Film líčí příběh dvou bratrů, kteří se ocitnou na rozdílných stranách zákona. Bobby Green (Joaquin Phoenix) pracuje jako šéf brooklynského nočního klubu El Caribe, který patří ruskému mafiánovi Bužajevovi. Prostředí jako stvořené pro distribuci drog ostrým zrakem sleduje Bobbyho bratr Joseph Grusinsky (Mark Wahlberg). Oba sourozenci se nestýkají a jejich vztah vzhledem k rozdílným příjmením zůstává utajen. Situace se však vyostří a Bobby je nucen si vybrat mezi nablýskaným kriminálním životem a rodinnou ctí, reprezentovanou policejními uniformami nejen Josepha ale i jejich otce Alberta (Robert Duvall). Volba to není jednoduchá a Bobby za ni zaplatí víc, než měl v úmyslu. (Česká televize)

Dallas

Dosť slušné krimy, ktoré stojí vyložene na postave Joaquina Phoenixa. Ten hraje bravúrne ostatne akolo obvykle. Celkovo je to herecky výborne zvládnuté. James Gray režíruje ako má a nahánačka v daždi je pecka. Aj obe prestrelky s rusákmi sú v pohode. Príbeh je už dobre známi, ale ako vidieť stále sa z toho dá dosť vytĺcť, len treba vedieť ako. Partia okolo tohto filmu to zjavne vie. Ale ako čítam v obsahu, tak na Skrytú identitu to teda nemá, ale ja by som to ani moc nezrovnával. 70% ()

fastum

Stylová oldschoolová gangsterka s výborným Phoenixem, který to tam jediný táhne. James Gray se snažil, ovšem k dokonalosti nestačí jen pár výborných okamžiků (např. automobilová honička). Za zhlédnutí ovšem film rozhodně stojí, protože rozhodně nenudí. ()

Yardie

Mám takové rozporuplné pocity. Na jednu stranu zajímavě natočeno, co se týká kamery a velice zajímavé zvuky. Na druhou stranu film postrádá šťávu a trošku více napětí. Je to takové utahané bez drivu, což film dost sráží. Dosáhnout lepší atmosféry, mohlo to být mnohem lepší a to i přesto, že námět jsme už několikrát viděli. Nicméně dalo se, ale po druhé bych už asi nekoukal, není proč. Howgh! ()

simply

Joaquin Phoenix je skvělý herec, Robert Duvall herecká legendy, kterou miluju od té doby, co jsem poprvé zahlédla Kmotra a jeho nezapomenutelného Toma Hagena a Mark Wahlberg se pomalu propracovává do hereckých výšin...prostě herecký koncert, silný příběh a silné emoce... ()

krusty2

Tento film vyzdvyhuju dve vyborne zvladnute akcne sceny(strela z brokovnice a nahanacka v dazdy).Inak vcelku slusny krimi pribeh,len skoda ze je v nom az moc dobrych policajtov(vlastne vsetci). ()

Phillo

Už ma to prestáva baviť... Kopa amerických režisérov si plní svoje sny a nakrúca nič nehovoriace gangsterské výpovede, ktorých hodnota časom klesá na úplne dno. Potom tá nuda pri sledovaní, ktorej sme schopní sa podriadiť v očakávaní niečoho viac ani nestojí za to. Konkrétne tomuto filmu chýba troška odľahčenia ( ako napr. minuloročný Departed alebo Eastern Promises) alebo trocha výpovednej hodnoty (American Gansgter). Zostáva potom len bezbrehá nuda, pri ktorej sme radi aj za tie občasné zaujímavé scény a tempo trošku rýchlejšie než má bežný rozhovor. 55% ()

Jacek

Pohoršení hlupstvím se sice bát nemusíte, ale dočkáte se jak klasického vývoje hlavní figury (klacek doroste pro velké činy), tak i klasické pointy (co má být pomstěno, pomstěno bude, co má být obětováno a ztraceno, bude obětováno a ztraceno...). Dočkáte se standardně napsaných i zahraných klaďasů i záporáků, uvidíte jedno prso Evy Mendesové i několik mužných výbuchů hněvu a zepár nezbytných chlapských slz... Zkrátka – standard. S Východními přísliby snímek srovnání nesnese. Se Skrytou identitou ano – a to v tom smyslu, starý Scorsese to více rozparádil, ale svým necitlivě asijským koncem i více zeslonil. V zásadě si můžete být jistí, že tentokrát dostanete právě to, co čekáte. ()

jerenymo

Příjemné překvapení. Joaquin Phoenix podal opět výborný výkon i já sem věděl, že konečná pomsta je jediná spravedlnost, která zde mohla být. Ale co mě nejvíce nadchlo tak byla automobilová honička, která měla fantastický nádech.... jen zvuk stěračů, venkovní déšť a k tomu tlumený výstřeli - to nemělo chybu. ()

wampire23

Veľmi kvalitný snímok. Vlastne je to skôr ,,ONE MAN SHOW" v podaní Joaquina Phoenixa. Netajím sa tým, že Joaquin patrí k jedným z mojich najobľúbenejších hercov, a tu opäť ukázal, prečo to tak je. Keby scenáristi trošku vypilovali kostru príbehu, dali väčší priestor vedľajším postavám (najmä Wahlbergovi a Duvallovi) a odstránili niektoré zbytočne patetické scény a konania postáv mohol to byť jeden z kultových filmov. Takto je z toho ,,iba" výrazný nadpriemer. P.S. Nepochopil som, čo bolo také skvelé na sľubovanej automobilovej naháňačke. Oveľa viac sa mi páčila prestrelka v prvej časti filmu. Ale to je zrejme uhlom pohľadu:D. ()

Thomm

Mnohem více psychologické drama, než krimi nebo thriller. S obsazením hlavních rolí jsem byl dost spokojený, ale přišlo mi, že kromě Phoenixe vůbec neměli prostor a tak je jeho postava jediná, kterou můžete sledovat a sžít se s ní, což je u dramat nejdůležitější. Akčních scén tu moc není, ale například automobilová honička je skvělá. Bohužel je to ale jedna z mála věcí, kterou si budete z We Own the Night pamatovat. Další bude nejspíš dobře navozená ponurá atmosféra, ale tím to končí a hodnocení je tak jen lehce nadprůměrné jako celkový dojem z filmu. ()

Nekgro

Největší plus tohoto filmu? Jednoznačně neskutečně sexy Eva Mendes. Jinak to byl jen film, na kterej se jednou podíváte a stačí to... ()

Hepy13

Chvílema jsem to sledoval jak ostříž, a chvílema jsem u toho usínal. Tak teď nevím co si mám o tomto filmu myslet. Líbil se mi především Joaquin Phoenix, za to Mark Wahlberg hodně zklamal. Srovnávat tento film se Skrytou Identitou, může snad jen blázen. ()

ChillThomas

Phoenix byl výbornej .. ale jinak se to táhlo v hrozně béčkovým podání, občas mi přišlo, že koukám na německou kriminálku co se týče akce a přestřelek.. "chabý" .. na rok 2007 bych čekal více od tohoto filmu .. samozřejmě že se v klídku člověk dokouká ale i tak krom tohoto komentáře, si na ten film zpětně nevzpomenu .. ()

Pitrsss

Zhruba do poloviny hodně nadprůměrná kriminálka. Poté však pitomý scénář nasměruje hlavní postavu směrem, který prostě nedává smysl. Ale člověk si řekne fajn, nebudu to brát tak vážně,bez toho by děj nemohl pokračovat, tak jedeme dál. Ale tím bohužel série nelogičností jenom začíná a jeden nesmysl následuje druhý. K zblití patetické závěrečné scéně se asi nemá cenu rozepisovat, místo závěrečných titulků tam měla být spíš americká vlajka a hrát měla hymna. Věčná škoda promarněného potenciálu - celá první polovina filmu, vynikající Phoenix, úžasná Mendes, výborně zfilmovaná automobilová honička... Když Wahlberg hraje moralizující a za srdíčko rvoucí vážnou roli, tak to podle mě většinou nedopadá dobře... 55% ()

Erik7595

Solídna dráma, nadpriemerný krimi-thriller z prostredia policajného zboru, gangov a drogových dílerov. Spočiatku ma to dejovo príliš nezasahovalo, ale od postrelenia Josepha sa to začalo vylepšovať a stala sa z toho nakoniec nadpriemerná kriminálka, ktorá ma zaujala najmä z pohľadu hereckých výkonov, Joaquin Phoenix tu je jednoznačne herecky najlepší, zato Mark Walhberk je celkovo menej výrazný, škoda je aj to, že nemá toľko priestoru, koľko by si zaslúžil. Veľmi dobre zapasovali vo filme aj emocionálne silné scény, ktoré fungovali aj vďaka skvelému obsadeniu. Plus ešte by som zmienil akciu, ktorej je poskromne, ale zaujme - trebárs automobilová honička v daždi alebo záverečný hon v obilí. Takže okrem možno menej záživnejšieho začiatku nemám príliš čo vytýkať, celkom spokojnosť. 80% ()

Santino7

S prihliadnutím najmä na pomerne luxusné obsadenie (Duvall, Phoenix, Wahlberg, Mendes) a tiež na oficiálny text distribútora, ktorý hneď v prvej vete avizuje podobnosť s "oscarovým" Departed, som mal na tento krimi thriller skutočne vcelku vysoké očakávania. Komentáre obľúbených užívateľov som vopred pre istotu nečítal, nakoľko som tak nejak intuitívne vytušil, že by mohlo ísť o niečo ako ľadovú sprchu mojich nádejí na kvalitný filmový zážitok. Ten bol žiaľ v konečnom dôsledku opäť riadne kostrbatý, čiže mierne sklamanie neskrývam. Vykľul sa z toho totižto viacmenej priemerný, tuctový film, ktorý absolútne ničím nevybočuje zo zabehnutých klišé daného žánru. Ako cez kopirák, takýchto záležitostí už bolo nespočetne. A mnohé z nich boli aj o poznanie lepšie. Z hviezdneho obsadenia v konečnom dôsledku za zmienku stojí iba ak Joaquin Phoenix, ostatní si odkrútili iba taký ten štandard. Za to však zaiste môže aj celková dejová výstavba, ktorá im jednoducho nedala šancu vyniknúť a ich postavy tým pádom zostali v úzadí. Škoda, mohli z toho vytrieskať aj viac. Bodík navyše dávam za moju obľubu v podobne ladených žánrovkách. Objektívne by to však bolo pravdepodobne akurát na tie tri hviezdičky. A to je v porovnaní s očakávaniami naozaj žalostne málo... Opakované pozretie ma presvedčilo, že priemerné, trojhviezdičkové ohodnotenie bohate vystačí. 65% ()

Grizzly

Cekal jsem od toho vic. Rozvlekly zacatek a moc zbytecnych kecu. Proste cely scenar tak nejak nefungoval. Ovsem ta automobilova honicka v lijaku byla moc dobra. 60% ()

Brad Pitt opět nájemným vrahem?

Brad Pitt opět nájemným vrahem?

17.08.2011

Zdá se, že touží po vlastní akční sérii. Se Smithovými to nevyšlo, ale Pitt se nevzdává a upsal se adaptaci románu Marka Greaneyho „The Gray Man“. Ten už má jedno pokračování („On Target“ vyšlo loni)… (více)

Jeremy Renner – novodobý Steve McQueen?

Jeremy Renner – novodobý Steve McQueen?

03.05.2011

Jestli dnes existuje herec, kterého chtějí do svého filmu všichni producenti a režiséři, je jím právě Jeremy Renner, nominovaný na Oscara za Smrt čeká všude a Město. Nedávno dotočil Mission:… (více)

Brad Pitt na cestě do Akatoru

Brad Pitt na cestě do Akatoru

11.12.2008

Chvíli to vypadalo, že projekt Lost City of Z, který pro studio Paramount Pictures chystá produkční společnost Brada Pitta Plan B (a ve kterém si Brad zřejmě i zahraje hlavní roli), upadl v zapomnění… (více)