Noc patří nám

• Belgie

• Nizozemsko

Krimi / Thriller / Drama

USA, 2007, 117 min

Velmi kvalitní thriller s perfektním hereckým cástingem, dusnou atmosférou a zajímavou zápletkou. Od začátku do konce film doprovází styl, brutalita, ruská mafie, drogy a spousta skvělých scén, obzvlášť skvěle vygradovaná scéna v drogovém doupěti či naháněčka v dešti. Kdo neviděl ihned dohnat. Za mě hodně velká spokojenost. 80%(12.5.2014)

Režisér J.Gray pred pár rokmi natočil slušný kriminálny thriller Temné zákutia /u nás vydané Intersonicom/, ktorý ostal trošku nedocenený. Do svojho nového snímku opäť obsadil totožnú dvojicu hercov, ktorých doplnil o kvalitného R.Duvalla. M.Wahlberg nedostal až tak veľa priestoru, príbeh sa venuje postave Bobbyho, ktorého úplne perfektne/ako inak/ stvárnil J.Phoenix. Príbeh je jednoduchý, dôraz sa kladie hlavne na hercov, ale práve tá jednoduchosť môže pripomenúť náš reálny svet a ľahko docieli to, že sa do príbehu zahryznete a budete zvedaví ako to dopadne. Scéna, kde Bobbyho odhalí ruský mafián Vadim, si trúfam označiť za vrchol tohto filmu. Výborný hudobný doprovod od poľského skladateľa W.Killara, ktorý do napínavej autonaháňačky, ktorá sa odohráva počas búrky, primixoval nejaké ťahavé zvuky, pripominajúce a splývajúce so zvukom okenných stieračov mi rozbúchala srdce. Fungovalo to výborne. Film určite pripomenie nedávno slávne kúsky Skrytá identita alebo Americký gangster, ale toto je podstatne svižnejší film. Cením si ho rovnako a oproti Americkému gangstrovi, ktorý mi pripadal dokonalý ale trošku chladný, ešte o trochu vyššie, pretože bol emocionálne silnejší. Toto je primočiary thriller, ktorý zaúčinkuje chirurgickou presnosťou,napriek tomu ,že podobných filmov tu bolo mnoho. Takže,na každého raz dôjde, aj na mafiána Vadima... Film 80%.Phoenix za 100%.(3.2.2009)

Nekompromisní syrová oldschoolová pecka s tááákhle skvělou atmosférou a ještě lepším obsazením. Dějově překvapivě nepříliš předvídatelné + vymazlená honička + můj velký oblíbenec Wojciech Kilar. Naprostá spokojenost a jeden z nejzajímavějších filmů letošního roku. P.S. Plytká Skrytá identita se může jít definitivně zahrabat.(1.10.2008)

„Mám ťa rád.“ – „Ja teba tiež.“ V uliciach zúri vojna. Tí, ktorí sa do nej nechcú miešať, sa do nej nakoniec zamiešajú najviac. Dvaja rozdielni bratia, jeden otec, ktorý ich má rád oboch a ženy, ktorým nikdy nedovolia naplno ich milovať. Robert Duvall a dokonca môj neobľúbený Mark Wahlberg tomu veľa dávajú. Pozitívnym vrcholom však nie sú ani tak oni dvaja, silné scény (kruto zakončená automobilová naháňačka v daždi) či prepracovaná réžia Jamesa Graya (ktorý si zároveň napísal scenár, ktorý mu produkovali Wahlberg a Joaquin Phoenix, tí sa mimochodom pod Grayovou taktovkou prvý krát stretli už v roku 2000 v Temných zákutiach), ale dominantný výkon Phoenixa, ktorý strhne i v menej logických momentoch.(28.5.2011)

Jedinej problem filmu je asi rezie, precejen by to chtelo misty krapet vetsi svih a lip vygradovat nektery sceny. Ale jinak to je povedena kriminalka ze stary skoly, ktera se snazi prijit s necim novym do zanru a obcas se ji to dari a vyvoj postav je zajimavej. Co se tyce hercu, nejvic za pozornost stoji samozrejme Phoenix, jehoz postava je nejlip napsana, ma nejvic prostoru a je zajimava, takze ma Joaquin co hrat a zvlad to perfektne. To naopak Wahlberg do toho moc nedava, ale to je tim, ze ma minimum prostoru. Nebejt ty misty krapet mdly rezie, moh se tenhle film dostat mezi hodne nadprumerny kriminalky, takle to jsou jen slusny 4*.(23.3.2008)

• - V záberoch vidíme na niektorých policajtoch, že majú vyšité štíty s americkým emblémom. Tento znak sa ale v 80-tych rokoch nepoužíval, do platnosti prišiel až po vojne v Perzskom zálive ako znak úcty pre padlých. (vander19)

• - Phoenix se tak vžil do role drzého synka, že si i o přestávkách dobíral Roberta Duvalla. Ten to několikrát nevydržel a doslova vybuchl vzteky. (Sonnery)

• - Eva Mendes uvedla, že před natáčením scény sexuální scény s Joaquinem jí štáb nechal napít vodky, protože byla velmi nervozní. (Janulla)