Nu což, už delší dobu jsem neviděla žádný válečný film a tohle znělo dost dobře. Bohužel to tak ale úplně nedopadlo. Ne že by byl film výrazně blbý a nudný, ale nebyl ani opakem. Tolik afroameričanů jsem měla možnost vidět snad jen v Kokosech na sněhu. Vcelku tu byly i napínavé vzdušné bitvy, samozřejmě nechyběla ani potřebná oběť, aby film trošku apeloval na naše dojmy, že teď máme uronit slzičku. Takže to vidím na ty slavné průměrné 3*. P.S. Definice barevného tu dostala nový význam a zdá se mi to, nebo v některých okamžicích mi to vcelku připomínalo Tmavomodrý svět? Je fakt, že si ten film už moc nepamatuju, ale o podobnosti tu nebylo nouze.(27.8.2012)

Keď som videl trailer, začal som sa tešiť. No tento film zachránili len letecké súboje. Z tých zbytočných kecov, čo padlo na zemi a niekedy aj pri leteckých súbojoch mi padala sánka. Dúfam, že Lucas len vypísal šek a venoval sa niečomu rozumnejšiemu. Ako milovník histórie za tie staré P 40 Tomahawk bod, druhý za M 262 , tretí za nastratého nemeckého stíhača. Mýslím , že film Letci z Tuskegee, aj pri menšej akčnosti, bol o triedu lepší. Možno keby sa toto veľdielo jemne prestrihalo, tak na 90 minút........(26.6.2012)

bola to pastva pre oči, všetky tie letecké eskapády, ale tam to asi aj končí...nič viac tento film neponúkol...nebolo to originálne, časté klišé, a hlavné i vedľajšie postavy mi vôbec neboli sympatické (jedine taká Talianka čo sa tam dokopy objavila asi na 5 minut =D)...bolo to tak povediac o ničom...bolo vidno že všetka sila sa sústredila len na efekty a v iných ohľadoch film neobstál(17.5.2012)

Strašná amatéřina o hrdinských negrech. Ne, že bych jakkoli snižoval jejich roli a příspěvek ve válce, ale celý film byl tak špatně udělaný (!animace letadel!), že mi to dojem dost zkazilo. Přitom to bylo hodně zajímavé a neotřelé téma, ze kterého se s lepším štábem dalo vytěžit mnohem víc a neupadnout do zapomnění. 50%(31.1.2017)

• yeniczek

Letecké souboje jsou vážně pecka. Ty jediný bych ještě někdy chtěl vidět . Ale... Když každých deset sekund slyšíte hlášky typu "Jesus says hello!", "How do ya like it, Mr. Hitla?" a piloti hláškují jak v libovolném filmu Madea´s... Příběh je také nic moc a přirovnání k pohádce je bohužel trefné (a ano i když se jedná o film z WWII), např. podobným tématem se zaobírající Miracle at St. Anna je přesná ukázka strhujícího opaku. 50% za úžasně natočené letecké souboje a o kus ani víc.(7.5.2012)

• - George Lucas o natáčení tohoto filmu uvažoval již dlouhou dobu, zhruba od roku 1989. Teprve nyní však měl k dispozici vhodnou techniku. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Německý pilot „Pretty Boy“ (Lars van Riesen) si při komunikaci s kolegy drží před ústy kyslíkovou masku a mluví do ní, stejně jako to dělají američtí piloti. Avšak Němci byli vybaveni tzv. krčními mikrofony, které má ostatně „Pretty Boy“ připnuté. (Klot)

• - Na letišti v Milovicích byly k vidění stíhačky P-40 a P-51, bombardér B-17 či dopravní letadlo Dakota. Stejně tak množství dobových aut. (Zdroj: ČSFD.cz)