TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +napětí, akce, Phoenix a Wahlberg, scénář -jedinej problém jsem spatřoval v tom, že látka (téma) filmu ji mi hodně vzdálená a já se filmu vyhýbal (nakonec ale překvapil)/// Asi se nebudu dlouze rozepisovat. Prvně jsem na to narazil, už když to šlo v kině. Protože tam však hrál Phoenix, tak jsem film rád vynechal. Světe div se, on byl nakonec jedním z hlavních tahounů snímku. A vůbec tenhle film mě docela solidně pohltil, takže nakonec velmi slušné 4*/// Celkem 80%///(5.8.2009)

Velice kvalitní kriminálka se skvělou atmosférou. O filmu se sice dá říct, že má pomalé tempo ale narozdíl od jiných vás jeho atmosféra a skvěle natočené scény dostanou a nudit se u něj rozhodně nebudete. Snad první film v kterém musím Joaquina Phoenixe opravdu pochválit za odvedený výkon. Robert Duvall také odvádí skvělé výkony a Eva Mendes je takové krásné a příjemné zpestření filmu. Chtěl jsem původně dát filmu 4 hvězdičky ale když vidím výsledné hodnocení tohoto snímku kolem 70%, což mi přijde opravdu málo jelikož si myslím, že tento film by se rozhodně nemusel stydět vedle takových filmů jako Skrytá identita nebo Americký Gangster tak mu nakonec dávám 5 hvězdiček.(1.2.2008)

Dobře připravený pokrm, jehož hlavní ingrediencí jsou parádní herecké výkony (Phoenix, Duvall), a který je okořeněný nápaditou automobilovou honičkou a ozdobený Evou Mendes. Přímočarý, svým způsobem dynamický, občas pěkně napínavý, možná lehce předvídatelný film. 21 miliónů dolarů(rozpočet)/43 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(2.2.2008)

Bodnul by nějaký čas navíc k ještě hlubšímu vztahu postav a diváka, uvěřitelnosti proměny té hlavní, co ale naplat, když má tady ta "rodinná" NYPD story tak hezky sychravou atmosféru, poutavý děj a Phoenixe v super roli člověka, co podlehne rozhodující zkoušce charakteru, kde buď promítne hrdinství, smysl pro čest a povinnost, nebo že je slabá troska. Témata co můžu, prostředí jakbysmet, všeho všudy překvápko a jeden z lepších policejních thrillerů.(3.2.2019)

Jedinej problem filmu je asi rezie, precejen by to chtelo misty krapet vetsi svih a lip vygradovat nektery sceny. Ale jinak to je povedena kriminalka ze stary skoly, ktera se snazi prijit s necim novym do zanru a obcas se ji to dari a vyvoj postav je zajimavej. Co se tyce hercu, nejvic za pozornost stoji samozrejme Phoenix, jehoz postava je nejlip napsana, ma nejvic prostoru a je zajimava, takze ma Joaquin co hrat a zvlad to perfektne. To naopak Wahlberg do toho moc nedava, ale to je tim, ze ma minimum prostoru. Nebejt ty misty krapet mdly rezie, moh se tenhle film dostat mezi hodne nadprumerny kriminalky, takle to jsou jen slusny 4*.(23.3.2008)

• - Spoiler: Scéna na konci filmu, v ktorej donútia muža, aby si kľakol na zem uprostred poľa, je veľmi podobná tej zo snímky Malá Odesa (1994), tiež natočenej režisérom Jamesom Grayom. (beso74)

• - Eva Mendes uvedla, že před natáčením scény sexuální scény s Joaquinem jí štáb nechal napít vodky, protože byla velmi nervozní. (Janulla)

• - Scéna automobilové honičky byla natočena za slunečného dne. Hustý déšt byl doplněn digitálně. (oje)