Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ABLABLABLA
  ***

  Nu což, už delší dobu jsem neviděla žádný válečný film a tohle znělo dost dobře. Bohužel to tak ale úplně nedopadlo. Ne že by byl film výrazně blbý a nudný, ale nebyl ani opakem. Tolik afroameričanů jsem měla možnost vidět snad jen v Kokosech na sněhu. Vcelku tu byly i napínavé vzdušné bitvy, samozřejmě nechyběla ani potřebná oběť, aby film trošku apeloval na naše dojmy, že teď máme uronit slzičku. Takže to vidím na ty slavné průměrné 3*. P.S. Definice barevného tu dostala nový význam a zdá se mi to, nebo v některých okamžicích mi to vcelku připomínalo Tmavomodrý svět? Je fakt, že si ten film už moc nepamatuju, ale o podobnosti tu nebylo nouze.(27.8.2012)

 • pabab
  ***

  Keď som videl trailer, začal som sa tešiť. No tento film zachránili len letecké súboje. Z tých zbytočných kecov, čo padlo na zemi a niekedy aj pri leteckých súbojoch mi padala sánka. Dúfam, že Lucas len vypísal šek a venoval sa niečomu rozumnejšiemu. Ako milovník histórie za tie staré P 40 Tomahawk bod, druhý za M 262 , tretí za nastratého nemeckého stíhača. Mýslím , že film Letci z Tuskegee, aj pri menšej akčnosti, bol o triedu lepší. Možno keby sa toto veľdielo jemne prestrihalo, tak na 90 minút........(26.6.2012)

 • Mishqo
  ***

  bola to pastva pre oči, všetky tie letecké eskapády, ale tam to asi aj končí...nič viac tento film neponúkol...nebolo to originálne, časté klišé, a hlavné i vedľajšie postavy mi vôbec neboli sympatické (jedine taká Talianka čo sa tam dokopy objavila asi na 5 minut =D)...bolo to tak povediac o ničom...bolo vidno že všetka sila sa sústredila len na efekty a v iných ohľadoch film neobstál(17.5.2012)

 • C0r0ner
  ***

  Strašná amatéřina o hrdinských negrech. Ne, že bych jakkoli snižoval jejich roli a příspěvek ve válce, ale celý film byl tak špatně udělaný (!animace letadel!), že mi to dojem dost zkazilo. Přitom to bylo hodně zajímavé a neotřelé téma, ze kterého se s lepším štábem dalo vytěžit mnohem víc a neupadnout do zapomnění. 50%(31.1.2017)

 • yeniczek
  **

  Letecké souboje jsou vážně pecka. Ty jediný bych ještě někdy chtěl vidět . Ale... Když každých deset sekund slyšíte hlášky typu "Jesus says hello!", "How do ya like it, Mr. Hitla?" a piloti hláškují jak v libovolném filmu Madea´s... Příběh je také nic moc a přirovnání k pohádce je bohužel trefné (a ano i když se jedná o film z WWII), např. podobným tématem se zaobírající Miracle at St. Anna je přesná ukázka strhujícího opaku. 50% za úžasně natočené letecké souboje a o kus ani víc.(7.5.2012)

 • - George Lucas o natáčení tohoto filmu uvažoval již dlouhou dobu, zhruba od roku 1989. Teprve nyní však měl k dispozici vhodnou techniku. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Německý pilot „Pretty Boy“ (Lars van Riesen) si při komunikaci s kolegy drží před ústy kyslíkovou masku a mluví do ní, stejně jako to dělají američtí piloti. Avšak Němci byli vybaveni tzv. krčními mikrofony, které má ostatně „Pretty Boy“ připnuté. (Klot)

 • - Na letišti v Milovicích byly k vidění stíhačky P-40 a P-51, bombardér B-17 či dopravní letadlo Dakota. Stejně tak množství dobových aut. (Zdroj: ČSFD.cz)