Letci z Tuskegee byli za druhé světové války slavnou americkou leteckou jednotkou složenou z Afroameričanů. V té době v americké armádě stále existovala rasová segregace a černoši byli považováni za lidi podřadné, neschopné ovládat složité stroje, vhodné pouze k pomocným úkolům. Prvního kurzu se v červenci 1941 účastnilo třináct afroamerických kadetů. V příštích čtyřech letech byli letci vysláni na více než patnáct tisíc bojových misí po Evropě a severní Africe. Tito hrdinové tedy bojovali nejen proti Hitlerovi, ale i s předsudky své vlastní země, za kterou někteří i položili život. (TV Nova)

B!shop

Moc nechapu ty komentare, film podle skutecnejch udalosti o cerny letce, ktera se za valky vyznamenala a najednou sou vsichni prekvapeny, ze je film predvidatelnej a plnej patosu. S timhle ja teda problem nemel. Trochu mi vadilo, ze je tu zbytecne moc kecu, nejde o to, ze by tu bylo malo akce a vzdusnejch souboju, je jich tu tak akorat, ale ty cernosi tu hubu snad nezavrou a neustale o necem melou. A jelikoz se furt tak nejak resi to samy, zacne to bejt za chvily otravny. Herci jsou celkem prirozeny a nikdo to nekazi, ale ani tu neni nikdo, kterej by vyrazne vycnival. A ucast Goodinga je naprosto zbytecna. Co se tyce tech leteckejch souboju, ackoliv me letadla nijak nezajimaj, tohle jsou naprosty orgie, misty sice trochu moc digitalni, ale je na to radost koukat. Takze za me spokojenost, dostal jsem vicemene to, co sliboval trailer a nemam duvod davat spatny hodnoceni. ()

D.Moore

"Plukovníku, osm německých stíhaček nebo osmdesát německých stíhaček, pořád to nemění nic na tom, co si o vás a vašich chlapcích myslím." - "Nám je to fuk." Zcela bezproblémový film nabízející především skvělé akční scény, kterých je hodně a z nichž každá vždy přijde s něčím novým. Vivat ILM! Dvě hodiny utekly velmi rychle, neokoukaní herci mě bavili a zvykl jsem si i na Blanchardovu hudbu, jež mi při samostatném poslechu připadala nepatřičně moderní. Hlavní myšlenka Red Tails je (bohužel) stále aktuální, a tak především díky vyznění filmu rád přehlédnu i těch několik neuvěřitelností (ze kterých mi nejvíce vadil závěrečný souboj jeden na jednoho s proudovým Messerschmittem 262). Čtyři a kousek. ()

Helo

Kdo hledá kvalitní scénář bez logických blbostí, se skvělými rozhovory a srdcervoucími scénami, bude opravdu hodně zklamán. Komu stačí pohled na slušně vypadající letecké souboje za zvuků na takovýto film zvláštní, leč dobré hudby, zklamanán bude, ale trošku méně. Opravdu zvláštní mi přišly úvodní titulky, které jsem naposled viděl u 40 let starého filmu. Popravdě, nebýt těch leteckých soubojů, šel bych ještě níž. P.S.: Cuba s dýmkou vypadal drsňácky xD ()

Big Bear

Je to už drahně let, co jsem na svém PC386 hrál od LucasFilm Games letecký simulátor Secret Weapons of the Luftwaffe... Už tehdy jsem se divil, proč tvůrce Hvězdných válek zajímají souboje proudových Me262 a Fortressů osmé letecké armády... Před třemi lety mi zavolal kamarád, že se na bývalém vojenském letišti v Milovicích natáčí nějaký americký válečný film a že tam maj i ty ,,veteránský vrtulový letadla'' ať se přijedu kouknout... Neváhal jsem, vzal si dovolenou a vyrazil. Natáčení už končilo, ale ještě jsem na place zastihl jeden P51D, Dakotu a nádhernou B17F ,,Pink Lady'' (skutečný veterán jako Memphis Belle)... Plocha byla plná i Jeepů, náklaďáků GMC, Ambulancí Dodge - zkrátka techniky jaká se na základnách USAAF běžně za války vyskytovala - inu radost pohledět. Od sekuriťáků, kteří bohužel ohrazenou plochu střežili velmi bedlivě (bohužel nesáhl jsem si :-) ani na jeden ze strojů) jsem se dozvěděl, že tam Gerorge Lucas točí film o černošské letce z Tuskegee... S netrpělivostí jsem na ten film čekal. Jednak miluji válečné snímky a letecké zejména a jednak už dlouho nikdo nic o letcích nenatočil...A kromě toho slavná černošká letka je legendou....Konečně jsem se dnes dočkal. Fajnšmekři se nutně musí nad některými komentáři jen ušklíbnout.mcb, wotane a další, tenhle film si někdo zkrátka natočil pro radost , stejně jako kdysi vydal na třech 1,4 MB disketách hru (a mohla bejt klidně slavnějších o svítících mečích) - proč na takovéhle dílo vůbec koukáte a co jste od něj čekali? Ponaučení? . Mé osobní hodnocení: Bojové scény jsou dechberoucí, již během úvodních titulek milovník válečných strojů jen němě zírá na to jak stodevítky rozlouskávají combat boxy B17.(pusťte si svuk naplno !).. Film je samozřejmě bojů plný a tím plně vykrývá hluchá místa původního snímku Letci z Tuskegee (1995), kde si tvůrci u bojových scén dopomáhali černobílými dokumentárními dobovými filmy či záznamy z guncamer. Jinak se Red Tails s tímto snímkem tematicky de-facto kryjí. O vzniku 332nd Fighter Squadron složenou z černošských letců se zde nebudu rozepisovat. Znalci je znají i jejich pověstný (i u Luftwaffe ) červený marking kuželů vrtulí a ocasů jejich Mustangů a později P47 Thunderboltů.. Měl bych snad jen drobnou výhradu ke kamuflážím německých letadel, ta se mi nezdála .. Ale to je vše. Příběh je silný a rozhodně je aktuální i v roce 2012. Herecké výkony velmi slušné. Cuba Gooding jr. hrál i v původních Letcích z Tuskegee (tady ale už má ale víc pecek :-), velí a nelétá) Zkrátka, komu se to zdálo málo bojovné, ať si pustí A-team nebo Ramba, komu málo zamilované ať si pustí Anglického pacienta nebo Angeliku. A hlavně, ať se na tyhle specifické snímky raději ani nedívá. Válečným fajnšmekrům tuto lahůdku rozhodně doporučuji ! (Leteckým obzvlášť). Za mně je to na pět bílých hvězd v modrém poli! * * * * * No a vy všici co nevěříte nebojste rovnou kydači hnoje a v některých případech dokonce s rasistickejma kecama - koukněte sem ! --- http://en.wikipedia.org/wiki/Tuskegee_Airmen () (méně) (více)

korbitch22

Díky červenejm ocasům můžou negři do městský hromadný dopravy,volit,rapovat a válet za LA Lakers,ba co víc být i prezidenty USA. Režisérsky,vypravěčsky a dramaturgicky nezvládnutá báchorka , která nedokáže absolutně strhnout,nemá tah na branku, postráda nějakou vypjatější scénu a herecky je v některých místech doslova až amatérská. Televizní režisér Anthony Hemingway asi zapoměl,že netočí další díl Hawai 5-0 ale strhující válečné drama. Nejhorší na všem je,že po tom bídném průběhu fimu musela na konci přijít předvídatelná kokotina, (spoiler) kdy to prostě musel zabalit největší sympaťák,který je paradoxně ve filmu největší kokot, aby tím rejža vyrejžoval aspoň jednu dojemnou scénu,kdy všichni pláčou a pak jedou říct tý jeho Italský čubce že je mrdvej. (spoiler out) To sem přesně čekal. No abych ovšem jenom nehanil,je vidět, že za malý rozpočet jdou zvládnout solidní efekty a opravdu některé pasáže soubojů vypadají na rozpočet opravdu zdařile a potešil mě jediný herecký výkon a to samozřejmě Terrence Howarda.Mám rád filmy o druhý světový, ale tahle nezvládnutá , předvídatelná , dobrodružná komedie o podceňovaných leštičích bot,co to dotáhnou až do Berlína se prostě nepovedla.Nechi teda vypadat jako rasista,ale když jdou bílý kluci zachraňovat jinýho bílýho kluka,přes bílou Normandii,je to sakra jiný kafe. Stejný průser jako Rudý Baron,na tyhle filmy jsou potřeba prachy,ne jen na efekty ale i herce a režiséra. 35%. ()

• Red Tails není prvním snímkem, kde se Terrence Howard objevil jako letec z jednotky Tuskegee Airman. Příslušníka stejné letky ztvárnil již ve filmu Hartova válka (2002). (oje)
  • Maketa letounu P-40 Warhawk použitá při natáčení je k vidění v muzeu Air Park Zruč u Plzně. (D.Moore)
  • Strategický čtyřmotorový bombardér Boeing B-17G "Pink Lady" (F-AZDX), který ve se ve filmu objevuje mezi bombardéry nalétávající na Německo, je pouze jeden ze dvou letuschopných exemplářů tohoto typu v Evropě. Druhým je Sally B - Memphiská kráska z anglického Duxordu, která si „zahrála“ mimo jiné i v první řadě seriálu Zdivočelá země (od r. 1997). (krabatt76)

Lucas jde do důchodu, končí se Star Wars

Lucas jde do důchodu, končí se Star Wars

21.01.2012

Možná je v tom jen snaha za každou cenu upozornit na válečný epos Red Tails, který tento víkend startuje v amerických kinech, ale George Lucas se v rozhovoru pro The New York Times tvářil vážně.… (více)