že tady je to pomsta, Khan a posádka Enterprise už měli předtím jeden střet za sebou, tady se nemusí nic moc vysvětlovat (stačí drobné připomenutí) a jde se bojovat. Zvláštní, přijde mi, že tenhle náboj Abrams krásně přenesl do svojí "jedničky" z roku 2009, ale ve svojí "dvojce" ho ztratil... Co do srovnání s prvním filmem z roku 1979 určitě mnohem lepší, pryč je pomalé tempo a ne moc zajímavý záporák, i efekty se o dost zlepšily. Akorát podivné uniformy zůstaly, hlavně teda pracovníků ve strojovně :D. 9/10 ()

Praxis

Temný film, nacpaný spoustou akce, majestátních vesmírných bitev loď proti lodi, masek ale i náhle se objevivšího syna J.T.Kirka. Tenhle film stojí za to ()

O.Peta

Už první díl Star Trekovské série mě nijak neuhranul, ale druhé pokračování je teda ještě o dost slabší. Když se vyhnu nějaké kritice vizuálních efektů, přeci jen je to 30 let zpátky, tak ale už nemohu prominout snahu o akční stránku. Působí to strašně komicky a dost sráží film dolů. To už bylo lepší v jedničce proplouvání vesmírem a očekávání co přijde. Tam bylo jakési napětí. No snad se prokoušu i přes tuto slabotu na další (snad lepší) díly. 45% ()

GodComplex

Enterprise sice ve druhem Star Treku opustila lehce filozoficky vesmir ala 2001 z jednicky, ale o to zazivnejsi a plnohodnotnejsi je to napodruhe typicky trekovske zradlo. Kupodivu mi nijak zvlast nevadil ani James Horner, ktery nahradil Goldsmithe a zdatne pokracuje v jeho praci. Clenove posadky stale v plne forme a hlavne to spravne pritvrdilo diky az Cronenbergovsky hororovym vsuvkam s cervama lezoucima do ucha, ze kterych jsem mel v mladi nocni mury. Finale navic hraje silne na emoce, takze je The Wrath Of Khan vyborne funkcni i jako samostatny film, ne jen jako jedna z mnoha Trek kapitol. 8/10 ()

PKD

Njn. Co mám tak po těch letech psáti, že?;-) Jednoznačný nářez (spolu s ST VI) se slavnou a notně nechutnou scénou s brouky v hlavě, haha! ()

kaylin

Tak jsem konečně viděl tenhle legendární film a musím říct, že jsem si ho docela užil. Už chápu, proč má takový kultovní status. Ten závěr je parádní a možná mi přišel ještě dojemnější než jeho novější verze v poslední "Star Treku". Postava admirála Kirka je tu tentokrát více jak snesitelná a je vidět, že mezi ním a Spockem skutečno bylo silné pouto. Khan je parádní záporák. ()

Derek

pokračovanie populárnej vesmirnej ságy so zmenou režisera, zmenilo i štyl a tak namiesto pomalého tempa tu máme skvelého zaporáka, iny look filmu (dizajn kostymov, všetko vyzerá viac skutočne a preč je celkova televíznost) a hlavne vynikajúci záver. pri scene s červikmi v uchu som sa v mladosti skoro posral strachom... ()

togaf

Po všech těch chvalozpěvech na Khanův hněv jsem zklamaná. Prostě "jen" další díl Star treku. A Khan byl naprosto tragicky obsazen, takový podivný chlápek, ani se o něm nedá říct "herec". Ale aspoň tu byla ta epická smrt. A pan Čechov. ()

StrYke

Druhé pokračování filmového zpracování seriálu Star Trek se mi líbilo o něco více, než předchozí díl, a to nejspíš hlavně proto, že mě konečně dokázal alespoň trochu udržet pozorným (ale musel jsem se při tom hodně soustředit). Zatím co v jedničce byla hlavním cílem filozofie, zde to spíše vystřídaly akční prvky a to se mi hodně líbilo, některými místy film působí dokocne přímo hororově - například když dvojice prozkoumává zkroskotanou loď, potom vyjdou a tam stojí skupina tajemně odděných lidí. Herecké výkony jsou opět na nejlepší úrovni a zamlouvalo se mi, že zde dostal o něco více prostoru Leonard Nimoy v roli Spoka. Speciální efekty tu jsou na svou dobu docela obstojné, ačkoli se s takovým Star Wars vůbec nemůžou rovnat, ale stále lepší než v jedničce. Na příběhu filmu mám jedinou poznámku a to tu, že konec měl nastat již v jedné hodině, kdy se obě kosmické lodě střetnou proti sobě a jedna z nich (nebudu prozrazovat) tu druhou poškodí natolik, že by stačila jedna rána a byl by definitivní konec. To se však nestalo a proto mě potom ještě čekala další téměř hodina, kdy se z filmu stala "hra na honěnou", kdy se obě lodě střídavě střetávaly, ničily a potom zase oddalovaly. Trochu mě také mrzel konec, ve kterém zemřela má nejoblíbenější postava, kvůli jsem se také na tuto sérii začal dívat, ale naštěstí se údajně objeví i v dalších dílech, a snad také živá. ()

easaque

3* Žádný velký rozdíl oproti jedničce a dokonce má i stejný úsek filmu;-) Ale dost srandy... na rozdíl od ní je míň epická a víc akčnější. Ale zase to neznamená, že je víc zábavná. Přece jenom ty kratší seriálové díly Star Treku slušely víc a nepůsobilo to tak utahaně. Ale i tak si ještě 3 hvězdičky odnese - na co se u něj těšíme, tak to dostaneme, nic víc, nic míň. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

balba

Že by poučení z neúspěchu prvního dílů.Tak asi né,né. Nepředvýdatelný závěr donutí diváka , aby se díval na další pokračování.Perfektní herecký výkon postavy Khana v podání R.Montalbana. ()

M.i.k.e

oproti prvnímu filmu svižnější a akčnější, ovšem jednička se mi líbila přeci jen o něco víc. Plusem je rozhodně emotivní zakončení (v době vzniku to musela být lehčí rána na solar) a samozřejmě dnes již kultovní záporák...70% ()

Nautila

Jauvajs, za mě tedy nic moc. Je to sice úplně jiný styl, než první film, ten byl pěkným, čistokrevným sci-fíčkem, tohle už je klasické béčkovské dobrodrůžo. V tom bude ten problém, protože přesně tohle mě nebaví - je to stokrát viděný scénář, záporák podle šablony (šlohli jednoho ze seriálu a nechali ho se pomstít), stejně jako děj a vyvrcholení. Tohle se vůbec nemuselo odehrávat ve vesmíru a dopadlo by to stejně. A ještě k tomu (SPOILER) zabít Spocka! Ou! No dobře....béčíčko jak z Rodokapsu je to dobré. ()

cariada

Zhrzený bojovník dostane šanci se pomstít za roky vyhnanství, což pro naši posádku nebude vůbec jednoduché, a přitom přijdou o nejlepšího člena. O proti prvnímu dílu, úplně něco jiného ,ale pro mě určitě o něco povedenější. ()

Zemřela herečka Kirstie Alley

Zemřela herečka Kirstie Alley

06.12.2022

William Shatner Live on Stage

William Shatner Live on Stage

07.08.2019

Diváci se mohou těšit na promítání kultovního filmu Star Trek II: The Wrath of Khan na velkém plátně, po kterém bude následovat talk-show s „kapitánem Jamesem T. Kirkem“. Vstupenky v cenovém rozpětí… (více)

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

06.08.2018

Patrick Stewart (Logan, Green Room) si zopakuje svoji nejslavnější roli kapitána kosmické lodi USS Enterprise Jeana-Luca Picarda ve zbrusu novém Star Trek seriálu od CBS All Access. Detaily o příběhu… (více)

Star Trek se dočká rozšíření

Star Trek se dočká rozšíření

20.06.2018

Televizní stanice CBS podepsala exkluzivní smlouvu se scenáristou Alexem Kurtzmanem (Transformers, Star Trek: Do temnoty), který teď pro její streamovací platformu CBS All Access začne vyvíjet rovnou… (více)