"Hlavní postavou příběhu je Julia Jones, jejíž přízvisko je kombinací jmen herecké superstar Julie Roberts a fiktivní filmové postavy Bridget Jones. V samotné postavě se pak tyto dvě dámy, které publikum rádo sleduje v zamilovaných situacích, prolínají. "Jednu věc víme o Julii jistě - ať se ji snažíte srazit na kolena sebevíce, nikdy nezlomíte jejího ducha," říká režisér Aaron Seltzer. "Věří v opravdovou lásku a přes to prostě nejede vlak."

Jedním z filmů, jejichž dějové prvky se ukázaly být vhodnou předlohou šťavnaté parodie, byl komerční trhák Moje tlustá řecká svatba. Obdobné potíže při hledání pana Pravého způsobuje rodina také Julii v DĚSNÝM DOJÁKU - její rodiče vyžadují, aby si našla někoho, kdo má stejné kořeny. A vzhledem k tomu, že její rodina dává úplně novou dimenzi slovu multikulturalismus - otec je Afroameričan, matka Indka a sestra Japonka - není tento úkol nijak snadný. Julie zkrátka nemůže vyhovět všem.

Julie se upíná k ideálu opravdové lásky a tu nachází v muži jménem Grant Funkyerdoder, jehož filmaři pojmenovali na počest herce Hugha Granta a fiktivní postavy z filmů Fotr je lotr a Jeho fotr, to je lotr Grega Fockera. Z filmu Fotr je lotr si vypůjčili také americké rodiče velmi britsky založeného Granta - Bernieho a Roz, které původně ztvárnili Dustin Hoffman a Barbra Streisand. Než se Julii podaří najít v Grantovi lásku, hledá odbornou pomoc u schůzkologa Hitche, který je narážkou na loňskou komedii s Willem Smithem. Ten jí pomůže podstoupit úpravy zevnějšku, známé z pořadů typu "Vypadáš skvěle".

Archetypální postavou bývalé přítelkyně hlavního mužského hrdiny je v tomto filmu Andy v podání Sophie Monk. Tento motiv si film vypůjčil z komedie Svatba mého nejlepšího přítele, v němž si obdobnou postavu zahrála Cameron Diaz. Šílené autorské duo Aaron Seltzer a Jason Friedberg, které tvořilo třetinu scénáristického týmu úspěšné parodie Scary Movie: Děsnej biják, chce svým novým filmem DĚSNEJ DOJÁK potěšit všechny lidi, kteří romantické komedie milují - a také všechny ty, kteří je nenávidí. (oficiální text distributora)

Psycho.R

Chtěl jsem dát jednu hvězdičku za to, že tam aspoň nebylo tolik odporností, jakých je v poslední době u parodíí zvykem. Pak jsem přidal jednu, že jsem neusnul. A ta třetí??? Nevim. ()

Alexandre

Čekal jsem od filmu víc...ale na druhou stranu takových komedií tohoto typu bylo natočeno až příliš, takže jsem si nějaké velké naděje nedělal. Nedá sa říct, že by to člověka vůbec nepobavilo....občas jsem se trošku zasmál, ale některé rádoby humorné scény přecházely v úplný nesmysl. Další věc - není zrovna nejlepší nápad natočit parodii na komedie. Jediné co by šlo je herecké obsazení, ale film mohl být lépe natočený a některé scény vynechány. Pro mě 20%. ()

Zuchy

Mělo to pár lepších momentů, kde jsem se od srdce zasmál (parodie na Pána prstenů nebo Kill Bill), ale jinak se na to nedalo dívat a některý scény byly dost nechutný. ()

Boris. odpad!

Alyson mam docela rád...ať už jako poblázněnou flétnystku z hudebního tábora nebo Lili z HIMYMu...ale z Julie v tomhle "skvostu" se mi dělalo vážně zle. Vydržel sem se koukat asi jenom 30 minut, ale za tu dobu mě film stačil nakrmit takovou porcí fekálního humoru, že kdybych to dokoukal tak by mi asi praskla hlava. Pro příště si ale budu pamatovat, že se tomuhle filmu mam pořádnym obloukem vyhnout. ()

dustur

Tak názov filmu ,, Desnej doják" ,to pekne a presne vystihol,čo sa týka samotného filmu... Mne sa podarilo za celých 79 minút ,asi 3 max 4.krát sa zasmiať ..., ale pritom sa mi tu Alyson Hannigan viac páčila,než v ,,Prci,prci,prcičkách"...,ona je krásna baba - ale zároveň nie veľmi dobrá herečka - ale mám ju rád,ale zas sa na ňu docela dobre pozeralo hlavne keď už bola konečne chudšia...,a Eddieho Griffina tiež mám rád,ale tu mi pripadal taký suchý ,a už vôbec nebol vtipný ,to skôr Fred Willard bol oveľa lepší...,a Sophie Monk tá bola asi najkrajšia ozdoba filmu - ale zároveň sa mi troška podobala na pornoherečku ,, Jenna Jameson" Ja mám rád paródie - a hlavne keď je to aj vtipné ,, Scary Movie" ..,ale toto podľa mňa nebolo zas až tak vtipné.. Moje hodnotenie k filmu,je medzi 1 a slabými dvoma hviezdičkami... Moje hodnotenie filmu je, slabé.: 1,5 / 5... ()

Lokran odpad!

tak oproti Bulšitu, který jsem viděl před tím, sem se tady jednou zasmál... jinak totéž co u něj. 5% ()

Lichty odpad!

Jedna z nejhorších parodií poslední doby, vedle které je i čtvrtý díl Scary Movie akademickým trhákem. Nevtipná snůška scén z jiných filmů, které jsou prakticky všechny pitomé a naprosto nefungující. Jediný úsměv u mne vyloudila variace na Pan a Paní Smithovi, která je kupodivu vyvedena na poměry slušně, ale jiné scény, jenž parodují bizarní komedie (Napoleon Dynamite, Meet the Parents) mne nechali jen nechápavě zírat. PS: Co je vtipného na tom, jak kočka půl minuty kadí do mísy? Celý sál se totiž celou dobu smál... ()

Yardik odpad!

Proc?Proboha proc?Chce se mi zvracet, kdyz jsi vzpomenu na tech 20 minut, co jsem videl. Nejhorsi film vsech dob!!! ()

Allka

Všichni tenhle film hodnotí jako kravinu. Ona to fakt kravina je, ale o nic jiného se, myslím, tvůrci ani nepokoušeli. Prostě parodie postrádající jakoukoliv inteligenci... A mě to pobavilo. Sice bych snesla míň nechutností, ale což... slušných 50% ()

KdG

Špička žánru ! Skvěle parodovat tolik filmů si zaslouží obdiv. Kdo píše že se ani jednou u tohoto filmu nezasmál tak nechápu proč se na komedii/parodii vůbec kouká a nebo je vážně divnej. ()

ear.wig odpad!

Snad nejnechutěnšjí film jaký jsem kdy viděla. Ne vážně se mi při jeho sledování místama zvedal kufr. ()

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300