"Hlavní postavou příběhu je Julia Jones, jejíž přízvisko je kombinací jmen herecké superstar Julie Roberts a fiktivní filmové postavy Bridget Jones. V samotné postavě se pak tyto dvě dámy, které publikum rádo sleduje v zamilovaných situacích, prolínají. "Jednu věc víme o Julii jistě - ať se ji snažíte srazit na kolena sebevíce, nikdy nezlomíte jejího ducha," říká režisér Aaron Seltzer. "Věří v opravdovou lásku a přes to prostě nejede vlak."

Jedním z filmů, jejichž dějové prvky se ukázaly být vhodnou předlohou šťavnaté parodie, byl komerční trhák Moje tlustá řecká svatba. Obdobné potíže při hledání pana Pravého způsobuje rodina také Julii v DĚSNÝM DOJÁKU - její rodiče vyžadují, aby si našla někoho, kdo má stejné kořeny. A vzhledem k tomu, že její rodina dává úplně novou dimenzi slovu multikulturalismus - otec je Afroameričan, matka Indka a sestra Japonka - není tento úkol nijak snadný. Julie zkrátka nemůže vyhovět všem.

Julie se upíná k ideálu opravdové lásky a tu nachází v muži jménem Grant Funkyerdoder, jehož filmaři pojmenovali na počest herce Hugha Granta a fiktivní postavy z filmů Fotr je lotr a Jeho fotr, to je lotr Grega Fockera. Z filmu Fotr je lotr si vypůjčili také americké rodiče velmi britsky založeného Granta - Bernieho a Roz, které původně ztvárnili Dustin Hoffman a Barbra Streisand. Než se Julii podaří najít v Grantovi lásku, hledá odbornou pomoc u schůzkologa Hitche, který je narážkou na loňskou komedii s Willem Smithem. Ten jí pomůže podstoupit úpravy zevnějšku, známé z pořadů typu "Vypadáš skvěle".

Archetypální postavou bývalé přítelkyně hlavního mužského hrdiny je v tomto filmu Andy v podání Sophie Monk. Tento motiv si film vypůjčil z komedie Svatba mého nejlepšího přítele, v němž si obdobnou postavu zahrála Cameron Diaz. Šílené autorské duo Aaron Seltzer a Jason Friedberg, které tvořilo třetinu scénáristického týmu úspěšné parodie Scary Movie: Děsnej biják, chce svým novým filmem DĚSNEJ DOJÁK potěšit všechny lidi, kteří romantické komedie milují - a také všechny ty, kteří je nenávidí. (oficiální text distributora)

Zajija

Nuže? Cože? Proč se takovédle věci točí? Je to spíš trapné než-li vtipné. Párkrát jsem se uculil, ale to je vše. Balanc mezi odpadem a hvězdičkou. ()

DK.Lukas

Tak nevím jestli toto je komedie či parodie nebo romantický film... Je to hrůza. Kdyby tam nehrála Alyson Hannigan tak bych dal odpad... Někdy lituji toho že mám svoje pevné zásady že hodnotím film až poté co ho celí dokoukám... Jinak bych to už dávno vypnul... ()

JohnZ87

Film nikterak nevybočuje z řady klasických ujetých amerických parodiií. Sází hlavně na hrubou sílu a údernost v podobě nechutnosti, ujetosti a absurdnosti většiny scén. Paroduje řadu známých filmů jako např. Fotr je lotr, Hitch, Kill Bill a další. Ačkoliv jsou vtipy většinou tupé a místy trapné, tak jsem se několikrát docela slušně zasmál. V rámci žánru to docela ujde. 50% ()

goodnic

Úžasná hudební čísla, nepřekonatelný humor, sympatičtí herci a spousta tupců hodnotících odpadem! Jděte do toho, (ne)budete litovat. ()

megan017

Vy tady odsuzuje, to co je pro parodie typické ...Zdali se vám to nelíbí tak tyhle typy filmu nejsou pro vás. Buhvíjak extra to neni , ale ja sem velká fanynka Alyson Hannigan a tohle se mi prostě líbí. ()

TommyDiamond

Deník Bridget Jonesové, Moje tlustá řecká svatba, Hitch,Hvězdné války, Fotr je lotr, Pán prstenů, Pretty Woman, Svatba mého nejlepšího přítele, Pan a paní Smitsovi, Na co ženy myslí, Kill Bill, Vybíjená a King Kong…. To jsou filmy, které jsem zvládnul napočítat. Navíc si filmaři stačili ještě udělat srandu z pedofilie M.Jacksona a z Paris Hilton a její reklamy na hamburgery. Na 75 minut filmu tam toho narvali opravdu hodně. Některé scény byli vtipné a některé méně. Ale podle mě to taková slátanina nebyla... ()

beso74 odpad!

Z relatívne slušných a vtipných scén spraviť trápne momenty v počte, za ktoré by sa nehanbili ani členovia európskeho parlamentu. Je to horšie ako zapiť preháňadlo ricínovým olejom, haluz síce nijaká ale strašné to je poriadne... ()

27Raven odpad!

Dokážu se dobře pobavit i u komedií a parodií, které ostatní zrovna nemusí. Ale věřte mi, tohle je opravdu HRŮZA. Střídají se zde nevtipné kopie scén z jiných filmů s NECHUTNÝMI kopiemi scén z jiných filmů. Not Another Teen Movie je proti tomuhle komedie roku. ()

LukeSharp

Jak ohodnotit něco co je tak odporně hnusné a trapné že jsem se hrůzou odvracel?Odpad,ale jednu hvězdičku si to zaslouží za pěkné ženské co tam hrály.Ale příště už si rovnou pustím nějáké porno a bude to mnohem kvalitnější než tahle sračka.Vzít si vtipné scény z jiných filmů a předělat je do naprosté hnusoty,k tomu pár vlastních nechutností to nemůže dopadnout dobře.Zázraky se nedějí a tak film dopadl jako naprostá katastrofa s asi jedním vtipným momentem.10% ()

Zlaticko1 odpad!

Opravdu moooc pěkny film. Vydržel jsem se na to koukat, no asi 15 minut, poté jsem přeskočil na tu 80 minutu. Dobrej konec :D ()

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300