Invaze

Drama / Sci-Fi / Mysteriózní / Horor
USA, (2005–2006), 15 h 10 min (Minutáž: 39–45 min)

Tvůrci:

Shaun Cassidy

William Fichtner, Eddie Cibrian, Lisa Sheridan, Kari Matchett, Tyler Labine, Evan Peters, Alexis Dziena, Ariel Gade, Nathan Baesel, Aisha Hinds (více)

Epizody(22)

Lidé po staletí hledají ve vesmíru známky inteligentního života, ale marně. Jenomže co když vysvětlení spočívá v tom, že mimozemšťané už tady jsou – mezi námi lidmi? A co když všechny přírodní katastrofy, které zažíváme, jsou jen zástěrkou určenou k zamaskování něčeho mnohem hrozivějšího? Obětavý strážce amerického národního parku Russell Varon, který byl vždycky skeptický vůči paranoidním konspiračním teoriím svého nevyzpytatelného švagra Dava, možná bude muset své názory přehodnotit – v jejich komunitě začne totiž docházet k řadě bizarních událostí. I když jeho dcerka Rose tvrdí, že viděla stovky světel letících během bouře směrem k vodě, Russell její tvrzení zpočátku nebere v úvahu – dokud nezačne mít podezření, že se s jeho bývalou ženou Mariel děje něco velmi divného. Ráno po bouři je totiž nalezena nahá ve vodě a vůbec si nevzpomíná, co se stalo předešlou noc. Zatímco se malé městečko Everglades v okrese Homestead na Floridě usilovně snaží o svou rekonstrukci, šerif Tom Underlay, nynější Marielin manžel, podezíravě nařizuje uzavřít celou oblast do karantény. Russell začíná podivné události vyšetřovat a nevědomky zahajuje boj o přežití své rodiny, své komunity a v konečném důsledku zřejmě i lidské rasy… (oficiální text distributora)

honajz2

Jsem rád, že jsem si to konečně zopakoval, protože napodruhé jsem to dokoukal a navíc mě to dostalo mnohem víc než předtím. Člověk si jen musí zvyknout na pomalý vývin všeho a zaměření především na dvě rodinky, ale jinak je to správně mysteriózní, napínavé, promyšlené, se zajímavými postavami a v druhé půlce ten seriál nabere takové grády, že jsem měl potřebu ho dokoukat co nejdřív to jde. Vyplatí se počkat, protože ta první půlka neustále mlží okolo zjevného a když vás nezaujmou postavy a atmosféra, tohle podivné tajnůstkářství vás leda tak vytočí. A že druhá série nikdy nevznikne je obrovská škoda, jelikož to stále mělo dost co říct, ale znáte to, jak je to s těmi nejlepšími seriály... Místo toho uspělo překombinované, přeceňované Lost, které má nejblbější závěr ever. 4* ()

TomikZlesa

Několik prvních dílu velice povedených a napínavých, postupně se serial stává nezáživným a velmi stereotypním, jehož kvalitu jěště navíc snižují neustálé ex/manželské hádky o děti ?!? konec je silně odflaknutý, ale i tak jako celek není serial špatný, právě konec si o to mín užil diky otřesnému dabingu... Pokud se dá seriál srovnávat s jiným tak je to určitě Threshold, který na mě po pár prvních dílech působí mnohém lépe. ()

agathon

Seriál, který mě při uvedení na Primě vlastně tak nějak uvedl k současné seriálové vlně. 24 hodin mě předtím nijak nevzalo a památná Akta X umřela tak neslavně, až hanba už před nějakými pěti lety. Ještě než jsem se dostal k Lost, uviděl jsem tuhle perlu a byl jsem nadšený. Kdo má rád apokalyptické sci-fi, společenská distopická dramata a motiv "zlodějů těl", nemůže si snad přát lepší kondenzovaný pall mall. Nebýt některých hereckých výkonů (novinářka Larkin, pohříchu i titulní klaďas Russell) suverénně bych to stavěl nad Lost. Jak pracují tvůrci s gradací, pozvolným, až plíživým zintenzivňováním napětí; jak budují jednotlivé "změněné" charaktery a všechno se to neděje za suplování digitálních efektů, ale jaksi zevnitř, skrze kradmé pohledy, tiché slzy a niterné zoufalství... A nad tím vším úkosem hledící šerif Tom (William Fichtner už asi lepší roli nedostane) a jeho zoufalé balancování na samé hraně dobra a zla. Tohle není jenom sci-fi - Invaze je především úžasná psychologická studie lidí, kteří žijí vědeckofantastickou žánrovku. Všechny zvraty, konflikty, tragédie, to všechno přichází naprosto nezvratně, nevyhnutelně a zcela logicky. Na konci seriálu jsem si fakt musel říct jedno: "Být mezi námi, vypadalo by to přesně takhle". A vzápětí ještě: "Zamiloval jsem se do mimozemšťanky."... A k tomu ještě ty The Doors. ()

Wormboy

Po klasicky rozbehovom a "len" dobrom uvode, ktory sice trval asi 6 dielov, nam tvorcovia naservirovali perfektny mysteriozny serial, ktory ponuka nielen atraktivny dej, ale aj niekolko vychytavkokrasnych zaberov a viacmenej kvalitnych, nicim nevadiacich a sympatickych hercov a zaver, ktory patri medzi tie serialovo najlepsie. ()

Pajky3

Pro mě jsou to slabší 4 hvězdičky. Seriál se opravdu pomalu rozjíždí. Poslední díly sice nabírají obrátky, ale neni to úplně ono. Je to spíš takový rodinný drama, než sci-fi. Těch pár světýlek ve vodě moc neděsí. Spoustu zachraňuje Fichter, ale i ostatní mu zdatně sekundují. Za zmínku stojí Dziena, Sheridan a Labine. Moje hodnocení 75% čekal jsem od toho trochu víc. ()

WolfR

Invaze je skvělí tajemný sci-fi seriál, který se bezvadně rozvětvuje. Bohužel byl ukončen předčasně a zůstává tedy bez rozuzlení. To hodnocení velmi sráží, těsně 4 hvězdy. ()

Radiq

No co k tomu asi tak povědět... no zklamalo mě to. Podle hodnocení tady na čsfd jsem čekal mnohem víc. Ale: v nejnapínavějších chvílích přijde střih a jiná scéna. V situacích, kdy by měli postavy spěchat, být na pozoru nebo se bavit o něčem přínosném, raději řeší rodinné vztahy, objímají se a chovají se divně. Ono celkově ty postavy jsou dost rozporuplné. Jednou se chovají tak, pak zas uplně jinak. Jednou jsou na sebe nasraní, jednou kámoši. Tvůrci asi chtěli udělat seriál zajímavější tím, že tam udělají víc nečekaných zlomů, ale je jich tam až moc moc. Jinak dějově to není špatné, ale šestidílnej by bohatě stačil, místo tohohle zdlouhavýho prodlužování a umělého vymejšlení nesmyslnejch mezipříběhů a lepení záhad na záhady... ()

filmmovier

Kdysi jsem to sledoval na Primě. Neviděl jsem všechno, ale pamatuji si, že ten seriál byl skutečně děsivý a napínavý. Výborný mix sci-fi a mystery, dobré zápletky a obsazení. Jen škoda, že to nemělo víc dílů. 90%. ()

_DAVE_

Je velka skoda ze autori u toho serialu tak roztahali ten zacatek. Podle me je to totiz duvod proc byla sledovanost nizka a televize ABC se rozhodla Invazi pohrbit po prvni sezone. Poslednich sest dilu se totiz tempo zvysuje neskutecnym zpusobem a zaver serialu je opravdu vynikajici. Opravdu skoda nejspis nikdy nevznikne pokracovani. LOST nasadil latku velmi vysoko. ()

Playman

Takovej shit. Každej díl seriálu jsem čekal jestli se to nějak vyvine. A ono ne. Největší frustrace mé seriálové historie. Ale už jenom kvůli tomu, že mě to stále nějak drželo u obrazovky dávám ** .Jinak bych dal odpad!. ()

drederik

Normálně bych dal asi 4* za výborný a napínavý seriál, ale oproti ostatním podobným má pro mě jedno velké plus. Tím plusem je, že konec přišel hned po první serii. Je to sice škoda, protože konec byl hodně otevřený a pokračování se přímo nabízelo. Nadruhou stranu pro mě hvězda navíc, díky tomu, že nedošlo k natahování děje na dalších 5 serií.Stačí když si vzpomenu na Prison Break. ()

Antek

Pomalejší rozjezd (a v tom je právě ten největší problém), ale zhruba od 10. epizody se spustí soutěž scénáristů, kdo z nich bude neotřelejší ve vyprávěcích postupech. Největší síla tohoto sci-fi seriálu ční právě v nepředvídatelném vývoji, který vás naprosto strhne a samozřejmě ... ve Williamu Fichtnerovi. Kam tenhle člověk vleze, tam to je pod jeho taktovkou. Důkazem tohoto faktu jsou poslední dvě řady Prison Breaku, kde si Fichtner (a právě i podprůměrná třetí série mu dluží za to, že udržel laťku těsně nad zemí) krade každou scénu pro sebe (pomineme skutečnost, že v tom seriálu je opravdových herců poskrovnu). A závěrečný cliffhanger (tady již o Invazi) dostatečně diváka napne na další sezónu ... která se ovšem nikdy konat nebude. ABC bohužel nestačilo skoro 10 miliónů diváků na epizodu. Škoda, škoda -- má to zajímavé postavy, se kterými je lehké sympatizovat a od všech těch sci-fi invazí (i když osobně mám toto téma nesmírně rád) se to odlišuje dost na to, aby se zadělalo na seriálový hit. Po ukončení Veronica Mars další zářez, který zamrzí. ()

Castrator

U tohoto seriálu jsem čekal z několika důvodů lahůdku. Pětihvězdičkové komentáře seriál vynášely do nebes, seriál zmiňuje Douglas jako jeden z důvodů vzniku jeho publikace o seriálech (mimořádně dobré publikace, mimochodem), takže jsem čekal opravdu něco hodně zdařilého, co mě konečně jako sci-fi fanouška nadchne. Ale bohužel, ani zde se nedostavila nadrženost na další  díly. Po 4. dílu jsem přeskočil díl pátý a poté díl sedmý, jestli se náhodou v těch dalších nezačne dít něco, co mě chytne. Nezačlo a po konzultaci se zdejší databází a s komentáři od těch kriticky hodnoticích i komentujících jsem se seriálu omluvil a letěl komplet z pevného disku. Z trojice si poměrně dost podobných seriálů Agresivní virus, Falling Skies je Invaze podle mého názoru nejlepší, ale jde o jednookého krále mezi slepými. Jako ve dvou zmíněných je i zde příliš mnoho kecací vaty a protože dle komentářů tato vata jen tak nezmizí, dokonce je čím dál tím více otravná, nedal jsem seriálu další šanci. ()

JekoRek

neviděl sem toho tolik, lae z prvních asi 6 dílů mě toho moc nebralo, až sem se na to přestal dívat a zopáknul si radši LOSTY. ()

Gerret

Škoda že jsem tento seriál tak dlouho přehlížel a škoda že nenatočili i 2. řadu. Podle mě dosahuje Invaze skoro stejných kvalit jako Ztraceni. Má taky takový tajemný ráz. Celý seriál mě držel v napětí a popostupně nám odhaluje jak to vlastně s těmi odlišnými lidmi je. Moje nejoblíbenější postava byla William Fichtner, který hraje i v Útěku z vězení. Únor 2012: I po druhém shlédnutí mě seriál držel v napětí po celou dobu sledování. Druhá řada seriálu mohla být skvělá, nechápu proč nepokračovali v natáčení. Viděl jsem: Všechny díly 2x. Hodnocení 95%. ()

mrx.friend

Pravda, žádná zběsilá akce, velkolepá jízda, krkolomné zvraty se sice nekonají (částečně možná proto jsem seriál po prvních dílech opustil v době české televizní premiéry, ale jsem rád, že jsem se k němu nyní, po letech, vrátil). Hrozící nebezpečí je budováno postupně, tiše a vleče se jenom proto, aby mohlo přijít bravurní, napínavé a až holocaustové finále s jedním dalším seriálovým kopancem do zadku v podobě posledních minut. (Nic proti takovým zakončením nemám, vyvztekám se z nich a naopak dokážu ocenit jiný, než happy-endový tvůrčí koncept.) I tak se mi ale překvapivě líbila asi více první polovina, kde se nehodí dělat ukvapené závěry, protože nic není tak růžové, jak se může z prvního pohledu zdát. U Invaze jsem se ani jednou nenudil, postavy jsou sympatické, atmosféra taky, netypický, ale skvěle pojatý nápad působící realisticky, obdivuhodná výprava (střídající se průtrže mračen se slunečnou oblohou, záběry kolem povodí řeky a ostrova, oranžová světla,...), všechno opět umocněno skvělým hudebním soundtrackem jistých pánů Jona Ehrlicha a Jasona Derlatky, takže bez debat kvalitní 4*... ;-) ()

Kosmik 1

Tak mám před sebou další seriál. Prozatím mám shlédnuty dvě epizody, takže si zde ještě budu během sledování doplňovat poznámky, případně upravovat hodnocení. EDIT 4.2.2015: Přeceněný seriál, ve kterém se toho příliš moc neděje. Jsem u 15. epizody a nedá se říct, že by mě seriál nějak zvlášť čímkoliv zaujal. Občas mám pocit, že jsou některé epizody celkem amatérsky natočeny nebo spíše odfláknuté. Téma není špatné, ale chtělo by to kvalitnější zpracování. Prozatím 45%. EDIT 18.2.2015: Bohužel musím ještě jednu hvězdičku sundat, páč mě to začalo pořádně bavit až v poslední epizodě, kdy se konečně začne něco pořádného dít. :D Celý seriál je navíc propletený spoustou nelogičností a naprosto tupým jednáním všech hlavních postav, až jsem se v některých případech musel smát. Celá série je navíc pěkně debilně ukončena. Opravdu se nedivím, že amíci zatrhnuli další natáčení. V tomto případě to bylo ku prospěchu věci. Pro mě to byla ztráta času a dokoukal jsem všechny epizody jen proto, abych měl čisté svědomí a mé hodnocení zde bylo založeno na tom, že jsem nic nevynechal. Nejvíc přeceněný seriál, na který jsem tu zatím narazil. 30% ()

deckardx

Jeden z nejlepsich serialu posledni doby.. Tim hur, ze se producenti rozhodli po prvni serii skoncit a vlatne nikdo nevi jak to dopadne... ()