Noc patří nám

We Own the Night

Noc patrí nám

Krimi / Thriller / Drama

USA, 2007, 117 min

Musím říct, že při tak slibném hereckém obsazení (a ještě slibnějším traileru) jsem čekala mnohem víc než jen průměrnou "gangsterku" plnou sentimentu a nefungujících scén. Hlavní protagonisté (Phoenix a Wahlberg) byli sice fajn, ale ty bratry jsem jim prostě nevěřila... Nojo, chemie je mrcha a za mě slabé tři.;-)(8.7.2009)

Staromódně pojatý snímek postavený na hercích a scénáři, natočený ale poněkud suše a bez jiskry. Střihač rozhodně mohl víc střihat, potože třeba scéna, kde otec pošla syna do háje a místo střihu následuje další minuta sledující syna, kterak se pozvolna šourá napříč místnosti o rozloze 2 x 2 metry, to je vážně utrpení. Za výborně zvolenou hudbu a famózní automobilovou přestřelku 7/10, jinak bych zůstal na čistých 3 hvězdách. Duvall je každopádně Oscarový. P.S. S časovým odstupem zvedám hodnocení na 4 hvězdy. Film dozrává. Pomalu, ale jistě...(25.1.2008)

Nekompromisní a zdravě přímočará cesta přerodu osobnosti (asi jediný styčný bod s Departed, stokrát zmiňovanou podobnost prostě nevidím), kterou James Gray dovádí do emočně dokonale vyhroceného závěru a kterou ukazuje, že gangsterky nejsou a ještě dlouho nebudou mrtvé. Perfektní atmosféra dává na vlastní kůži pocítit, jaké to je stát jednou nohou na správné straně zákona a zároveň tou druhou drhnout o dno jámy plné bahna.(25.4.2008)

Opravdu dobré.... skvělý příběh, nenávist, láska, pomsta. Tento film nepatří do klasických amerických thrillerů se sladkým koncem. Na konci vás čeká takový pocit nenaplněnosti ( to nemyslím jako negativ ), ponoříte se do role hrdiny a prožíváte všechny jeho útrapy s ním, a to Vás nenechá na tento příběh jen tak zapomenout. Víc než skvělý Joaquin Phoenix a krásná Eva Mendes, co víc si můžeme přát?(2.8.2008)

První scéna s neskutečně sexy Evou Mendes docela pěkně naladí, ale pak už se jedná o dost klišojidní záležitost, která ale vůbec nedokáže strhnou , i když by na to rozhodně měla, protože jak herecký zastoupení v čele s Joaquinem Phoenixem, tak některý scény k tomu úplně vybízej, nicméně nějak se nedaří a s blížícím se koncem se příběh docela solidně hroutí, ale naštěstí se to ještě podařilo nějak ukočírovat, ale potenciál to mělo rozhodně větší(8.2.2008)

• - Eva Mendes uvedla, že před natáčením scény sexuální scény s Joaquinem jí štáb nechal napít vodky, protože byla velmi nervozní. (Janulla)

• - Režisér James Gray odmítl natáčet film v Torontu, kde by to bylo o mnoho levnější než v New Yorku. To je jeden z důvodů, proč se tento film točil tak dlouho.

• - Slogan "We Own The Night" měla v 80. letech na autech newyorská policie jako vzkaz drogovým dealerům. (Fenk)