Jmenuji se Bruce

• USA My Name Is Bruce
všechny plakáty

Víte, co je největší nevýhodou točení laciných hororových béček? Třeba to, že se jejich příběhy mohou až příliš snadno stát příběhem vaším. Bruce Campbell, legenda z The Evil Dead, to nyní zakusí na vlastní kůži.  Běžný normální divák ho znát nebude, pro fanoušky nízkorozpočtových hororů je však ikonou a modlou. Bruce Campbell, představitel Ashe z The Evil Dead, muž, který všechny přesvědčil, že i s motorovou pilou místo ruky se dá žít plnohodnotný život lovce démonů. A právě tenhle Bruce se rozhodl v roce 2007 natočit hororovou komedii o člověku, kterého zná jako málokdo jiný. O sobě. Tedy plus mínus. Posuďte sami. To se takhle Campbell jednou účastnil natáčení dalšího ze svých pověstných hororových béček, když tu se najednou odnikud vynořili tři jeho adolescentní fanoušci s tím, že potřebují od svého idolu pomoc. Nedávno si totiž zahrávali s černou magií, podařilo se jim vyvolat pradávného asijského boha války Guan-diho a věří, že Bruce Campbell, kterého právě unesli, by mohl být na temné síly tou nejlepší zbraní. Dobře tedy, řekl si herec, únos sice není zrovna korektní cesta k seznámení, ale co by jeden neudělal pro oddané, byť mírně fantazírujícího fandy. Jenže ejhle, občas dokáže skutečnost předčít i fantazii, a tak se Bruce z hodiny na hodinu ocitá v malém těžařském městečku tvář v tvář bestii, o které by si dříve nedovolil ani točit. Je na čase předvést, co všechno se ve svých filmech naučil. (oficiální text distributora)

Vitason

I přesto, že nejsem fanatický fanda série Evil Dead považuji Bruce Campbella za velikého borce a krále béčkových filmů a proto jsem se na jeho nový režijní počin moc těšil a asi právě proto je zklamání tak veliké. Je rozhodně sympatické, že se Bruce vydal sebe-uvědomělou cestou komedie, ale problém je v tom, že povedených vtipů je tu sakra málo (Jestli jste viděli trailery, tak to skoro stačí) a hlavně to zamrzí u samotných úmrtí, která jsou úplně stejná a tím pádem docela nudná. Sem tam dementní střih přeskočím a radši přejdu k tomu, co se povedlo. Přece jen je to Bruce Campbell, takže budu radši hledat klady. Tím největším je samozřejmě sám mistr, který si svojí roli vysloveně užívá. Také se mi líbily masky a záporák. Možná bych mohl pochválit i hudbu, která film docela slušně dokreslovala. A jak by řekl Bubba: To je asi tak všechno. Každopádně doufám, že nás Bruce ještě několika béčky obšťastní, ale příště s již vtipnějším scénářem. ()

Chrustyn

Zábavná blbina, ve které si dělá Bruce Campbel legraci sám ze sebe i z jiných podobných herců a hororů 80. let. Jen jsem celou dobu čekal, kdy se to pořádně rozjede a ono nic. ()

korbitch22

dobrý den!mé jméno je bruce!ano,dobrý den!já sem kuba a woe nevěřim mým očím:-)král,lord,jeho vrchnost béčkově ujetých,komediálních horůrků,bruce campbell,natočil výborně odsípající mozko vypnovnu,jenž okořenil o to,že hraje sám sebe.při scéně rvačky v baru,jsem se doslova pochcal smíchem,když tam seděj ty dva chlupatý,smrdutý vydláci na baru,do jednoho vrazej a ten první se na něj podívá a zeptá se něžným hlasem...jsi v pořádku miláčku???:-))))))))to musíte vidět. ()

jonyyy

No tak rozhodně to byla sranda. Egoistický Bruce, narážky na natáčení filmů v Bulharsku atd. atd. Bubák mi připadal malinko nedotáhlý, ale i tak ho považuju za dost povedeného, z nějakého nepochopitelného důvodu mi v hlavě uvízla a zalíbila se i ústřední písnička se kterou film začíná i končí, ale co se mi opravdu nelíbilo a bylo až trapné, tak trojlore Raimiho, hlavně když hrál Číňana. A asi bych vynechal i závěrečný rámec příběhu z testovacího promítání. 60% ()

Pítrs85

Hail to the King! Neskutečně pohodovej tenhle malej film, Campbell je sympaťák k pohledání, navíc další blázen Ted Raimi hned v trojroli, ne, z toho nic jiného, než správně ulítlá hororová parodie ani vzejít nemohlo. I když uznávám, že minimálně jedna hvězda je za Bruce samotnýho, ten chlap je prostě badass jak fik. Druhé Evil Dead se samozřejmě nekonalo, tohle je film, kde si Campbell sám ze sebe a ze svojí kariéry dělá prdel. A dělá to tím nejlepším způsobem. ()

eraserhead666

Ač nejsem žádný velký fanda Bruce Campbella (a když se to tak vezme, ani trilogie Evil Dead) - i když v Bubba Ho-Tep fakt zaperlil - docela jsem se na tuhle sebestřednou popkulturní horrorovou komedii těšil. Ne že bych dostal více, než bych očekával, ale ta záplava hodně dobrého (a místy až inteligentního a promyšleného) humoru mě fakt překvapila. Příběh náležitě ubohý, zápletka echt béčkově přímočará, postavy minimalisticky zajímavé, Campbell tuctově klasický, hlášky úchvatné, čínský démon po všech stránkách skvělý a Grace Thorsen? Nová obyvatelka mých erotických snů. Suma sumárum, poctivých 3,5*. Bavil jsem se, smál jsem se. Myslím, že ten film od diváka více neočekával a ve více nedoufal. 3,5* Více na mém blogu: www.hororovykabinetdreraserheada.blog.cz ()

SOLOM.

„Bezstarostná jízda?“ Znám. Líbila se? Jo. „Tak to si jí doufám pořádně užijete!!!“ No a Bruce měl vážně pravdu. Můj oblíbený herec se nebál usednout do režisérského křesla a udělat si srandu sám ze sebe. Tento film je určený převážně pro podobné nadšence a milovníky „Ashe“ jako jsem já, takže jsem k této parodii-komedii přistupoval poněkud odlišně, než tomu bývá u jiných podobně laděných filmů. A že to byla vážně jízda! Campbell ze sebe udělal luxusní „hovado“ a „salámistu“, který hýří hláškami a trapným humorem na všechny strany. Každopádně svůj účel to splnilo, já se pobavil a navíc si odtud odnáším několik nezapomenutelných zážitků. Navíc mne velice potěšila přítomnost Teda Raimiho. ()

Morholt

Slabé. A to dokonce velmi slabé. Čekal jsem víc vtipu, krve i odkazů na legendární Campbellovy filmy, ale nedostal jsem prakticky nic. 10% z úcty k božskému Bruceovi. ()

Lacike

Dejova linia prakticky vykradnuta z Army of Darkness. Akurat namiesto vidlakov z minulosti, tam su vidlaci zo sucasnosti. Najviac vtipov je postavenych na parodovani Evil Dead (prave pre fandov tejto trilogie medzi ktorych sa radim aj ja, mal byt tento film splnenym snom), bohuzial svojou kvalitou pripominaju dno sucasnych parodickych sraciek - Nieco Movie. Zvysok vtipov spociva v tom, ze si Bruce striela zo svojej neuspesnej kariery a zo systemu natacania hororovych beciek. Bohuzial je vacsina vtipov trapna. To ze kazdu chvilu nejaka postava spomenie nejaky Brucov film a povie, ze to je sracka naozaj nepovazujem za dobru satiru. Na Van Dammeovu sebareflexiu vo filme JCVD to nema ani nahodou. (aj ked Bulharsko predstavuje pre hercov peklo na zemi aj tu) Jedna hviezda za Campbella a nic viac v tomto filme bohuzial nieje. PS: po skonceni filmu som sa hned pozrel na rozpocet tohto filmu. 1,5 Miliona dolarov. Gratulujem. Jeden z mala dobrych vtipov. ()

Genero

Muž s druhou největší bradou na světě (tu největší má samozřejmě Robert Z'Dar), který se jen těsně nestal novým Lawrencem Olivierem, je ne vlastní vinou v rýži a musí chca nechca bojovat proti zlému plastovému Číňanovi. Bruce Campbell byl pro Bruce Campbella do role Bruce Campbella jedinou možnou volbou, a i když nikdy nenatočil takovou debilní kokotinu o gumových ufomouchách, jak se mi na začátku snaží sebekriticky vsugerovat a zaměřuje se spíše na plytké, zdravotně nezávadné hovadiny a mrdkoviny, je to vtipné a velmi zábavné. Nakonec mi z toho všeho ani nevadila ta trapná přeměna sympatického, sebestředného alkoholika v hrdinného, slizkého píčuse. Pan Campbell, jeho havajská košile a lahev Jacka můžou být velmi příjemným překvapením pro každého filmoznalce s varlaty místo mozku a smyslem pro neobjektivní nadšení. ()

bouncer

Povedený Indie film, ve kterém jde hlavně o zábavu. Tu nám Bruce Cambell servíruje většinou sebeparodickou. Jeho fanoušci se jistě pobaví a užijí si každý odkaz. Ostatní budou asi docela mimo mísu. Žánrová chuťovka zaměřená na úzké publikum. ()

Suzie05

Je Bruce opravdu takový? Jestli ano, v mých očích stoupl na nejvyšší úroveň. Víš Jeffe... Už jsem za ta léta vyzkoušel hodně motorových pil. Zabil hodně zombíků. Zachránil mnoho životů. Ale nakonec, když se schyluje k tomu nejdůležitějšímu, tak jsou často příliš těžké! ()

corpsy

Celé je to vlastne kokotin@. A to obrovská! Ide len o to, že pán Campbell zo seba robí takého chuj@, že sa nedá ho nemilovať. Béčko, ktoré presvedčí fanúšikov titulného Bruceho, že on je mužský scream king filmového plátna. ()

sidzej

Hodnotiť túto béčkovú zlátaninu je ťažké. Nemožno jej totižto vyčítať béčkový scenár, priemerných hercov či nevydareného digitálneho záporáka. Tento film bol natočený za jediným účelom- pobaviť fanušikov Bruce Campbella. A to sa viac-menej darí. Avšak nízky rozpočet a niektoré trápne humorné (a gitarové country) vsuvky tento film kazia. 50% Fanúšikovia Campbella si môžu k môjmu hodnoteniu prirátať 1-2* ()

Kryton

Bruce Campbell natočil film o Bruce Campbellovi , kterého hraje Bruce Campbell a je to film pro fandy Bruce Campbella. Hail to the King Baby! ()

ledzepfan

Povedená Campbellovka pro fandy Campbella,ve které je spousta typicky Campbellovských situací a hlášek.......tři je málo-čtyři je moc a pět je jen pro fanatické Campbellovy fandy. ()

Mé jméno je pořád Bruce

Mé jméno je pořád Bruce

20.01.2010

Dobrá zpráva pro fanoušky Bruce „Swallow This!“ Campbella. Vrátí se a bude válčit s dalším hororovým monstrem, tentokrát mnohem klasičtějším. Ano, malá kultovka My Name is Bruce, která alespoň zlehka… (více)

Conan a bulharská kletba?

Conan a bulharská kletba?

12.05.2009

Když jste hollywoodský tvůrce a chcete něco natočit „za hrst dolarů“, jedete do Bulharska nebo Rumunska. Běžně tam točí Seagal či Van Damme (ten to v JCVD popsal jako to nejhorší, co vůbec může… (více)